Ketvirtadalis paramos – administravimo išlaidoms

Šilutės rajono asociacijos vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ ir UAB „LT konsultacijos“ parengtos Šilutės r. vietos plėtros strategijos 2014-2020 m. „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ administravimui gali būti skirta apie 400 tūkst. eurų arba ketvirtadalis visų strategijai įgyvendinti planuojamų lėšų. Tokią informaciją pateikė tos strategijos rengėjai.

Asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė negalėjo pasakyti, kiek lėšų strategijos rengimui gauta iš Savivaldybės.

„Kuriame versle tiek skiriama administravimo išlaidoms?“, – pasipiktinęs klausė mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kai asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė ir strategiją pristatęs UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas pranešė, kad šiam projektui administruoti numatyta skirti ketvirtadalį lėšų. Kadangi šiuo metu dar tik prognozuojama, kad strategijai įgyvendinti bus skirta 1,6 mln. eurų, administravimo išlaidomis tokiu atveju „nubyrėtų“ 400 tūkst. eurų. Iš jų 100 tūkstančių žadama skirti viešinimui.
Šią sumą administruotų administracijos vadovas, plėtros strategijos vadovas, finansininkas ir viešųjų ryšių specialistas.
Pasiteiravus, kiek lėšų šiai strategijai rengti skyrė Savivaldybė, asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė galėjo tik pasakyti, kad pateiktoje paraiškoje 9000 € prašoma iš Žemės ūkio ministerijos, o kiek nusprendusi skirti Savivaldybės taryba, ji tvirtino nežinanti. Ji paaiškino, kad strategijos rengimas užtruko dvejus metus, ir įdėta daug pastangų. Beje, kalbai pakrypus apie lėšas, kurias gauti turi galimybių strategijos administratoriai, kažkaip keistokai labai paskubėta baigti jos pristatymą. Panašu, kad vieno iš komitetų posėdžių surengtas Šilutės rajono vietos plėtros strategijos 2014 – 2020 metams pristatymas privertė susimąstyti ne vieną Tarybos narį.
Pati Europos Sąjungos remiama strategija skirta mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo. Pranešėjas K. Činčikas sakė, kad ji rengta dvejus metus, tačiau iki šios minutės dar ne viskas aišku, nes nėra nustatytos galutinės sumos, gauti ne visi išaiškinimai iš Žemės ūkio ministerijos. Todėl ir lėšos, kurių tikimasi gauti šiai strategijai įgyvendinti, paskaičiuotos apytiksliai. Gali būti ir 1,6, ir 2 milijonai eurų. Paramos, kuri liks atskaičiavus administravimo išlaidas, gali tikėtis ir vietos bendruomenės, ir verslo atstovai. Tiesa, parama nepavyks pasinaudoti neprisidėjus. Verslo partneriai savo lėšomis turėtų padengti pusę išlaidų, o bendruomenės – penktadalį. Padėtį kiek palengvina tai, kad savo dalį galima įnešti turtu. Pavyzdžiui, gavus finansavimą kažkokiai veiklai, savo dalį galima įnešti patalpomis, kur ta veikla bus vykdoma.
Nauja strategija buvo pristatyta manipuliuojant gana sudėtingais žodžiais ir terminais, kuriuos ne kartą prašė patikslinti ir geriau išaiškinti Tarybos nariai. Pačios strategijos kopijos autoriai Savivaldybėje nepaliko, aiškindami, kad tai dar nėra galutinis rezultatas ir bijoma, kad ją gali kas nors nukopijuoti ir pritaikyti savo reikmėms.
Tarybos posėdžiui buvo pateiktas tik nutarimo projektas, kuriame siūloma pritarti Šilutės rajono VVG asociacijos „Lamatos žemė“ parengtoms Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategijos „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ pagrindinėms nuostatoms.

Vaidotas VILKAS

Dvejus metus rengtą Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategiją „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ Tarybos nariams pristatė UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas (dešinėje).

Hits: 32

2 komentarai

  • Jo

    Pagaliau. Rajono Tarybos posėdyje išplėšė šitos strategijos kainą – 50 tūkst. litų. Štai kur eina pinigai. Esą 30 tūkst. gaus iš Žemės ūkio ministerijos, 20 tūkst. Lt duos savivaldybė. Nieko sau pelnas rašinėti strategijas. O rašytoją pasirenka … apklausos būdu. Baisu ir tiek. Skaidrumu nekvepia.

  • Klausimas

    Ta kaip cia iseina. Toj įstaigoj dirba, algas gauna, dar projektų administratoriais už pinigus įsidarbina, mokamais konsultantais dirba, o strategijas nuperka… Tai europinių pinigų švaistymas. Milijonus išleis, o sukurs kelias darbo vieteles. Prie tos europines paramos kapšo šildosi visi kas netingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite