„Knygų Kalėdos“ Traksėdžiuose su knyga vaikams

Penktadienį Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos susitiko su bibliotekininke Igne Zarambaite – antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso debiuto premijos laureate, knygos „Emilio laiškas“ autore. Susitikime dalyvavo buvusi Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė, bibliotekos globėja Birutė Morkevičienė.

Ignė Zarambaitė supažindino vaikus su savo knygele „Emilio laiškas“. Nuotraukoje ji – su rašinio autore Vida Paldauskiene (kairėje).

Ignė Zarambaitė supažindino vaikus su savo knygele „Emilio laiškas“. Nuotraukoje ji – su rašinio autore Vida Paldauskiene (kairėje).

Nuoširdžiai su mokiniais bendravusi Ignė Zarambaitė iš karto prikaustė vaikų dėmesį. Tai, kad jaunas žmogus parašo ir išleidžia knygą – didelis jo gyvenimo įvykis, tad Ignė papasakojo, kaip atsirado poreikis rašyti ir dėl kokių priežasčių knyga gavo debiuto nominaciją. ,,Patiko rašyti dar nuo mokyklos suolo – stengiausi rašyti kūrybiškus rašinius, vėliau patiko rašyti poezijos ir prozos interpretacijas. Nejučia kilusias gražesnes mintis užsirašydavau dienoraštyje“, – pasakojo vaikams knygos autorė. Dirbusi įvairius darbus, iš Vilniaus grįžusi į Šilutę ir šiandien būdama bibliotekininke, Ignė sako atradusi save ir žada vaikams dar dvi naujas knygas. Viena iš jų turėtų pasirodyti prieš Kalėdas.
Kaip gimė ,,Emilio laiškas”?
Prieš pradėdama kalbėti apie knygą, I. Zarambaitė pasiteiravo, ar vaikai jau skaitė „Emilio laišką“, papasakojo vaikams, ką reiškė laiškai jos vaikystėje. Ignė prisiminė, kaip smagu būdavo gauti pašto ženklu pažymėtą laišką – jame būdavo prirašyti ar net pripiešti keli lapai, įdėta nuotraukų, atvirukų.
„Norėdavosi draugui atsakyti tuo pačiu. Kartais ir mokykloje draugui į knygą įdėdavau laišką. Parėjęs į namus ir atsivertęs knygą, jis rasdavo mano laišką“, – pasakojo I. Zarambaitė. Net ir neskaičiusiam knygos, vien iš autorės pasakojimo tapo aišku, kad knyga buvo pastebėta ir išskirta iš kitų dėl vertybių – draugiškumo, pasiaukojimo, užsispyrimo tikslo siekti iki galo ir sklandaus kūrybiško pasakojimo.
I. Zarambaitė pasakojo, kad stengėsi, jog situacijos būtų tikroviškos, kad vaikai skaitydami nesuabejotų dėl jų tikroviškumo. Vardus pelytėms – Berta Ilgauodegė, Liudvikas Šlaputis, Goja – nebuvę sunku sugalvoti, jie atsirado tarsi savaime, kai jau buvo sugalvojusi veikėjus. Pelytė Berta, kaip ir žmonės, turėjo vieną silpnybę – kadangi gyveno pašte, mėgo skaityti svetimus laiškus. Bet tokį jos elgesį galime pateisinti – jis turi kilnų tikslą – padėti kitiems. Knyga išleista 30 000 egz. tiražu.
I. Zarambaitė papasakojo vaikams, kad jau yra parašiusi dvi naujas knygas, kad laukia, kol jos išvys dienos šviesą ir vaikai galės jas skaityti ir vertinti. Simboliška, kad knygoje aprašomas ir susitikimo laikas sutapo – Kalėdų laukimo metas. Bibliotekininkė klausė vaikų, ko jie norėtų dovanų iš Kalėdų Senelio. Daug vaikų sakė, kad jie norėtų gauti knygų. Susitikimo pabaigoje I. Zarambaitė padovanojo bibliotekai savo knygų, taip pat Ievos Kapt eilėraščių knygų „Kas nutiko susitikus“. Ši autorė laimėjo antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2015 m.) trečiąją premiją.
Dovana bibliotekai
Džiugu, kad buvusi nuolatinė bibliotekos lankytoja Birutė Morkevičienė ir toliau jos nepamiršta. Pasidžiaugusi pažintimi su puikia jaunos autorės knyga vaikams, perskaitė keletą savos kūrybos eilėraščių apie Kalėdas ir žiemą. Padovanojo bibliotekai Levo Tolstojaus knygą „Uždraustoji knyga. Dievo karalystė jumyse“, tęsdama „Knygų Kalėdų“ tradiciją dovanoti bibliotekoms knygas. Nors Bibliotekų metai eina į pabaigą, palinkėjo, kad niekada nepritrūktų dėmesio bibliotekoms, kad skaitytojai visada rastų norimą knygą ar reikiamą informaciją.
Vida Paldauskienė
Traksėdžių filialo bibliotekininkė

Atsakymus žinojo daug vaikų.  Birutės Morkevičienės nuotr.

Atsakymus žinojo daug vaikų.
Birutės Morkevičienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite