Kaip užimti vaiką namuose?

Izoliacija atvėrė naują puslapį šeimos gyvenime: gyvenimo būdo pokyčiai atnešė naujų iššūkių. Daugumą tėvų, auginantys ikimokyklinukus ir pradinukus svarsto, kaip juos ilgam užimti namuose.

Gaminkite kartu su mažaisiais, tai puiki veikla vaikui ir tinkamas laikas paruošti vakarienę

Pabandykite perkelti vaiko judesius į virtuvę. Išties, tam reikėtų ruoštis iš anksto – pasirinkti receptus, kuriuos būtų lengva pagaminti, turėti visas reikalingas priemones ir rasti pakankamai laiko.

Jei norite iš tikrųjų išnaudoti šią patirtį, nepamirškite pasikalbėti su vaikais apie higieną, kas yra produktas ir kaip jis pagamintas, ir net kartu perskaitykite ingredientus. Tegul jie neprisideda prie patiekalų gaminimo, bet vaidina pagrindinį vaidmenį.

Internete apstu paprastų  receptų, nors populiariausi gali būti įvairūs desertai. Nepamirškite papuošimui panaudoti formeles, galbūt netgi galite susikurti savo meniu arba išlankstyti servetėles ir viską gražiai padėti ant stalo, tarsi restorane.

Ar jums patinka receptai?

Nepamirškite užrašyti  savo naminio recepto, paprašykite vaikų nufotografuoti savo receptą.

Stalo žaidimai – puikus būdas linksminti vaikus ir praleisti valandą ar net kelias minutes

Bent vieną stalo žaidimą tikrai rasite namuose, o jei norite išbandyti ką nors naujo, galite užsisakyti ir internetu.

Norintys žaisti trumpus žaidimus, reikalaujančius greičio ir reagavimo, gali išbandyti Jungle Speed, Doble, Blitz. Šie žaidimai paprastai trunka labai trumpai, tačiau apima ir suteikia daug įdomių akimirkų.

Dauguma žaidimų taip pat skatina kūrybiškumą, mąstymą, moko aiškiai ir greitai išreikšti save. Tarp šių žaidimų bene populiariausias yra „Alias“, kurį taip pat rekomenduoja visa šeima, reikalingas „Dixit“, pripažintas geriausiu vaikišku žaidimu Vokietijoje.

Norintys išmokti rašybos ir kūrybiško mąstymo gali išbandyti ir Scrabble. Nereikėtų pamiršti ir tradicinių stalo žaidimų, reikalaujančių žaidimo lentos ir figūrėlių. Kurti įvairias strategijas, skaičiuoti, o kartais ir rizikuoti priversiantys žaidimai vaikus moko mąstyti, apgalvoti kelis žingsnius į priekį, gerina bendravimo įgūdžius.

Vaikams rekomenduojami „Ticket to ride“, įvairūs žaidimai reikalaujantys žinių apie pasaulį ar Lietuvą, vaidmenų žaidimai, pavyzdžiui „Saboteur“, ar niekada neatsibostantis „Monopolis“.

Neturite stalo žaidimų ar leidžiate vaikams tiesiog nuobodžiauti namuose?

Nedarykite taip ir panaudokite vaizduotę, kuri leis smagiai praleisti laiką visai šeimai. Juk laikas praleistas su šeima yra pats svarbiausias, jį išnaudokite tinkamai ir mėgaukitės kiekviena akimirta.

Puikus būdas paskatinti kūrybiškumą ir vaizduotę – visus šiuos žaidimus susikurti patiems, o gal net sugalvoti savo. Štai keletas pasiūlymų dėl namų darbų žaidimų – žaiskite anagramas (ant popieriaus lapo rašykite ir pieškite įvairius daiktus, gyvūnus, veiksmažodžius. Lengvai pasigaminsite savo šaškių variantą.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite vaikas123.lt ir manopomegiai.lt

pr2021/141

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Nuo vakar, lapkričio 29 d., kiekvienas Lietuvos naujagimis gauna knygų lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, praėjusiais metais išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionaliniu ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.  Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose gimdyvėms dalijamą knygų  lauknešėlį sudaro Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengti patarimai tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingi skirtukai

Taip pat skaitykite