Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio.

Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam

Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti tą mėgstamiausią tikrai pavyks. Taip pat dauguma šunų turi jautrų skrandį, taigi prieš renkantis kokį sausą maistą duoti savo augintiniui – reikia pasitarti su veterinaru. 

Taip pat labai svarbu skaityti, kas parašyta ant pakuotės! Taip bus galima išrinkti geriausią maistą, kuris atitiks kokybės ir kainos santykį. Ir nereiškia, kad jeigu maistas bus pigus, jis bus nekokybiškas. Viskas priklauso nuo sudėties,– kiek maisto medžiagų yra kruopelytėje. Jeigu pasirinktas maistas suteikia reikiamų vitaminų, riebalų, proteinų ir kitų   naudingų medžiagų – šuniui užteks gauti ir nedidelį kiekį sauso davinio. Na, o jei maiste nėra pakankamai maistinių medžiagų, sauso davinio reikės gerokai daugiau.

Žymėjimai 

Šunų sausas maistas yra skaidomas į tris kategorijas: Economy (žemiausia maisto kategorija), Premium (vidutinė maisto kategorija) ir Super Premium (aukščiausia maisto kategorija). Išsirinkus šunų maisto kategorija, labai svarbu atsižvelgti, kokio amžiaus ir svorio yra jūsų šuo. Šiuos duomenis rasite ant maisto pakuotės.
Išskiriamos šios kategorijos:

  • Puppy – jaunas šuo, kuris yra iki 1,5 metų
  • Adult – suaugęs šuo, kuris yra nuo 1,5 iki 7 – 10 metų
  • Senior – garbaus amžiaus šuo, kuriam liko gyventi apie 25 procentus šiai veislei būdingo gyvenimo tarpsnio.

Prie šių faktų priduriama, ar šis maistas skirtas large breed (dideliems) ar small breed (mažiems) šunims. 

Sauso pašaro kokybė

Ant kiekvienos pakuotės rasite užrašą, iš kokių maistinių medžiagų yra pagamintas šis sausas pašaras. Sąraše esantis eiliškumas priklauso, kiek ingredientų kiekio yra tame maiste. Susidaryti nuomonę apie maisto kokybę galima iš pateiktų pirminių penkių maisto produktų. Kokybiškas maistas yra tas, kur pirmu numeriu yra pažymėta mėsa arba žuvis.
Šalia mėsos užrašo galite rasti žodį meal (miltai), o tai reiškia, kad būtent tos rūšies mėsos sausame pašare yra daugiausiai. Reikėtų vengti tokio maisto, kuriame yra javų (corn), sojos (soy), kukurūzinių miltų (cornmeal) ir kviečių (wheat). Yra šunų, kurie netoleruoja šių maisto gaminių, todėl jos gali sukelti virškinimo problemų.

Taip pat derėtų vengti ir tokių maisto produktų, kurie nėra aiškūs, pavyzdžiui, gyvulių atliekos, gyvulių riebalai, cheminės medžiagos ir pan. Na, o jeigu pastebėjote, jog maiste yra taukų, tuomet geriausia rinktis gyvulinės kilmės taukus, nes šiuos geriau virškina šunys. 

pr2021/67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite