Kaip apsaugoti įmonės duomenis?

Jūsų įmonė savo IT sistemoje saugo įvairius duomenis. Be tinkamų apsaugos mechanizmų šie duomenys gali būti pažeisti. Tai gali įvykti keliais būdais. Duomenų apsaugos pažeidimas gali būti tyčinis (įsilaužimas, vagystė, duomenų sunaikinimas ir t. t.) arba atsitiktinis (techninis incidentas, netinkamas tvarkymas ir t. t.). Kompiuteriai yra pagrindinės mūsų darbo priemonės, o IT aplinka tampa vis heterogeniškesnė. Tačiau atrodo, kad į IT priežiūros iššūkius įmonėse ne visada žiūrima rimtai. Tad, koks patikimiausias būdas apsaugoti įmonės duomenis?

Verslo IT priežiūros reikalavimai

Įmonių IT priežiūrai reikalingi įgūdžiai, dalyvavimas, operatyvumas ir mokymas. Todėl netikslinga šią užduotį pavesti įmonėje dirbančiam asmeniui. Iš tikrųjų IT priežiūros vadovas turi daug užduočių, kurioms atlikti reikia mokymų ir įgūdžių, kurie gerokai pranoksta paprastą domėjimąsi IT.

Kaip supratote, įmonės IT saugumo sprendimai turi užtikrinti sklandų visos IT sistemos veikimą, prieinamumą ir saugumą. Šiame darbe reikia teikti siūlymus, kaip patenkinti konkrečius reikalavimus, ir nuolat prisitaikyti prie besikeičiančių įmonės poreikių. Įvykus gedimui, būtina reaguoti greitai ir efektyviai, kad verslo pertraukimo laikotarpis būtų kuo trumpesnis ir sumažėtų finansinis poveikis.

Kokios užduotys yra susijusios su įmonės IT priežiūra?

IT priežiūra apima daugybę užduočių, įskaitant:

  • anomalijų, incidentų ir gedimų valdymą;
  • tinkamų konfigūracijų atlikimą;
  • naudojimo taisyklių siūlymą ir geros praktikos skatinimą;
  • vartotojų paskyrų, prieigos prie duomenų ir tinklo jungčių valdymą;
  • reikiamų apsaugos ir saugumo sistemų diegimą;
  • naujinimų atlikimą;
  • naujų funkcijų kūrimą;
  • išteklių valdymą ir duomenų apsaugos užtikrinimą.

Kodėl verta rinktis IT techninės priežiūros įmonės paslaugas savo verslui?

Pasirinkę išorinės IT įmonės paslaugas, galėsite visiškai susitelkti į savo pagrindinę veiklą. Iš tikrųjų pagrindiniai to privalumai yra šie:

  • Prevencija:

Prevencinė priežiūra yra labai svarbi siekiant sumažinti visų tipų IT įrangos, sprendimų ir periferinių įrenginių techninės ir programinės įrangos problemas. Ji padeda apsisaugoti nuo IT rizikos, taip pat apsaugoti įmonės duomenis nuo virusų ir kenkėjiškų programų.

  • Taupymas:

Išorinės įmonės paslaugos visada yra ekonomiškesnis sprendimas nei IT specialisto, dirbančio pagal sutartį ir užimančio pareigas, samdymas. Be to, tai leidžia kontroliuoti išlaidas ir šiam etatui skiriamas sąnaudas.

pr2023/159

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų

Rugsėjį prasidėjęs rudens treniruočių sezonas išaugino traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių – ir vaikai, ir suaugusieji kenčia nuo raumenų patempimų, galūnių išnarinimų ar net menisko plyšimų. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint išvengti traumų ir saugiai grįžti į sporto rutiną. „Žmonėms koją pakiša jų prisiminimuose išlikęs jausmas, jog sportuodami jie gali rinktis sudėtingiausius pratimus ir atlaikyti intensyvų krūvį, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Jei vasarą nesportavote, raumenys ir sąnariai prarado tonusą. Kūnas nėra pasiruošęs intensyvioms treniruotėms. Dėl to žmonės

Eismo saugos ekspertė įvardijo 4 elementus, padedančius užtikrinti saugumą kelyje

Eismo saugumas keliuose išlieka didele ir opia problema Lietuvoje: fiksuojamas didelis avaringumas, daugėja žuvusių keliuose. Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2023 metų I pusmetį šalies keliuose žuvo net 72 žmonės, o tai 41 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Leistino greičio viršijimas, vairavimas esant neblaiviam, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose – pagrindinės priežastys, dėl kurių keliuose nutinka nelaimės. Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo saugos ekspertė Indrė Žilakauskienė įvardino 4 pagrindinius saugos keliuose elementus, į kuriuos atsižvelgus galėtume

Sutrikus sveikatai užsienyje lietuviai su medikais galės konsultuotis nuotoliu

Nors vasara baigėsi, lietuviai jau įtemptai planuojasi savo rudens bei žiemos išvykas. Paprastai joms renkamasi egzotinės arba aktyvaus poilsio kryptys. Ekspertai pažymi, kad atostogų metu gausu ne tik įspūdžių, bet ir galimybių patirti traumas arba sveikatos negalavimus, o tokiais atvejais  ypač svarbi greita ir kokybiška pagalba. Kelionių pikas tik prasideda Atostogos maždaug pusei lietuvių siejasi su poilsiu užsienyje, todėl nenuostabu, kad savo išvykas tautiečiai planuojasi vos pasibaigus vasarai. „Stebėdami pranešimų apie patirtas traumas ir sveikatos sutrikimus dinamiką pastebime, kad lietuviai

Spalis: policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie spalio mėnesį vykdomas respublikines prevencines priemones, skirtas eismo dalyvių elgesio keliuose kontrolei užtikrinti. Spalio 2-5 d. – transporto priemonių vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė. Spalio 9-15 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. Spalio 16-18 d. ir 27-29 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą

Taip pat skaitykite