Kaip užimti vaiką namuose?

Izoliacija atvėrė naują puslapį šeimos gyvenime: gyvenimo būdo pokyčiai atnešė naujų iššūkių. Daugumą tėvų, auginantys ikimokyklinukus ir pradinukus svarsto, kaip juos ilgam užimti namuose.

Gaminkite kartu su mažaisiais, tai puiki veikla vaikui ir tinkamas laikas paruošti vakarienę

Pabandykite perkelti vaiko judesius į virtuvę. Išties, tam reikėtų ruoštis iš anksto – pasirinkti receptus, kuriuos būtų lengva pagaminti, turėti visas reikalingas priemones ir rasti pakankamai laiko.

Jei norite iš tikrųjų išnaudoti šią patirtį, nepamirškite pasikalbėti su vaikais apie higieną, kas yra produktas ir kaip jis pagamintas, ir net kartu perskaitykite ingredientus. Tegul jie neprisideda prie patiekalų gaminimo, bet vaidina pagrindinį vaidmenį.

Internete apstu paprastų  receptų, nors populiariausi gali būti įvairūs desertai. Nepamirškite papuošimui panaudoti formeles, galbūt netgi galite susikurti savo meniu arba išlankstyti servetėles ir viską gražiai padėti ant stalo, tarsi restorane.

Ar jums patinka receptai?

Nepamirškite užrašyti  savo naminio recepto, paprašykite vaikų nufotografuoti savo receptą.

Stalo žaidimai – puikus būdas linksminti vaikus ir praleisti valandą ar net kelias minutes

Bent vieną stalo žaidimą tikrai rasite namuose, o jei norite išbandyti ką nors naujo, galite užsisakyti ir internetu.

Norintys žaisti trumpus žaidimus, reikalaujančius greičio ir reagavimo, gali išbandyti Jungle Speed, Doble, Blitz. Šie žaidimai paprastai trunka labai trumpai, tačiau apima ir suteikia daug įdomių akimirkų.

Dauguma žaidimų taip pat skatina kūrybiškumą, mąstymą, moko aiškiai ir greitai išreikšti save. Tarp šių žaidimų bene populiariausias yra „Alias“, kurį taip pat rekomenduoja visa šeima, reikalingas „Dixit“, pripažintas geriausiu vaikišku žaidimu Vokietijoje.

Norintys išmokti rašybos ir kūrybiško mąstymo gali išbandyti ir Scrabble. Nereikėtų pamiršti ir tradicinių stalo žaidimų, reikalaujančių žaidimo lentos ir figūrėlių. Kurti įvairias strategijas, skaičiuoti, o kartais ir rizikuoti priversiantys žaidimai vaikus moko mąstyti, apgalvoti kelis žingsnius į priekį, gerina bendravimo įgūdžius.

Vaikams rekomenduojami „Ticket to ride“, įvairūs žaidimai reikalaujantys žinių apie pasaulį ar Lietuvą, vaidmenų žaidimai, pavyzdžiui „Saboteur“, ar niekada neatsibostantis „Monopolis“.

Neturite stalo žaidimų ar leidžiate vaikams tiesiog nuobodžiauti namuose?

Nedarykite taip ir panaudokite vaizduotę, kuri leis smagiai praleisti laiką visai šeimai. Juk laikas praleistas su šeima yra pats svarbiausias, jį išnaudokite tinkamai ir mėgaukitės kiekviena akimirta.

Puikus būdas paskatinti kūrybiškumą ir vaizduotę – visus šiuos žaidimus susikurti patiems, o gal net sugalvoti savo. Štai keletas pasiūlymų dėl namų darbų žaidimų – žaiskite anagramas (ant popieriaus lapo rašykite ir pieškite įvairius daiktus, gyvūnus, veiksmažodžius. Lengvai pasigaminsite savo šaškių variantą.

Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite vaikas123.lt ir manopomegiai.lt

pr2021/141

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Taip pat skaitykite