Kaziuko mugės skanumynas – Mažosios Lietuvos šiupinys

Šeštadienį Vilkyškiuose vietos bendruomenė ir seniūnija surengė tradicinę Kaziuko mugę, į kurią atvykusieji pirmiausiai išvydo kieme kūrenamą laužą, ant jo garuojantį didžiulį katilą šiupinio, kurį virė garsioji krašto šeimininkė Nijolė Rukienė.

Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis (iš dešinės) su bendruomenės pirmininke Ligita Kazlauskiene ir iš Stoniškių seniūnijos atvykusia Aldona Ališkevičiene bei jos dukromis Žydrūne Bajoriniene ir Šilutėje gyvenančia Lina Augustiene, kurios į mugę atvyko paprekiauti savo rankų darbais.

Pulkelis vyrų neskubėjo į mokyklos sporto salę, kur jau šurmuliavo mugė: prekiauta duona, bandelėmis, pyragais, sausainiais, arbata ir kava, namuose išlietomis dekoratyvinėmis žvakėmis, arbatos rinkiniais, papuošalais, nėriniais ir mezginiais, drožiniais, suvenyrais, buvo ir gyvų triušių, visokių kitokių gėrybių, prie kurių driekėsi pirkėjų ir smalsuolių būriai. Čia jau skambėjo muzika, netrukus sukosi šokėjų ratelis, pakvipo šiupiniu – moterys iš kiemo nešė ir krovė garuojančius puodus ant stalo, sėmė į indelius ir siūlė susirinkusiems. Skanavo, rodos, visi.
Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis ir bendruomenės pirmininkė Ligita Kazlauskienė, pasipuošusi Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu, sukosi kaip tikri šeimininkai. Seniūnas neslėpė, kad šiupinį verda Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.
Ponia Nijolė tarsi iš knygos porino, kad šiupinyje turi būti kiaulės knysliukas, kad gebėtume visur knistis; ausytės, kad girdėtume; kojytės, kad vikriai bėgiotume. Reikia šoninės, o jau kruopų – tiek, kiek pavyko sutaupyti, surinkti, gauti. Mažosios Lietuvos šiupinys būdavęs labai riebus, nes Užgavėnės – metas sočiai prisikirsti, kad iki pat Velykų galėtume pasninkauti. N. Rukienė sakė kulinariniu paveldu labai besidominti, daug skaitanti.
Visi nebuvusieji Kaziuko mugėje Vilkyškiuose praleido progą pašvęsti, pabendrauti, pamatyti, sužinoti, pašokti, pasivaišinti, nusipirkti, parduoti ir Kazius pagerbti.

Stasė SKUTULIENĖ

Į kiemą, kur garavo Nijolės Rukienės verdamas šiupinys, netrukus atskubėjo pirmi ragautojai.

Paulina Gedvilaitė (pirma iš kairės) su broliu Luku iš Šilutės prekiavo kepiniais – riešutais, grybukais. Šis stalas mugėje priklausė jaunimui: jie siūlė pačių iškeptų pyragų, sausainių, kavos ir kitų skanumynų.

Šventėje pasveikinti keturi Kazimierai, kuriems įteikta gėlių ir užkabinti meduoliai su užrašu „Kazys“. Taip papuošti (iš kairės): Vilkyškių parapijos klebonas Kazys Žutautas, Kazys Polita, Kazimieras Kinderis ir Kazimieras Arcimavičius.

Vilkyškietis Kazys Polita mugėje paėmęs į rankas armoniką pirmiausia pagriežė polką. Seniūnas Dainius Jurkšaitis, radęs žavią porininkę, pirmasis išėjo šokti.
Autorės nuotr.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite