Kaziuko mugės skanumynas – Mažosios Lietuvos šiupinys

Šeštadienį Vilkyškiuose vietos bendruomenė ir seniūnija surengė tradicinę Kaziuko mugę, į kurią atvykusieji pirmiausiai išvydo kieme kūrenamą laužą, ant jo garuojantį didžiulį katilą šiupinio, kurį virė garsioji krašto šeimininkė Nijolė Rukienė.

Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis (iš dešinės) su bendruomenės pirmininke Ligita Kazlauskiene ir iš Stoniškių seniūnijos atvykusia Aldona Ališkevičiene bei jos dukromis Žydrūne Bajoriniene ir Šilutėje gyvenančia Lina Augustiene, kurios į mugę atvyko paprekiauti savo rankų darbais.

Pulkelis vyrų neskubėjo į mokyklos sporto salę, kur jau šurmuliavo mugė: prekiauta duona, bandelėmis, pyragais, sausainiais, arbata ir kava, namuose išlietomis dekoratyvinėmis žvakėmis, arbatos rinkiniais, papuošalais, nėriniais ir mezginiais, drožiniais, suvenyrais, buvo ir gyvų triušių, visokių kitokių gėrybių, prie kurių driekėsi pirkėjų ir smalsuolių būriai. Čia jau skambėjo muzika, netrukus sukosi šokėjų ratelis, pakvipo šiupiniu – moterys iš kiemo nešė ir krovė garuojančius puodus ant stalo, sėmė į indelius ir siūlė susirinkusiems. Skanavo, rodos, visi.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis ir bendruomenės pirmininkė Ligita Kazlauskienė, pasipuošusi Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu, sukosi kaip tikri šeimininkai. Seniūnas neslėpė, kad šiupinį verda Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.
Ponia Nijolė tarsi iš knygos porino, kad šiupinyje turi būti kiaulės knysliukas, kad gebėtume visur knistis; ausytės, kad girdėtume; kojytės, kad vikriai bėgiotume. Reikia šoninės, o jau kruopų – tiek, kiek pavyko sutaupyti, surinkti, gauti. Mažosios Lietuvos šiupinys būdavęs labai riebus, nes Užgavėnės – metas sočiai prisikirsti, kad iki pat Velykų galėtume pasninkauti. N. Rukienė sakė kulinariniu paveldu labai besidominti, daug skaitanti.
Visi nebuvusieji Kaziuko mugėje Vilkyškiuose praleido progą pašvęsti, pabendrauti, pamatyti, sužinoti, pašokti, pasivaišinti, nusipirkti, parduoti ir Kazius pagerbti.

Stasė SKUTULIENĖ

Į kiemą, kur garavo Nijolės Rukienės verdamas šiupinys, netrukus atskubėjo pirmi ragautojai.

Paulina Gedvilaitė (pirma iš kairės) su broliu Luku iš Šilutės prekiavo kepiniais – riešutais, grybukais. Šis stalas mugėje priklausė jaunimui: jie siūlė pačių iškeptų pyragų, sausainių, kavos ir kitų skanumynų.

Šventėje pasveikinti keturi Kazimierai, kuriems įteikta gėlių ir užkabinti meduoliai su užrašu „Kazys“. Taip papuošti (iš kairės): Vilkyškių parapijos klebonas Kazys Žutautas, Kazys Polita, Kazimieras Kinderis ir Kazimieras Arcimavičius.

Vilkyškietis Kazys Polita mugėje paėmęs į rankas armoniką pirmiausia pagriežė polką. Seniūnas Dainius Jurkšaitis, radęs žavią porininkę, pirmasis išėjo šokti.
Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite