Kaimynų įkaitė

Į „Pamarį“ kreipėsi vienos mūsų rajono seniūnijos gyventoja, prašydama paaiškinti, ką jai daryti, kai kaimynai išvykę, savo butų nešildo, o jai tenka kūrenti intensyviau, nes iš šaltų kaimynų butų skverbiasi šaltis.

UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus.

Klausimą uždavusios ponios gyvenamoji vieta, vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau ji prašė savo duomenų neviešinti. Moteris tikino gyvenanti UAB „Šilutės būstas“ administruojamame daugiabutyje name su individualiu šildymu. Kaimynai išsikraustę kitur, tačiau savo likusio tuščio buto parduoti nežadą. Atėjus žiemos sezonui, ano buto niekas nešildo, tad šilumos ten nedaug. Anot gyventojos, šildant individualiai savo būstą daug šilumos energijos nukeliauja per sieną į negyvenamą kaimynų butą. Tenka daugiau lėšų skirti šildymui.
„Norėčiau paprašyti Jūsų padėti išsiaiškinti šią problemą. Kas yra atsakingas, jog tokiuose butuose būtų palaikoma pagal higienos normos reikalavimus būtina temperatūra? Ar be individualių gyventojų skundų tą problemą yra įpareigoti spręsti butų administratoriai? Kokia jų atsakomybė? Kokie teisės aktai reglamentuoja ir apsaugo kaimynus nuo tokios situacijos ir kokia atsakomybė ar įpareigojimas numatytas tuščių butų šeimininkams? Kur pirmiausia ir kaip su tokia problema susidūrę gyventojai turėtų kreiptis?“, – „Pamariui“ pateikė klausimų skundo autorė.
Su pateiktais klausimais kreipėmės į UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininką Marių Stankų. Pasak jo, tokia problema tikrai egzistuoja. Kai name įrengtas centrinis šildymas, tada pretenzijų panašiu reikalu nebūna, nebent kai gyventojams pasidaro per karšta ar per šalta. Tada tereikia tik pareguliuoti šilumos punkte šildymo intensyvumą. Šiuo atveju, kai yra vietinis šildymas, administratorius negali daryti įtakos, kiek butą šildyti, tai gyventojo asmeninis reikalas. Egzistuoja higienos norma, pagal kurią turi būti palaikoma ne mažiau negu 18 laipsnių šilumos bute, kad nešaltų kaimynai, tačiau, kaimynai išvyksta į užsienį arba gyvena kažkur kitur, o turtu savo nesirūpina. Šiuo atveju administratorius gali siųsti įspėjimus buto savininkui, tačiau, jie būna užsienyje ir jokių kontaktų ar adresų nepalieka. Tad kur siųsti pretenzijas?
Pasitaiko problemų, kai išvykdami į užsienį žmonės nepalieka raktų giminaičiams ar kaimynams, nepalieka jokio adreso, kur kreiptis ištikus kad ir vamzdynų avarijai.
„Turėjome atvejį, kai iš viršutinio buto tekėjo vanduo į žemutinį aukštą, o savininkų nė su žiburiu nerasi. Tada teko kreiptis į teismą skubos tvarka, kad duotų leidimą patekti į butą su antstolio faktiniu aplinkybių konstatavimu. Į pagalbą pasitelkėme įmonę, kuri avariniu būdu atrakina duris. Visa tai kainuoja. Jei konstatuojama, kad avarija įvyko dėl buto savininko kaltės, tada mokėti tenka to buto savininkui pas kurį reikėjo patekti ir likviduoti avariją.
Bet kuriuo atveju, iškilus panašaus pobūdžio problemoms, butų savininkai turi informuoti administratorių. Toliau administratorius imasi visų reikalingų veiksmų šiai problemai pašalinti. Kaip jau minėjau, administratorius atsako tik už tuos bendrojo naudojimo objektus, kurie yra tame name t. y. stogas, sienos, koridoriai, šalto vandens ar nuotėkų vamzdynai. Tačiau, kai šildymas ne centralizuotas, o vietinis, administratorius čia bejėgis ir viskas priklauso nuo pačių kaimynų geranoriškumo bei supratingumo“,e – aiškino M. Stankus.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • JO

  daugiau malku reik mesti ir nebus salta.

 • keistuoliui

  matomai pats nesate susidure su tokia situacija, nepyragai kai paciam tenka rupintis apleistu kaimynu butu, tenka net savo buto sienas is vidaus siltinti, rupintis stogu, ir t.t.
  Turetu tokius „seimininkus“ bausti, tai griuva ne tik tas butas, tai pavojus ir visam namui

 • keistuoliui

  idomiai cia masto zmogelis, matomai nera susidures su tokia situacija, ne tik
  negyvenamam butui tai pavojus, bet ir visam namui, tenka salia gyvenantiems siltintis savo buto sienas is vidaus +tas seimininkas nesirupina ir stogu, o kitiems gyvenantiems tenka uz ji tuom pasirupinti, Manau tokius „seimininkus“ valstybe turetu bausti

 • Saulius

  Patarimas toks; reik keltis į vienkienį ir bėdos kaip nebūta. Anei kaimynų, anei priešų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite