Kas trečia moteris Lietuvoje patiria smurtą

Lapkričio 25-ą minėta Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.

Šia proga Tauragės apskrities VPK priminė, kad tarptautinė statistika rodo, jog Lietuvoje viena iš trijų moterų patiria fizinį ar seksualinį smurtą. Viena iš penkių patiria persekiojimą, o viena iš dešimties tampa seksualinio priekabiavimo skaitmeninėje erdvėje auka.

Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien policijos paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi.

Nuo šių metų sausio 1 d. iki spalio 31 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje užregistruota 221 nusikalstama veika dėl smurto artimoje aplinkoje, iš kurių 149 atvejais nukentėjo moterys.

Ne visos nukentėjusios praneša apie tai

Daugybė moterų, patyrusios smurtą, dėl aplinkinių kaltinimų ir apkalbų, vengia kreiptis pagalbos. Taip neturėtų būti. Policijos pareigūnai ragina asmenis, patiriančius smurtą, nedelsiant kreiptis pagalbos.

 

Jei patyrėte ar matote smurto protrūkius, praneškite:

  • policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt;
  • skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Saugokime save!

Lapkričio pabaigos įvykiai

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami.

Lapkričio 13  d. po 15 val. Žalgirio g., Šilutėje, blaivus vyras, gim. 1940 m., vairuodamas automobilį „Toyota Corolla“ ir važiuodamas atbuline eiga, užkliudė 74-erių metų moterį. Nukentėjusioji apžiūrai buvo pristatyta į gydymo įstaigą.

Lapkričio 25 d. vakare bute Cintjoniškių g., Šilutėje, rastas vyro, gim. 1953 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Lapkričio 26 d. po pietų kelyje Šilutė-Kintai neblaivus (1,85 prom.) vyras, gim. 1975 m., nesuvaldė automobilio „Peugeot“, nuvažiavo į pakelės griovį.

Lapkričio 18 d. iš ūkinių pastatų Gedikų k., Švėkšnos sen., buvo pavogti įvairūs darbo įrankiai. Nuostolis 1260 eurų.

Lapkričio 26 d. Žemaičių Naumiestyje moteris, gim. 1992 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1988 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite