Kaip nešvaistyti maisto? Patarimai vartotojams

Maisto švaistymo problema pasaulyje vis dar itin opi. Bet juk galime ir sutaupyti. Antai įvairiausi konservai, makaronai, kruopos, medus ir aliejus dažniausiai yra saugūs vartoti ilgiau nei rašoma ant šių produktų pakuočių.

Nuolaidos po 20 valandos

 „Visas mūsų prekių asortimentas – nuo mėsos ir žuvies iki vaisių, daržovių ar sūrių yra kruopščiai tikrinamas. Tai daroma tam, kad pirkėjų stalus pasiektų tik kokybiški maisto produktai. Norėdami, kad šviežių produktų būtų galima įsigyti ir už patrauklią kainą, paruošiame įvairiausių pasiūlymų.

Pavyzdžiui, kiekvieną vakarą po 20 val. taikome nuolaidas visoms vietoje kepamoms šviežioms bandelėms ir kitiems kepiniams. Tačiau nuolaida nereiškia, kad kepiniai nėra šviežūs, dažniausiai jie būna ištraukti iš krosnies vos prieš porą valandų“, – teigia prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

 

Apie galiojimo laiką: nepainiokite šių terminų

Norint sutaupyti – svarbu ne tik planuoti pirkinius bei meniu, bet ir sekti produktų galiojimo laiką, mat, kai kurie iš jų vartoti yra tinkami ilgiau negu manome.

Anot prekybos tinklo „Iki“ kokybės vadovės Aldonos Čepulis,  taip yra todėl, kad daugelis vis dar painioja sąvokas  „Geriausias iki…“ ir  „Tinka vartoti iki… “.

„Pasibaigus tinkamumo vartoti termino datai, produktų, kurie pažymėti ženklu „Tinka vartoti iki….“, valgyti nerekomenduojama. Tačiau „Geriausias iki…“ reiškia, kad atėjus nurodytai datai, produktas nebūtinai bus sugedęs. Taip dažniausiai žymimi ilgiau negendantys produktai, kurių tinkamumas vartoti dažnai priklauso ne tik nuo laiko, bet ir nuo jų laikymo sąlygų. Šis terminas nusako ne produkto saugumą vartoti, o galimą kokybinių savybių – kvapo ar skonio, pakitimą“, – sako A. Čepulis.

Pasak jos, į šią kategoriją patenka įvairiausi padažai, konservuota žuvis, mėsa ar daržovės, riešutai, actas, aliejus, kava, medus, prieskoniai. Todėl šių produktų, pasitaikius nuolaidoms, galima nusipirkti ir didesnį kiekį. Apsirūpinsite ilgam ir dar sutaupysite.

„Iki“ kokybės vadovė pabrėžia, kad tokie produktai saugūs ilgesnį laiką išlieka tuomet, kai yra nepažeista jų pakuotė. Jeigu konservų dėžutę pradarėte arba kruopų pakelį praplėšėte – jų galiojimo laikas trumpėja. Todėl prieš valgant tokius produktus, reikėtų įvertinti, ar jų išvaizda, kvapas, skonis yra tinkamas vartojimui.

Šaldymas – puikus būdas sutaupyti

Jeigu norite pratęsti besibaigiančių galioti produktų terminą – iki baigiantis jam, tokį maistą tereikia užšaldyti. Pavyzdžiui, parduotuvių specialiose lentynose neretai galima rasti įvairiausių šviežių produktų (mėsos, žuvies, jūros gėrybių) su ypač gera nuolaida, kurių galiojimo laikas jau eina į pabaigą. Net jeigu šių produktų iškart valgyti neplanuojate – juos galite užšaldyti.

Pavyzdžiui, malta mėsa šaldiklyje kokybiška išlieka 3–4 mėnesius, o neperdirbta – net pusmetį. Tuo tarpu šaldyta žuvis bei jūros gėrybės kokybiškos išlieka daugiau nei 4 mėnesius.

„Šaldant tokius produktus reikėtų nepamiršti, kad juos atšildyti galima tik vieną kartą. Be to, kuo mėsą ar žuvį ilgiau laikysite šaldiklyje – tuo sausesnė ji taps, todėl stenkitės šiuos produktus suvartoti per kelis mėnesius“, – pabrėžia A. Čepulis.

Pasak kokybės vadovės, šaldyti galima ne tik mėsą ar žuvį. Taip išsaugoti galite ir pavytusias daržoves ar vaisius, sviestą, netgi parduotuvėje įsigytus kulinarijos gaminius ar galioti tuoj baigsiančią duoną. Pastarąją geriausia užsišaldyti riekelėmis – kai jos prireiks, bus patogu paskrudinti keptuvėje, skrudintuve ar orkaitėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite