„Knygų Kalėdų“ karavanas nuvyko į Saugas

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ keliauja po Lietuvą. Penktoji akcija prasidėjo lapkričio 16 d. ir tęsis iki sausio 6 d. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti naujų knygų šalies bibliotekų jauniesiems skaitytojams, surengti knygų skaitymus ar kitokius renginius vaikams globos namuose, šeimynose.

Autorės nuotr.

Autorės nuotr.

„Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šilutės rajono savivaldybės vadovai, politikai, verslininkai, įstaigų vadovai, jaunimas, savanoriai – visi geros valios žmonės kviečiami aktyviai dalyvauti „Knygų Kalėdų“ akcijoje ir dovanoti knygas Pamario krašto bibliotekoms. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, remdama gražią iniciatyvą, parengė programą „Keturi keliaujančio Knygų Kalėdų karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutai“. Į rajono seniūnijų bendruomenes, bibliotekos filialus, įsikūrusius kaimuose, nusidriekė maršrutai: „Žodžio žvaigždynas“, „Kalėdų dirbtuvės“, „Knygų gidas“, „Etnografinių regionų metus išlydint“.
Keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutas „Knygų gidas“ atkeliavo į Saugų vaikų globos namus. Šilutės bibliotekininkų autobusiukas su Knygų Kalėdų logotipais traukė saugiškių dėmesį. Karavano vedliai bibliotekininkai pakvietė Saugų vaikų globos namų vaikus dalyvauti smagiose žinių žaidynėse – norinčiųjų netrūko.
Žinių žaidynes organizavo pasakų personažai: Sniego karalienė (Dalia Vasiliauskytė), Gerosios fėjos (Ignė Zarambaitė ir Šarūnė Gerulytė), Nykštukai (Vita Gerulienė ir Donatas Dobilinskas). Sniego karalienei pamojus stebuklinga lazdele, bemat už 5 stalų susėdo išmaniausi komandų „Raganos“, „Nykštukai“, „Pepės“, „Drambliai“, „Piratai“ nariai. Sniego karalienė supažindino su žaidynių taisyklėmis, ir buvo paskelbtas pirmasis turas. Reikėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su knyga. Komandos turėjo tik vieną minutę pamąstyti ir pasitarti. Iš didžiulių pasakiškų kibirėlių krimsdami kukurūzų spragėsius komandų dalyviai atsakinėjo į klastingus klausimus.
Antrasis turas pakvietė prisiminti TV žaidimą TAIP ir NE. Komandų nariai galėjo užduoti klausimus ir taip išsiaiškinti, kas paslėpta po baltu gaubtu. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi „Piratų“ komandai. Piratai greičiausiai išsiaiškino, kad po gaubtu buvo obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Emocingai sutiktas trečiasis turas – muzikinis. Komandų dalyviai demonstravo puikias muzikines žinias.
„Neįtikėtina. Jūs visi parodėte puikias žinias. Žaidynių čempionai – „Piratai“, tačiau laimėtojai esate visi, komandų balai skiriasi tik vienu kitu balu“, – paskelbė Sniego karalienė. Nugalėtojams įteiktas pasakiškas prizas. Nenuliūdo ir kiti žaidynių dalyviai, pelnę saldžių dovanų.
Žaidynių dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė, pasidžiaugusi vaikų smalsumu ir žiniomis. A. Barauskienė perdavė mero palinkėjimus ir dovanas – fotografijų albumą bei 2016 metų kalendorių. Glėbį knygų saugiškiams padovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite