Kodėl svarbu sportuoti taisyklingai?

Kasdien šviečiant saulei, šiltiems orams ir artėjant vasarai, žmonės vis labiau motyvuoja palaikyti gerą formą ir pradėti sportuoti. Dažniausiai soprtuoti pradedame atėjus pavasariui, vadinasi, po ilgesnės pertraukos. Jei po pertraukos taip pat nusprendėte sportuoti ar eiti į sporto salę, atminkite, kad labai svarbu tinkama mankšta ir apšilimas. Tik taip išvengsite galimų traumų ir pasieksite geresnių rezultatų.

Jei planuojate pradėti mankštintis, verta pasikonsultuoti su treneriu ar kineziterapeutu

Specialistas padės išlikti sveikiems, patars, kaip išlaikyti gerą laikyseną ir pagal probleminę sritį parinks jums tinkamą mankštos planą. Pavyzdžiui, jei norite pagerinti savo fizinę būklę ar tiesiog padailinti tam tikras kūno linijas, svarbu žinoti, kokius pratimus turėtumėte atlikti dažniau. Profesionalūs treneriai pabrėžia, kad pagrindinės taisyklės, kurių turėtų laikytis sportininkai – geras apšilimas, taisyklingas kvėpavimas intensyvaus krūvio metu, taisyklinga laikysena. 

  • Prieš atlikdami tam tikrus pratimus, visada turėtumėte įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti jums tinkančią jėgą bei krūvį, kad išvengtumėte raumenų pertempimo. 
  • Taip pat svarbu išlaikyti atotrūkį tarp dietos ir mankštos. Stenkitės išlaikyti gerą poilsio būseną ir nesportuokite iškart po traumos, nes tai sukels komplikacijų. Dažnas mankštinimasis ir vėlesnis nuovargis – viena pagrindinių pradedančiųjų klaidų.

Derindami skirtingus pratimus, lavindami skirtingas raumenų grupes, galėsite taisyklingai sportuoti ir mankštintis

Nereikėtų pamiršti aerobikos pratimų bei jėgos ir tempimo pratimų – jie vienas kitą papildo ir stiprina mūsų organizmą. Sportuodami atminkite, kad svarbiau viską daryti taisyklingai ir palaikyti gerą laikyseną nei atlikti kuo daugiau, bet neteisingų pratimų.

Jei laikysitės pagrindinių išvardintų taisyklių – puiku! Kiekvienas naujas pratimas turi subtilybių, o jas žinant bus lengviau viską atlikti ir treniruoti tinkamus raumenis. Labai svarbu kūno padėtis atliekant pusiausvyros ir giliųjų raumenų pratimus, naudojama atliekant daugybę skirtingų pratimų (Kalanetti pratimai, pilatesas, joga). 

Lankantis studijoje dažnai išgirsi kaip treneris koreguoja tavo kūno laikyseną – dubuo suaktyvinamas ir pakištas po kūnu, pilvo raumenys įsitempę, pečiai nuleisti… šie pratimai gali būti gera pradžia siekti savo tikslų. Kuo taisyklingesnė bus jūsų laikysena ir pratimų atlikimas, tuo geriau jausitės ir pasikrausite teigiamos energijos.

Užsukite į studiją, čia puiki trenerių komanda patars, kaip sportuoti, kukias treniruotes pravartu rinktis pagal jūsų fizinę formą ir kaip mėgautis sporto teikiamais malonumais!

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manosportas.info ir manomedicina.lt.

pr2021/147

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Lietuvoje 96 proc. sukčių aukų – fiziniai asmenys, dažniausiai praranda iki 1 tūkst. Eur

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų. Tai rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika. Statistinė analizė „Parengėme 2021 m. sukčiavimo atvejų detalią statistinę analizę, padėsiančią finansų rinkos atstovams kryptingiau

Dėmesio – 34 laipsnių karščiai! Kaip saugoti sveikatą?  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. 2022 m. birželio 27-30 dienomis dienos temperatūra daugelyje rajonų sieks 30–34 laipsnius karščio. Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado). Atsižvelgdami į tai, visuomenės sveikatos specialistai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Taip pat skaitykite