Kaziuko mugės skanumynas – Mažosios Lietuvos šiupinys

Šeštadienį Vilkyškiuose vietos bendruomenė ir seniūnija surengė tradicinę Kaziuko mugę, į kurią atvykusieji pirmiausiai išvydo kieme kūrenamą laužą, ant jo garuojantį didžiulį katilą šiupinio, kurį virė garsioji krašto šeimininkė Nijolė Rukienė.

Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis (iš dešinės) su bendruomenės pirmininke Ligita Kazlauskiene ir iš Stoniškių seniūnijos atvykusia Aldona Ališkevičiene bei jos dukromis Žydrūne Bajoriniene ir Šilutėje gyvenančia Lina Augustiene, kurios į mugę atvyko paprekiauti savo rankų darbais.

Pulkelis vyrų neskubėjo į mokyklos sporto salę, kur jau šurmuliavo mugė: prekiauta duona, bandelėmis, pyragais, sausainiais, arbata ir kava, namuose išlietomis dekoratyvinėmis žvakėmis, arbatos rinkiniais, papuošalais, nėriniais ir mezginiais, drožiniais, suvenyrais, buvo ir gyvų triušių, visokių kitokių gėrybių, prie kurių driekėsi pirkėjų ir smalsuolių būriai. Čia jau skambėjo muzika, netrukus sukosi šokėjų ratelis, pakvipo šiupiniu – moterys iš kiemo nešė ir krovė garuojančius puodus ant stalo, sėmė į indelius ir siūlė susirinkusiems. Skanavo, rodos, visi.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis ir bendruomenės pirmininkė Ligita Kazlauskienė, pasipuošusi Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu, sukosi kaip tikri šeimininkai. Seniūnas neslėpė, kad šiupinį verda Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.
Ponia Nijolė tarsi iš knygos porino, kad šiupinyje turi būti kiaulės knysliukas, kad gebėtume visur knistis; ausytės, kad girdėtume; kojytės, kad vikriai bėgiotume. Reikia šoninės, o jau kruopų – tiek, kiek pavyko sutaupyti, surinkti, gauti. Mažosios Lietuvos šiupinys būdavęs labai riebus, nes Užgavėnės – metas sočiai prisikirsti, kad iki pat Velykų galėtume pasninkauti. N. Rukienė sakė kulinariniu paveldu labai besidominti, daug skaitanti.
Visi nebuvusieji Kaziuko mugėje Vilkyškiuose praleido progą pašvęsti, pabendrauti, pamatyti, sužinoti, pašokti, pasivaišinti, nusipirkti, parduoti ir Kazius pagerbti.

Stasė SKUTULIENĖ

Į kiemą, kur garavo Nijolės Rukienės verdamas šiupinys, netrukus atskubėjo pirmi ragautojai.

Paulina Gedvilaitė (pirma iš kairės) su broliu Luku iš Šilutės prekiavo kepiniais – riešutais, grybukais. Šis stalas mugėje priklausė jaunimui: jie siūlė pačių iškeptų pyragų, sausainių, kavos ir kitų skanumynų.

Šventėje pasveikinti keturi Kazimierai, kuriems įteikta gėlių ir užkabinti meduoliai su užrašu „Kazys“. Taip papuošti (iš kairės): Vilkyškių parapijos klebonas Kazys Žutautas, Kazys Polita, Kazimieras Kinderis ir Kazimieras Arcimavičius.

Vilkyškietis Kazys Polita mugėje paėmęs į rankas armoniką pirmiausia pagriežė polką. Seniūnas Dainius Jurkšaitis, radęs žavią porininkę, pirmasis išėjo šokti.
Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite