Kintų muzikos festivalio startas šį šeštadienį – su ypatinga „Baltijos malda“

Būtent taip pradėti jau dvyliktą vasarą Pamaryje vykstantį festivalį pasiūlė jo meno vadovu šįmet tapęs G. Pyšniakas. Šalia vykstančio karo akivaizdoje šia unikalia programa siekiama pabrėžti Baltijos šalių vienybę ir stiprybę, palaikymą Ukrainai bei jos žmonėms. Tad greta iškiliausių estų, latvių ir lietuvių kompozitorių simboliškai skambės įžymioji Myroslavo Skoryko „Melodija“ (atlikėjų parengta versija smuikui, violončelei ir chorui), skiriama ukrainiečių tautai.

Muzikos galia

„Duettisimo“ – D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas.

Smuikininkė D. Dėdinskaitė sako, kad muzika gali padėti „suprasti tai, kas yra nesuprantama“, o ši mintis puikiai atspindi muzikos ir religinių išgyvenimų persmelktą koncertą. Jame skambėsianti litvakų kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kompozicija „Dialogues“ atskleis intymų smuiko ir violončelės dialogą.

Paliesti klausytojus turėtų ir Arvo Pärto „Da Pacem, Domine“ chorui a cappella, brito Johno Tavenerio „Svyati“ chorui ir violončelei, latvių kompozitoriaus Pēterio Vasko „Plainscapes“ chorui, smuikui ir violončelei. Nuskambės ir visame pasaulyje įžymaus norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo vienas populiariausių chorinių kūrinių „Serenity“ („O Magnum Mysterium“). Tai kūrinys lotynišku tekstu chorui ir smuikui, perteikiantis simfonišką minties gylį ir sodrumą.

Specialiai – Kintų festivaliui

Taip pat Kintų festivalio publika turės progą išgirsti Italijoje jau nuskambėjusius, specialiai projektui parašytus kūrinius – italų autorės Mariannos Acito „L’urlo del giglio“ ir Jurgio Juozapaičio „Ave Maria“. Beje, pastarasis kūrinys smuikui, violončelei ir chorui yra dedikuotas būtent „Duettisimo“.

Programos „Baltijos malda“ idėjos autoriai – D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas. Drauge atlikti Baltijos šalių kompozitorių sakralinę muziką jie pasiūlė vienos garsiausių Lietuvoje choro „Jauna muzika“ meno vadovui ir dirigentui, kompozitoriui V. Augustinui. Šiam mielai sutikus, visiems beliko kibti į darbą.

„Šia programą jau grojome Italijoje, garsiame festivalyje. Labai gerai suskambėjo! Jau išėjus iš bažnyčios po koncerto teko grįžti, nes žmonės tebeplojo, sužavėti Baltijos šalių muzikine kalba“, – pasakojo G. Pyšniakas.

„Baltijos malda“ Lietuvoje nuskambėjo tik kartą – Gedulo ir vilties dieną Vilniaus festivalio koncerte. Į Kintus suvažiavę klausytojai bus antrieji, kurie turės progą ją išgirsti.

Visa Kintų muzikos festivalio programa 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite