Kaip organizuoti laidotuves?

Jautriose netekties situacijose labai svarbu neleisti savimi manipuliuoti. Kreipdamiesi į laidojimo paslaugų įmonę, neprivalote priimti nieko, kas jums siūloma. Turite būti itin reiklūs ir kiek įmanoma ramiau apsvarstyti kiekvieną sprendimą.

Štai penki pagrindiniai dalykai, padėsiantys surengti laidotuves tyliau ir nenuliūdinti visam likusiam gyvenimui.

Venkite emocinių sprendimų

Praradimas tikrai yra sunki patirtis kiekvieno gyvenime. Psichologai išskiria etapus, kuriuos turi pereiti žmogus, laukiantis mirties. Tai neigimas, pyktis, derybos, nusivylimas, susitaikymas ir viltis.

Visi šie etapai turi būti išgyventi, o jų trukmė labai asmeniška.

Svarbiausias iššūkis – ne pati mirtis, o žmonių reakcija į mirtį. Taigi pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra kiek įmanoma nusiraminti. Jei pats negalite susitvarkyti su savo emocijomis, leiskite sprendimą dėl laidotuvių priimti savo artimiesiems.

Atsipalaiduokite, įtampos ir taip daug

Dalinis emocinis disbalansas yra dar viena dažna klaida organizuojant laidotuves. Daugelis iš mūsų sunkiai dirba, kad laidotuvės būtų baigtos kuo greičiau. Nors tai suprantama, skubėjimas gali turėti nemalonių pasekmių.

Juk atsisveikinimas turi būti pagarbus, o skubėjimas ir pagarba – nesuderinami. Todėl labai svarbu nesijaudinti.

Laidotuvės dažniausiai rengiamos kitą dieną po mirties. Duokite sau laiko: nusiraminkite, supraskite mirusiojo norus, pasikonsultuokite su artimaisiais, apmąstykite visas smulkmenas, išsirinkite tinkamą paslaugų teikėją ir suderinkite laidotuvių scenarijų.

Reikia sąmoningai ir pagarbiai parinkti šarvojimo ir laidojimo vietą, apsispręsti, kaip laidoti, informuoti artimuosius ir draugus, suplanuoti kitus svarbius dalykus. Tam tikrai reikia laiko. 

Būtina tinkamai informuoti artimuosius ir lankytojus

Laidotuvių metu, kai dalyviai nežino, kokios laidotuvės organizuojamos ir tinkamai nepasirengia, dažnai nutinka nemalonių nesusipratimų.

Pranešdami savo artimiesiems apie jų mirtį ir kviesdami į laidotuves, derėtų tiksliai informuoti apie savo lūkesčius ateičiai. Siųsdami žinutę būtinai parašykite, kokių gėlių nešti, kaip rengtis.

Tiksliai nurodykite: laidotuvių vietą ir laiką, laidotuvių būdą, šv. Mišių vietą ir laiką. Tai svarbi informacija, kuri gali padėti išvengti nepatogumų bei nesusipratimų atsisveikinus.

Planuokite ir laidotuvių scenarijų

Rengdami ir svarstydami scenarijų, atkreipkite dėmesį į velionio asmenybę, profesiją, jo pomėgius, mėgstamą muziką, filmus ir kitus dalykus, kurie jį džiugino.

Mažiau svarstykite, kaip aplinkiniai vertins laidotuves. Svarbiausia – atmosfera ir pagarbos ceremonija.

Net jei jūsų santykiai su mylimu žmogumi nėra tobuli, turite pagarbiai tą žmogų palaidoti. Pagal Lietuvos įstatymus viskas leidžiama, o ceremonijai gali būti suteikta pagarba.

Dėl kainos derėtis viską suplanavus

Taip, kaina yra svarbu. Tačiau pirmiausia turite suplanuoti visas ceremonijos detales, kad pamatytumėte galutinę sąmatą. Taip bus lengviau suprasti biudžetą ir pradėti koreguoti galutinę kainą.

Nesirinkite laidotuvių organizavimo ir scenarijaus vien pagal kainą. Atminkite, kad svarbiausia pagerbti žmones, kuriuos mylite.

Kaip ir kur palaidoti, priklauso nuo jūsų. Nesutinkate su pirmuoju pasiūlymu, pažiūrėkite į detales. Šis būdas ne tik leidžia surengti orias laidotuves, bet ir sutaupo pinigų.

Jei reikia pagalbos, kreipkitės į gedulas.lt. Tai ilgametę patirtį ir gerus atsiliepimus turinti laidojimo įmonė, kuri ne tik padės jums suorganizuoti gedulo šventę, bet ir nuramins, patars kur rasti nuolaidų, kokius dokumentus reikia turėti.

Pr2021/163

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite