Klaidos, sekinančios telefono bateriją: ekspertas patarė, ko privalu vengti

Laikai, kai telefono bateriją užtekdavo įkrauti vos kartą per savaitę – jau praeityje. Tobulėjant technologijoms, išmanieji telefonai šiais laikais atstoja kompiuterį, todėl natūralu, kad intensyvus naudojimas daro įtaką ir išmanaus telefono baterijos veikimo laikui ir ją tenka krauti kone kasdien. Kad baterija būtų sekinama kuo mažiau, ekspertai pataria vengti kelių dažniausiai pasitaikančių klaidų.

„Išmaniųjų telefonų atsiradimas, naudotojams suteikė galimybę įrenginiu ne tik paskambinti ar parašyti trumpąją žinutę, bet ir naudotis kamera, rašyti tekstus, redaguoti nuotraukas ir vaizdo įrašus bei siųsti el. laiškus. Deja, aktyviai naudojant šias funkcijas, telefono bateriją tenka įkrauti vis dažniau. Tačiau reikėtų žinoti, kad yra būdų, kaip galime ne tik prailginti telefono baterijos veikimo laiką tarp krovimų, bet ir užtikrinti, kad ji nenusidėvėtų taip greitai ir tarnautų ne vienerius metus“, – sako „Samsung“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Andrius Mateika.

Bateriją kraunate trečiųjų šalių įkrovikliais

Pasak A. Mateikos, vartotojai dažnai naudoja netinkamus arba nekokybiškus įkroviklius, todėl baterija įkraunama lėčiau ir sutrumpinamas jos tarnavimo laikas ilgalaikėje perspektyvoje.

„Kiekvienas įkroviklis yra pagamintas ir pritaikytas taip, kad atitiktų telefonų, su kuriais jie parduodami, srovės stiprumą. Jei naudosite netinkamą įkroviklį, telefonas gali būti kraunamas lėtai arba visai neįkraunamas. Norint, kad įrenginio baterija tarnautų kuo ilgiau, reikėtų rinktis originalius gamintojo siūlomus įkroviklius ir nepiktnaudžiauti gaminiais, įsigytais iš trečiųjų šalių“, – tvirtina ekspertas.

Neišjungiate fone veikiančių programų

Reikėtų žinoti, kad telefone esančios programos veikia net tada, kai jų nenaudojate. A. Mateika rekomenduoja uždaryti visas nenaudojamas programėles.

„Dažnai išmaniuosiuose telefonuose galite „užmigdyti“ rečiau naudojamas programėles. Pavyzdžiui, naujuosiuose „Samsung Galaxy S23“ linijos telefonuose galite pasirinkti, kurių programėlių veiklą norite trumpam pristabdyti, o kurias sustabdyti išvis, jų neištrinant. Verta atkreipti dėmesį, kad pristabdytos aplikacijos atnaujinimus gaus rečiau, o sustabdytos neveiks, jei nebus naudojamos, todėl nešvaistys baterijos energijos“, – dėmesį atkreipia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Nesinaudojate naktinio režimo funkcija

Pasak eksperto, viena iš neišnaudojamų funkcijų yra naktinio režimo nenaudojimas. Ir nors ši funkcija yra vis labiau populiarėjanti išmaniuosiuose įrenginiuose, gana maža dalis naudotojų žino apie jos pranašumus.

„Vienas didžiausių šios funkcijos pliusų ir yra būtent tai, kad ji gali padėti sutaupyti baterijos veikimo laiką. Tamsesnėms spalvoms, naudojamoms naktiniu režimu, rodyti reikia kur kas mažiau energijos nei, pavyzdžiui, ryškiai baltoms, paprastai naudojamoms standartiniu režimu. Kai ekrane rodomos tamsesnės spalvos, kur kas mažiau apkraunami pikseliai, įrenginiui nereikia taip sunkiai dirbti, o tai atsispindi baterijos veikimo laike. Be to, naktinis režimas gali sumažinti akių nuovargį ir pagerinti miego kokybę, todėl yra labai naudingas tiek įrenginio baterijai, tiek sveikatai“, – patarimais dalijasi ekspertas.

Nepagalvojate į priekį

Ekspertas taip pat atkreipia dėmesį, kad dar prieš svarstant įsigyti išmanųjį telefoną reikia atsižvelgti ir į jo bateriją.

„Dažnai žmonės daro klaidą neskirdami pakankamai dėmesio į tokias telefono technines savybes kaip baterijos veikimo laikas dar prieš jį įsigyjant. Tokia klaida lemia kasdienius ar net dažnesnius išmaniojo įkrovimus. Kad to būtų išvengta, dar tik svarstant, kokį telefoną nusipirkus, verta atkreipti dėmesį ir paanalizuoti jo bateriją. Pavyzdžiui, „Galaxy S23 Ultra“ turi pažangią, energiją taupančią bateriją, tad, net jei nepaleidžiate telefono iš rankų visą dieną, galite būti tikri, kad svarbią akimirką jis neišsikraus“, – tikina A. Mateika.

Naudojate daug judančių aplikacijų

Jei mėgstate žinutėse ar el. laiškuose naudoti daug emociukų ar judančių paveikslėlių, vertėtų žinoti, kad jie taip pat sekina telefono bateriją.

„Jei paveikslėlius ar judančias aplikacijas (GIF) naudojate retkarčiais, nerimauti nereikėtų, kadangi didelės įtakos telefono baterijai jie nepadarys. O jei baterijos energijos likutis nedidelis, jos įkrauti artimiausiu metu nėra galimybės, bet žinote, kad bent kelias valandas reikia išlaikyti įjungtą telefoną, vertėtų nenaudoti paveikslėlių ir kitų aplikacijų. Taip būsite užtikrinti, kad telefono baterijos energija seks lėčiau,“ – patarimais dalijasi A. Mateika.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite