Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje tradiciškai būdavo minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Praėjusį sekmadienį, gegužės 17 d., buvo minimos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo metinės.

Teikiami kariniai laipsniai ir apdovanojimai.

Prieš vidurdienį Lietuvininkų gatve iškilmingai pražygiavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš visų rinktinės padalinių: Šilutės, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Skuodo, Plungės, Šilalės ir Tauragės kuopų. Eisena prie Šilutės r. savivaldybės išsirikiavo iškilmingai rikiuotei. „Pamario“ choras, kariai, savanoriai, šauliai ir miestelėnai giedojo Lietuvos Respublikos himną.

Buvo demonstruojama karinė technika.

„Vienas iš nepriklausomos valstybės simbolių yra jos kariuomenė“, – priminė rinktinės vadas majoras Mindaugas Švedas. Šiuo metu rinktinėje tarnauja per 800 karių.
Karius šventės proga pasveikino rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Jaloveckas. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas susirinkusiuosius, atkreipė dėmesį, kad ši diena yra kariuomenės ir visuomenės susiliejimo diena, karinių struktūrų priartinimo prie civilių gyventojų diena.
„Žinodami Lietuvos ir kaimyninių šalių geopolitinę situaciją, be abejo, siekiame, kad mes galėtume pasitikėti kariais. Jūsų buvimas čia, karinės technikos pristatymas rodo, kad jūs taip pat laukiate visuomenės palaikymo. Tėvynės gynimas yra bendras karių ir civilių reikalas“, – kalbėjo meras, linkėdamas neprarasti pasitikėjimo civiliais gyventojais, o civiliams – kariškiais.

Iškilminga kariškių rikiuotė.

Iškilmingos rikiuotės metu pavyzdingai tarnaujantiems rinktinės kariams įteikti apdovanojimai ir aukštesni kariniai laipsniai. Aukštesnis laipsnis suteiktas Šilutės 305 kuopos nariui devyniolikmečiui Martynui Kostiuškai. Vydūno gimnazijos dvyliktokas Martynas Kostiuška įsitikinęs, kad savanorystė jam padeda pirmiausia gerbti vyresnius, būti ryžtingesniam ir atsakingesniam.
Nugriaudėjo 305 pėstininkų kuopos karių salvės už „Lietuvą Tėvynę“, „Lietuvos žmonėms“ ir „Žemaičių apygardos 3-ajai rinktinei“.
Po iškilmingos rikiuotės miestelėnai buvo pakviesti į karinį miestelį, įsikūrusi greta Šilutės kultūros ir pramogų centro. Vyko karinės technikos ir ginkluotės paroda. Kariniame miestelyje kiekvienas nuo mažo iki pagyvenusio galėjo tapti „kariu vienai valandai“, dalyvauti virvės traukimo varžybose, išmokti surišti avies ausies mazgą, kitokius mazgus ir kilpas, stebėti karių parodomąją programą. Karinę techniką demonstravo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Vaišintasi kareiviška koše.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 80

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite