Kodėl verta rinktis skandinaviškus baldus?

Kaip apibūdintumėte komforto ir jaukumo jausmą? Skandinavijos šalyse yra puikus žodis, kurį sunku išversti, bet labai lengva pajusti – hygge. Gyvenimas harmonijoje su savimi ir gamta, vidinės būsenos ir išorinės aplinkos derinimas.

Gyvenimas hygge stiliumi išpopuliarėjo daugiausia dėl skandinaviško stiliaus. Šiaurietiško interjero pagrindą sudaro šalta balta spalva (tarsi balta dailininko drobė), kuri yra ne tik ant sienų ir grindų, bet ir ant baldų. Šiame straipsnyje aptarsime, dėl kokių priežasčių skandinaviško stiliaus baldai tampa vis populiaresni kuriant namų interjerą.

Išskirtiniai skandinaviškų baldų bruožai

  1. Funkcionalumas

Skandinaviškas stilius žavi paprastumu ir funkcionalumu. Skandinaviškiems baldams būdinga:

  • baltos spalvos deriniai su šviesiu medžiu ir minkštos odos aksesuarais, kurie sukuria jaukumą bet kokioje erdvėje;
  • natūralių medžiagų naudojimas;
  • modernių ir retro akcentų sinergija;
  • prislopinti atspalviai: smėlio, pilka arba juoda su balta.

Skandinaviško stiliaus baldai yra paprastos ir nesudėtingos formos ir praktiški. Jų dėka namų ir biurų interjerai tampa šiltesni bei jaukesni, todėl šis stilius taip vertinamas visame pasaulyje.

  1. Aukštos medinės kojos

Tai skandinaviškų baldų vizitinė kortelė. Aukštos kojos būdingos ne tik didelėms spintoms, bet ir komodoms, kavos ir televizoriaus staliukams. Ne mažiau harmoningai tokia furnitūra atrodo ir minkštuose balduose, todėl interjeras tampa vizualiai erdvesnis. Be to, taip lengviau palaikyti švarą kambaryje, nes robotas siurbliukas lengvai pasiekia sunkiai prieinamus užkampius.

Kaip susikurti skandinavišką stilių savo namuose?

  1. Skandinaviško stiliaus svetainė

Skandinaviški mediniai svetainės baldai neabejotinai patiks funkcionalumo ir kūrybiškų sprendimų gerbėjams. Tai sukuria interjero išbaigtumo jausmą ir atrodo labai tvarkingai.

Skandinaviško stiliaus svetainė – didelė sofa, komoda ir žurnalinis staliukas: kuo mažesnis, tuo geriau. Norint pasiekti visapusišką efektą ir sukurti lengvumo pojūtį, svarbu apgalvoti kelis apšvietimo scenarijus. Šiai užduočiai geriausiai tinka lubiniai ir pastatomi šviestuvai.

  1. Skandinaviškas miegamasis

Skandinaviško stiliaus miegamasis turi būti šviesus, šiltas ir jaukus. Pagrindinis „personažas“ – kambario centre esanti patogi lova. Daugelyje namų miegamasis taip pat naudojamas kaip drabužinė. Tokiu atveju pasirinkite erdvią spintą su veidrodžiu. Jo tikslas – vizualiai padidinti interjerą. Be to, skandinaviškame miegamajame turėtų būti funkcionalūs naktiniai staliukai, ant kurių prieš einant miegoti galima pasidėti visus reikalingus daiktus arba pasistatyti žadintuvą su lempa.

pr2023/15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite