Ketvirtadalis paramos – administravimo išlaidoms

Šilutės rajono asociacijos vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ ir UAB „LT konsultacijos“ parengtos Šilutės r. vietos plėtros strategijos 2014-2020 m. „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ administravimui gali būti skirta apie 400 tūkst. eurų arba ketvirtadalis visų strategijai įgyvendinti planuojamų lėšų. Tokią informaciją pateikė tos strategijos rengėjai.

Asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė negalėjo pasakyti, kiek lėšų strategijos rengimui gauta iš Savivaldybės.

„Kuriame versle tiek skiriama administravimo išlaidoms?“, – pasipiktinęs klausė mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kai asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė ir strategiją pristatęs UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas pranešė, kad šiam projektui administruoti numatyta skirti ketvirtadalį lėšų. Kadangi šiuo metu dar tik prognozuojama, kad strategijai įgyvendinti bus skirta 1,6 mln. eurų, administravimo išlaidomis tokiu atveju „nubyrėtų“ 400 tūkst. eurų. Iš jų 100 tūkstančių žadama skirti viešinimui.
Šią sumą administruotų administracijos vadovas, plėtros strategijos vadovas, finansininkas ir viešųjų ryšių specialistas.
Pasiteiravus, kiek lėšų šiai strategijai rengti skyrė Savivaldybė, asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė galėjo tik pasakyti, kad pateiktoje paraiškoje 9000 € prašoma iš Žemės ūkio ministerijos, o kiek nusprendusi skirti Savivaldybės taryba, ji tvirtino nežinanti. Ji paaiškino, kad strategijos rengimas užtruko dvejus metus, ir įdėta daug pastangų. Beje, kalbai pakrypus apie lėšas, kurias gauti turi galimybių strategijos administratoriai, kažkaip keistokai labai paskubėta baigti jos pristatymą. Panašu, kad vieno iš komitetų posėdžių surengtas Šilutės rajono vietos plėtros strategijos 2014 – 2020 metams pristatymas privertė susimąstyti ne vieną Tarybos narį.
Pati Europos Sąjungos remiama strategija skirta mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo. Pranešėjas K. Činčikas sakė, kad ji rengta dvejus metus, tačiau iki šios minutės dar ne viskas aišku, nes nėra nustatytos galutinės sumos, gauti ne visi išaiškinimai iš Žemės ūkio ministerijos. Todėl ir lėšos, kurių tikimasi gauti šiai strategijai įgyvendinti, paskaičiuotos apytiksliai. Gali būti ir 1,6, ir 2 milijonai eurų. Paramos, kuri liks atskaičiavus administravimo išlaidas, gali tikėtis ir vietos bendruomenės, ir verslo atstovai. Tiesa, parama nepavyks pasinaudoti neprisidėjus. Verslo partneriai savo lėšomis turėtų padengti pusę išlaidų, o bendruomenės – penktadalį. Padėtį kiek palengvina tai, kad savo dalį galima įnešti turtu. Pavyzdžiui, gavus finansavimą kažkokiai veiklai, savo dalį galima įnešti patalpomis, kur ta veikla bus vykdoma.
Nauja strategija buvo pristatyta manipuliuojant gana sudėtingais žodžiais ir terminais, kuriuos ne kartą prašė patikslinti ir geriau išaiškinti Tarybos nariai. Pačios strategijos kopijos autoriai Savivaldybėje nepaliko, aiškindami, kad tai dar nėra galutinis rezultatas ir bijoma, kad ją gali kas nors nukopijuoti ir pritaikyti savo reikmėms.
Tarybos posėdžiui buvo pateiktas tik nutarimo projektas, kuriame siūloma pritarti Šilutės rajono VVG asociacijos „Lamatos žemė“ parengtoms Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategijos „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ pagrindinėms nuostatoms.

Vaidotas VILKAS

Dvejus metus rengtą Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategiją „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ Tarybos nariams pristatė UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas (dešinėje).

2 komentarai

  • Jo

    Pagaliau. Rajono Tarybos posėdyje išplėšė šitos strategijos kainą – 50 tūkst. litų. Štai kur eina pinigai. Esą 30 tūkst. gaus iš Žemės ūkio ministerijos, 20 tūkst. Lt duos savivaldybė. Nieko sau pelnas rašinėti strategijas. O rašytoją pasirenka … apklausos būdu. Baisu ir tiek. Skaidrumu nekvepia.

  • Klausimas

    Ta kaip cia iseina. Toj įstaigoj dirba, algas gauna, dar projektų administratoriais už pinigus įsidarbina, mokamais konsultantais dirba, o strategijas nuperka… Tai europinių pinigų švaistymas. Milijonus išleis, o sukurs kelias darbo vieteles. Prie tos europines paramos kapšo šildosi visi kas netingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite