Klaipėdoje – pirmasis robotų margučių ridenimo turnyras

Uostamiestyje Velykos pasitinkamos su inovacijomis. SBA bendrovėje „Klaipėdos baldai“ surengtos pirmosios margučių ridenimo robotais varžybos. Jose dalyvavo 5 komandos.

Varžybų dalyviai turėjo specialiai pritaikyto roboto čiuptuvu kuo greičiau iš komodos stalčiaus paimti margutį, jį nuridenti loveliu ir grąžinti roboto „ranką“ į pradinę padėtį.

„Robotai jau seniai tapo įprasta mūsų darbo dalimi, jų įmonėje turime beveik trisdešimt. Tačiau vis dažniau jie įsilieja ir į mūsų kasdienę buitį. Todėl šiame renginyje pamėginome suderinti tradicijas ir inovacijas. Be to, turnyras puikiai atskleidžia vertybes, kuriomis vadovaujamės – atradimų lyderystę ir aistrą laimėti. Būtent nestandartinis mąstymas, nevaržomas kūrybiškumas ir netikėtas požiūris padeda atrasti ir pritaikyti naujus sprendimus darbe ir gyvenime. Taip ir gimė šis turnyras, kurio pagrindinė mintis yra ta, kad žmogaus valdomas pramoninis robotas gali atlikti subtiliausias ir jautriausias užduotis,“ – sako SBA bendrovės „Klaipėdos baldai“ vadovas Viktoras Pivorius.

Du robotus specialiai šiam turnyrui paruošė įmonės projektų vadovas Saulius Razmas su komanda. Vienas robotas automatiškai atidarinėjo komodos stalčius su margučiais, kitas pultu manipuliuojamas žmogaus rideno margučius.

Vienas margutis – per 1 min. 4 sek.

Varžybose iš viso dalyvavo 15 žmonių iš skirtingų padalinių – gamybos, planavimo, administracijos, techninio aptarnavimo tarnybos ir technologų. Tik trečdalis dalyvių yra dirbę prie robotų, bet nebūtinai juos valdę. Trumpiausias laikas, per kurį vienas margutis išimtas iš stalčiaus ir nuridentas, – 1 min. ir 4 sekundės. Varžybas laimėjo „Klaipėdos baldų“ gamybos padalinio komanda, tris  margučius nuridenusi bendrai per 4 min. 45 sek.

Įmonės vadovas juokauja, kad šis robotų turnyras gali pakeisti ir tradicijas. „Jeigu kažkur margutį atneša Velykų zuikutis, kažkur – Velykų bobutė, tai pas mus juos atneša „Kuka“ robotas…“– šmaikštauja V. Pivorius.

Jis sako, kad turnyras galėtų tapti tradiciniu, jeigu šie du robotai per artimiausius metus nebus „įdarbinti“ gamybos procesuose. Šiuo metu SBA bendrovėje „Klaipėdos baldai“ įdiegti 27 robotai. Šiais metais planuojama įdiegti dar du.

Petras Lingė, viešųjų ryšių projektų vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tarptautinio poezijos pavasario stotelė Pagėgių krašte

Išlydint pavasarį, 2023 m. gegužės 14-28 d. Lietuvoje nuvilnijo daugybę kūrėjų iš įvairiausių šalių subūrusio Tarptautinio poezijos pavasario renginiai. Džiugu, jog šiemet šio iškilaus, žymiausius Lietuvos bei užsienio rašytojus vienijančio poezijos karavano maršrute – ir stotelė Pagėgių krašte. Ypatingoje, bohemiškoje, kūrybiniams ieškojimams ir atradimams buriančioje vietoje – ant garsiojo Rambyno kalno 2023 m. gegužės 26 dieną margą it gamta poezijos puokštę susirinkusiesiems dovanojo garsūs šalies bei užsienio poetai – Tarptautinio poezijos pavasario dalyviai: kūrėjai Liutauras Degėsys, Vytas Dekšnys, Dainius Gintalas,

Mero padėka Šilutės gimtadienio šventės kūrėjams

512-ojo Šilutės miesto gimtadienio šurmuliui nurimus nuoširdžiausius padėkos žodžius tariu miesto šventės organizatoriui – Šilutės kultūros ir pramogų centrui, taip pat šventės vedėjams, Savivaldybės administracijos specialistams, vietos verslo įmonėms ir visiems, kurie prisidėjo prie šio savaitgalio renginių organizavimo. Tik Jūsų dėka šventė atkeliavo į visų šilutiškių ir miesto svečių širdis. Dėkoju šventės svečiams – užsienio partneriams iš Ckaltubo (Sakartvelas), Kolobžego (Lenkija) ir Gdansko Pruščo  (Lenkija), Saldus (Latvija) bei Skadovsko (Ukraina) savivaldybių delegacijoms, lietuvių bendruomenei iš JAV, Lietuvos Respublikos Seimo nariui,

Sodo darbų sezonas įsibėgėja: kaip išvengti traumų?

Vis daugiau gyventojų šylant orams skuba tvarkyti ir puoselėti teritorijas aplink namus bei įninka į daržininkystės darbus. Kad aktyvus sodo sezonas būtų sklandus ir įsibėgėtų be traumų, svarbu tinkamai pasirūpinti sveikata bei fizine forma. „Sodų ir nuosavų namų bendrijose bei gyvenvietėse žmonės jau sujudo: sodo darbų sąrašas pavasarį būna labai ilgas – pradedant medžių ir krūmų genėjimu, žolės pjovimu, lysvių kasimu, augalų sodinimu, baigiant aplinkos tvarkymu ir kitais būtinais darbais. Dažniausiai sode pasitaikančios traumos yra įvairūs patempimai, sodo įrangos ir

Gegužė: šalnos, saulėtos dienos ir sausra

Hidrometeorologijos tarnyba gegužės mėnesio antrojo dešimtadienio orų apžvalgoje skelbia, kad ir Šilutės rajone jau nuo gegužės 9 d. prasidėjo sausra. Šalnos, pirmąjį gegužės dešimtadienį fiksuotos visomis dienomis, nesitraukė ir antrąjį dešimtadienį. Gegužės 11-12 d., 19 d. ore, o 11-13 d. ir 18-19 d. arčiau dirvos paviršiaus ryto valandomis fiksuotos šalnos – temperatūra ore krito iki 2 laipsnių šalčio, arčiau dirvos paviršiaus oras šalo iki -5 laipsnių. Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, kai kuriose Plungės ir Šilutės rajonų seniūnijose pradėtas

Taip pat skaitykite