Kaip nuo gegužės 1 d. atrodys iš užsienio įvežto automobilio įsigijimas ir registracija?

Nuo gegužės 1 d. keičiasi iš užsienio įvežamų transporto priemonių įsigijimo ir registracijos procesas. Jei planuojate pirkti automobilį užsienyje, svarbu žinoti, kad nuo šiol dar prieš įvežant jį į Lietuvos teritoriją jam reikės gauti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Na, o jei pirksite automobilį, kuris jau yra Lietuvos teritorijoje, tuomet būtinai paprašykite pardavėjo, kad jis pateiktų SDK. Be šio kodo nebus galimybės registruoti transporto priemonės savo vardu.

Ką būtina žinoti įvežantiems automobilius iš užsienio?

Lietuvos gyventojai ir įmonės, kurie po gegužės 1 d. planuoja įgyti automobilius užsienyje, dar  prieš įvežant juos į Lietuvos teritoriją turės gauti unikalų transporto priemonės savininko deklaravimo kodą (SDK). Šį kodą bus galima gauti tiesiog internetu arba padalinyje, pavyzdžiui, įgaliojus kitą asmenį. Internetu paslauga bus nemokama.

Pavyzdys: automobilių prekyba užsiimančiai įmonei Vokietijoje nusipirkus 10 automobilių, pirmiausia reikės kreiptis į „Regitrą“ ir pranešti apie įgytas transporto priemones. Tokiu būdu kiekvienai jų bus sugeneruotas SDK, kuris leis valstybei žinoti, kas yra transporto priemonės savininkas dar jos neregistravus. Taigi, gavus SDK, įmonė automobilius jau galės įvežti į Lietuvą.

Tik turint SDK, automobilį vėliau bus galima parduoti Lietuvoje, o transporto priemonę nusipirkęs asmuo galės ją registruoti „Regitroje“.

Ką būtina žinoti iš užsienio įvežtų automobilių pirkėjams?

Nuo šiol visiems perkantiems automobilius bus itin svarbu įsitikinti, kad jie turi SDK. Tik taip pirkėjas apsaugos savo teisėtus interesus ir bus užtikrintas dėl dviejų dalykų. Pirma, jog transporto priemonę įsigijo iš tikrojo savininko ir, jei vėliau paaiškėtų, kad automobilis turi trūkumų, žinotų, į kokį žmogų kreiptis bei galėtų reikalauti kompensacijos. Antra, tik turint šį kodą bus užtikrintas, kad transporto priemonę galės registruoti savo vardu „Regitroje“.

Pardavėjui pateikus SDK, pirkėjas viešoje paieškoje galės pasitikrinti, ar kodas yra galiojantis. Įsitikinus, jog viskas gerai, bus galima sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį, kurioje patariama nurodyti ne tik tikslią informaciją apie pirkėją, pardavėją, automobilio kainą, ridą ar defektus, bet ir SDK. Rekomenduojama naudoti „Regitros“ sutarties šabloną, kuris bus atnaujintas nuo gegužės 1 d.

Nusipirkus iš užsienio įvežtą automobilį bei pasirašius pirkimo–pardavimo sutartį, pirkėjui ir pardavėjui per 5 darbo dienas reikės deklaruoti nuosavybės pasikeitimą. Šis terminas skaičiuojamas bendrai. Tai bus galima padaryti tiesiog internetu nemokamai.

Taigi, pirmasis į „Regitrą“ turės kreiptis pirkėjas ir pranešti apie įgytą automobilį, tuomet pardavėjas tai patvirtinti. Tik abiem pusėms atlikus šiuos žingsnius, pirkėjas su jam sugeneruotu nauju SDK galės kreiptis dėl automobilio registracijos. Pati automobilio registracijos procedūra nesikeis.

Taip pat „Regitra“ atkreipia klientų dėmesį ir primena,  kad dėl naujos transporto priemonių savininkų apskaitos sistemos diegimo nuo balandžio 30 d. 8.00 val. iki gegužės 1 d. 12.00 val. elektroninė transporto priemonių registravimo sistema (eKETRIS) bus laikinai nepasiekiama.

„Regitros“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite