„Knygų Kalėdos“ Traksėdžiuose su knyga vaikams

Penktadienį Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos susitiko su bibliotekininke Igne Zarambaite – antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso debiuto premijos laureate, knygos „Emilio laiškas“ autore. Susitikime dalyvavo buvusi Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė, bibliotekos globėja Birutė Morkevičienė.

Ignė Zarambaitė supažindino vaikus su savo knygele „Emilio laiškas“. Nuotraukoje ji – su rašinio autore Vida Paldauskiene (kairėje).

Ignė Zarambaitė supažindino vaikus su savo knygele „Emilio laiškas“. Nuotraukoje ji – su rašinio autore Vida Paldauskiene (kairėje).

Nuoširdžiai su mokiniais bendravusi Ignė Zarambaitė iš karto prikaustė vaikų dėmesį. Tai, kad jaunas žmogus parašo ir išleidžia knygą – didelis jo gyvenimo įvykis, tad Ignė papasakojo, kaip atsirado poreikis rašyti ir dėl kokių priežasčių knyga gavo debiuto nominaciją. ,,Patiko rašyti dar nuo mokyklos suolo – stengiausi rašyti kūrybiškus rašinius, vėliau patiko rašyti poezijos ir prozos interpretacijas. Nejučia kilusias gražesnes mintis užsirašydavau dienoraštyje“, – pasakojo vaikams knygos autorė. Dirbusi įvairius darbus, iš Vilniaus grįžusi į Šilutę ir šiandien būdama bibliotekininke, Ignė sako atradusi save ir žada vaikams dar dvi naujas knygas. Viena iš jų turėtų pasirodyti prieš Kalėdas.
Kaip gimė ,,Emilio laiškas”?
Prieš pradėdama kalbėti apie knygą, I. Zarambaitė pasiteiravo, ar vaikai jau skaitė „Emilio laišką“, papasakojo vaikams, ką reiškė laiškai jos vaikystėje. Ignė prisiminė, kaip smagu būdavo gauti pašto ženklu pažymėtą laišką – jame būdavo prirašyti ar net pripiešti keli lapai, įdėta nuotraukų, atvirukų.
„Norėdavosi draugui atsakyti tuo pačiu. Kartais ir mokykloje draugui į knygą įdėdavau laišką. Parėjęs į namus ir atsivertęs knygą, jis rasdavo mano laišką“, – pasakojo I. Zarambaitė. Net ir neskaičiusiam knygos, vien iš autorės pasakojimo tapo aišku, kad knyga buvo pastebėta ir išskirta iš kitų dėl vertybių – draugiškumo, pasiaukojimo, užsispyrimo tikslo siekti iki galo ir sklandaus kūrybiško pasakojimo.
I. Zarambaitė pasakojo, kad stengėsi, jog situacijos būtų tikroviškos, kad vaikai skaitydami nesuabejotų dėl jų tikroviškumo. Vardus pelytėms – Berta Ilgauodegė, Liudvikas Šlaputis, Goja – nebuvę sunku sugalvoti, jie atsirado tarsi savaime, kai jau buvo sugalvojusi veikėjus. Pelytė Berta, kaip ir žmonės, turėjo vieną silpnybę – kadangi gyveno pašte, mėgo skaityti svetimus laiškus. Bet tokį jos elgesį galime pateisinti – jis turi kilnų tikslą – padėti kitiems. Knyga išleista 30 000 egz. tiražu.
I. Zarambaitė papasakojo vaikams, kad jau yra parašiusi dvi naujas knygas, kad laukia, kol jos išvys dienos šviesą ir vaikai galės jas skaityti ir vertinti. Simboliška, kad knygoje aprašomas ir susitikimo laikas sutapo – Kalėdų laukimo metas. Bibliotekininkė klausė vaikų, ko jie norėtų dovanų iš Kalėdų Senelio. Daug vaikų sakė, kad jie norėtų gauti knygų. Susitikimo pabaigoje I. Zarambaitė padovanojo bibliotekai savo knygų, taip pat Ievos Kapt eilėraščių knygų „Kas nutiko susitikus“. Ši autorė laimėjo antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2015 m.) trečiąją premiją.
Dovana bibliotekai
Džiugu, kad buvusi nuolatinė bibliotekos lankytoja Birutė Morkevičienė ir toliau jos nepamiršta. Pasidžiaugusi pažintimi su puikia jaunos autorės knyga vaikams, perskaitė keletą savos kūrybos eilėraščių apie Kalėdas ir žiemą. Padovanojo bibliotekai Levo Tolstojaus knygą „Uždraustoji knyga. Dievo karalystė jumyse“, tęsdama „Knygų Kalėdų“ tradiciją dovanoti bibliotekoms knygas. Nors Bibliotekų metai eina į pabaigą, palinkėjo, kad niekada nepritrūktų dėmesio bibliotekoms, kad skaitytojai visada rastų norimą knygą ar reikiamą informaciją.
Vida Paldauskienė
Traksėdžių filialo bibliotekininkė

Atsakymus žinojo daug vaikų.  Birutės Morkevičienės nuotr.

Atsakymus žinojo daug vaikų.
Birutės Morkevičienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite