„Knygų Kalėdų“ karavanas nuvyko į Saugas

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ keliauja po Lietuvą. Penktoji akcija prasidėjo lapkričio 16 d. ir tęsis iki sausio 6 d. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti naujų knygų šalies bibliotekų jauniesiems skaitytojams, surengti knygų skaitymus ar kitokius renginius vaikams globos namuose, šeimynose.

Autorės nuotr.

Autorės nuotr.

„Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šilutės rajono savivaldybės vadovai, politikai, verslininkai, įstaigų vadovai, jaunimas, savanoriai – visi geros valios žmonės kviečiami aktyviai dalyvauti „Knygų Kalėdų“ akcijoje ir dovanoti knygas Pamario krašto bibliotekoms. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, remdama gražią iniciatyvą, parengė programą „Keturi keliaujančio Knygų Kalėdų karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutai“. Į rajono seniūnijų bendruomenes, bibliotekos filialus, įsikūrusius kaimuose, nusidriekė maršrutai: „Žodžio žvaigždynas“, „Kalėdų dirbtuvės“, „Knygų gidas“, „Etnografinių regionų metus išlydint“.
Keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ maršrutas „Knygų gidas“ atkeliavo į Saugų vaikų globos namus. Šilutės bibliotekininkų autobusiukas su Knygų Kalėdų logotipais traukė saugiškių dėmesį. Karavano vedliai bibliotekininkai pakvietė Saugų vaikų globos namų vaikus dalyvauti smagiose žinių žaidynėse – norinčiųjų netrūko.
Žinių žaidynes organizavo pasakų personažai: Sniego karalienė (Dalia Vasiliauskytė), Gerosios fėjos (Ignė Zarambaitė ir Šarūnė Gerulytė), Nykštukai (Vita Gerulienė ir Donatas Dobilinskas). Sniego karalienei pamojus stebuklinga lazdele, bemat už 5 stalų susėdo išmaniausi komandų „Raganos“, „Nykštukai“, „Pepės“, „Drambliai“, „Piratai“ nariai. Sniego karalienė supažindino su žaidynių taisyklėmis, ir buvo paskelbtas pirmasis turas. Reikėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su knyga. Komandos turėjo tik vieną minutę pamąstyti ir pasitarti. Iš didžiulių pasakiškų kibirėlių krimsdami kukurūzų spragėsius komandų dalyviai atsakinėjo į klastingus klausimus.
Antrasis turas pakvietė prisiminti TV žaidimą TAIP ir NE. Komandų nariai galėjo užduoti klausimus ir taip išsiaiškinti, kas paslėpta po baltu gaubtu. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi „Piratų“ komandai. Piratai greičiausiai išsiaiškino, kad po gaubtu buvo obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Emocingai sutiktas trečiasis turas – muzikinis. Komandų dalyviai demonstravo puikias muzikines žinias.
„Neįtikėtina. Jūs visi parodėte puikias žinias. Žaidynių čempionai – „Piratai“, tačiau laimėtojai esate visi, komandų balai skiriasi tik vienu kitu balu“, – paskelbė Sniego karalienė. Nugalėtojams įteiktas pasakiškas prizas. Nenuliūdo ir kiti žaidynių dalyviai, pelnę saldžių dovanų.
Žaidynių dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė, pasidžiaugusi vaikų smalsumu ir žiniomis. A. Barauskienė perdavė mero palinkėjimus ir dovanas – fotografijų albumą bei 2016 metų kalendorių. Glėbį knygų saugiškiams padovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite