Kaip išsirinkti lauko baldus, kad jie būtų stilingi ir ilgaamžiai?

Artėjančios karštos vasaros dienos ir šilti bei ilgi vakarai kvies kuo daugiau praleisti atvirose erdvėse-terasose, balkonuose, kiemuose ir soduose. Kokybišką poilsį ir pramogas šiose erdvėse užtikrina tinkamai parinkti lauko baldai, galintys papildyti išorinį dizainą ir patenkinti komforto poreikius.

Norint teisingai pasirinkti baldus, reikia suprasti, kokie baldai tinka lietuviškai vasarai, skirtingoms lauko erdvėms ir, kaip jie prisideda prie jūsų poilsio, kokių produktų reikėtų vengti. Lauko erdvės – tos namų zonos, kuriose galima suderinti keletą skirtingų veiklų: darbą gryname ore, poilsį ir pramogas. Vis tik visos šios veiklos kelia bendrą pagrindinį reikalavimą lauko baldams – jie turi būti patogūs. Atsipalaidavimą garantuoja minkšti lauko baldai – sofos, kėdės, foteliai su paminkštinimu ar pagalvėlėmis.

Patvariausi baldai, kurie užtikrina kokybę ir ilgaamžiškumą

„Lauko baldų“ apibrėžimas rodo, kad jie paprastai ilgą laiką prabūna lauke bet kokiomis oro sąlygomis. Lietuvai netinka dalykai, kurie tinka karštuose ir sausuose kraštuose. Lietuvoje vyrauja skirtingi oro reiškiniai: vasara – lietus, ilgalaikė drėgmė ir aukšta temperatūra. Mažiausiai šiems reiškiniams atsparūs mediniai baldai. Po ilgo laiko lauke ir saulėje mediniai lauko baldai pradeda skilinėti. Juos taip pat stipriai veikia drėgmė, kuri gali sukelti irimo procesą. Plastikiniai ir guminiai baldai taip pat yra labai jautrūs aplinkos poveikiui. Jie yra labiausiai jautrūs saulės spinduliams, kurie išblukins baldų paviršių. Renkantis lauko baldus į šiuos faktorius būtina atsižvelgti. Vis tik, jei norima, kad baldai tarnautų ne vienerius metus, reikia juos ne tik atsakingai parinkti, bet ir prižiūrėti. Tai svarbu ne tik sezono metu, bet ir jam pasibaigus.

Patvariausi yra metalo gaminiai. Lauko baldai iš metalo ne tik mažai veikia įvairias oro sąlygas, bet ir turi ilgą tarnavimo laiką. Rinkdamiesi lauko baldus turite apmąstyti, kur juos padėti po šiltojo sezono. Jei neturite daug vietos saugojimui, geriau pasirinkti baldus, kurie yra sulankstomi arba sudaryti iš kelių dalių-tai palengvins montavimą.

Baldai – aksesuaras, kuris erdvėms suteiks norimą dizainą

Lauko baldai yra glaudžiai susiję tiek su privačiais namais, tiek su butų gyventojais, nes šiais baldais galima dekoruoti įvairias erdves – nuo mažų butų balkonų iki erdvių terasų. Nepaisant to, skirtingi lauko baldai tinka skirtingoms erdvėms. Pavyzdžiui, siaurame balkone ar terasoje nuo didelių baldų, maža erdvė atrodys dar labiau susitraukusi ir bendro komforto pasiekti nepavyks. Dėl šios priežasties mažesnėms erdvėms rekomenduojama rinktis mažesnius baldus-mažus kavos staliukus ir kėdes.

Jei dar neturite poilsio erdvės, geriausia rinktis terasas https://terasustatyba.lt/terasos-irengimas/. Terasą montuoti  pradedama tada, kai jau yra tiksliai nuspręsta kur, kokio dydžio ir formos, iš kokių medžiagų ji bus gaminama. Tik žinant tikslius terasos matmenis, galima numatyti vietą pamatams, nes tai lemia ne tik dydis, bet ir forma. Gali reikėti daugiau atramos taškų, jei jūsų terasa bus ne standartinės kvadrato ir stačiakampio formos, o, pavyzdžiui, vienas jos šonas bus ovalus. Numačius terasos ribas ir pasižymėjus vietas pamatams, metas lieti pačius pamatus.

Baldų, kuriais galima dekoruoti dideles erdves, asortimentas yra daug platesnis. Pirma, jie gali būti dekoruoti didesnėmis ir platesnėmis baldų kampinėmis sofomis, foteliais, stalais. Erdvią terasą galima apstatyti ne tik pavieniais baldais, bet ir baldais, kuriuose yra daugiau elementų. Erdvi vieta taip pat gali būti naudojama statant lauko gultus. Tokie baldai puikiai tinka ne tik poilsiui, bet ir degintis  – šiuo atveju rekomenduojama pasirinkti lovą su reguliuojamu atlošu.

pr2021/85

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite