Kaip užimti vaiką namuose?

Izoliacija atvėrė naują puslapį šeimos gyvenime: gyvenimo būdo pokyčiai atnešė naujų iššūkių. Daugumą tėvų, auginantys ikimokyklinukus ir pradinukus svarsto, kaip juos ilgam užimti namuose.

Gaminkite kartu su mažaisiais, tai puiki veikla vaikui ir tinkamas laikas paruošti vakarienę

Pabandykite perkelti vaiko judesius į virtuvę. Išties, tam reikėtų ruoštis iš anksto – pasirinkti receptus, kuriuos būtų lengva pagaminti, turėti visas reikalingas priemones ir rasti pakankamai laiko.

Jei norite iš tikrųjų išnaudoti šią patirtį, nepamirškite pasikalbėti su vaikais apie higieną, kas yra produktas ir kaip jis pagamintas, ir net kartu perskaitykite ingredientus. Tegul jie neprisideda prie patiekalų gaminimo, bet vaidina pagrindinį vaidmenį.

Internete apstu paprastų  receptų, nors populiariausi gali būti įvairūs desertai. Nepamirškite papuošimui panaudoti formeles, galbūt netgi galite susikurti savo meniu arba išlankstyti servetėles ir viską gražiai padėti ant stalo, tarsi restorane.

Ar jums patinka receptai?

Nepamirškite užrašyti  savo naminio recepto, paprašykite vaikų nufotografuoti savo receptą.

Stalo žaidimai – puikus būdas linksminti vaikus ir praleisti valandą ar net kelias minutes

Bent vieną stalo žaidimą tikrai rasite namuose, o jei norite išbandyti ką nors naujo, galite užsisakyti ir internetu.

Norintys žaisti trumpus žaidimus, reikalaujančius greičio ir reagavimo, gali išbandyti Jungle Speed, Doble, Blitz. Šie žaidimai paprastai trunka labai trumpai, tačiau apima ir suteikia daug įdomių akimirkų.

Dauguma žaidimų taip pat skatina kūrybiškumą, mąstymą, moko aiškiai ir greitai išreikšti save. Tarp šių žaidimų bene populiariausias yra „Alias“, kurį taip pat rekomenduoja visa šeima, reikalingas „Dixit“, pripažintas geriausiu vaikišku žaidimu Vokietijoje.

Norintys išmokti rašybos ir kūrybiško mąstymo gali išbandyti ir Scrabble. Nereikėtų pamiršti ir tradicinių stalo žaidimų, reikalaujančių žaidimo lentos ir figūrėlių. Kurti įvairias strategijas, skaičiuoti, o kartais ir rizikuoti priversiantys žaidimai vaikus moko mąstyti, apgalvoti kelis žingsnius į priekį, gerina bendravimo įgūdžius.

Vaikams rekomenduojami „Ticket to ride“, įvairūs žaidimai reikalaujantys žinių apie pasaulį ar Lietuvą, vaidmenų žaidimai, pavyzdžiui „Saboteur“, ar niekada neatsibostantis „Monopolis“.

Neturite stalo žaidimų ar leidžiate vaikams tiesiog nuobodžiauti namuose?

Nedarykite taip ir panaudokite vaizduotę, kuri leis smagiai praleisti laiką visai šeimai. Juk laikas praleistas su šeima yra pats svarbiausias, jį išnaudokite tinkamai ir mėgaukitės kiekviena akimirta.

Puikus būdas paskatinti kūrybiškumą ir vaizduotę – visus šiuos žaidimus susikurti patiems, o gal net sugalvoti savo. Štai keletas pasiūlymų dėl namų darbų žaidimų – žaiskite anagramas (ant popieriaus lapo rašykite ir pieškite įvairius daiktus, gyvūnus, veiksmažodžius. Lengvai pasigaminsite savo šaškių variantą.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite vaikas123.lt ir manopomegiai.lt

pr2021/141

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite