Karjeros potvynis 2015

„Karjeros potvynio“ dalyviai su svečiais iš aukštų mokslo įstaigų.

Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko karjeros ugdymo renginys ,,Karjeros potvynis 2015“. Svarbios abiturientams temos apie karjeros planavimą, profesijos pasirinkimą, mokymosi Lietuvos aukštosiose mokyklose galimybes ir naujoves sukvietė tuo suinteresuotus miesto ir rajono moksleivius.
Antrus metus organizuojamoje tokio pobūdžio karjeros dienoje dalyvavo 13 Lietuvos aukštųjų mokyklų – Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Klaipėdos, Vytauto Didžiojo, Lietuvos sporto, Lietuvos edukologijos, Vilniaus Gedimino technikos universitetų, Vilniaus universiteto Kauno Humanitarinio fakulteto bei Kauno, Klaipėdos valstybinės, Socialinių mokslų, Vilniaus dizaino kolegijų dėstytojai. Aukštųjų mokyklų atstovai dalykiniuose pokalbiuose su mokiniais dalijosi informacija apie studijas, reikalavimus stojantiesiems, mokymosi sąlygas ir įsidarbinimo perspektyvas, skatinančias mokinių nusiteikimą gyventi ir dirbti savo šalyje.
Šių metų „Karjeros potvynio“ naujovė – dėstytojų paskaitos mokiniams. Jas iš anksto pasiūlė aukštųjų mokyklų dėstytojai. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė VGTU dėstytojo, profesoriaus Vytauto Turlos paskaita ,,Spauda – nuo žąsies plunksnos iki 3D technologijų“, ASU dėstytojo Gintauto Vasiliausko paskaita ,,Garsas ir triukšmas – draugas ir priešas“ ir t. t. Mokiniai liko patenkinti dėstytojų paskaitomis ir galimybe dalykiškai pabendrauti.
Dėkoju būreliui gimnazisčių už pagalbą organizuojant renginį, kolegoms – už geranoriškumą ir supratingumą, o svečiams, – kad nepabūgo ilgo kelio, nepagailėjo laiko praleisti dieną su mūsų mokiniais.

,,Karjeros potvynio 2015“ koordinatorė Renata Petrenkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite