Kodėl svarbu sportuoti taisyklingai?

Kasdien šviečiant saulei, šiltiems orams ir artėjant vasarai, žmonės vis labiau motyvuoja palaikyti gerą formą ir pradėti sportuoti. Dažniausiai soprtuoti pradedame atėjus pavasariui, vadinasi, po ilgesnės pertraukos. Jei po pertraukos taip pat nusprendėte sportuoti ar eiti į sporto salę, atminkite, kad labai svarbu tinkama mankšta ir apšilimas. Tik taip išvengsite galimų traumų ir pasieksite geresnių rezultatų.

Jei planuojate pradėti mankštintis, verta pasikonsultuoti su treneriu ar kineziterapeutu

Specialistas padės išlikti sveikiems, patars, kaip išlaikyti gerą laikyseną ir pagal probleminę sritį parinks jums tinkamą mankštos planą. Pavyzdžiui, jei norite pagerinti savo fizinę būklę ar tiesiog padailinti tam tikras kūno linijas, svarbu žinoti, kokius pratimus turėtumėte atlikti dažniau. Profesionalūs treneriai pabrėžia, kad pagrindinės taisyklės, kurių turėtų laikytis sportininkai – geras apšilimas, taisyklingas kvėpavimas intensyvaus krūvio metu, taisyklinga laikysena. 

  • Prieš atlikdami tam tikrus pratimus, visada turėtumėte įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti jums tinkančią jėgą bei krūvį, kad išvengtumėte raumenų pertempimo. 
  • Taip pat svarbu išlaikyti atotrūkį tarp dietos ir mankštos. Stenkitės išlaikyti gerą poilsio būseną ir nesportuokite iškart po traumos, nes tai sukels komplikacijų. Dažnas mankštinimasis ir vėlesnis nuovargis – viena pagrindinių pradedančiųjų klaidų.

Derindami skirtingus pratimus, lavindami skirtingas raumenų grupes, galėsite taisyklingai sportuoti ir mankštintis

Nereikėtų pamiršti aerobikos pratimų bei jėgos ir tempimo pratimų – jie vienas kitą papildo ir stiprina mūsų organizmą. Sportuodami atminkite, kad svarbiau viską daryti taisyklingai ir palaikyti gerą laikyseną nei atlikti kuo daugiau, bet neteisingų pratimų.

Jei laikysitės pagrindinių išvardintų taisyklių – puiku! Kiekvienas naujas pratimas turi subtilybių, o jas žinant bus lengviau viską atlikti ir treniruoti tinkamus raumenis. Labai svarbu kūno padėtis atliekant pusiausvyros ir giliųjų raumenų pratimus, naudojama atliekant daugybę skirtingų pratimų (Kalanetti pratimai, pilatesas, joga). 

Lankantis studijoje dažnai išgirsi kaip treneris koreguoja tavo kūno laikyseną – dubuo suaktyvinamas ir pakištas po kūnu, pilvo raumenys įsitempę, pečiai nuleisti… šie pratimai gali būti gera pradžia siekti savo tikslų. Kuo taisyklingesnė bus jūsų laikysena ir pratimų atlikimas, tuo geriau jausitės ir pasikrausite teigiamos energijos.

Užsukite į studiją, čia puiki trenerių komanda patars, kaip sportuoti, kukias treniruotes pravartu rinktis pagal jūsų fizinę formą ir kaip mėgautis sporto teikiamais malonumais!

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manosportas.info ir manomedicina.lt.

pr2021/147

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite