Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio.

Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam

Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti tą mėgstamiausią tikrai pavyks. Taip pat dauguma šunų turi jautrų skrandį, taigi prieš renkantis kokį sausą maistą duoti savo augintiniui – reikia pasitarti su veterinaru. 

Taip pat labai svarbu skaityti, kas parašyta ant pakuotės! Taip bus galima išrinkti geriausią maistą, kuris atitiks kokybės ir kainos santykį. Ir nereiškia, kad jeigu maistas bus pigus, jis bus nekokybiškas. Viskas priklauso nuo sudėties,– kiek maisto medžiagų yra kruopelytėje. Jeigu pasirinktas maistas suteikia reikiamų vitaminų, riebalų, proteinų ir kitų   naudingų medžiagų – šuniui užteks gauti ir nedidelį kiekį sauso davinio. Na, o jei maiste nėra pakankamai maistinių medžiagų, sauso davinio reikės gerokai daugiau.

Žymėjimai 

Šunų sausas maistas yra skaidomas į tris kategorijas: Economy (žemiausia maisto kategorija), Premium (vidutinė maisto kategorija) ir Super Premium (aukščiausia maisto kategorija). Išsirinkus šunų maisto kategorija, labai svarbu atsižvelgti, kokio amžiaus ir svorio yra jūsų šuo. Šiuos duomenis rasite ant maisto pakuotės.
Išskiriamos šios kategorijos:

  • Puppy – jaunas šuo, kuris yra iki 1,5 metų
  • Adult – suaugęs šuo, kuris yra nuo 1,5 iki 7 – 10 metų
  • Senior – garbaus amžiaus šuo, kuriam liko gyventi apie 25 procentus šiai veislei būdingo gyvenimo tarpsnio.

Prie šių faktų priduriama, ar šis maistas skirtas large breed (dideliems) ar small breed (mažiems) šunims. 

Sauso pašaro kokybė

Ant kiekvienos pakuotės rasite užrašą, iš kokių maistinių medžiagų yra pagamintas šis sausas pašaras. Sąraše esantis eiliškumas priklauso, kiek ingredientų kiekio yra tame maiste. Susidaryti nuomonę apie maisto kokybę galima iš pateiktų pirminių penkių maisto produktų. Kokybiškas maistas yra tas, kur pirmu numeriu yra pažymėta mėsa arba žuvis.
Šalia mėsos užrašo galite rasti žodį meal (miltai), o tai reiškia, kad būtent tos rūšies mėsos sausame pašare yra daugiausiai. Reikėtų vengti tokio maisto, kuriame yra javų (corn), sojos (soy), kukurūzinių miltų (cornmeal) ir kviečių (wheat). Yra šunų, kurie netoleruoja šių maisto gaminių, todėl jos gali sukelti virškinimo problemų.

Taip pat derėtų vengti ir tokių maisto produktų, kurie nėra aiškūs, pavyzdžiui, gyvulių atliekos, gyvulių riebalai, cheminės medžiagos ir pan. Na, o jeigu pastebėjote, jog maiste yra taukų, tuomet geriausia rinktis gyvulinės kilmės taukus, nes šiuos geriau virškina šunys. 

pr2021/67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite