Kaip nenudegti renkantis patikimą kredito davėją?

Kreditas – patogi finansinė priemonė, jei ja naudojamasi protingai ir atsakingai. Tad, jei pritrūkote lėšų, o galvoje kirba mintis, kad visos bėdos išsispręstų paėmus paskolą, realiai įvertinkite savo galimybes ir sąžiningai atsakykite į šiuos klausimus:

  • Ar būtų įmanoma išsiversti neimant kredito?
  • Kokio dydžio suma iš tikrųjų reikalinga?
  • Ar nepakiš kojos bloga kredito istorija?
  • Kaip ir kokiu būdu grąžinsite pasiskolintas lėšas?

Nepasikliaukite, kad viskas slys lyg sviestu patepta, nes šiuo metu gaunate nuolatines pajamas. Aplinkybės gana greit gali pasikeisti jūsų nenaudai. Prarasta darbo vieta, ekonominė krizė ar liga gali sugriauti net preciziškiausius planus. Taip pat, įvertinkite, kad paskolos grąžinimo įmokos dydis nebūtų didesnis nei 35 procentai nuo nuolatinių pajamų.

Kreditus teikiančios įmonės paieška

Norint gauti paskolą galima kreiptis į bankus, kredito unijas, sutelktinio finansavimo platformas ar smulkias paskolas (kreditus) teikiančias bendroves. Pastarosios ypač patrauklios, nes skolininkui kelia daug žemesnius reikalavimus nei kiti kreditoriai, į paraiškas paskolai gauti atsakoma operatyviai, o pinigai į kliento sąskaitą dažnai pervedami kelių valandų bėgyje. Lietuvos banko duomenimis praėjusių metų paskutinįjį ketvirtį Lietuvoje iš visų 315 874 išduotų vartojimo kreditų 20 740 buvo išduoti kaip mažieji vartojimo kreditai, t. y., kai skolinama suma siekė iki 290 eurų.

Norėdami palyginti ir išsirinkti paskolos teikėją, kuris pasiūlytų optimaliausią paskolos variantą -mažesnę palūkanų normą, patogų įmokų mokėjimo periodą, nereiktų mokėti administravimo mokesčių arba jie būtų mažesni nei siūlo kitos įmonės, pasinaudokite svetainėje „Finanpa“ pateiktu kredito davėjų sąrašu. Palyginkite kelių įmonių paskolos suteikimo sąlygas ir paslaugos mokesčius. Pasidomėkite akcijomis ir specialiais pasiūlymais, perskaitykite kokius atsiliepimus rašo jus sudominusios įstaigos klientai.

Skolininko teisės

Nė vienam iš mūsų girdėta istorija, kaip vieną ar kitą nelaimėlį užgriuvo nepakeliama skolų našta bei didžiulės palūkanos. Kiek įmanoma, apsidrauskite, kad neištiktų toks pat likimas. Paskolas imkite tik iš licencijuotų bendrovių, kurių veikla ir palūkanų dydis reguliuojamas remiantis valstybės įstatymais.

Iškilus finansiniams sunkumams nevenkite kontakto su kreditoriais, kartu bandykite rasti išeitį iš susidariusios padėties. Galimas daiktas, bus pasiūlyta koreguoti išmokų grafiką arba refinansuoti paskolą.

Sutarties pasirašymas

Sutartį skaitant sugaištas laikas ateityje gali net labai atsipirkti. Tegul pro akis nepraslysta nei vienas sutarties sąlygų punktas – taupykite ne tik pinigus, bet ir nervus.

Atidžiai perskaitykite paskolos suteikimo ir grąžinimo sąlygas. Atkreipkite dėmesį, kokio dydžio yra numatyti delspinigiai arba baudos, jei bus nesilaikoma išmokų mokėjimo grafiko. Išnagrinėkite, kokios papildomo draudimo sąlygos. Jei ko nors nesupratote, klauskite. Taip pat galite pasitarti su teisininku. Pasirašykite sutartį tik tada, kai visos nurodytos sąlygos jums yra aiškios ir suprantamos.

Tam tikromis sąlygomis paskolos draudimo galima atsisakyti, tačiau tada skaičiuojamos didesnės palūkanos. Verta palyginti abu variantus: su draudimu ir be jo.

Palūkanos

Palūkanų už naudojimąsi paskola dydis ir mokėjimo tvarka nustatoma abiejų šalių susitarimu. Jei šalys dėl palūkanų dydžio nėra susitarusios, jų dydis nustatomas pagal davėjo gyvenamosios ar verslo vietos komercinių bankų vidutinę palūkanų normą, galiojančią sutartie sudarymo metu.

Jei šalys nesitaria kitaip, palūkanos mokamos kas mėnesį tol, kol paskola bus grąžinta.

Palūkanos ir yra tas didžiausias baubas, atbaidantis žmones nuo greitųjų kreditų ėmimo. Palūkanos didelės, žymiai didesnės nei skolinantis iš banko, tačiau reikia įvertinti kad tokiu būdu savotiškai susimokama už paslaugos greitį ir riziką, kurią prisiima kreditą išduodanti įmonė.

Laiku mokėkite įmokas

Įmokos dieną galima pasižymėti išmaniajame telefone ir nustatyti priminimą. Jei yra galimybė, patartina sumokėti keliomis dienomis anksčiau. Taip pat internetinio banko paskyroje galite nustatyti automatinį mokėjimą. Neatidėliokite įmokų mokėjimo paskutinei minutei, nes tiesiog galite užmiršti ir laiku nesumokėti.

Paskutinė įmoka

Sumokėję paskutinę įmoką dar neskubėkite atsipūsti. Pasitikrinkite, ar tikrai sutartis dėl paskolos nutraukta. Pasitikrinkite savo kredito istoriją Creditinfo Lietuva svetainėje.

Taip pat patikrinkite savo internetinio banko nustatymus, ar sustabdytas automatinis pinigų į skolintojo sąskaitą mokėjimas.

Pr2021/168

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite