Kaip nenudegti renkantis patikimą kredito davėją?

Kreditas – patogi finansinė priemonė, jei ja naudojamasi protingai ir atsakingai. Tad, jei pritrūkote lėšų, o galvoje kirba mintis, kad visos bėdos išsispręstų paėmus paskolą, realiai įvertinkite savo galimybes ir sąžiningai atsakykite į šiuos klausimus:

  • Ar būtų įmanoma išsiversti neimant kredito?
  • Kokio dydžio suma iš tikrųjų reikalinga?
  • Ar nepakiš kojos bloga kredito istorija?
  • Kaip ir kokiu būdu grąžinsite pasiskolintas lėšas?

Nepasikliaukite, kad viskas slys lyg sviestu patepta, nes šiuo metu gaunate nuolatines pajamas. Aplinkybės gana greit gali pasikeisti jūsų nenaudai. Prarasta darbo vieta, ekonominė krizė ar liga gali sugriauti net preciziškiausius planus. Taip pat, įvertinkite, kad paskolos grąžinimo įmokos dydis nebūtų didesnis nei 35 procentai nuo nuolatinių pajamų.

Kreditus teikiančios įmonės paieška

Norint gauti paskolą galima kreiptis į bankus, kredito unijas, sutelktinio finansavimo platformas ar smulkias paskolas (kreditus) teikiančias bendroves. Pastarosios ypač patrauklios, nes skolininkui kelia daug žemesnius reikalavimus nei kiti kreditoriai, į paraiškas paskolai gauti atsakoma operatyviai, o pinigai į kliento sąskaitą dažnai pervedami kelių valandų bėgyje. Lietuvos banko duomenimis praėjusių metų paskutinįjį ketvirtį Lietuvoje iš visų 315 874 išduotų vartojimo kreditų 20 740 buvo išduoti kaip mažieji vartojimo kreditai, t. y., kai skolinama suma siekė iki 290 eurų.

Norėdami palyginti ir išsirinkti paskolos teikėją, kuris pasiūlytų optimaliausią paskolos variantą -mažesnę palūkanų normą, patogų įmokų mokėjimo periodą, nereiktų mokėti administravimo mokesčių arba jie būtų mažesni nei siūlo kitos įmonės, pasinaudokite svetainėje „Finanpa“ pateiktu kredito davėjų sąrašu. Palyginkite kelių įmonių paskolos suteikimo sąlygas ir paslaugos mokesčius. Pasidomėkite akcijomis ir specialiais pasiūlymais, perskaitykite kokius atsiliepimus rašo jus sudominusios įstaigos klientai.

Skolininko teisės

Nė vienam iš mūsų girdėta istorija, kaip vieną ar kitą nelaimėlį užgriuvo nepakeliama skolų našta bei didžiulės palūkanos. Kiek įmanoma, apsidrauskite, kad neištiktų toks pat likimas. Paskolas imkite tik iš licencijuotų bendrovių, kurių veikla ir palūkanų dydis reguliuojamas remiantis valstybės įstatymais.

Iškilus finansiniams sunkumams nevenkite kontakto su kreditoriais, kartu bandykite rasti išeitį iš susidariusios padėties. Galimas daiktas, bus pasiūlyta koreguoti išmokų grafiką arba refinansuoti paskolą.

Sutarties pasirašymas

Sutartį skaitant sugaištas laikas ateityje gali net labai atsipirkti. Tegul pro akis nepraslysta nei vienas sutarties sąlygų punktas – taupykite ne tik pinigus, bet ir nervus.

Atidžiai perskaitykite paskolos suteikimo ir grąžinimo sąlygas. Atkreipkite dėmesį, kokio dydžio yra numatyti delspinigiai arba baudos, jei bus nesilaikoma išmokų mokėjimo grafiko. Išnagrinėkite, kokios papildomo draudimo sąlygos. Jei ko nors nesupratote, klauskite. Taip pat galite pasitarti su teisininku. Pasirašykite sutartį tik tada, kai visos nurodytos sąlygos jums yra aiškios ir suprantamos.

Tam tikromis sąlygomis paskolos draudimo galima atsisakyti, tačiau tada skaičiuojamos didesnės palūkanos. Verta palyginti abu variantus: su draudimu ir be jo.

Palūkanos

Palūkanų už naudojimąsi paskola dydis ir mokėjimo tvarka nustatoma abiejų šalių susitarimu. Jei šalys dėl palūkanų dydžio nėra susitarusios, jų dydis nustatomas pagal davėjo gyvenamosios ar verslo vietos komercinių bankų vidutinę palūkanų normą, galiojančią sutartie sudarymo metu.

Jei šalys nesitaria kitaip, palūkanos mokamos kas mėnesį tol, kol paskola bus grąžinta.

Palūkanos ir yra tas didžiausias baubas, atbaidantis žmones nuo greitųjų kreditų ėmimo. Palūkanos didelės, žymiai didesnės nei skolinantis iš banko, tačiau reikia įvertinti kad tokiu būdu savotiškai susimokama už paslaugos greitį ir riziką, kurią prisiima kreditą išduodanti įmonė.

Laiku mokėkite įmokas

Įmokos dieną galima pasižymėti išmaniajame telefone ir nustatyti priminimą. Jei yra galimybė, patartina sumokėti keliomis dienomis anksčiau. Taip pat internetinio banko paskyroje galite nustatyti automatinį mokėjimą. Neatidėliokite įmokų mokėjimo paskutinei minutei, nes tiesiog galite užmiršti ir laiku nesumokėti.

Paskutinė įmoka

Sumokėję paskutinę įmoką dar neskubėkite atsipūsti. Pasitikrinkite, ar tikrai sutartis dėl paskolos nutraukta. Pasitikrinkite savo kredito istoriją Creditinfo Lietuva svetainėje.

Taip pat patikrinkite savo internetinio banko nustatymus, ar sustabdytas automatinis pinigų į skolintojo sąskaitą mokėjimas.

Pr2021/168

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite