Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje tradiciškai būdavo minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Praėjusį sekmadienį, gegužės 17 d., buvo minimos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo metinės.

Teikiami kariniai laipsniai ir apdovanojimai.

Prieš vidurdienį Lietuvininkų gatve iškilmingai pražygiavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš visų rinktinės padalinių: Šilutės, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Skuodo, Plungės, Šilalės ir Tauragės kuopų. Eisena prie Šilutės r. savivaldybės išsirikiavo iškilmingai rikiuotei. „Pamario“ choras, kariai, savanoriai, šauliai ir miestelėnai giedojo Lietuvos Respublikos himną.

Buvo demonstruojama karinė technika.

„Vienas iš nepriklausomos valstybės simbolių yra jos kariuomenė“, – priminė rinktinės vadas majoras Mindaugas Švedas. Šiuo metu rinktinėje tarnauja per 800 karių.
Karius šventės proga pasveikino rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Jaloveckas. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas susirinkusiuosius, atkreipė dėmesį, kad ši diena yra kariuomenės ir visuomenės susiliejimo diena, karinių struktūrų priartinimo prie civilių gyventojų diena.
„Žinodami Lietuvos ir kaimyninių šalių geopolitinę situaciją, be abejo, siekiame, kad mes galėtume pasitikėti kariais. Jūsų buvimas čia, karinės technikos pristatymas rodo, kad jūs taip pat laukiate visuomenės palaikymo. Tėvynės gynimas yra bendras karių ir civilių reikalas“, – kalbėjo meras, linkėdamas neprarasti pasitikėjimo civiliais gyventojais, o civiliams – kariškiais.

Iškilminga kariškių rikiuotė.

Iškilmingos rikiuotės metu pavyzdingai tarnaujantiems rinktinės kariams įteikti apdovanojimai ir aukštesni kariniai laipsniai. Aukštesnis laipsnis suteiktas Šilutės 305 kuopos nariui devyniolikmečiui Martynui Kostiuškai. Vydūno gimnazijos dvyliktokas Martynas Kostiuška įsitikinęs, kad savanorystė jam padeda pirmiausia gerbti vyresnius, būti ryžtingesniam ir atsakingesniam.
Nugriaudėjo 305 pėstininkų kuopos karių salvės už „Lietuvą Tėvynę“, „Lietuvos žmonėms“ ir „Žemaičių apygardos 3-ajai rinktinei“.
Po iškilmingos rikiuotės miestelėnai buvo pakviesti į karinį miestelį, įsikūrusi greta Šilutės kultūros ir pramogų centro. Vyko karinės technikos ir ginkluotės paroda. Kariniame miestelyje kiekvienas nuo mažo iki pagyvenusio galėjo tapti „kariu vienai valandai“, dalyvauti virvės traukimo varžybose, išmokti surišti avies ausies mazgą, kitokius mazgus ir kilpas, stebėti karių parodomąją programą. Karinę techniką demonstravo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Vaišintasi kareiviška koše.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite