Kaip užimti vaiką namuose?

Izoliacija atvėrė naują puslapį šeimos gyvenime: gyvenimo būdo pokyčiai atnešė naujų iššūkių. Daugumą tėvų, auginantys ikimokyklinukus ir pradinukus svarsto, kaip juos ilgam užimti namuose.

Gaminkite kartu su mažaisiais, tai puiki veikla vaikui ir tinkamas laikas paruošti vakarienę

Pabandykite perkelti vaiko judesius į virtuvę. Išties, tam reikėtų ruoštis iš anksto – pasirinkti receptus, kuriuos būtų lengva pagaminti, turėti visas reikalingas priemones ir rasti pakankamai laiko.

Jei norite iš tikrųjų išnaudoti šią patirtį, nepamirškite pasikalbėti su vaikais apie higieną, kas yra produktas ir kaip jis pagamintas, ir net kartu perskaitykite ingredientus. Tegul jie neprisideda prie patiekalų gaminimo, bet vaidina pagrindinį vaidmenį.

Internete apstu paprastų  receptų, nors populiariausi gali būti įvairūs desertai. Nepamirškite papuošimui panaudoti formeles, galbūt netgi galite susikurti savo meniu arba išlankstyti servetėles ir viską gražiai padėti ant stalo, tarsi restorane.

Ar jums patinka receptai?

Nepamirškite užrašyti  savo naminio recepto, paprašykite vaikų nufotografuoti savo receptą.

Stalo žaidimai – puikus būdas linksminti vaikus ir praleisti valandą ar net kelias minutes

Bent vieną stalo žaidimą tikrai rasite namuose, o jei norite išbandyti ką nors naujo, galite užsisakyti ir internetu.

Norintys žaisti trumpus žaidimus, reikalaujančius greičio ir reagavimo, gali išbandyti Jungle Speed, Doble, Blitz. Šie žaidimai paprastai trunka labai trumpai, tačiau apima ir suteikia daug įdomių akimirkų.

Dauguma žaidimų taip pat skatina kūrybiškumą, mąstymą, moko aiškiai ir greitai išreikšti save. Tarp šių žaidimų bene populiariausias yra „Alias“, kurį taip pat rekomenduoja visa šeima, reikalingas „Dixit“, pripažintas geriausiu vaikišku žaidimu Vokietijoje.

Norintys išmokti rašybos ir kūrybiško mąstymo gali išbandyti ir Scrabble. Nereikėtų pamiršti ir tradicinių stalo žaidimų, reikalaujančių žaidimo lentos ir figūrėlių. Kurti įvairias strategijas, skaičiuoti, o kartais ir rizikuoti priversiantys žaidimai vaikus moko mąstyti, apgalvoti kelis žingsnius į priekį, gerina bendravimo įgūdžius.

Vaikams rekomenduojami „Ticket to ride“, įvairūs žaidimai reikalaujantys žinių apie pasaulį ar Lietuvą, vaidmenų žaidimai, pavyzdžiui „Saboteur“, ar niekada neatsibostantis „Monopolis“.

Neturite stalo žaidimų ar leidžiate vaikams tiesiog nuobodžiauti namuose?

Nedarykite taip ir panaudokite vaizduotę, kuri leis smagiai praleisti laiką visai šeimai. Juk laikas praleistas su šeima yra pats svarbiausias, jį išnaudokite tinkamai ir mėgaukitės kiekviena akimirta.

Puikus būdas paskatinti kūrybiškumą ir vaizduotę – visus šiuos žaidimus susikurti patiems, o gal net sugalvoti savo. Štai keletas pasiūlymų dėl namų darbų žaidimų – žaiskite anagramas (ant popieriaus lapo rašykite ir pieškite įvairius daiktus, gyvūnus, veiksmažodžius. Lengvai pasigaminsite savo šaškių variantą.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite vaikas123.lt ir manopomegiai.lt

pr2021/141

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite