Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje tradiciškai būdavo minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Praėjusį sekmadienį, gegužės 17 d., buvo minimos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo metinės.

Teikiami kariniai laipsniai ir apdovanojimai.

Prieš vidurdienį Lietuvininkų gatve iškilmingai pražygiavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš visų rinktinės padalinių: Šilutės, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Skuodo, Plungės, Šilalės ir Tauragės kuopų. Eisena prie Šilutės r. savivaldybės išsirikiavo iškilmingai rikiuotei. „Pamario“ choras, kariai, savanoriai, šauliai ir miestelėnai giedojo Lietuvos Respublikos himną.

Buvo demonstruojama karinė technika.

„Vienas iš nepriklausomos valstybės simbolių yra jos kariuomenė“, – priminė rinktinės vadas majoras Mindaugas Švedas. Šiuo metu rinktinėje tarnauja per 800 karių.
Karius šventės proga pasveikino rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Jaloveckas. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas susirinkusiuosius, atkreipė dėmesį, kad ši diena yra kariuomenės ir visuomenės susiliejimo diena, karinių struktūrų priartinimo prie civilių gyventojų diena.
„Žinodami Lietuvos ir kaimyninių šalių geopolitinę situaciją, be abejo, siekiame, kad mes galėtume pasitikėti kariais. Jūsų buvimas čia, karinės technikos pristatymas rodo, kad jūs taip pat laukiate visuomenės palaikymo. Tėvynės gynimas yra bendras karių ir civilių reikalas“, – kalbėjo meras, linkėdamas neprarasti pasitikėjimo civiliais gyventojais, o civiliams – kariškiais.

Iškilminga kariškių rikiuotė.

Iškilmingos rikiuotės metu pavyzdingai tarnaujantiems rinktinės kariams įteikti apdovanojimai ir aukštesni kariniai laipsniai. Aukštesnis laipsnis suteiktas Šilutės 305 kuopos nariui devyniolikmečiui Martynui Kostiuškai. Vydūno gimnazijos dvyliktokas Martynas Kostiuška įsitikinęs, kad savanorystė jam padeda pirmiausia gerbti vyresnius, būti ryžtingesniam ir atsakingesniam.
Nugriaudėjo 305 pėstininkų kuopos karių salvės už „Lietuvą Tėvynę“, „Lietuvos žmonėms“ ir „Žemaičių apygardos 3-ajai rinktinei“.
Po iškilmingos rikiuotės miestelėnai buvo pakviesti į karinį miestelį, įsikūrusi greta Šilutės kultūros ir pramogų centro. Vyko karinės technikos ir ginkluotės paroda. Kariniame miestelyje kiekvienas nuo mažo iki pagyvenusio galėjo tapti „kariu vienai valandai“, dalyvauti virvės traukimo varžybose, išmokti surišti avies ausies mazgą, kitokius mazgus ir kilpas, stebėti karių parodomąją programą. Karinę techniką demonstravo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Vaišintasi kareiviška koše.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite