„Knygų Kalėdų“ karavanas nuvyko į Saugas

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ keliauja po Lietuvą. Penktoji akcija prasidėjo lapkričio 16 d. ir tęsis iki sausio 6 d. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti naujų knygų šalies bibliotekų jauniesiems skaitytojams, surengti knygų skaitymus ar kitokius renginius vaikams globos namuose, šeimynose.

Autorės nuotr.

Autorės nuotr.

„Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šilutės rajono savivaldybės vadovai, politikai, verslininkai, įstaigų vadovai, jaunimas, savanoriai – visi geros valios žmonės kviečiami aktyviai dalyvauti „Knygų Kalėdų“ akcijoje ir dovanoti knygas Pamario krašto bibliotekoms. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, remdama gražią iniciatyvą, parengė programą „Keturi keliaujančio Knygų Kalėdų karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutai“. Į rajono seniūnijų bendruomenes, bibliotekos filialus, įsikūrusius kaimuose, nusidriekė maršrutai: „Žodžio žvaigždynas“, „Kalėdų dirbtuvės“, „Knygų gidas“, „Etnografinių regionų metus išlydint“.
Keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutas „Knygų gidas“ atkeliavo į Saugų vaikų globos namus. Šilutės bibliotekininkų autobusiukas su Knygų Kalėdų logotipais traukė saugiškių dėmesį. Karavano vedliai bibliotekininkai pakvietė Saugų vaikų globos namų vaikus dalyvauti smagiose žinių žaidynėse – norinčiųjų netrūko.
Žinių žaidynes organizavo pasakų personažai: Sniego karalienė (Dalia Vasiliauskytė), Gerosios fėjos (Ignė Zarambaitė ir Šarūnė Gerulytė), Nykštukai (Vita Gerulienė ir Donatas Dobilinskas). Sniego karalienei pamojus stebuklinga lazdele, bemat už 5 stalų susėdo išmaniausi komandų „Raganos“, „Nykštukai“, „Pepės“, „Drambliai“, „Piratai“ nariai. Sniego karalienė supažindino su žaidynių taisyklėmis, ir buvo paskelbtas pirmasis turas. Reikėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su knyga. Komandos turėjo tik vieną minutę pamąstyti ir pasitarti. Iš didžiulių pasakiškų kibirėlių krimsdami kukurūzų spragėsius komandų dalyviai atsakinėjo į klastingus klausimus.
Antrasis turas pakvietė prisiminti TV žaidimą TAIP ir NE. Komandų nariai galėjo užduoti klausimus ir taip išsiaiškinti, kas paslėpta po baltu gaubtu. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi „Piratų“ komandai. Piratai greičiausiai išsiaiškino, kad po gaubtu buvo obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Emocingai sutiktas trečiasis turas – muzikinis. Komandų dalyviai demonstravo puikias muzikines žinias.
„Neįtikėtina. Jūs visi parodėte puikias žinias. Žaidynių čempionai – „Piratai“, tačiau laimėtojai esate visi, komandų balai skiriasi tik vienu kitu balu“, – paskelbė Sniego karalienė. Nugalėtojams įteiktas pasakiškas prizas. Nenuliūdo ir kiti žaidynių dalyviai, pelnę saldžių dovanų.
Žaidynių dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė, pasidžiaugusi vaikų smalsumu ir žiniomis. A. Barauskienė perdavė mero palinkėjimus ir dovanas – fotografijų albumą bei 2016 metų kalendorių. Glėbį knygų saugiškiams padovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite