Kasmet žvarbią balandžio pirmąją dieną dvaro kapinaitėse

Šilutėje ne vien Melagių diena švenčiama balandžio 1-ąją. Šią dieną paminime ir mūsų miesto geradario, mecenato, buvusio Šilutės dvaro savininko Hugo Šojaus (vok. Hugo Sheu) gimimo dieną. Šiemet minime 177-ąsias jo gimimo metines.

Šio žmogaus vardu pavadinto Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė pastebėjo, kad kasmet renkantis į pievele paverstas senąsias Šilutės dvaro kapines prie dvarininko kapą ženklinančio lauko akmens būna gana žvarboka. Taip ir šį kartą, nors žmonių pulkelis susirinko nemenkas. Savivaldybės atstovai su vicemeru Sigitu Šepučiu priešakyje, miesto seniūnas Raimondas Steponkus, kultūrininkai, šiaip miestelėnai, Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai su mokytojais, giesmę traukę vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ choristai, evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis.

Turime galimybę prisiminti

Žodį taręs Savivaldybės mero pavaduotojas S. Šeputis akcentavo, kad vėl mes turime galimybę, o kartu ir savotišką pareigą, ateiti prie šios kapavietės. Juk būtent šio žmogaus geranoriškai dovanotuose žemės sklypuose kilo svarbūs miesto prie Šyšos pastatai, gražėjo ir išaugo Šilutė.

„Esame dėkingi, kad turime šią asmenybę, kuriai galime tarti ačiū už miestui dovanotas žemes. Atiduodame jam pagarbą ir tariame: „Ačiū“, – kalbėjo S. Šeputis ir padėjo prie darbaus šilutiškio kapo akmens uždegtą žvakutę.

Nepamiršo paminėti fakto, kad Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia taip pat stovi ant šio kilnios dvasios žmogaus dovanotos žemės, šios bažnyčios kunigas R. Šemeklis: „Iš šio žmogaus turėtume pasimokyti, kad po savęs turėtume palikti kažką gražaus, vertingo. Šojus turėjo viziją, kokią jis nori matyti Šilutę – kokios gatvės turėtų būti, kokie augalai augti, kad žmonės turėtų būti išsilavinę ir šviesūs. Jis tą viziją dalijosi su kitais ir to siekė“.

Minėjimo vedėjai – anapus gatvės esančio mokyklos gimnazistai taip pat priminė, kad jų gimnazija irgi stovi šio žmogaus dovanotoje žemėje. „Atsidėkodami jam už tai, kartu su Šilutės melioracijos bendrove pastatėme šį akmenį, žymintį mecenato kapavietę“. Gimnazistai žino kultūrinės dvarininko veiklos palikimą – jis rinko senąsias krašto dainas, tautosaką, muziejinius eksponatus. Giedrės Pocienės vadovaujamas gimnazijos etnografinis ansamblis užtraukė dainą „Aš išeisiu į žalią girią…“

Muziejaus direktorė I. Skablauskaitė sakė: „Didžiuojuosi, kad Šilutėje daugiau kaip šimtas metų veikia muziejus, į kurį gali ateiti visi ir pasisemti žinių iš amžių glūdumos. Hugo Šojus kultūros srityje nuveikė labai daug.  Kalbėtoja pakvietė visus ateiti į muziejų 17.00 val. ir pasiklausyti  folkloro kolektyvo ,,Ramytė“ teatralizuotos koncertinės programos.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite