Kaip išsirinkti lauko baldus, kad jie būtų stilingi ir ilgaamžiai?

Artėjančios karštos vasaros dienos ir šilti bei ilgi vakarai kvies kuo daugiau praleisti atvirose erdvėse-terasose, balkonuose, kiemuose ir soduose. Kokybišką poilsį ir pramogas šiose erdvėse užtikrina tinkamai parinkti lauko baldai, galintys papildyti išorinį dizainą ir patenkinti komforto poreikius.

Norint teisingai pasirinkti baldus, reikia suprasti, kokie baldai tinka lietuviškai vasarai, skirtingoms lauko erdvėms ir, kaip jie prisideda prie jūsų poilsio, kokių produktų reikėtų vengti. Lauko erdvės – tos namų zonos, kuriose galima suderinti keletą skirtingų veiklų: darbą gryname ore, poilsį ir pramogas. Vis tik visos šios veiklos kelia bendrą pagrindinį reikalavimą lauko baldams – jie turi būti patogūs. Atsipalaidavimą garantuoja minkšti lauko baldai – sofos, kėdės, foteliai su paminkštinimu ar pagalvėlėmis.

Patvariausi baldai, kurie užtikrina kokybę ir ilgaamžiškumą

„Lauko baldų“ apibrėžimas rodo, kad jie paprastai ilgą laiką prabūna lauke bet kokiomis oro sąlygomis. Lietuvai netinka dalykai, kurie tinka karštuose ir sausuose kraštuose. Lietuvoje vyrauja skirtingi oro reiškiniai: vasara – lietus, ilgalaikė drėgmė ir aukšta temperatūra. Mažiausiai šiems reiškiniams atsparūs mediniai baldai. Po ilgo laiko lauke ir saulėje mediniai lauko baldai pradeda skilinėti. Juos taip pat stipriai veikia drėgmė, kuri gali sukelti irimo procesą. Plastikiniai ir guminiai baldai taip pat yra labai jautrūs aplinkos poveikiui. Jie yra labiausiai jautrūs saulės spinduliams, kurie išblukins baldų paviršių. Renkantis lauko baldus į šiuos faktorius būtina atsižvelgti. Vis tik, jei norima, kad baldai tarnautų ne vienerius metus, reikia juos ne tik atsakingai parinkti, bet ir prižiūrėti. Tai svarbu ne tik sezono metu, bet ir jam pasibaigus.

Patvariausi yra metalo gaminiai. Lauko baldai iš metalo ne tik mažai veikia įvairias oro sąlygas, bet ir turi ilgą tarnavimo laiką. Rinkdamiesi lauko baldus turite apmąstyti, kur juos padėti po šiltojo sezono. Jei neturite daug vietos saugojimui, geriau pasirinkti baldus, kurie yra sulankstomi arba sudaryti iš kelių dalių-tai palengvins montavimą.

Baldai – aksesuaras, kuris erdvėms suteiks norimą dizainą

Lauko baldai yra glaudžiai susiję tiek su privačiais namais, tiek su butų gyventojais, nes šiais baldais galima dekoruoti įvairias erdves – nuo mažų butų balkonų iki erdvių terasų. Nepaisant to, skirtingi lauko baldai tinka skirtingoms erdvėms. Pavyzdžiui, siaurame balkone ar terasoje nuo didelių baldų, maža erdvė atrodys dar labiau susitraukusi ir bendro komforto pasiekti nepavyks. Dėl šios priežasties mažesnėms erdvėms rekomenduojama rinktis mažesnius baldus-mažus kavos staliukus ir kėdes.

Jei dar neturite poilsio erdvės, geriausia rinktis terasas https://terasustatyba.lt/terasos-irengimas/. Terasą montuoti  pradedama tada, kai jau yra tiksliai nuspręsta kur, kokio dydžio ir formos, iš kokių medžiagų ji bus gaminama. Tik žinant tikslius terasos matmenis, galima numatyti vietą pamatams, nes tai lemia ne tik dydis, bet ir forma. Gali reikėti daugiau atramos taškų, jei jūsų terasa bus ne standartinės kvadrato ir stačiakampio formos, o, pavyzdžiui, vienas jos šonas bus ovalus. Numačius terasos ribas ir pasižymėjus vietas pamatams, metas lieti pačius pamatus.

Baldų, kuriais galima dekoruoti dideles erdves, asortimentas yra daug platesnis. Pirma, jie gali būti dekoruoti didesnėmis ir platesnėmis baldų kampinėmis sofomis, foteliais, stalais. Erdvią terasą galima apstatyti ne tik pavieniais baldais, bet ir baldais, kuriuose yra daugiau elementų. Erdvi vieta taip pat gali būti naudojama statant lauko gultus. Tokie baldai puikiai tinka ne tik poilsiui, bet ir degintis  – šiuo atveju rekomenduojama pasirinkti lovą su reguliuojamu atlošu.

pr2021/85

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite