Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje…

Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją.

Primename, kad buvęs premjeras nepartinis S. Skvernelis pasitraukė iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime, kartu su juo – dar keliolika bendraminčių, kurie susibūrė į atskirą frakciją, dabar rūpinasi naujos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ kūrimu.

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“

Seimo narys Z. Balčytis.

Seimo narys Z. Balčytis paliko Lietuvos regionų partijos  frakciją Seime, jau prisijungė prie „valstiečius“ palikusių ir frakciją „Vardan Lietuvos“ subūrusių politikų. Permainos Lietuvos partijų padangėje žada, kad bus nauja centro kairės politinė jėga, kuri gali patraukti į savo būrį ne tik „valstiečių“ ar Regionų partijos narių, bet galbūt ir kitų aktyvių žmonių.  Tai liečia ir buvusią partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuri dabar vadinasi „Laisvė ir teisingumas“.

Politologai svarsto, kad Ramūno Karbauskio vadovaujami „valstiečiai“, S. Skvernelio su bendraminčiais kuriama Demokratų partija, taip pat Regionų partija, net socialdemokratai gali varžytis dėl tų pačių rinkėjų. Nors rinkimų dar teks palaukti, įvairių centro kairės politinių jėgų veikėjai žvalgosi, kur labiau apsimokėtų pasukti…

Kad partijos „Laisvė ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, šios partijos frakcija Savivaldybės taryboje nusiteikę rinktis kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ jau rašėme.

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.

Kaip elgsis A. Pupšys?

Domimės, kaip elgsis Seimo nario Z. Balčyčio padėjėjas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris su Ričardu Stonkumi į Tarybą buvo išrinkti pagal Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąrašą.

A. Pupšys į šią partiją atėjo palikęs Lietuvos socialdemokratų partiją, R. Stonkus partiją „Tvarka ir teisingumas“. Kai Socialdemokratų darbo partija tapo Lietuvos regionų partija, šiedu politikai ir tebepriklauso jai. A. Pupšys sakė, kad Regionų partijos Šilutės skyrius turi gal 130 narių, jam vadovauja Saulius Stankevičius.

„Seimo narys Zigmantas Balčytis pasirinko politiką su Sauliaus Skvernelio komanda, ketina būti kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ nariu. Žinau tai, mes apie tai kalbėjomės. Yra apie ką pagalvoti, ką apsvarstyti… Gal dar šiais metais bus ir mano sprendimas. Saulių Skvernelį vertinu gerai, Seime subūrė frakciją, kuria partiją, viską aiškina paprastai, suprantamai, o svarbiausia, kad aiškina žmonėms, yra bendravimas su gyventojais, yra pateiktos net pagrindinės būsimos partijos nuostatos, siekiai“,– sakė A. Pupšys.

Ar vertins pažeidusius etiką? 

Praėjusią savaitę įvyko Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, šią savaitę planuojamas Tarybos posėdis. 17 Savivaldybės tarybos narių sudaro valdančiąją daugumą, aštuoni – opozicijoje. A. Pupšys ir R. Stonkus priklauso valdantiesiems.

Pasidomėjome, ar Taryboje rodoma iniciatyvų įvertinti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja paskirtosios Daivos Žebelienės elgesį. Rašėme, kad ji būdama Tarybos nare pažeidė įstatymą, nes atstovavo savo verslo bendrovei Savivaldybėje. Tarybą ji paliko ir pareigas administracijoje gavo beveik tuo metu, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą, o dabar jau aiškus ir priimtas sprendimas: D. Žebelienė pažeidė įstatymo nuostatas.

„Klausiau mero. Rodos, iniciatyvos nerodys… Buvo komiteto posėdis, niekas apie tai neužsiminė. Gal opozicija prabils? Išties žmogus turi pasirinkti politiką ar savo verslą. Kai tai supainioja, tokie ir rezultatai. Prastai atrodome“, – sakė A. Pupšys.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Taip pat skaitykite