Kaip organizuoti laidotuves?

Jautriose netekties situacijose labai svarbu neleisti savimi manipuliuoti. Kreipdamiesi į laidojimo paslaugų įmonę, neprivalote priimti nieko, kas jums siūloma. Turite būti itin reiklūs ir kiek įmanoma ramiau apsvarstyti kiekvieną sprendimą.

Štai penki pagrindiniai dalykai, padėsiantys surengti laidotuves tyliau ir nenuliūdinti visam likusiam gyvenimui.

Venkite emocinių sprendimų

Praradimas tikrai yra sunki patirtis kiekvieno gyvenime. Psichologai išskiria etapus, kuriuos turi pereiti žmogus, laukiantis mirties. Tai neigimas, pyktis, derybos, nusivylimas, susitaikymas ir viltis.

Visi šie etapai turi būti išgyventi, o jų trukmė labai asmeniška.

Svarbiausias iššūkis – ne pati mirtis, o žmonių reakcija į mirtį. Taigi pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra kiek įmanoma nusiraminti. Jei pats negalite susitvarkyti su savo emocijomis, leiskite sprendimą dėl laidotuvių priimti savo artimiesiems.

Atsipalaiduokite, įtampos ir taip daug

Dalinis emocinis disbalansas yra dar viena dažna klaida organizuojant laidotuves. Daugelis iš mūsų sunkiai dirba, kad laidotuvės būtų baigtos kuo greičiau. Nors tai suprantama, skubėjimas gali turėti nemalonių pasekmių.

Juk atsisveikinimas turi būti pagarbus, o skubėjimas ir pagarba – nesuderinami. Todėl labai svarbu nesijaudinti.

Laidotuvės dažniausiai rengiamos kitą dieną po mirties. Duokite sau laiko: nusiraminkite, supraskite mirusiojo norus, pasikonsultuokite su artimaisiais, apmąstykite visas smulkmenas, išsirinkite tinkamą paslaugų teikėją ir suderinkite laidotuvių scenarijų.

Reikia sąmoningai ir pagarbiai parinkti šarvojimo ir laidojimo vietą, apsispręsti, kaip laidoti, informuoti artimuosius ir draugus, suplanuoti kitus svarbius dalykus. Tam tikrai reikia laiko. 

Būtina tinkamai informuoti artimuosius ir lankytojus

Laidotuvių metu, kai dalyviai nežino, kokios laidotuvės organizuojamos ir tinkamai nepasirengia, dažnai nutinka nemalonių nesusipratimų.

Pranešdami savo artimiesiems apie jų mirtį ir kviesdami į laidotuves, derėtų tiksliai informuoti apie savo lūkesčius ateičiai. Siųsdami žinutę būtinai parašykite, kokių gėlių nešti, kaip rengtis.

Tiksliai nurodykite: laidotuvių vietą ir laiką, laidotuvių būdą, šv. Mišių vietą ir laiką. Tai svarbi informacija, kuri gali padėti išvengti nepatogumų bei nesusipratimų atsisveikinus.

Planuokite ir laidotuvių scenarijų

Rengdami ir svarstydami scenarijų, atkreipkite dėmesį į velionio asmenybę, profesiją, jo pomėgius, mėgstamą muziką, filmus ir kitus dalykus, kurie jį džiugino.

Mažiau svarstykite, kaip aplinkiniai vertins laidotuves. Svarbiausia – atmosfera ir pagarbos ceremonija.

Net jei jūsų santykiai su mylimu žmogumi nėra tobuli, turite pagarbiai tą žmogų palaidoti. Pagal Lietuvos įstatymus viskas leidžiama, o ceremonijai gali būti suteikta pagarba.

Dėl kainos derėtis viską suplanavus

Taip, kaina yra svarbu. Tačiau pirmiausia turite suplanuoti visas ceremonijos detales, kad pamatytumėte galutinę sąmatą. Taip bus lengviau suprasti biudžetą ir pradėti koreguoti galutinę kainą.

Nesirinkite laidotuvių organizavimo ir scenarijaus vien pagal kainą. Atminkite, kad svarbiausia pagerbti žmones, kuriuos mylite.

Kaip ir kur palaidoti, priklauso nuo jūsų. Nesutinkate su pirmuoju pasiūlymu, pažiūrėkite į detales. Šis būdas ne tik leidžia surengti orias laidotuves, bet ir sutaupo pinigų.

Jei reikia pagalbos, kreipkitės į gedulas.lt. Tai ilgametę patirtį ir gerus atsiliepimus turinti laidojimo įmonė, kuri ne tik padės jums suorganizuoti gedulo šventę, bet ir nuramins, patars kur rasti nuolaidų, kokius dokumentus reikia turėti.

Pr2021/163

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite