Keli įpročiai, kurie nėra naudingi jūsų veido odai

Turbūt visos mes norime geresnės veido odos. Tačiau moterims nuolat kyla įvairių iššūkių dėl kurių veido oda nepasiekia tokio lygio, kokio mums norėtųsi. Jas puolame spręsti naudodamos įvairias priemones, tokias, kaip serumas veidui ir t. t. bet ir jos kai kada gali nepadėti įveikti problemos arba skirtos visai ne tai problemai…

Kaip ten bebūtų, nustebtumėte sužinoję, kokie jūsų įpročiai ir veiksmai daro neigiamą poveikį veido odai. Šiame straipsnyje mes juos atskleisime, kad žinotumėte, ko nedaryti!

Prieš miegą nenusiplaunama ir nenusivaloma veido

Suprantama, kad po sunkios dienos ar gero vakarėlio norisi veidu kristi į pagalvę, užmigti ir tik ilsėtis. Tačiau tiesa ta, kad, jeigu ant jūsų veido yra makiažo, eiti miegoti, kai jis ne visiškai nuvalytas ir nuplautas – blogas įprotis. Nors vienas ar kitas kartas didelių nesklandumų nesukels, tačiau ilgainiui, užsilikęs purvas ar makiažas gali užkimšti poras ir dėl to bus tik dar sunkiau išvalyti veidą.  

Patartina geriau skirti keletą ar keliolika minučių veidui nuvalyti vien todėl, kad neliktų uždegimo arba išbėrimo rizikos. Veidui valyti naudokite micelinį vandenį arba specialią veido valymo priemonę su drėkinamosiomis savybėmis. 

Jūs rūkote

Nors tai dažnai yra priklausomybė ir daug kas neįsivaizduoja savo dienų ar pertraukėlių be cigaretės, tačiau turbūt suprantate, kad nėra, ko gero, nė vienos jūsų organizmo ląstelės, kuriai rūkymas būtų naudingas ilguoju laikotarpiu. Nikotinas silpnina kraujotaką į odą, todėl ji negauna pakankamai deguonies bei maistinių medžiagų. Tabakas pažeidžia kolageno bei elastano balansą – baltymų, kurie suteikia jūsų odai unikalią struktūrą. 

Rūkančio žmogaus oda visuomet yra plonesnė, blyškesnė, labiau raukšlėta ir lėčiau gyja. Didesnis vitaminų A ir C (antioksidantų) vartojimas turėtų mažinti rūkymo sukeliamą žalą odai, tačiau vienintelis 100% veiksmingas sprendimas būtų mesti rūkyti.

Vengiate arba per mažai naudojate kremo nuo saulės

Dažnai malonu pabūti saulėje ir pasideginti – pagaudyti tuos spindulius. Tačiau tiesa ta, kad ultravioletiniai spinduliai, nors ir suformuoja įdegį, kenkia jūsų odai. UV spinduliuotė skatina ankstyvą odos senėjimą ir net odos vėžį. Tai neturėtų jūsų atbaidyti nuo buvimo saulėje, tačiau tai darykite šiek tiek atidžiau nei įprastai. Dienomis, kai daug laiko būnate atvirame ore, pasitepkite SPF kremu. 

Yra ir specialūs aliejai bei kremai su SPF apsauga (juos galite rasti ir ten, kur yra aliejai veidui iš https://www.varle.lt/ bei panašiose kategorijose). Kruopščiai ištepkite savo veidą (palei plaukų liniją, aplink nosį bei po smakru), kad turėtumėte visavertę apsaugą.

Jūsų mityba nesubalansuota

Tyrimai rodo, kad prastėjanti veido odos būklė gali būti smarkiai susieta su nepilnaverte ir nesubalansuota mityba. Tiksliau, prastesnę veido odą dažniau turi tie žmonės, kurie valgo labai daug cukraus (ypač iš pusfabrikačių bei saldžių gėrimų), per mažai valgo vaisių ir daržovių bei viso grūdo gaminių. Į savo racioną metas įtraukti daugiau įvairių ir sveikatai naudingų produktų. 

Pernelyg grubiai elgiatės su spuogais

Suprantama, kad dideli spuogai arba tie, kurie išdygsta labai matomoje vietoje, gali erzinti. Norisi juos kuo greičiau pašalinti nuo savo veido. Tačiau spaudinėjimas nėra išeitis, nes tai gali pridaryti randų ar sukelti infekciją.

Geriau išbandykite tepalus bei kremus. Peroksidas bei salicilo rūgštis yra dvi dažniausiai naudojamos ir vienos iš efektyviausių priemonių prieš spuogus. Tik nepamirškite, kad kiekvienas šių priemonių variantas turi skirtingą koncentraciją. Nebūtina rinktis didžiausią koncentraciją, nes mažesnioji gali būti tiek pat efektyvi.

Didelės koncentracijos priemonių nerekomenduojama naudoti tuomet, jeigu jūsų oda yra jautri, kadangi tai veda prie odos sudirginimo ir uždegimų. 2% salicilo rūgštis – pats tas!

pr2021/104

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite