Keli įpročiai, kurie nėra naudingi jūsų veido odai

Turbūt visos mes norime geresnės veido odos. Tačiau moterims nuolat kyla įvairių iššūkių dėl kurių veido oda nepasiekia tokio lygio, kokio mums norėtųsi. Jas puolame spręsti naudodamos įvairias priemones, tokias, kaip serumas veidui ir t. t. bet ir jos kai kada gali nepadėti įveikti problemos arba skirtos visai ne tai problemai…

Kaip ten bebūtų, nustebtumėte sužinoję, kokie jūsų įpročiai ir veiksmai daro neigiamą poveikį veido odai. Šiame straipsnyje mes juos atskleisime, kad žinotumėte, ko nedaryti!

Prieš miegą nenusiplaunama ir nenusivaloma veido

Suprantama, kad po sunkios dienos ar gero vakarėlio norisi veidu kristi į pagalvę, užmigti ir tik ilsėtis. Tačiau tiesa ta, kad, jeigu ant jūsų veido yra makiažo, eiti miegoti, kai jis ne visiškai nuvalytas ir nuplautas – blogas įprotis. Nors vienas ar kitas kartas didelių nesklandumų nesukels, tačiau ilgainiui, užsilikęs purvas ar makiažas gali užkimšti poras ir dėl to bus tik dar sunkiau išvalyti veidą.  

Patartina geriau skirti keletą ar keliolika minučių veidui nuvalyti vien todėl, kad neliktų uždegimo arba išbėrimo rizikos. Veidui valyti naudokite micelinį vandenį arba specialią veido valymo priemonę su drėkinamosiomis savybėmis. 

Jūs rūkote

Nors tai dažnai yra priklausomybė ir daug kas neįsivaizduoja savo dienų ar pertraukėlių be cigaretės, tačiau turbūt suprantate, kad nėra, ko gero, nė vienos jūsų organizmo ląstelės, kuriai rūkymas būtų naudingas ilguoju laikotarpiu. Nikotinas silpnina kraujotaką į odą, todėl ji negauna pakankamai deguonies bei maistinių medžiagų. Tabakas pažeidžia kolageno bei elastano balansą – baltymų, kurie suteikia jūsų odai unikalią struktūrą. 

Rūkančio žmogaus oda visuomet yra plonesnė, blyškesnė, labiau raukšlėta ir lėčiau gyja. Didesnis vitaminų A ir C (antioksidantų) vartojimas turėtų mažinti rūkymo sukeliamą žalą odai, tačiau vienintelis 100% veiksmingas sprendimas būtų mesti rūkyti.

Vengiate arba per mažai naudojate kremo nuo saulės

Dažnai malonu pabūti saulėje ir pasideginti – pagaudyti tuos spindulius. Tačiau tiesa ta, kad ultravioletiniai spinduliai, nors ir suformuoja įdegį, kenkia jūsų odai. UV spinduliuotė skatina ankstyvą odos senėjimą ir net odos vėžį. Tai neturėtų jūsų atbaidyti nuo buvimo saulėje, tačiau tai darykite šiek tiek atidžiau nei įprastai. Dienomis, kai daug laiko būnate atvirame ore, pasitepkite SPF kremu. 

Yra ir specialūs aliejai bei kremai su SPF apsauga (juos galite rasti ir ten, kur yra aliejai veidui iš https://www.varle.lt/ bei panašiose kategorijose). Kruopščiai ištepkite savo veidą (palei plaukų liniją, aplink nosį bei po smakru), kad turėtumėte visavertę apsaugą.

Jūsų mityba nesubalansuota

Tyrimai rodo, kad prastėjanti veido odos būklė gali būti smarkiai susieta su nepilnaverte ir nesubalansuota mityba. Tiksliau, prastesnę veido odą dažniau turi tie žmonės, kurie valgo labai daug cukraus (ypač iš pusfabrikačių bei saldžių gėrimų), per mažai valgo vaisių ir daržovių bei viso grūdo gaminių. Į savo racioną metas įtraukti daugiau įvairių ir sveikatai naudingų produktų. 

Pernelyg grubiai elgiatės su spuogais

Suprantama, kad dideli spuogai arba tie, kurie išdygsta labai matomoje vietoje, gali erzinti. Norisi juos kuo greičiau pašalinti nuo savo veido. Tačiau spaudinėjimas nėra išeitis, nes tai gali pridaryti randų ar sukelti infekciją.

Geriau išbandykite tepalus bei kremus. Peroksidas bei salicilo rūgštis yra dvi dažniausiai naudojamos ir vienos iš efektyviausių priemonių prieš spuogus. Tik nepamirškite, kad kiekvienas šių priemonių variantas turi skirtingą koncentraciją. Nebūtina rinktis didžiausią koncentraciją, nes mažesnioji gali būti tiek pat efektyvi.

Didelės koncentracijos priemonių nerekomenduojama naudoti tuomet, jeigu jūsų oda yra jautri, kadangi tai veda prie odos sudirginimo ir uždegimų. 2% salicilo rūgštis – pats tas!

pr2021/104

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite