Ketvirtadalis paramos – administravimo išlaidoms

Šilutės rajono asociacijos vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ ir UAB „LT konsultacijos“ parengtos Šilutės r. vietos plėtros strategijos 2014-2020 m. „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ administravimui gali būti skirta apie 400 tūkst. eurų arba ketvirtadalis visų strategijai įgyvendinti planuojamų lėšų. Tokią informaciją pateikė tos strategijos rengėjai.

Asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė negalėjo pasakyti, kiek lėšų strategijos rengimui gauta iš Savivaldybės.

„Kuriame versle tiek skiriama administravimo išlaidoms?“, – pasipiktinęs klausė mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, kai asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė ir strategiją pristatęs UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas pranešė, kad šiam projektui administruoti numatyta skirti ketvirtadalį lėšų. Kadangi šiuo metu dar tik prognozuojama, kad strategijai įgyvendinti bus skirta 1,6 mln. eurų, administravimo išlaidomis tokiu atveju „nubyrėtų“ 400 tūkst. eurų. Iš jų 100 tūkstančių žadama skirti viešinimui.
Šią sumą administruotų administracijos vadovas, plėtros strategijos vadovas, finansininkas ir viešųjų ryšių specialistas.
Pasiteiravus, kiek lėšų šiai strategijai rengti skyrė Savivaldybė, asociacijos „Lamatos žemė“ Vietos plėtros strategijos projekto vadovė Rimutė Pilipavičienė galėjo tik pasakyti, kad pateiktoje paraiškoje 9000 € prašoma iš Žemės ūkio ministerijos, o kiek nusprendusi skirti Savivaldybės taryba, ji tvirtino nežinanti. Ji paaiškino, kad strategijos rengimas užtruko dvejus metus, ir įdėta daug pastangų. Beje, kalbai pakrypus apie lėšas, kurias gauti turi galimybių strategijos administratoriai, kažkaip keistokai labai paskubėta baigti jos pristatymą. Panašu, kad vieno iš komitetų posėdžių surengtas Šilutės rajono vietos plėtros strategijos 2014 – 2020 metams pristatymas privertė susimąstyti ne vieną Tarybos narį.
Pati Europos Sąjungos remiama strategija skirta mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo. Pranešėjas K. Činčikas sakė, kad ji rengta dvejus metus, tačiau iki šios minutės dar ne viskas aišku, nes nėra nustatytos galutinės sumos, gauti ne visi išaiškinimai iš Žemės ūkio ministerijos. Todėl ir lėšos, kurių tikimasi gauti šiai strategijai įgyvendinti, paskaičiuotos apytiksliai. Gali būti ir 1,6, ir 2 milijonai eurų. Paramos, kuri liks atskaičiavus administravimo išlaidas, gali tikėtis ir vietos bendruomenės, ir verslo atstovai. Tiesa, parama nepavyks pasinaudoti neprisidėjus. Verslo partneriai savo lėšomis turėtų padengti pusę išlaidų, o bendruomenės – penktadalį. Padėtį kiek palengvina tai, kad savo dalį galima įnešti turtu. Pavyzdžiui, gavus finansavimą kažkokiai veiklai, savo dalį galima įnešti patalpomis, kur ta veikla bus vykdoma.
Nauja strategija buvo pristatyta manipuliuojant gana sudėtingais žodžiais ir terminais, kuriuos ne kartą prašė patikslinti ir geriau išaiškinti Tarybos nariai. Pačios strategijos kopijos autoriai Savivaldybėje nepaliko, aiškindami, kad tai dar nėra galutinis rezultatas ir bijoma, kad ją gali kas nors nukopijuoti ir pritaikyti savo reikmėms.
Tarybos posėdžiui buvo pateiktas tik nutarimo projektas, kuriame siūloma pritarti Šilutės rajono VVG asociacijos „Lamatos žemė“ parengtoms Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategijos „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ pagrindinėms nuostatoms.

Vaidotas VILKAS

Dvejus metus rengtą Šilutės rajono 2014-2020 m. vietos plėtros strategiją „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ Tarybos nariams pristatė UAB „LT konsultacijos“ direktorius Kęstutis Činčikas (dešinėje).

2 komentarai

  • Jo

    Pagaliau. Rajono Tarybos posėdyje išplėšė šitos strategijos kainą – 50 tūkst. litų. Štai kur eina pinigai. Esą 30 tūkst. gaus iš Žemės ūkio ministerijos, 20 tūkst. Lt duos savivaldybė. Nieko sau pelnas rašinėti strategijas. O rašytoją pasirenka … apklausos būdu. Baisu ir tiek. Skaidrumu nekvepia.

  • Klausimas

    Ta kaip cia iseina. Toj įstaigoj dirba, algas gauna, dar projektų administratoriais už pinigus įsidarbina, mokamais konsultantais dirba, o strategijas nuperka… Tai europinių pinigų švaistymas. Milijonus išleis, o sukurs kelias darbo vieteles. Prie tos europines paramos kapšo šildosi visi kas netingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite