Kaziuko mugės skanumynas – Mažosios Lietuvos šiupinys

Šeštadienį Vilkyškiuose vietos bendruomenė ir seniūnija surengė tradicinę Kaziuko mugę, į kurią atvykusieji pirmiausiai išvydo kieme kūrenamą laužą, ant jo garuojantį didžiulį katilą šiupinio, kurį virė garsioji krašto šeimininkė Nijolė Rukienė.

Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis (iš dešinės) su bendruomenės pirmininke Ligita Kazlauskiene ir iš Stoniškių seniūnijos atvykusia Aldona Ališkevičiene bei jos dukromis Žydrūne Bajoriniene ir Šilutėje gyvenančia Lina Augustiene, kurios į mugę atvyko paprekiauti savo rankų darbais.

Pulkelis vyrų neskubėjo į mokyklos sporto salę, kur jau šurmuliavo mugė: prekiauta duona, bandelėmis, pyragais, sausainiais, arbata ir kava, namuose išlietomis dekoratyvinėmis žvakėmis, arbatos rinkiniais, papuošalais, nėriniais ir mezginiais, drožiniais, suvenyrais, buvo ir gyvų triušių, visokių kitokių gėrybių, prie kurių driekėsi pirkėjų ir smalsuolių būriai. Čia jau skambėjo muzika, netrukus sukosi šokėjų ratelis, pakvipo šiupiniu – moterys iš kiemo nešė ir krovė garuojančius puodus ant stalo, sėmė į indelius ir siūlė susirinkusiems. Skanavo, rodos, visi.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis ir bendruomenės pirmininkė Ligita Kazlauskienė, pasipuošusi Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu, sukosi kaip tikri šeimininkai. Seniūnas neslėpė, kad šiupinį verda Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.
Ponia Nijolė tarsi iš knygos porino, kad šiupinyje turi būti kiaulės knysliukas, kad gebėtume visur knistis; ausytės, kad girdėtume; kojytės, kad vikriai bėgiotume. Reikia šoninės, o jau kruopų – tiek, kiek pavyko sutaupyti, surinkti, gauti. Mažosios Lietuvos šiupinys būdavęs labai riebus, nes Užgavėnės – metas sočiai prisikirsti, kad iki pat Velykų galėtume pasninkauti. N. Rukienė sakė kulinariniu paveldu labai besidominti, daug skaitanti.
Visi nebuvusieji Kaziuko mugėje Vilkyškiuose praleido progą pašvęsti, pabendrauti, pamatyti, sužinoti, pašokti, pasivaišinti, nusipirkti, parduoti ir Kazius pagerbti.

Stasė SKUTULIENĖ

Į kiemą, kur garavo Nijolės Rukienės verdamas šiupinys, netrukus atskubėjo pirmi ragautojai.

Paulina Gedvilaitė (pirma iš kairės) su broliu Luku iš Šilutės prekiavo kepiniais – riešutais, grybukais. Šis stalas mugėje priklausė jaunimui: jie siūlė pačių iškeptų pyragų, sausainių, kavos ir kitų skanumynų.

Šventėje pasveikinti keturi Kazimierai, kuriems įteikta gėlių ir užkabinti meduoliai su užrašu „Kazys“. Taip papuošti (iš kairės): Vilkyškių parapijos klebonas Kazys Žutautas, Kazys Polita, Kazimieras Kinderis ir Kazimieras Arcimavičius.

Vilkyškietis Kazys Polita mugėje paėmęs į rankas armoniką pirmiausia pagriežė polką. Seniūnas Dainius Jurkšaitis, radęs žavią porininkę, pirmasis išėjo šokti.
Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite