„Kam mums tas Paryžius…“

Sekmadienio pavakare prie Kintų didžiosios bažnyčios būriavosi žmonės – laukė koncertas, pavadintas „Romantiniai pokalbiai“. Besitęsiančiame Kintų muzikos festivalyje tą vakarą koncertavo Aleksander Paley (fortepijonas, Moldova–JAV), Gleb Pyšniak (violončelė, Lietuva–Austrija) ir styginių kvartetas „Mettis“.

Pažintis
Koncertas prasidėjo Roberto Šumano kūriniu „Trys fantastinės pjesės“ op.73 violončelei ir fortepijonui. Pianistas ir violončelininkas kūrė nuostabią muzikinę atmosferą – muzika iškilmingai liejosi, aidu atkartojama bažnyčios skliautuose ir klausytojų širdyse.

Pianistas A. Paley ir styginių kvartetas „Mettis“.

Pianistas A. Paley gimė Moldovoje, studijas baigė P.Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje. 1984 m. laimėjo pirmąją premiją J. S. Bacho konkurse Leipcige, o praėjus metams – Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje, po to prasidėjo tarptautinė karjera.

A. Paley – pažįstamas ir Lietuvoje. Kiekvienais metais jis groja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus. A.Paley Lietuvoje taip pat rengia solo rečitalius, groja duetu su žmona pianiste Pei–Wen Chen, kartu su kolegomis atlieka kamerinius kūrinius.
Pianisto repertuare daugiau nei penkiasdešimt kūrinių fortepijonui ir orkestrui, keli šimtai solinės ir kamerinės muzikos kūrinių. A.Paley domisi ne tik fortepijonine muzika, bet ir opera, literatūra, tapyba ir kitais menais, kuo galėjome įsitikinti, klausydamiesi gerbiamo atlikėjo pasisakymų.
Ne mažiau spalvinga asmenybė ir jaunasis violončelininkas vilnietis G. Pyšniak. Būdamas vos keturiolikos, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Kaip solistas atlikėjas grojo kartu su Maskvos Konservatorijos, Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Porto simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu ir kitais. G.Pyšniak surengė solinius bei kamerinės muzikos koncertus daugelyje Europos šalių bei JAV.
Nuo 2018 metų G. Pyšniak yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Čiurlionio kvarteto narys.
Fortepijoninis kvintetas – pianistas A.Paley ir styginių kvartetas „Mettis“ – atliko Roberto Šumano op. 44 Es-dur.

Styginių kvartetas susibūrė 2012 metais LMTA prof. Augustino Vasiliausko klasėje, vėliau atlikėjai studijavo Europos kamerinės muzikos akademijoje, kur, padedami geriausių pasaulyje šios srities pedagogų, pradėjo sparčiai kopti karjeros laiptais. Kvartetas yra laimėjęs prizinių vietų konkursuose Prancūzijoje ir Italijoje. 2017 metais kvartetas surengė gastroles Kinijoje, 2018 metais debiutavo Izraelyje, Panamoje, JAV ir Kanadoje. Puikų kvinteto pasirodymą žiūrovai palydėjo garsiais plojimais.

Vakaras fortepijonui
Po trumpos pertraukos antrojoje koncerto dalyje skambėjo to paties R. Šumano „Karnavalas“, op. 9 fortepijonui, atliekamas A. Paley.
Nuskambėjus paskutiniams akordams, pasigirdo plojimai. Ne kartą pianistas A. Paley buvo kviečiamas žiūrovų sugrįžti prie instrumento. Atsidėkodamas jis atliko dar kelis kūrinius, o nuoširdūs klausytojai neskubėjo skirstytis. Pasigirdo balsų, kad nė į Paryžių nereikia važiuoti, kai čia skamba dieviška muzika, atliekama pasaulinio garso atlikėjų…

Birutė Pucilauskaitė– Morkevičienė, autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite