Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio.

Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam

Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti tą mėgstamiausią tikrai pavyks. Taip pat dauguma šunų turi jautrų skrandį, taigi prieš renkantis kokį sausą maistą duoti savo augintiniui – reikia pasitarti su veterinaru. 

Taip pat labai svarbu skaityti, kas parašyta ant pakuotės! Taip bus galima išrinkti geriausią maistą, kuris atitiks kokybės ir kainos santykį. Ir nereiškia, kad jeigu maistas bus pigus, jis bus nekokybiškas. Viskas priklauso nuo sudėties,– kiek maisto medžiagų yra kruopelytėje. Jeigu pasirinktas maistas suteikia reikiamų vitaminų, riebalų, proteinų ir kitų   naudingų medžiagų – šuniui užteks gauti ir nedidelį kiekį sauso davinio. Na, o jei maiste nėra pakankamai maistinių medžiagų, sauso davinio reikės gerokai daugiau.

Žymėjimai 

Šunų sausas maistas yra skaidomas į tris kategorijas: Economy (žemiausia maisto kategorija), Premium (vidutinė maisto kategorija) ir Super Premium (aukščiausia maisto kategorija). Išsirinkus šunų maisto kategorija, labai svarbu atsižvelgti, kokio amžiaus ir svorio yra jūsų šuo. Šiuos duomenis rasite ant maisto pakuotės.
Išskiriamos šios kategorijos:

  • Puppy – jaunas šuo, kuris yra iki 1,5 metų
  • Adult – suaugęs šuo, kuris yra nuo 1,5 iki 7 – 10 metų
  • Senior – garbaus amžiaus šuo, kuriam liko gyventi apie 25 procentus šiai veislei būdingo gyvenimo tarpsnio.

Prie šių faktų priduriama, ar šis maistas skirtas large breed (dideliems) ar small breed (mažiems) šunims. 

Sauso pašaro kokybė

Ant kiekvienos pakuotės rasite užrašą, iš kokių maistinių medžiagų yra pagamintas šis sausas pašaras. Sąraše esantis eiliškumas priklauso, kiek ingredientų kiekio yra tame maiste. Susidaryti nuomonę apie maisto kokybę galima iš pateiktų pirminių penkių maisto produktų. Kokybiškas maistas yra tas, kur pirmu numeriu yra pažymėta mėsa arba žuvis.
Šalia mėsos užrašo galite rasti žodį meal (miltai), o tai reiškia, kad būtent tos rūšies mėsos sausame pašare yra daugiausiai. Reikėtų vengti tokio maisto, kuriame yra javų (corn), sojos (soy), kukurūzinių miltų (cornmeal) ir kviečių (wheat). Yra šunų, kurie netoleruoja šių maisto gaminių, todėl jos gali sukelti virškinimo problemų.

Taip pat derėtų vengti ir tokių maisto produktų, kurie nėra aiškūs, pavyzdžiui, gyvulių atliekos, gyvulių riebalai, cheminės medžiagos ir pan. Na, o jeigu pastebėjote, jog maiste yra taukų, tuomet geriausia rinktis gyvulinės kilmės taukus, nes šiuos geriau virškina šunys. 

pr2021/67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

VOKIEČIŲ KULTŪROS DIENOS ŠILUTĖJE  Renginiai, rašytojui Hermanui Zudermanui prisiminti PROGRAMA 2021 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.   Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienis) Vokiečių kalbos diena Šilutės rajono mokyklose  Ö KAIP VOKIŠKAI? Akcijos iniciatoriai: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Dalyvauja Šilutės rajono mokyklos: Šilutės pirmoji gimnazija, Vydūno gimnazija, Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Pamario pagrindinė mokykla. Šilutės  rajono mokyklose   11 val. Atvira

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Arkivyskupas G. Grušas išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku

2021 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas išrinktas naujuoju Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininku. Jį išrinko Europos vyskupų konferencijų pirmininkai, susirinkę į plenarinę asamblėją Romoje. Arkivyskupas Gintaras Linas Grušas, kuriam rugsėjo 23 d. sukako 60 metų, CCEE pirmininko poste pakeičia italų kardinolą Angelo Bagnasco, vadovavusį šiai organizacijai nuo 2016 iki 2021 metų. Plenarinės asamblėjos Romoje metu išrinkti ir du nauji CCEE vicepirmininkai: Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Hollerich ir Tarptautinės šventųjų Kirilo ir Metodijaus vyskupų konferencijos Belgrade pirmininkas vyskupas Ladislav

Taip pat skaitykite