Ko galima tikėtis iš pirmojo apsilankymo sporto klube?

Nieko keisto, jeigu pirmasis apsilankymas sporto klube virs naujo pomėgio atsiradimo pradžia. Juk sporto klubas yra tokia vieta, kur žmonės ateina atsipalaiduoti, nusikratyti darbo problemų ir tuo pačiu sportiškai save palavinti ir stiprinti savo sveikatą.

Ką reikėtų žinoti apie treniruotės eigą?

Jeigu pavyksta treniruotėms per savaitę skirti nors tris dienas, tai jau geras pasiekimas. Nors dar geriau būtų, jei rastumėte laiko treniruotis keturis kartus per savaitę. Pirmąsias dešimtį minučių verta skirti apšilimui, lengvai pasimankštinant. Apšilimas yra reikalingas tam, kad organizmas būtų paruoštas didesniems fiziniams krūviams. Po apšilimo kūno raumenys bus apsaugoti nuo galimo mėšlungio ir netikėtų skausmų. O paskui jau galima rinktis konkrečių raumenų lavinimą, pasirenkant atitinkamus treniruoklius.

Ką reikia turėti per užsiėmimus sporto klube?

Pirmiausia privaloma sporto klube turėti patogius sportinius batelius, kad jums būtų patogu treniruotis, jie turi būti kokybiški, nes tik tokia avalynė leidžia pėdoms laisvai kvėpuoti ir apsaugo jas nuo nemalonaus prakaito kvapo. Bateliai kojoms turi garantuoti stabilumą ir komfortą. Taip pat reikia turėti šlepetes, kad po treniruočių eidami į dušą galėtumėt laikytis higienos reikalavimų, be to, jos apsaugos ir nuo paslydimo pavojaus.

Kada geriausias laikas sportuoti?

Kada sporto klubo lankytojui geriau sportuoti, sprendžia jis pats, nes kai kurie sporto klubai veikia visą parą. Todėl laiko sportui gali surasti ir net labai užsiėmę, daug dirbantys žmonės. Kiekvienam sportuojančiam paprasčiausiai reikia pasirinkti jam patogiausią paros laikotarpį, kuriame sportuojančiam nereikia nerimauti dėl laiko trūkumo ir skubintis. Kita vertus, sporto medikai nepataria rinktis pernelyg vėlyvų treniruočių, nes po jų gali būti sunku užmigti.

Ką galima patarti pradedantiesiems klubo lankytojams?

Tad jei neseniai pradėjote lankytis sporto klube, rinkdamiesi palankiausią laiką sportavimui, stenkitės prisitaikyti prie esamų dienos planų. Vieną dieną treniruotėms jums labiau gali tikti vienas laikas, kitą – kitas. Idealiausias variantas – per dieną treniruotėms sporto klube skirti nors porą valandų. Aišku, pradedantiesiems pirmiausia svarbu susipažinti su kitais klubo nariais, treneriais, esamais treniruokliais ir treniravimosi programomis.

pr2022/197

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite