Kodėl svarbu sportuoti taisyklingai?

Kasdien šviečiant saulei, šiltiems orams ir artėjant vasarai, žmonės vis labiau motyvuoja palaikyti gerą formą ir pradėti sportuoti. Dažniausiai soprtuoti pradedame atėjus pavasariui, vadinasi, po ilgesnės pertraukos. Jei po pertraukos taip pat nusprendėte sportuoti ar eiti į sporto salę, atminkite, kad labai svarbu tinkama mankšta ir apšilimas. Tik taip išvengsite galimų traumų ir pasieksite geresnių rezultatų.

Jei planuojate pradėti mankštintis, verta pasikonsultuoti su treneriu ar kineziterapeutu

Specialistas padės išlikti sveikiems, patars, kaip išlaikyti gerą laikyseną ir pagal probleminę sritį parinks jums tinkamą mankštos planą. Pavyzdžiui, jei norite pagerinti savo fizinę būklę ar tiesiog padailinti tam tikras kūno linijas, svarbu žinoti, kokius pratimus turėtumėte atlikti dažniau. Profesionalūs treneriai pabrėžia, kad pagrindinės taisyklės, kurių turėtų laikytis sportininkai – geras apšilimas, taisyklingas kvėpavimas intensyvaus krūvio metu, taisyklinga laikysena. 

  • Prieš atlikdami tam tikrus pratimus, visada turėtumėte įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti jums tinkančią jėgą bei krūvį, kad išvengtumėte raumenų pertempimo. 
  • Taip pat svarbu išlaikyti atotrūkį tarp dietos ir mankštos. Stenkitės išlaikyti gerą poilsio būseną ir nesportuokite iškart po traumos, nes tai sukels komplikacijų. Dažnas mankštinimasis ir vėlesnis nuovargis – viena pagrindinių pradedančiųjų klaidų.

Derindami skirtingus pratimus, lavindami skirtingas raumenų grupes, galėsite taisyklingai sportuoti ir mankštintis

Nereikėtų pamiršti aerobikos pratimų bei jėgos ir tempimo pratimų – jie vienas kitą papildo ir stiprina mūsų organizmą. Sportuodami atminkite, kad svarbiau viską daryti taisyklingai ir palaikyti gerą laikyseną nei atlikti kuo daugiau, bet neteisingų pratimų.

Jei laikysitės pagrindinių išvardintų taisyklių – puiku! Kiekvienas naujas pratimas turi subtilybių, o jas žinant bus lengviau viską atlikti ir treniruoti tinkamus raumenis. Labai svarbu kūno padėtis atliekant pusiausvyros ir giliųjų raumenų pratimus, naudojama atliekant daugybę skirtingų pratimų (Kalanetti pratimai, pilatesas, joga). 

Lankantis studijoje dažnai išgirsi kaip treneris koreguoja tavo kūno laikyseną – dubuo suaktyvinamas ir pakištas po kūnu, pilvo raumenys įsitempę, pečiai nuleisti… šie pratimai gali būti gera pradžia siekti savo tikslų. Kuo taisyklingesnė bus jūsų laikysena ir pratimų atlikimas, tuo geriau jausitės ir pasikrausite teigiamos energijos.

Užsukite į studiją, čia puiki trenerių komanda patars, kaip sportuoti, kukias treniruotes pravartu rinktis pagal jūsų fizinę formą ir kaip mėgautis sporto teikiamais malonumais!

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manosportas.info ir manomedicina.lt.

pr2021/147

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Taip pat skaitykite