Kasmet žvarbią balandžio pirmąją dieną dvaro kapinaitėse

Šilutėje ne vien Melagių diena švenčiama balandžio 1-ąją. Šią dieną paminime ir mūsų miesto geradario, mecenato, buvusio Šilutės dvaro savininko Hugo Šojaus (vok. Hugo Sheu) gimimo dieną. Šiemet minime 177-ąsias jo gimimo metines.

Šio žmogaus vardu pavadinto Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė pastebėjo, kad kasmet renkantis į pievele paverstas senąsias Šilutės dvaro kapines prie dvarininko kapą ženklinančio lauko akmens būna gana žvarboka. Taip ir šį kartą, nors žmonių pulkelis susirinko nemenkas. Savivaldybės atstovai su vicemeru Sigitu Šepučiu priešakyje, miesto seniūnas Raimondas Steponkus, kultūrininkai, šiaip miestelėnai, Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai su mokytojais, giesmę traukę vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ choristai, evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis.

Turime galimybę prisiminti

Žodį taręs Savivaldybės mero pavaduotojas S. Šeputis akcentavo, kad vėl mes turime galimybę, o kartu ir savotišką pareigą, ateiti prie šios kapavietės. Juk būtent šio žmogaus geranoriškai dovanotuose žemės sklypuose kilo svarbūs miesto prie Šyšos pastatai, gražėjo ir išaugo Šilutė.

„Esame dėkingi, kad turime šią asmenybę, kuriai galime tarti ačiū už miestui dovanotas žemes. Atiduodame jam pagarbą ir tariame: „Ačiū“, – kalbėjo S. Šeputis ir padėjo prie darbaus šilutiškio kapo akmens uždegtą žvakutę.

Nepamiršo paminėti fakto, kad Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia taip pat stovi ant šio kilnios dvasios žmogaus dovanotos žemės, šios bažnyčios kunigas R. Šemeklis: „Iš šio žmogaus turėtume pasimokyti, kad po savęs turėtume palikti kažką gražaus, vertingo. Šojus turėjo viziją, kokią jis nori matyti Šilutę – kokios gatvės turėtų būti, kokie augalai augti, kad žmonės turėtų būti išsilavinę ir šviesūs. Jis tą viziją dalijosi su kitais ir to siekė“.

Minėjimo vedėjai – anapus gatvės esančio mokyklos gimnazistai taip pat priminė, kad jų gimnazija irgi stovi šio žmogaus dovanotoje žemėje. „Atsidėkodami jam už tai, kartu su Šilutės melioracijos bendrove pastatėme šį akmenį, žymintį mecenato kapavietę“. Gimnazistai žino kultūrinės dvarininko veiklos palikimą – jis rinko senąsias krašto dainas, tautosaką, muziejinius eksponatus. Giedrės Pocienės vadovaujamas gimnazijos etnografinis ansamblis užtraukė dainą „Aš išeisiu į žalią girią…“

Muziejaus direktorė I. Skablauskaitė sakė: „Didžiuojuosi, kad Šilutėje daugiau kaip šimtas metų veikia muziejus, į kurį gali ateiti visi ir pasisemti žinių iš amžių glūdumos. Hugo Šojus kultūros srityje nuveikė labai daug.  Kalbėtoja pakvietė visus ateiti į muziejų 17.00 val. ir pasiklausyti  folkloro kolektyvo ,,Ramytė“ teatralizuotos koncertinės programos.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite