Kaimynų įkaitė

Į „Pamarį“ kreipėsi vienos mūsų rajono seniūnijos gyventoja, prašydama paaiškinti, ką jai daryti, kai kaimynai išvykę, savo butų nešildo, o jai tenka kūrenti intensyviau, nes iš šaltų kaimynų butų skverbiasi šaltis.

UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus.

Klausimą uždavusios ponios gyvenamoji vieta, vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau ji prašė savo duomenų neviešinti. Moteris tikino gyvenanti UAB „Šilutės būstas“ administruojamame daugiabutyje name su individualiu šildymu. Kaimynai išsikraustę kitur, tačiau savo likusio tuščio buto parduoti nežadą. Atėjus žiemos sezonui, ano buto niekas nešildo, tad šilumos ten nedaug. Anot gyventojos, šildant individualiai savo būstą daug šilumos energijos nukeliauja per sieną į negyvenamą kaimynų butą. Tenka daugiau lėšų skirti šildymui.
„Norėčiau paprašyti Jūsų padėti išsiaiškinti šią problemą. Kas yra atsakingas, jog tokiuose butuose būtų palaikoma pagal higienos normos reikalavimus būtina temperatūra? Ar be individualių gyventojų skundų tą problemą yra įpareigoti spręsti butų administratoriai? Kokia jų atsakomybė? Kokie teisės aktai reglamentuoja ir apsaugo kaimynus nuo tokios situacijos ir kokia atsakomybė ar įpareigojimas numatytas tuščių butų šeimininkams? Kur pirmiausia ir kaip su tokia problema susidūrę gyventojai turėtų kreiptis?“, – „Pamariui“ pateikė klausimų skundo autorė.
Su pateiktais klausimais kreipėmės į UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininką Marių Stankų. Pasak jo, tokia problema tikrai egzistuoja. Kai name įrengtas centrinis šildymas, tada pretenzijų panašiu reikalu nebūna, nebent kai gyventojams pasidaro per karšta ar per šalta. Tada tereikia tik pareguliuoti šilumos punkte šildymo intensyvumą. Šiuo atveju, kai yra vietinis šildymas, administratorius negali daryti įtakos, kiek butą šildyti, tai gyventojo asmeninis reikalas. Egzistuoja higienos norma, pagal kurią turi būti palaikoma ne mažiau negu 18 laipsnių šilumos bute, kad nešaltų kaimynai, tačiau, kaimynai išvyksta į užsienį arba gyvena kažkur kitur, o turtu savo nesirūpina. Šiuo atveju administratorius gali siųsti įspėjimus buto savininkui, tačiau, jie būna užsienyje ir jokių kontaktų ar adresų nepalieka. Tad kur siųsti pretenzijas?
Pasitaiko problemų, kai išvykdami į užsienį žmonės nepalieka raktų giminaičiams ar kaimynams, nepalieka jokio adreso, kur kreiptis ištikus kad ir vamzdynų avarijai.
„Turėjome atvejį, kai iš viršutinio buto tekėjo vanduo į žemutinį aukštą, o savininkų nė su žiburiu nerasi. Tada teko kreiptis į teismą skubos tvarka, kad duotų leidimą patekti į butą su antstolio faktiniu aplinkybių konstatavimu. Į pagalbą pasitelkėme įmonę, kuri avariniu būdu atrakina duris. Visa tai kainuoja. Jei konstatuojama, kad avarija įvyko dėl buto savininko kaltės, tada mokėti tenka to buto savininkui pas kurį reikėjo patekti ir likviduoti avariją.
Bet kuriuo atveju, iškilus panašaus pobūdžio problemoms, butų savininkai turi informuoti administratorių. Toliau administratorius imasi visų reikalingų veiksmų šiai problemai pašalinti. Kaip jau minėjau, administratorius atsako tik už tuos bendrojo naudojimo objektus, kurie yra tame name t. y. stogas, sienos, koridoriai, šalto vandens ar nuotėkų vamzdynai. Tačiau, kai šildymas ne centralizuotas, o vietinis, administratorius čia bejėgis ir viskas priklauso nuo pačių kaimynų geranoriškumo bei supratingumo“,e – aiškino M. Stankus.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • JO

  daugiau malku reik mesti ir nebus salta.

 • keistuoliui

  matomai pats nesate susidure su tokia situacija, nepyragai kai paciam tenka rupintis apleistu kaimynu butu, tenka net savo buto sienas is vidaus siltinti, rupintis stogu, ir t.t.
  Turetu tokius “seimininkus” bausti, tai griuva ne tik tas butas, tai pavojus ir visam namui

 • keistuoliui

  idomiai cia masto zmogelis, matomai nera susidures su tokia situacija, ne tik
  negyvenamam butui tai pavojus, bet ir visam namui, tenka salia gyvenantiems siltintis savo buto sienas is vidaus +tas seimininkas nesirupina ir stogu, o kitiems gyvenantiems tenka uz ji tuom pasirupinti, Manau tokius “seimininkus” valstybe turetu bausti

 • Saulius

  Patarimas toks; reik keltis į vienkienį ir bėdos kaip nebūta. Anei kaimynų, anei priešų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite