Ketvirtadalis paramos – administravimo išlaidoms

Šilutės rajono asociacijos vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ ir UAB „LT konsultacijos“ parengtos Šilutės r. vietos plėtros strategijos 2014-2020 m. „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ administravimui gali būti skirta apie 400 tūkst. eurų arba ketvirtadalis visų strategijai įgyvendinti planuojamų lėšų. Tokią informaciją pateikė tos strategijos rengėjai.

Asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė negalėjo pasakyti, kiek lėšų strategijos rengimui gauta iš Savivaldybės.

„Kuriame versle tiek skiriama administravimo išlaidoms?“, – pasipiktinęs klausė mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kai asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė ir strategiją pristatęs UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas pranešė, kad šiam projektui administruoti numatyta skirti ketvirtadalį lėšų. Kadangi šiuo metu dar tik prognozuojama, kad strategijai įgyvendinti bus skirta 1,6 mln. eurų, administravimo išlaidomis tokiu atveju „nubyrėtų“ 400 tūkst. eurų. Iš jų 100 tūkstančių žadama skirti viešinimui.
Šią sumą administruotų administracijos vadovas, plėtros strategijos vadovas, finansininkas ir viešųjų ryšių specialistas.
Pasiteiravus, kiek lėšų šiai strategijai rengti skyrė Savivaldybė, asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė galėjo tik pasakyti, kad pateiktoje paraiškoje 9000 € prašoma iš Žemės ūkio ministerijos, o kiek nusprendusi skirti Savivaldybės taryba, ji tvirtino nežinanti. Ji paaiškino, kad strategijos rengimas užtruko dvejus metus, ir įdėta daug pastangų. Beje, kalbai pakrypus apie lėšas, kurias gauti turi galimybių strategijos administratoriai, kažkaip keistokai labai paskubėta baigti jos pristatymą. Panašu, kad vieno iš komitetų posėdžių surengtas Šilutės rajono vietos plėtros strategijos 2014 – 2020 metams pristatymas privertė susimąstyti ne vieną Tarybos narį.
Pati Europos Sąjungos remiama strategija skirta mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo. Pranešėjas K. Činčikas sakė, kad ji rengta dvejus metus, tačiau iki šios minutės dar ne viskas aišku, nes nėra nustatytos galutinės sumos, gauti ne visi išaiškinimai iš Žemės ūkio ministerijos. Todėl ir lėšos, kurių tikimasi gauti šiai strategijai įgyvendinti, paskaičiuotos apytiksliai. Gali būti ir 1,6, ir 2 milijonai eurų. Paramos, kuri liks atskaičiavus administravimo išlaidas, gali tikėtis ir vietos bendruomenės, ir verslo atstovai. Tiesa, parama nepavyks pasinaudoti neprisidėjus. Verslo partneriai savo lėšomis turėtų padengti pusę išlaidų, o bendruomenės – penktadalį. Padėtį kiek palengvina tai, kad savo dalį galima įnešti turtu. Pavyzdžiui, gavus finansavimą kažkokiai veiklai, savo dalį galima įnešti patalpomis, kur ta veikla bus vykdoma.
Nauja strategija buvo pristatyta manipuliuojant gana sudėtingais žodžiais ir terminais, kuriuos ne kartą prašė patikslinti ir geriau išaiškinti Tarybos nariai. Pačios strategijos kopijos autoriai Savivaldybėje nepaliko, aiškindami, kad tai dar nėra galutinis rezultatas ir bijoma, kad ją gali kas nors nukopijuoti ir pritaikyti savo reikmėms.
Tarybos posėdžiui buvo pateiktas tik nutarimo projektas, kuriame siūloma pritarti Šilutės rajono VVG asociacijos „Lamatos žemė“ parengtoms Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategijos „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ pagrindinėms nuostatoms.

Vaidotas VILKAS

Dvejus metus rengtą Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategiją „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ Tarybos nariams pristatė UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas (dešinėje).

2 komentarai

  • Jo

    Pagaliau. Rajono Tarybos posėdyje išplėšė šitos strategijos kainą – 50 tūkst. litų. Štai kur eina pinigai. Esą 30 tūkst. gaus iš Žemės ūkio ministerijos, 20 tūkst. Lt duos savivaldybė. Nieko sau pelnas rašinėti strategijas. O rašytoją pasirenka … apklausos būdu. Baisu ir tiek. Skaidrumu nekvepia.

  • Klausimas

    Ta kaip cia iseina. Toj įstaigoj dirba, algas gauna, dar projektų administratoriais už pinigus įsidarbina, mokamais konsultantais dirba, o strategijas nuperka… Tai europinių pinigų švaistymas. Milijonus išleis, o sukurs kelias darbo vieteles. Prie tos europines paramos kapšo šildosi visi kas netingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite