Kas yra elektros energijos rinkos liberalizavimas ir kodėl reikia pasirinkti tiekėją?

Palaipsniui atsisakant monopolinio elektros energijos tiekimo, Lietuvos gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Šiame straipsnyje glaustai aptarsime, kokie pokyčiai laukia elektros energijos rinkos artimiausiais metais ir kodėl verta nedelsti pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją.

ES Trečiasis energetikos paketas ir elektros energijos rinkos liberalizavimas

ES trečiasis energetikos paketas numato elektros energijos rinkos liberalizavimą, atskiriant ją nuo monopolijų. Manoma, jog naujasis rinkos organizavimas ne tik suteiks vartotojams daugiau laisvės rinktis, bet ir leistų įžengti į rinką smulkesniems žaidėjams.

Monopolinis elektros tiekimas ir rinkos konkurencija


Anot Europos Komisijos, monopolinio elektros tiekimo atsisakymas leistų mažesnėms elektros tiekėjų bendrovėms žengti į rinką, kas reikštų ir didesnę kainų konkurenciją bei pasirinkimo galimybę vartotojams. Iki tol Europos Parlamente buvo kurį laiką diskutuojama apie elektros energetikos monopolistų piktnaudžiavimą galiomis, kas atvedė iki sprendimo įteisinti elektros tiekėjų rinkos konkurenciją.

Elektros tiekėjų konkurencija

Kartu su laisvėmis, vartotojams tenka ir daugiau atsakomybės, – kurį nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti?

Ar verta jį rinktis apskritai?

Ar verta keisti elektros tiekėją?

Klausimas, ar verta keisti elektros tiekėją, kyla ne vienam. Jeigu sena sistema veikė puikiai, kam apskritai kažką keisti?

Į naująją elektros tiekėjų rinką reikėtų žiūrėti panašiai, kaip į telekomunikacijos – tiekėjas vartotojui siūlo planus su tam tikromis sąlygomis, o šis renkasi jam asmeniškai patraukliausią pasiūlymą. Paspauskite ant nuorodos ir sužinokite daugiau apie elektros kainą.  Netikus ar pasikeitus sutarties sąlygoms, elektros tiekėją galima pakeisti į kitą, kas buvo neįmanoma monopolinėmis rinkos sąlygomis. Rekomenduojame detaliau pasigilinti į elektros tiekėjo pasirinkimo subtilybes paspaudus šią nuorodą: Kaip pasirinkti elektros tiekėją? Tiesa, elektros tiekėjo keitimą gali riboti tam tikros sutartys bei įsipareigojimai, sudaryti abipusiu susitarimu.

Iki kada pasirinkti elektros tiekėją?

Elektros tiekėją visi šalies gyventojai turės pasirinkti iki 2023 metų pradžios, tačiau šį sprendimą galima priimti iš anksto, pasirašant sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju. Šiuo metu vyksta antrasis Lietuvos elektros rinkos liberalizacijos etapas, o iki trečiojo etapo pabaigos nepasirinkusieji elektros tiekėjo automatiškai pateks į valstybės garantuojamą elektros tiekimą.

Nepasirinkusieji nepriklausomo elektros tiekėjo mokės daugiau

Kas nutiks su nepasirinkusiais nepriklausomo elektros tiekėjo laiku?

Laiku nepasirinkusiems nepriklausomo elektros tiekėjo bus suteikiamas garantinis elektros tiekimas, kurį užtikrins ESO. Kadangi tai yra valstybės reguliuojamas elektros tiekimas ir konkurencinės sąlygos jam negalios, numatoma, jog vartotojai už jį mokės net 25 % daugiau.

Elektros energija iš bendrovės „Perlas Energija“

Bendrovė „Perlas Energija“ siūlo ne tik elektros energiją už sąžiningą, vieną mažiausių rinkoje kainą, bet ir skaidrias bei paprastas sutarties pasirašymo sąlygas bei nuoširdų aptarnavimą. Sutartyse nerasite painių sąlygų, įmonė nemanipuliuoja skaičiais ir visada stengiasi, kad pasirinkti elektros tiekėją būtų paprasta ir aišku.

Sutartį su „Perlas Energija” galite galite sudaryti tiesiog internetu arba “Perlas” terminaluose, o pasirašę sutartį dar gausite ir atsiskaitymo knygelę dovanų.

pr2021/79

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite