Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje…

Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją.

Primename, kad buvęs premjeras nepartinis S. Skvernelis pasitraukė iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime, kartu su juo – dar keliolika bendraminčių, kurie susibūrė į atskirą frakciją, dabar rūpinasi naujos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ kūrimu.

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“

Seimo narys Z. Balčytis.

Seimo narys Z. Balčytis paliko Lietuvos regionų partijos  frakciją Seime, jau prisijungė prie „valstiečius“ palikusių ir frakciją „Vardan Lietuvos“ subūrusių politikų. Permainos Lietuvos partijų padangėje žada, kad bus nauja centro kairės politinė jėga, kuri gali patraukti į savo būrį ne tik „valstiečių“ ar Regionų partijos narių, bet galbūt ir kitų aktyvių žmonių.  Tai liečia ir buvusią partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuri dabar vadinasi „Laisvė ir teisingumas“.

Politologai svarsto, kad Ramūno Karbauskio vadovaujami „valstiečiai“, S. Skvernelio su bendraminčiais kuriama Demokratų partija, taip pat Regionų partija, net socialdemokratai gali varžytis dėl tų pačių rinkėjų. Nors rinkimų dar teks palaukti, įvairių centro kairės politinių jėgų veikėjai žvalgosi, kur labiau apsimokėtų pasukti…

Kad partijos „Laisvė ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, šios partijos frakcija Savivaldybės taryboje nusiteikę rinktis kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ jau rašėme.

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.

Kaip elgsis A. Pupšys?

Domimės, kaip elgsis Seimo nario Z. Balčyčio padėjėjas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris su Ričardu Stonkumi į Tarybą buvo išrinkti pagal Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąrašą.

A. Pupšys į šią partiją atėjo palikęs Lietuvos socialdemokratų partiją, R. Stonkus partiją „Tvarka ir teisingumas“. Kai Socialdemokratų darbo partija tapo Lietuvos regionų partija, šiedu politikai ir tebepriklauso jai. A. Pupšys sakė, kad Regionų partijos Šilutės skyrius turi gal 130 narių, jam vadovauja Saulius Stankevičius.

„Seimo narys Zigmantas Balčytis pasirinko politiką su Sauliaus Skvernelio komanda, ketina būti kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ nariu. Žinau tai, mes apie tai kalbėjomės. Yra apie ką pagalvoti, ką apsvarstyti… Gal dar šiais metais bus ir mano sprendimas. Saulių Skvernelį vertinu gerai, Seime subūrė frakciją, kuria partiją, viską aiškina paprastai, suprantamai, o svarbiausia, kad aiškina žmonėms, yra bendravimas su gyventojais, yra pateiktos net pagrindinės būsimos partijos nuostatos, siekiai“,– sakė A. Pupšys.

Ar vertins pažeidusius etiką? 

Praėjusią savaitę įvyko Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, šią savaitę planuojamas Tarybos posėdis. 17 Savivaldybės tarybos narių sudaro valdančiąją daugumą, aštuoni – opozicijoje. A. Pupšys ir R. Stonkus priklauso valdantiesiems.

Pasidomėjome, ar Taryboje rodoma iniciatyvų įvertinti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja paskirtosios Daivos Žebelienės elgesį. Rašėme, kad ji būdama Tarybos nare pažeidė įstatymą, nes atstovavo savo verslo bendrovei Savivaldybėje. Tarybą ji paliko ir pareigas administracijoje gavo beveik tuo metu, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą, o dabar jau aiškus ir priimtas sprendimas: D. Žebelienė pažeidė įstatymo nuostatas.

„Klausiau mero. Rodos, iniciatyvos nerodys… Buvo komiteto posėdis, niekas apie tai neužsiminė. Gal opozicija prabils? Išties žmogus turi pasirinkti politiką ar savo verslą. Kai tai supainioja, tokie ir rezultatai. Prastai atrodome“, – sakė A. Pupšys.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Turto mokestis 2023 metams

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai jau svarstė, kokius nekilnojamojo turto mokesčius nustatyti 2023 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas birželio 30 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Tad kokie tarifai siūlomi ir kokie argumentai pateikti.  Siūloma nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus: 1.1  0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestis nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2 ir 1.3 papunkčiuose; 1.2.  3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės  vertės  mokestis nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas; 1.3. 3 procentų

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Taip pat skaitykite