Kaip išsirinkti lauko baldus, kad jie būtų stilingi ir ilgaamžiai?

Artėjančios karštos vasaros dienos ir šilti bei ilgi vakarai kvies kuo daugiau praleisti atvirose erdvėse-terasose, balkonuose, kiemuose ir soduose. Kokybišką poilsį ir pramogas šiose erdvėse užtikrina tinkamai parinkti lauko baldai, galintys papildyti išorinį dizainą ir patenkinti komforto poreikius.

Norint teisingai pasirinkti baldus, reikia suprasti, kokie baldai tinka lietuviškai vasarai, skirtingoms lauko erdvėms ir, kaip jie prisideda prie jūsų poilsio, kokių produktų reikėtų vengti. Lauko erdvės – tos namų zonos, kuriose galima suderinti keletą skirtingų veiklų: darbą gryname ore, poilsį ir pramogas. Vis tik visos šios veiklos kelia bendrą pagrindinį reikalavimą lauko baldams – jie turi būti patogūs. Atsipalaidavimą garantuoja minkšti lauko baldai – sofos, kėdės, foteliai su paminkštinimu ar pagalvėlėmis.

Patvariausi baldai, kurie užtikrina kokybę ir ilgaamžiškumą

„Lauko baldų“ apibrėžimas rodo, kad jie paprastai ilgą laiką prabūna lauke bet kokiomis oro sąlygomis. Lietuvai netinka dalykai, kurie tinka karštuose ir sausuose kraštuose. Lietuvoje vyrauja skirtingi oro reiškiniai: vasara – lietus, ilgalaikė drėgmė ir aukšta temperatūra. Mažiausiai šiems reiškiniams atsparūs mediniai baldai. Po ilgo laiko lauke ir saulėje mediniai lauko baldai pradeda skilinėti. Juos taip pat stipriai veikia drėgmė, kuri gali sukelti irimo procesą. Plastikiniai ir guminiai baldai taip pat yra labai jautrūs aplinkos poveikiui. Jie yra labiausiai jautrūs saulės spinduliams, kurie išblukins baldų paviršių. Renkantis lauko baldus į šiuos faktorius būtina atsižvelgti. Vis tik, jei norima, kad baldai tarnautų ne vienerius metus, reikia juos ne tik atsakingai parinkti, bet ir prižiūrėti. Tai svarbu ne tik sezono metu, bet ir jam pasibaigus.

Patvariausi yra metalo gaminiai. Lauko baldai iš metalo ne tik mažai veikia įvairias oro sąlygas, bet ir turi ilgą tarnavimo laiką. Rinkdamiesi lauko baldus turite apmąstyti, kur juos padėti po šiltojo sezono. Jei neturite daug vietos saugojimui, geriau pasirinkti baldus, kurie yra sulankstomi arba sudaryti iš kelių dalių-tai palengvins montavimą.

Baldai – aksesuaras, kuris erdvėms suteiks norimą dizainą

Lauko baldai yra glaudžiai susiję tiek su privačiais namais, tiek su butų gyventojais, nes šiais baldais galima dekoruoti įvairias erdves – nuo mažų butų balkonų iki erdvių terasų. Nepaisant to, skirtingi lauko baldai tinka skirtingoms erdvėms. Pavyzdžiui, siaurame balkone ar terasoje nuo didelių baldų, maža erdvė atrodys dar labiau susitraukusi ir bendro komforto pasiekti nepavyks. Dėl šios priežasties mažesnėms erdvėms rekomenduojama rinktis mažesnius baldus-mažus kavos staliukus ir kėdes.

Jei dar neturite poilsio erdvės, geriausia rinktis terasas https://terasustatyba.lt/terasos-irengimas/. Terasą montuoti  pradedama tada, kai jau yra tiksliai nuspręsta kur, kokio dydžio ir formos, iš kokių medžiagų ji bus gaminama. Tik žinant tikslius terasos matmenis, galima numatyti vietą pamatams, nes tai lemia ne tik dydis, bet ir forma. Gali reikėti daugiau atramos taškų, jei jūsų terasa bus ne standartinės kvadrato ir stačiakampio formos, o, pavyzdžiui, vienas jos šonas bus ovalus. Numačius terasos ribas ir pasižymėjus vietas pamatams, metas lieti pačius pamatus.

Baldų, kuriais galima dekoruoti dideles erdves, asortimentas yra daug platesnis. Pirma, jie gali būti dekoruoti didesnėmis ir platesnėmis baldų kampinėmis sofomis, foteliais, stalais. Erdvią terasą galima apstatyti ne tik pavieniais baldais, bet ir baldais, kuriuose yra daugiau elementų. Erdvi vieta taip pat gali būti naudojama statant lauko gultus. Tokie baldai puikiai tinka ne tik poilsiui, bet ir degintis  – šiuo atveju rekomenduojama pasirinkti lovą su reguliuojamu atlošu.

pr2021/85

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite