Kada tikėtis įkurtuvių atnaujintame Šilutės kultūros ir pramogų centre?

2019 metų rugpjūtį Šilutės kultūros ir pramogų centro kolektyvas įsikūrė Liepų 16, Šilutėje. Praėjo dveji metai. Atnaujintas centro pastatas jau traukia akį. Kada įkurtuvės?

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, jog įkurtuvių tikisi gal kitų metų vasarį. Esą stringa baldų pristatymas, COVID-19 pandemija turėjo įtakos ir šio objekto darbams.

Šiuos dvejus jos vadovaujamo kolektyvo darbo metus J. Pancerova pavadino apribotos veiklos metais, tiesa, karantinas dėl koronaviruso plitimo ir taip apribojo renginius. Trūko salės. Šilutės Vydūno gimnazija priimdavo, tačiau spektakliams gimnazijos salė netiko: būtinas tinkamas apšvietimas ir kt.

Direktorė sakė, jog laukia įkurtuvių ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus atnaujintame centro pastate.

Artėjančių naujų mokslo metų proga rugpjūčio 28 d. Šeimų skvere, Šilutėje, bus surengta šventė. Šiemet planuojama vaikams, jaunimui ir tėvams pristatyti įvairius būrelius: šokių, lėktuvų modeliavimo, sporto ir kt. „Visą dieną bus galima domėtis įvairių būrelių veikla, vakare koncertuos vietos jaunimo grupės. Tokia švente užbaigsime vasarą ir palydėsime vaikus ir jaunimą į klases“, – sakė J. Pancerova.

Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcija patikėta UAB „Stamela“ ir subrangovams. „Stamelos“ bendrovės direktorius Matas Liepis sakė manąs, kad įkurtuvės galimos jau šiais metais. Verslininkas pripažino, kad dėl COVID-19 pandemijos, karantinų sutriko medžiagų, prekių tiekimas, tad tuo galima pateisinti ir suvėlintus kai kuriuos darbus. Teko kreiptis į Savivaldybę dėl medžiagų brangimo, nes tai išlaidas šiame objekte įmonei  padidino apie 6-7 proc.

„Savivaldybė informuota, o kas kompensuos šiuos nenumatytus ir nesuplanuotus kaštus, matyt, turi spręsti institucijos Vilniuje. Ne tik mus prislėgė įvairių statybos medžiagų brangimas. Yra tokių, kurios pabrango dvigubai. Tą patyrė daugybė Lietuvos įmonių. Ne tik mes laukiame išvados. Be to, trūko medžiagų, strigo tiekimas. Prisidėjo ir atlyginimų didinimas…“ – sakė M. Liepis.

Primename, kad centro pastatas pradėtas rekonstruoti 2019 m. liepos 23 d., darbų pabaiga buvo suplanuota šių metų liepos 23 d. Objekto vertė – 5,4 mln. Eur: 2,8 mln. Eur iš Valstybės investicijų programos, 692 tūkst. Eur Europos Sąjungos fondų lėšų skyrė Kultūros ministerija, dar 1,2 mln. Eur – Vidaus reikalų ministerija, 1,2 mln. Eur prisidėjo Šilutės rajono savivaldybė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite