Kaimynų įkaitė

Į „Pamarį“ kreipėsi vienos mūsų rajono seniūnijos gyventoja, prašydama paaiškinti, ką jai daryti, kai kaimynai išvykę, savo butų nešildo, o jai tenka kūrenti intensyviau, nes iš šaltų kaimynų butų skverbiasi šaltis.

UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus.

Klausimą uždavusios ponios gyvenamoji vieta, vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau ji prašė savo duomenų neviešinti. Moteris tikino gyvenanti UAB „Šilutės būstas“ administruojamame daugiabutyje name su individualiu šildymu. Kaimynai išsikraustę kitur, tačiau savo likusio tuščio buto parduoti nežadą. Atėjus žiemos sezonui, ano buto niekas nešildo, tad šilumos ten nedaug. Anot gyventojos, šildant individualiai savo būstą daug šilumos energijos nukeliauja per sieną į negyvenamą kaimynų butą. Tenka daugiau lėšų skirti šildymui.
„Norėčiau paprašyti Jūsų padėti išsiaiškinti šią problemą. Kas yra atsakingas, jog tokiuose butuose būtų palaikoma pagal higienos normos reikalavimus būtina temperatūra? Ar be individualių gyventojų skundų tą problemą yra įpareigoti spręsti butų administratoriai? Kokia jų atsakomybė? Kokie teisės aktai reglamentuoja ir apsaugo kaimynus nuo tokios situacijos ir kokia atsakomybė ar įpareigojimas numatytas tuščių butų šeimininkams? Kur pirmiausia ir kaip su tokia problema susidūrę gyventojai turėtų kreiptis?“, – „Pamariui“ pateikė klausimų skundo autorė.
Su pateiktais klausimais kreipėmės į UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininką Marių Stankų. Pasak jo, tokia problema tikrai egzistuoja. Kai name įrengtas centrinis šildymas, tada pretenzijų panašiu reikalu nebūna, nebent kai gyventojams pasidaro per karšta ar per šalta. Tada tereikia tik pareguliuoti šilumos punkte šildymo intensyvumą. Šiuo atveju, kai yra vietinis šildymas, administratorius negali daryti įtakos, kiek butą šildyti, tai gyventojo asmeninis reikalas. Egzistuoja higienos norma, pagal kurią turi būti palaikoma ne mažiau negu 18 laipsnių šilumos bute, kad nešaltų kaimynai, tačiau, kaimynai išvyksta į užsienį arba gyvena kažkur kitur, o turtu savo nesirūpina. Šiuo atveju administratorius gali siųsti įspėjimus buto savininkui, tačiau, jie būna užsienyje ir jokių kontaktų ar adresų nepalieka. Tad kur siųsti pretenzijas?
Pasitaiko problemų, kai išvykdami į užsienį žmonės nepalieka raktų giminaičiams ar kaimynams, nepalieka jokio adreso, kur kreiptis ištikus kad ir vamzdynų avarijai.
„Turėjome atvejį, kai iš viršutinio buto tekėjo vanduo į žemutinį aukštą, o savininkų nė su žiburiu nerasi. Tada teko kreiptis į teismą skubos tvarka, kad duotų leidimą patekti į butą su antstolio faktiniu aplinkybių konstatavimu. Į pagalbą pasitelkėme įmonę, kuri avariniu būdu atrakina duris. Visa tai kainuoja. Jei konstatuojama, kad avarija įvyko dėl buto savininko kaltės, tada mokėti tenka to buto savininkui pas kurį reikėjo patekti ir likviduoti avariją.
Bet kuriuo atveju, iškilus panašaus pobūdžio problemoms, butų savininkai turi informuoti administratorių. Toliau administratorius imasi visų reikalingų veiksmų šiai problemai pašalinti. Kaip jau minėjau, administratorius atsako tik už tuos bendrojo naudojimo objektus, kurie yra tame name t. y. stogas, sienos, koridoriai, šalto vandens ar nuotėkų vamzdynai. Tačiau, kai šildymas ne centralizuotas, o vietinis, administratorius čia bejėgis ir viskas priklauso nuo pačių kaimynų geranoriškumo bei supratingumo“,e – aiškino M. Stankus.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • JO

  daugiau malku reik mesti ir nebus salta.

 • keistuoliui

  matomai pats nesate susidure su tokia situacija, nepyragai kai paciam tenka rupintis apleistu kaimynu butu, tenka net savo buto sienas is vidaus siltinti, rupintis stogu, ir t.t.
  Turetu tokius “seimininkus” bausti, tai griuva ne tik tas butas, tai pavojus ir visam namui

 • keistuoliui

  idomiai cia masto zmogelis, matomai nera susidures su tokia situacija, ne tik
  negyvenamam butui tai pavojus, bet ir visam namui, tenka salia gyvenantiems siltintis savo buto sienas is vidaus +tas seimininkas nesirupina ir stogu, o kitiems gyvenantiems tenka uz ji tuom pasirupinti, Manau tokius “seimininkus” valstybe turetu bausti

 • Saulius

  Patarimas toks; reik keltis į vienkienį ir bėdos kaip nebūta. Anei kaimynų, anei priešų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite