Ketveri Pagėgių pokyčių metai

FONDASTie, kurie Pagėgiuose nesilankė keletą metų, dabar stebisi atjaunėjusiu miestelio veidu. Tapo jaukiau, tvarkingiau ir patogiau gyventi. Pagėgių miesto viešosios erdvės buvo tvarkomos dviem etapais. Įgyvendinant 2007–2013 metų Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo remiamus projektus „Viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas Pagėgiuose“ ir „Pagėgių miesto viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas, II etapas“, investuota beveik 6,3 mln. Lt.

Intensyvūs Pagėgių miesto tvarkymo darbai prasidėjo 2010 m.

Pirmąjį etapą pradėta įgyvendinti 2010 metais pagal projektą „Viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas Pagėgiuose“. Šio projekto vertė 5,2 mln. Lt – jis yra vienas iš didžiausių įgyvendinant 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.
Projektas buvo finansuojamas ES regioninės plėtros fondo lėšomis, Valstybės biudžeto ir Pagėgių savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto tikslas – didinti Pagėgių konkurencingumą išnaudojant turimą potencialą, gerinant bendruomeninę infrastruktūrą, kuriant palankias sąlygas verslui plėtoti.
Dėl didelės darbų apimties, projekto įgyvendinimas buvo suskirstytas į dvi dalis. Įgyvendinant pirmąją projekto dalį, buvo atlikti Geležinkelio gatvės rekonstravimo darbai, Birutės gatvė pertvarkyta į pėsčiųjų alėją, sutvarkyta Vydūno gatvė, įrengto apšvietimo sistemos, paklota nauja važiuojamųjų dalių danga, nutiesti nauji šaligatviai. Paruošta vieta fontanui ir skulptūrinei kompozicijai.
Įgyvendinant antrą projekto dalį, sutvarkytos Birutės gatvės prieigų viešosios erdvės: atsirado automobilių stovėjimo aikštelės, tiltelis per upelį, apšviesta teritorija, takai grįsti klinkerio ir botinių trinkelių danga ir t. t.
Vydūno gatvėje apželdintas žemės plotas tarp Vydūno ir Vilniaus gatvių – įrengta veja ir gyvatvorė. Jaunimo gatvėje atlikti privažiavimo prie kultūros centro rekonstravimo, šaligatvių, aikštelės, mūro sienutės, vietos skulptūrinei kompozicijai, įrangos Kalėdų eglutei pastatyti, atsirado suolelių, šiukšliadėžių, gėlynų, takas palei upelį.
Vytauto ir Žemaičių gatvėse sutvarkytas šaligatvis, įrengta veja, apšvietimas. Jankaus gatvėje tvarkyta šaligatvį, apšvietimą ir t. t. Geležinkelio gatvėje sutvarkyta aplinka, paruoštos vietos pramoninio paveldo eksponatams, atnaujintos grindinio dangos, pasodinta medžių. Sutvarkyta dalis miesto parko – pašalinti seni nesveiki medžiai, jų vietoje pasodinta naujų, įrengti takai, suoleliai, gėlynai, pasirūpinta apšvietimu.
Antrajam Pagėgių viešųjų erdvių kompleksiniam tvarkymui atiteko 1,14 mln. Lt. Tvarkytos Pušyno ir Žemaičių gatvės: Pušyno gatvėje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, išasfaltuota gatvės atkarpa, įrengtas apšvietimas ir šaligatviai. Žemaičių gatvėje įrengta vaikų žaidimo aikštelių, atlikta daug kitų darbų.
Antrąją projekto dalį baigta įgyvendinti praėjusių metų lapkritį.

Vaidotas VILKAS

Hits: 41

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite