Kodėl svarbu sportuoti taisyklingai?

Kasdien šviečiant saulei, šiltiems orams ir artėjant vasarai, žmonės vis labiau motyvuoja palaikyti gerą formą ir pradėti sportuoti. Dažniausiai soprtuoti pradedame atėjus pavasariui, vadinasi, po ilgesnės pertraukos. Jei po pertraukos taip pat nusprendėte sportuoti ar eiti į sporto salę, atminkite, kad labai svarbu tinkama mankšta ir apšilimas. Tik taip išvengsite galimų traumų ir pasieksite geresnių rezultatų.

Jei planuojate pradėti mankštintis, verta pasikonsultuoti su treneriu ar kineziterapeutu

Specialistas padės išlikti sveikiems, patars, kaip išlaikyti gerą laikyseną ir pagal probleminę sritį parinks jums tinkamą mankštos planą. Pavyzdžiui, jei norite pagerinti savo fizinę būklę ar tiesiog padailinti tam tikras kūno linijas, svarbu žinoti, kokius pratimus turėtumėte atlikti dažniau. Profesionalūs treneriai pabrėžia, kad pagrindinės taisyklės, kurių turėtų laikytis sportininkai – geras apšilimas, taisyklingas kvėpavimas intensyvaus krūvio metu, taisyklinga laikysena. 

  • Prieš atlikdami tam tikrus pratimus, visada turėtumėte įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti jums tinkančią jėgą bei krūvį, kad išvengtumėte raumenų pertempimo. 
  • Taip pat svarbu išlaikyti atotrūkį tarp dietos ir mankštos. Stenkitės išlaikyti gerą poilsio būseną ir nesportuokite iškart po traumos, nes tai sukels komplikacijų. Dažnas mankštinimasis ir vėlesnis nuovargis – viena pagrindinių pradedančiųjų klaidų.

Derindami skirtingus pratimus, lavindami skirtingas raumenų grupes, galėsite taisyklingai sportuoti ir mankštintis

Nereikėtų pamiršti aerobikos pratimų bei jėgos ir tempimo pratimų – jie vienas kitą papildo ir stiprina mūsų organizmą. Sportuodami atminkite, kad svarbiau viską daryti taisyklingai ir palaikyti gerą laikyseną nei atlikti kuo daugiau, bet neteisingų pratimų.

Jei laikysitės pagrindinių išvardintų taisyklių – puiku! Kiekvienas naujas pratimas turi subtilybių, o jas žinant bus lengviau viską atlikti ir treniruoti tinkamus raumenis. Labai svarbu kūno padėtis atliekant pusiausvyros ir giliųjų raumenų pratimus, naudojama atliekant daugybę skirtingų pratimų (Kalanetti pratimai, pilatesas, joga). 

Lankantis studijoje dažnai išgirsi kaip treneris koreguoja tavo kūno laikyseną – dubuo suaktyvinamas ir pakištas po kūnu, pilvo raumenys įsitempę, pečiai nuleisti… šie pratimai gali būti gera pradžia siekti savo tikslų. Kuo taisyklingesnė bus jūsų laikysena ir pratimų atlikimas, tuo geriau jausitės ir pasikrausite teigiamos energijos.

Užsukite į studiją, čia puiki trenerių komanda patars, kaip sportuoti, kukias treniruotes pravartu rinktis pagal jūsų fizinę formą ir kaip mėgautis sporto teikiamais malonumais!

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manosportas.info ir manomedicina.lt.

pr2021/147

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite