Kaip organizuoti laidotuves?

Jautriose netekties situacijose labai svarbu neleisti savimi manipuliuoti. Kreipdamiesi į laidojimo paslaugų įmonę, neprivalote priimti nieko, kas jums siūloma. Turite būti itin reiklūs ir kiek įmanoma ramiau apsvarstyti kiekvieną sprendimą.

Štai penki pagrindiniai dalykai, padėsiantys surengti laidotuves tyliau ir nenuliūdinti visam likusiam gyvenimui.

Venkite emocinių sprendimų

Praradimas tikrai yra sunki patirtis kiekvieno gyvenime. Psichologai išskiria etapus, kuriuos turi pereiti žmogus, laukiantis mirties. Tai neigimas, pyktis, derybos, nusivylimas, susitaikymas ir viltis.

Visi šie etapai turi būti išgyventi, o jų trukmė labai asmeniška.

Svarbiausias iššūkis – ne pati mirtis, o žmonių reakcija į mirtį. Taigi pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra kiek įmanoma nusiraminti. Jei pats negalite susitvarkyti su savo emocijomis, leiskite sprendimą dėl laidotuvių priimti savo artimiesiems.

Atsipalaiduokite, įtampos ir taip daug

Dalinis emocinis disbalansas yra dar viena dažna klaida organizuojant laidotuves. Daugelis iš mūsų sunkiai dirba, kad laidotuvės būtų baigtos kuo greičiau. Nors tai suprantama, skubėjimas gali turėti nemalonių pasekmių.

Juk atsisveikinimas turi būti pagarbus, o skubėjimas ir pagarba – nesuderinami. Todėl labai svarbu nesijaudinti.

Laidotuvės dažniausiai rengiamos kitą dieną po mirties. Duokite sau laiko: nusiraminkite, supraskite mirusiojo norus, pasikonsultuokite su artimaisiais, apmąstykite visas smulkmenas, išsirinkite tinkamą paslaugų teikėją ir suderinkite laidotuvių scenarijų.

Reikia sąmoningai ir pagarbiai parinkti šarvojimo ir laidojimo vietą, apsispręsti, kaip laidoti, informuoti artimuosius ir draugus, suplanuoti kitus svarbius dalykus. Tam tikrai reikia laiko. 

Būtina tinkamai informuoti artimuosius ir lankytojus

Laidotuvių metu, kai dalyviai nežino, kokios laidotuvės organizuojamos ir tinkamai nepasirengia, dažnai nutinka nemalonių nesusipratimų.

Pranešdami savo artimiesiems apie jų mirtį ir kviesdami į laidotuves, derėtų tiksliai informuoti apie savo lūkesčius ateičiai. Siųsdami žinutę būtinai parašykite, kokių gėlių nešti, kaip rengtis.

Tiksliai nurodykite: laidotuvių vietą ir laiką, laidotuvių būdą, šv. Mišių vietą ir laiką. Tai svarbi informacija, kuri gali padėti išvengti nepatogumų bei nesusipratimų atsisveikinus.

Planuokite ir laidotuvių scenarijų

Rengdami ir svarstydami scenarijų, atkreipkite dėmesį į velionio asmenybę, profesiją, jo pomėgius, mėgstamą muziką, filmus ir kitus dalykus, kurie jį džiugino.

Mažiau svarstykite, kaip aplinkiniai vertins laidotuves. Svarbiausia – atmosfera ir pagarbos ceremonija.

Net jei jūsų santykiai su mylimu žmogumi nėra tobuli, turite pagarbiai tą žmogų palaidoti. Pagal Lietuvos įstatymus viskas leidžiama, o ceremonijai gali būti suteikta pagarba.

Dėl kainos derėtis viską suplanavus

Taip, kaina yra svarbu. Tačiau pirmiausia turite suplanuoti visas ceremonijos detales, kad pamatytumėte galutinę sąmatą. Taip bus lengviau suprasti biudžetą ir pradėti koreguoti galutinę kainą.

Nesirinkite laidotuvių organizavimo ir scenarijaus vien pagal kainą. Atminkite, kad svarbiausia pagerbti žmones, kuriuos mylite.

Kaip ir kur palaidoti, priklauso nuo jūsų. Nesutinkate su pirmuoju pasiūlymu, pažiūrėkite į detales. Šis būdas ne tik leidžia surengti orias laidotuves, bet ir sutaupo pinigų.

Jei reikia pagalbos, kreipkitės į gedulas.lt. Tai ilgametę patirtį ir gerus atsiliepimus turinti laidojimo įmonė, kuri ne tik padės jums suorganizuoti gedulo šventę, bet ir nuramins, patars kur rasti nuolaidų, kokius dokumentus reikia turėti.

Pr2021/163

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite