Kaimynų įkaitė

Į „Pamarį“ kreipėsi vienos mūsų rajono seniūnijos gyventoja, prašydama paaiškinti, ką jai daryti, kai kaimynai išvykę, savo butų nešildo, o jai tenka kūrenti intensyviau, nes iš šaltų kaimynų butų skverbiasi šaltis.

UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus.

Klausimą uždavusios ponios gyvenamoji vieta, vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau ji prašė savo duomenų neviešinti. Moteris tikino gyvenanti UAB „Šilutės būstas“ administruojamame daugiabutyje name su individualiu šildymu. Kaimynai išsikraustę kitur, tačiau savo likusio tuščio buto parduoti nežadą. Atėjus žiemos sezonui, ano buto niekas nešildo, tad šilumos ten nedaug. Anot gyventojos, šildant individualiai savo būstą daug šilumos energijos nukeliauja per sieną į negyvenamą kaimynų butą. Tenka daugiau lėšų skirti šildymui.
„Norėčiau paprašyti Jūsų padėti išsiaiškinti šią problemą. Kas yra atsakingas, jog tokiuose butuose būtų palaikoma pagal higienos normos reikalavimus būtina temperatūra? Ar be individualių gyventojų skundų tą problemą yra įpareigoti spręsti butų administratoriai? Kokia jų atsakomybė? Kokie teisės aktai reglamentuoja ir apsaugo kaimynus nuo tokios situacijos ir kokia atsakomybė ar įpareigojimas numatytas tuščių butų šeimininkams? Kur pirmiausia ir kaip su tokia problema susidūrę gyventojai turėtų kreiptis?“, – „Pamariui“ pateikė klausimų skundo autorė.
Su pateiktais klausimais kreipėmės į UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininką Marių Stankų. Pasak jo, tokia problema tikrai egzistuoja. Kai name įrengtas centrinis šildymas, tada pretenzijų panašiu reikalu nebūna, nebent kai gyventojams pasidaro per karšta ar per šalta. Tada tereikia tik pareguliuoti šilumos punkte šildymo intensyvumą. Šiuo atveju, kai yra vietinis šildymas, administratorius negali daryti įtakos, kiek butą šildyti, tai gyventojo asmeninis reikalas. Egzistuoja higienos norma, pagal kurią turi būti palaikoma ne mažiau negu 18 laipsnių šilumos bute, kad nešaltų kaimynai, tačiau, kaimynai išvyksta į užsienį arba gyvena kažkur kitur, o turtu savo nesirūpina. Šiuo atveju administratorius gali siųsti įspėjimus buto savininkui, tačiau, jie būna užsienyje ir jokių kontaktų ar adresų nepalieka. Tad kur siųsti pretenzijas?
Pasitaiko problemų, kai išvykdami į užsienį žmonės nepalieka raktų giminaičiams ar kaimynams, nepalieka jokio adreso, kur kreiptis ištikus kad ir vamzdynų avarijai.
„Turėjome atvejį, kai iš viršutinio buto tekėjo vanduo į žemutinį aukštą, o savininkų nė su žiburiu nerasi. Tada teko kreiptis į teismą skubos tvarka, kad duotų leidimą patekti į butą su antstolio faktiniu aplinkybių konstatavimu. Į pagalbą pasitelkėme įmonę, kuri avariniu būdu atrakina duris. Visa tai kainuoja. Jei konstatuojama, kad avarija įvyko dėl buto savininko kaltės, tada mokėti tenka to buto savininkui pas kurį reikėjo patekti ir likviduoti avariją.
Bet kuriuo atveju, iškilus panašaus pobūdžio problemoms, butų savininkai turi informuoti administratorių. Toliau administratorius imasi visų reikalingų veiksmų šiai problemai pašalinti. Kaip jau minėjau, administratorius atsako tik už tuos bendrojo naudojimo objektus, kurie yra tame name t. y. stogas, sienos, koridoriai, šalto vandens ar nuotėkų vamzdynai. Tačiau, kai šildymas ne centralizuotas, o vietinis, administratorius čia bejėgis ir viskas priklauso nuo pačių kaimynų geranoriškumo bei supratingumo“,e – aiškino M. Stankus.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • JO

  daugiau malku reik mesti ir nebus salta.

 • keistuoliui

  matomai pats nesate susidure su tokia situacija, nepyragai kai paciam tenka rupintis apleistu kaimynu butu, tenka net savo buto sienas is vidaus siltinti, rupintis stogu, ir t.t.
  Turetu tokius “seimininkus” bausti, tai griuva ne tik tas butas, tai pavojus ir visam namui

 • keistuoliui

  idomiai cia masto zmogelis, matomai nera susidures su tokia situacija, ne tik
  negyvenamam butui tai pavojus, bet ir visam namui, tenka salia gyvenantiems siltintis savo buto sienas is vidaus +tas seimininkas nesirupina ir stogu, o kitiems gyvenantiems tenka uz ji tuom pasirupinti, Manau tokius “seimininkus” valstybe turetu bausti

 • Saulius

  Patarimas toks; reik keltis į vienkienį ir bėdos kaip nebūta. Anei kaimynų, anei priešų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite