Ko nežinome apie pavasarį. Gamtos fotografo Mariaus Čepulio fotopaskaita

Kas ten? Petro Skutulo nuotr.

Erkės yra labai svarbios ir naudingos, triušiai – vieni iš drąsiausių gyvūnų, skruzdėlynuose gyvena vien patelės, o Lietuvoje jau žiemoja ir meškos. Šias ir daugybę kitų mažai kam žinomų lietuviškos pavasario gamtos paslapčių žinomas gamtos fotografas, mokslininkas Marius Čepulis atskleidžia paskaitoje apie fotografiją. Unikalius kadrus, padarytus užsimaskavus tykant miške, fotomenininkas paskaitoje praturtina mokslu grįstomis istorijomis apie mūsų šalies gamtą.

Ieškodamas geros nuotraukos, apsimeta ir gulbe, ir arkliu 

Visą pavasario gamtos gyvybę – nuo grybų iki žinduolių – savo darytomis nuotraukomis bei istorijomis pristatęs M. Čepulis paskaitoje dalinasi ir savo darbo ypatybėmis. Norint nufotografuoti laukinius gyvūnus, svarbu prie jų priartėti nepastebėtam, o tai – iššūkių kupina užduotis.

„Norint priartėti, reikia trijų dalykų: būti nematomam, taigi, užsimaskuoti, būti tyliam, tai yra – judėti be garso ir būti neužuodžiamam.

Todėl svarbu visada eiti prieš vėją, vėjas turi pūsti jums į veidą. Kitu atveju žvėrys iš karto jus užuos ir dings. Taip pat reikėtų nesiprausti su kvepiančiu šampūnu ar muilu, nesikvėpinti, neliesti benzino ar kitų aštriai kvepiančių medžiagų. Dar geriau būtų įlipti į kokį nors stumbro ar šerno „blyną“.

Norint eiti tyliai, reikia vaikščioti takais ir į mišką lįsti tik jau išgirdus gyvūnus. Mišku tyliai praeiti žmogui yra beveik neįmanoma“, – sako fotografas.

M. Čepulis paskaitoje dalinasi patarimais, kaip privilioti elnią, pasakoja istorijas, kad artindamasis prie gyvūnų yra apsimetinėjęs ir gulbe, ir arkliu.

Fotopaskaitą žiūrėti galima čia: https://www.youtube.com/watch?v=UMtu8PXstek

 

Ši paskaita – tai antros pagal dydį šalyje sumanios televizijos ir neriboto šviesolaidinio interneto paslaugų tiekėjos „Cgates“ dovana klientams ir Lietuvos visuomenei, raginanti prisiminti, kad mus supa ypatinga, išsaugojimo tikrai verta gamta.

„Cgates“ šiemet pristatė „žaliąjį internetą“ – iš atsinaujinančių išteklių gaunamą energiją naudojantį ir dėl to žalos gamtai nedarantį internetą, kurį įmonė tiekia visiems savo klientams.

„Prognozuojama, kad 2025-aisiais internetui sunaudosime penktadalį visos žmonijai reikalingos elektros energijos. Jau šiuo metu šis skaičius viršija 10 proc., o karantino metu poreikis internetui ypatingai išaugo, tad privalome prisiimti atsakomybę ir užtikrinti, kad visa mūsų naudojama energija būtų žalia.

Įmonės veikloje atsisakėme popieriaus naudojimo, įvesdami pasirašymą tik elektroniniu arba mobiliu parašu, per pastaruosius trejus metus investavome daugiau nei 20 mln. eurų į tinklo įrangos atnaujinimą, vienu iš svarbiausių kriterijų laikydami mažesnių elektros energijos sąnaudų užtikrinimą“, – teigia įmonės vadovas Tomas Burovas.

Agnė Belickaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite