Kaip vizualiai padidinti kambarį? Kokius dažus pasirinkti?

Įrengiant naują vietą ar atliekant remontą, vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių kambario komfortą, yra spalva. Rinkdamiesi dažus, pasirinkite ne tik tinkamą dažų rūšį (blizgesį, ilgaamžiškumą, kambario tipą ir pan.), bet ir tinkamą spalvą, kad grindys, baldai, šviestuvai, interjero aksesuarai derėtų. Prieš priimant galutinį sprendimą, visada naudinga pasikonsultuoti su ekspertu.

Keli patarimai, padėsiantys pasirinkti ir suderinti spalvas

Turėtumėte pradėti nuo mėgstamų spalvų gamos, kurios kažkaip buvo įtrauktos į jūsų gyvenimą: dažnai savo garderobe galite rasti akį traukiančių spalvų su įkvepiančioms nuotraukoms ar iliustracijoms. Naudokite šias spalvas kaip atrankos proceso pradžios tašką. Derindami sienų ir lubų spalvas naudokite esamus ar planuojamus baldus ir grindų dangas. Atsižvelgdami į patalpos paskirtį ir dydį, o kartais net ir šalia esančių pastatų spalvą – rinkitės tinkamo intensyvumo spalvą.

Gerai įvertinkite kambario dydį, tai padės tinkamai pasirinkti

Tamsesnės spalvos padaro kambarį vizualiai mažesnį, o šviesesnės – erdvesnį ir šviesesnį. Nepamirškite derinti gretimų erdvių spalvų. Atkreipkite dėmesį į gretimų kambarių spalvų gamą: spalvos turi lengvai pereiti iš vieno kambario į kitą. Naudodami spalvų paletę galite sujungti visas kambario spalvas ir įsitikinti, kad jos visos dera vienoje aplinkoje.

Tinkamas vidaus apšvietimas. Natūralioje ir dirbtinėje šviesoje spalvos atrodo skirtingai. Natūrali dienos šviesa geriausiai atspindi tikrąsias spalvas, o dirbtinis apšvietimas spalvas mato kiek kitaip: kaitrinės lempos pabrėžia šiltus tonus ir prideda geltonumo, o fluorescencinės arba LED lemputės suteikia ryškių mėlynų atspalvių. Gerai pagalvokite apie kambario paskirtį ir kokią atmosferą norite įnešti į kambarį. Jei norite gyvybingo kambario, rinkitės raudonos ir geltonos spalvos atspalvius.

Poilsio kambariuose rekomenduojami rudi ir pilki atspalviai. Svarbu nepamiršti dažų blizgesio. Didesnio blizgesio dažai atspindės šviesą ir kambarys atrodys šviesesnis, o mažesnio blizgesio dažai suteiks kambariui jaukumo.

Kaip išsirinkti tinkamus dažus?

Kai paviršius bus paruoštas, galima jį dažyti. Dar galima pasirinkti norimą spalvą, matinį ar blizgų paviršių. Renkantis dažus svarbu ne tik žinoti, ant kokio paviršiaus juos naudojame: ant medžio, plastiko ar metalo. Kad ir kokia būtų kambario paskirtis, mes jį dažome. Virtuvėms ir vonios kambariams reikia dažų, valiklių, dezinfekavimo priemonių, kurios nebijo vandens. Tam puikiai tinka vadinamieji „ligoninės“ dažai. Jie itin atsparūs aplinkos veiksniams. Senesnius paviršius, kurie anksčiau buvo dažyti miglotais dažais, geriausia dažyti universaliais, kokybiškais dažais.

Matiniai ir blizgūs dažai

Koks yra geriausias variantas?

Žinoma, renkamės pagal tai, kokio efekto norime. Dažai svyruoja nuo 0 iki 100. Nuliai yra visiškai matiniai – kaip ir kreida – ir puikiai tinka luboms dažyti. Kita skalės pusė yra 100. Tai blizgūs dažai, kurie atspindi kaip veidrodis. Tiks kai norime blizgaus baldo paviršiaus.

Svarbu žinoti, kad dažų stiprumas nepriklauso nuo to, kiek matiniai ar blizgūs yra dažai. Tik branda rodo tam tikrą savybę – teplumą. Nešvarumai lengvai prilimpa prie intensyvių matinių paviršių. Matinių dažų paviršius nėra lygus, todėl paliks daugiau nešvarumų. Tokius paviršius taip pat reikia iš anksto nuvalyti ir perdažyti. Pusiau matinė arba pusiau blizgi dažyta apdaila bus lengviau prižiūrima.

Spalvų sala, UAB yra įmonė, kuri jums padės išsirinkti tinkamiausius dažus ir kitas reikiamas prekes namams. Nesidrovėkite, klauskite profesionalų ir sukursite geriausią rezultatą savo namuose.

pr2022/061

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite