Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje…

Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją.

Primename, kad buvęs premjeras nepartinis S. Skvernelis pasitraukė iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime, kartu su juo – dar keliolika bendraminčių, kurie susibūrė į atskirą frakciją, dabar rūpinasi naujos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ kūrimu.

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“

Seimo narys Z. Balčytis.

Seimo narys Z. Balčytis paliko Lietuvos regionų partijos  frakciją Seime, jau prisijungė prie „valstiečius“ palikusių ir frakciją „Vardan Lietuvos“ subūrusių politikų. Permainos Lietuvos partijų padangėje žada, kad bus nauja centro kairės politinė jėga, kuri gali patraukti į savo būrį ne tik „valstiečių“ ar Regionų partijos narių, bet galbūt ir kitų aktyvių žmonių.  Tai liečia ir buvusią partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuri dabar vadinasi „Laisvė ir teisingumas“.

Politologai svarsto, kad Ramūno Karbauskio vadovaujami „valstiečiai“, S. Skvernelio su bendraminčiais kuriama Demokratų partija, taip pat Regionų partija, net socialdemokratai gali varžytis dėl tų pačių rinkėjų. Nors rinkimų dar teks palaukti, įvairių centro kairės politinių jėgų veikėjai žvalgosi, kur labiau apsimokėtų pasukti…

Kad partijos „Laisvė ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, šios partijos frakcija Savivaldybės taryboje nusiteikę rinktis kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ jau rašėme.

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.

Kaip elgsis A. Pupšys?

Domimės, kaip elgsis Seimo nario Z. Balčyčio padėjėjas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris su Ričardu Stonkumi į Tarybą buvo išrinkti pagal Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąrašą.

A. Pupšys į šią partiją atėjo palikęs Lietuvos socialdemokratų partiją, R. Stonkus partiją „Tvarka ir teisingumas“. Kai Socialdemokratų darbo partija tapo Lietuvos regionų partija, šiedu politikai ir tebepriklauso jai. A. Pupšys sakė, kad Regionų partijos Šilutės skyrius turi gal 130 narių, jam vadovauja Saulius Stankevičius.

„Seimo narys Zigmantas Balčytis pasirinko politiką su Sauliaus Skvernelio komanda, ketina būti kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ nariu. Žinau tai, mes apie tai kalbėjomės. Yra apie ką pagalvoti, ką apsvarstyti… Gal dar šiais metais bus ir mano sprendimas. Saulių Skvernelį vertinu gerai, Seime subūrė frakciją, kuria partiją, viską aiškina paprastai, suprantamai, o svarbiausia, kad aiškina žmonėms, yra bendravimas su gyventojais, yra pateiktos net pagrindinės būsimos partijos nuostatos, siekiai“,– sakė A. Pupšys.

Ar vertins pažeidusius etiką? 

Praėjusią savaitę įvyko Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, šią savaitę planuojamas Tarybos posėdis. 17 Savivaldybės tarybos narių sudaro valdančiąją daugumą, aštuoni – opozicijoje. A. Pupšys ir R. Stonkus priklauso valdantiesiems.

Pasidomėjome, ar Taryboje rodoma iniciatyvų įvertinti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja paskirtosios Daivos Žebelienės elgesį. Rašėme, kad ji būdama Tarybos nare pažeidė įstatymą, nes atstovavo savo verslo bendrovei Savivaldybėje. Tarybą ji paliko ir pareigas administracijoje gavo beveik tuo metu, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą, o dabar jau aiškus ir priimtas sprendimas: D. Žebelienė pažeidė įstatymo nuostatas.

„Klausiau mero. Rodos, iniciatyvos nerodys… Buvo komiteto posėdis, niekas apie tai neužsiminė. Gal opozicija prabils? Išties žmogus turi pasirinkti politiką ar savo verslą. Kai tai supainioja, tokie ir rezultatai. Prastai atrodome“, – sakė A. Pupšys.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite