„Knygų Kalėdų“ karavanas nuvyko į Saugas

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ keliauja po Lietuvą. Penktoji akcija prasidėjo lapkričio 16 d. ir tęsis iki sausio 6 d. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti naujų knygų šalies bibliotekų jauniesiems skaitytojams, surengti knygų skaitymus ar kitokius renginius vaikams globos namuose, šeimynose.

Autorės nuotr.

Autorės nuotr.

„Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šilutės rajono savivaldybės vadovai, politikai, verslininkai, įstaigų vadovai, jaunimas, savanoriai – visi geros valios žmonės kviečiami aktyviai dalyvauti „Knygų Kalėdų“ akcijoje ir dovanoti knygas Pamario krašto bibliotekoms. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, remdama gražią iniciatyvą, parengė programą „Keturi keliaujančio Knygų Kalėdų karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutai“. Į rajono seniūnijų bendruomenes, bibliotekos filialus, įsikūrusius kaimuose, nusidriekė maršrutai: „Žodžio žvaigždynas“, „Kalėdų dirbtuvės“, „Knygų gidas“, „Etnografinių regionų metus išlydint“.
Keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutas „Knygų gidas“ atkeliavo į Saugų vaikų globos namus. Šilutės bibliotekininkų autobusiukas su Knygų Kalėdų logotipais traukė saugiškių dėmesį. Karavano vedliai bibliotekininkai pakvietė Saugų vaikų globos namų vaikus dalyvauti smagiose žinių žaidynėse – norinčiųjų netrūko.
Žinių žaidynes organizavo pasakų personažai: Sniego karalienė (Dalia Vasiliauskytė), Gerosios fėjos (Ignė Zarambaitė ir Šarūnė Gerulytė), Nykštukai (Vita Gerulienė ir Donatas Dobilinskas). Sniego karalienei pamojus stebuklinga lazdele, bemat už 5 stalų susėdo išmaniausi komandų „Raganos“, „Nykštukai“, „Pepės“, „Drambliai“, „Piratai“ nariai. Sniego karalienė supažindino su žaidynių taisyklėmis, ir buvo paskelbtas pirmasis turas. Reikėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su knyga. Komandos turėjo tik vieną minutę pamąstyti ir pasitarti. Iš didžiulių pasakiškų kibirėlių krimsdami kukurūzų spragėsius komandų dalyviai atsakinėjo į klastingus klausimus.
Antrasis turas pakvietė prisiminti TV žaidimą TAIP ir NE. Komandų nariai galėjo užduoti klausimus ir taip išsiaiškinti, kas paslėpta po baltu gaubtu. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi „Piratų“ komandai. Piratai greičiausiai išsiaiškino, kad po gaubtu buvo obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Emocingai sutiktas trečiasis turas – muzikinis. Komandų dalyviai demonstravo puikias muzikines žinias.
„Neįtikėtina. Jūs visi parodėte puikias žinias. Žaidynių čempionai – „Piratai“, tačiau laimėtojai esate visi, komandų balai skiriasi tik vienu kitu balu“, – paskelbė Sniego karalienė. Nugalėtojams įteiktas pasakiškas prizas. Nenuliūdo ir kiti žaidynių dalyviai, pelnę saldžių dovanų.
Žaidynių dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė, pasidžiaugusi vaikų smalsumu ir žiniomis. A. Barauskienė perdavė mero palinkėjimus ir dovanas – fotografijų albumą bei 2016 metų kalendorių. Glėbį knygų saugiškiams padovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite