Kaip nenudegti renkantis patikimą kredito davėją?

Kreditas – patogi finansinė priemonė, jei ja naudojamasi protingai ir atsakingai. Tad, jei pritrūkote lėšų, o galvoje kirba mintis, kad visos bėdos išsispręstų paėmus paskolą, realiai įvertinkite savo galimybes ir sąžiningai atsakykite į šiuos klausimus:

  • Ar būtų įmanoma išsiversti neimant kredito?
  • Kokio dydžio suma iš tikrųjų reikalinga?
  • Ar nepakiš kojos bloga kredito istorija?
  • Kaip ir kokiu būdu grąžinsite pasiskolintas lėšas?

Nepasikliaukite, kad viskas slys lyg sviestu patepta, nes šiuo metu gaunate nuolatines pajamas. Aplinkybės gana greit gali pasikeisti jūsų nenaudai. Prarasta darbo vieta, ekonominė krizė ar liga gali sugriauti net preciziškiausius planus. Taip pat, įvertinkite, kad paskolos grąžinimo įmokos dydis nebūtų didesnis nei 35 procentai nuo nuolatinių pajamų.

Kreditus teikiančios įmonės paieška

Norint gauti paskolą galima kreiptis į bankus, kredito unijas, sutelktinio finansavimo platformas ar smulkias paskolas (kreditus) teikiančias bendroves. Pastarosios ypač patrauklios, nes skolininkui kelia daug žemesnius reikalavimus nei kiti kreditoriai, į paraiškas paskolai gauti atsakoma operatyviai, o pinigai į kliento sąskaitą dažnai pervedami kelių valandų bėgyje. Lietuvos banko duomenimis praėjusių metų paskutinįjį ketvirtį Lietuvoje iš visų 315 874 išduotų vartojimo kreditų 20 740 buvo išduoti kaip mažieji vartojimo kreditai, t. y., kai skolinama suma siekė iki 290 eurų.

Norėdami palyginti ir išsirinkti paskolos teikėją, kuris pasiūlytų optimaliausią paskolos variantą -mažesnę palūkanų normą, patogų įmokų mokėjimo periodą, nereiktų mokėti administravimo mokesčių arba jie būtų mažesni nei siūlo kitos įmonės, pasinaudokite svetainėje „Finanpa“ pateiktu kredito davėjų sąrašu. Palyginkite kelių įmonių paskolos suteikimo sąlygas ir paslaugos mokesčius. Pasidomėkite akcijomis ir specialiais pasiūlymais, perskaitykite kokius atsiliepimus rašo jus sudominusios įstaigos klientai.

Skolininko teisės

Nė vienam iš mūsų girdėta istorija, kaip vieną ar kitą nelaimėlį užgriuvo nepakeliama skolų našta bei didžiulės palūkanos. Kiek įmanoma, apsidrauskite, kad neištiktų toks pat likimas. Paskolas imkite tik iš licencijuotų bendrovių, kurių veikla ir palūkanų dydis reguliuojamas remiantis valstybės įstatymais.

Iškilus finansiniams sunkumams nevenkite kontakto su kreditoriais, kartu bandykite rasti išeitį iš susidariusios padėties. Galimas daiktas, bus pasiūlyta koreguoti išmokų grafiką arba refinansuoti paskolą.

Sutarties pasirašymas

Sutartį skaitant sugaištas laikas ateityje gali net labai atsipirkti. Tegul pro akis nepraslysta nei vienas sutarties sąlygų punktas – taupykite ne tik pinigus, bet ir nervus.

Atidžiai perskaitykite paskolos suteikimo ir grąžinimo sąlygas. Atkreipkite dėmesį, kokio dydžio yra numatyti delspinigiai arba baudos, jei bus nesilaikoma išmokų mokėjimo grafiko. Išnagrinėkite, kokios papildomo draudimo sąlygos. Jei ko nors nesupratote, klauskite. Taip pat galite pasitarti su teisininku. Pasirašykite sutartį tik tada, kai visos nurodytos sąlygos jums yra aiškios ir suprantamos.

Tam tikromis sąlygomis paskolos draudimo galima atsisakyti, tačiau tada skaičiuojamos didesnės palūkanos. Verta palyginti abu variantus: su draudimu ir be jo.

Palūkanos

Palūkanų už naudojimąsi paskola dydis ir mokėjimo tvarka nustatoma abiejų šalių susitarimu. Jei šalys dėl palūkanų dydžio nėra susitarusios, jų dydis nustatomas pagal davėjo gyvenamosios ar verslo vietos komercinių bankų vidutinę palūkanų normą, galiojančią sutartie sudarymo metu.

Jei šalys nesitaria kitaip, palūkanos mokamos kas mėnesį tol, kol paskola bus grąžinta.

Palūkanos ir yra tas didžiausias baubas, atbaidantis žmones nuo greitųjų kreditų ėmimo. Palūkanos didelės, žymiai didesnės nei skolinantis iš banko, tačiau reikia įvertinti kad tokiu būdu savotiškai susimokama už paslaugos greitį ir riziką, kurią prisiima kreditą išduodanti įmonė.

Laiku mokėkite įmokas

Įmokos dieną galima pasižymėti išmaniajame telefone ir nustatyti priminimą. Jei yra galimybė, patartina sumokėti keliomis dienomis anksčiau. Taip pat internetinio banko paskyroje galite nustatyti automatinį mokėjimą. Neatidėliokite įmokų mokėjimo paskutinei minutei, nes tiesiog galite užmiršti ir laiku nesumokėti.

Paskutinė įmoka

Sumokėję paskutinę įmoką dar neskubėkite atsipūsti. Pasitikrinkite, ar tikrai sutartis dėl paskolos nutraukta. Pasitikrinkite savo kredito istoriją Creditinfo Lietuva svetainėje.

Taip pat patikrinkite savo internetinio banko nustatymus, ar sustabdytas automatinis pinigų į skolintojo sąskaitą mokėjimas.

Pr2021/168

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite