Kodėl svarbu sportuoti taisyklingai?

Kasdien šviečiant saulei, šiltiems orams ir artėjant vasarai, žmonės vis labiau motyvuoja palaikyti gerą formą ir pradėti sportuoti. Dažniausiai soprtuoti pradedame atėjus pavasariui, vadinasi, po ilgesnės pertraukos. Jei po pertraukos taip pat nusprendėte sportuoti ar eiti į sporto salę, atminkite, kad labai svarbu tinkama mankšta ir apšilimas. Tik taip išvengsite galimų traumų ir pasieksite geresnių rezultatų.

Jei planuojate pradėti mankštintis, verta pasikonsultuoti su treneriu ar kineziterapeutu

Specialistas padės išlikti sveikiems, patars, kaip išlaikyti gerą laikyseną ir pagal probleminę sritį parinks jums tinkamą mankštos planą. Pavyzdžiui, jei norite pagerinti savo fizinę būklę ar tiesiog padailinti tam tikras kūno linijas, svarbu žinoti, kokius pratimus turėtumėte atlikti dažniau. Profesionalūs treneriai pabrėžia, kad pagrindinės taisyklės, kurių turėtų laikytis sportininkai – geras apšilimas, taisyklingas kvėpavimas intensyvaus krūvio metu, taisyklinga laikysena. 

  • Prieš atlikdami tam tikrus pratimus, visada turėtumėte įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti jums tinkančią jėgą bei krūvį, kad išvengtumėte raumenų pertempimo. 
  • Taip pat svarbu išlaikyti atotrūkį tarp dietos ir mankštos. Stenkitės išlaikyti gerą poilsio būseną ir nesportuokite iškart po traumos, nes tai sukels komplikacijų. Dažnas mankštinimasis ir vėlesnis nuovargis – viena pagrindinių pradedančiųjų klaidų.

Derindami skirtingus pratimus, lavindami skirtingas raumenų grupes, galėsite taisyklingai sportuoti ir mankštintis

Nereikėtų pamiršti aerobikos pratimų bei jėgos ir tempimo pratimų – jie vienas kitą papildo ir stiprina mūsų organizmą. Sportuodami atminkite, kad svarbiau viską daryti taisyklingai ir palaikyti gerą laikyseną nei atlikti kuo daugiau, bet neteisingų pratimų.

Jei laikysitės pagrindinių išvardintų taisyklių – puiku! Kiekvienas naujas pratimas turi subtilybių, o jas žinant bus lengviau viską atlikti ir treniruoti tinkamus raumenis. Labai svarbu kūno padėtis atliekant pusiausvyros ir giliųjų raumenų pratimus, naudojama atliekant daugybę skirtingų pratimų (Kalanetti pratimai, pilatesas, joga). 

Lankantis studijoje dažnai išgirsi kaip treneris koreguoja tavo kūno laikyseną – dubuo suaktyvinamas ir pakištas po kūnu, pilvo raumenys įsitempę, pečiai nuleisti… šie pratimai gali būti gera pradžia siekti savo tikslų. Kuo taisyklingesnė bus jūsų laikysena ir pratimų atlikimas, tuo geriau jausitės ir pasikrausite teigiamos energijos.

Užsukite į studiją, čia puiki trenerių komanda patars, kaip sportuoti, kukias treniruotes pravartu rinktis pagal jūsų fizinę formą ir kaip mėgautis sporto teikiamais malonumais!

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manosportas.info ir manomedicina.lt.

pr2021/147

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių krašto kultūros darbuotojai netradiciškai minėjo Pasaulinę kultūros dieną

Pasaulinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją –  Pagėgių sav. kultūros srities atstovai (Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų, M. Jankaus muziejaus ir kultūros centro specialistai) dalyvavo mažlietuviško kulinarinio paveldo sklaidai skirtoje edukacijoje „Lietuvininkų valgių ypatumai“.   Šią kulinarinę edukaciją dovanojo, medaus desertus su belgišku šokoladu Pagėgių krašto kultūros darbuotojams įteikė bei nuoširdžiausius sveikinimo žodžius tarė kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai. Pasaulinės kultūros dienos proga kultūros darbuotojus sveikinusi Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida

Vydūno viešoji biblioteka kviečia minėti 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia savaitė šalies bibliotekoms. Nors Lietuvoje 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė minima nuo 2024 m. balandžio 23 d., Pagėgių krašte ji prasidės anksčiau –balandžio 18 d. Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka bei jos filialai balandžio 18-29 dienomis kvies visuomenę drauge paminėti šią savaitę. Šių metų tema – „Europos šeimoje“, skirta kalbėtis apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes. Pagėgių krašto bibliotekos lankytojams siūlys daugybę įvairių veiklų – knygų pristatymų,

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite