Ką svarstys Savivaldybės taryba?

Ketvirtadienį planuojamas Pagėgių savivaldybės Tarybos posėdis. Praėjusią savaitę į posėdžius rinkosi Tarybos komitetai, pagal savo veiklos sritis nagrinėję sprendimų projektus. „Pamarys“ domėjosi, kaip vyko Socialinių reikalų ir teisėtvarkos komiteto posėdis.

Penkių Tarybos narių komitetui vadovauja socialdemokratas Alvydas Patras Dumbliauskas, be jo komitete yra dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės Renutė Ona Andrijauskienė ir Viltė Miškinienė. Tai – valdančiosios daugumos atstovai, kurių balsai gali nulemti bet kokį sprendimą. Prieštarauti tegali Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, ko gero, aktyviausias daugumo oponentas Pagėgiuose, bei koalicijos „Pagėgių kraštui (…)“ atstovas Remigijus Kelneris.
Be ilgų ginčų ir diskusijų daugumai sprendimų projektų pritarta „bendru sutarimu“, o balsuota tik du kartus, kai E. Kuturys ir R. Kelneris turėjo savo nuomonę. Puikiai Pagėgiuose sutariama…
Pinigai
Liepos 1 d. Privatizavimo fonde buvo 6400 Lt. Antrąjį pusmetį tikimasi gauti 10 000 Lt, tad planuojama išleisti visus 16 100 Lt, finansuojant objektų rengimą privatizuoti, turto vertintojų paslaugas, po 50 Lt skiriant transporto ir ryšių paslaugomas bei kanceliarijos prekėms. 12 tūkst. Lt numatyta kitoms išlaidoms, šią sumą skirstys Taryba.
Pagėgių savivaldybė gavo tikslinę 71 tūkst. Lt dotaciją socialiniam būstui plėsti – gyvenamiesiems namams, jų dalims ar butams pirkti. 61 tūkst. Lt gauta kultūros centro, bibliotekos ir muziejaus darbuotojų atlyginimams nuo šių metų liepos mėnesio padidinti. Alga didėja 250 Lt neišskaičius mokesčių.
Dėl šių pinigų R. Kelneris teiravosi: „O ūkininkams?“ Pasigirdo atsakymas: „Sumažins pieno kainą…“ Gautąsias lėšas Taryba turi įtraukti į biudžetą jį tikslindama, tačiau šįkart „bendro sutarimo“ nesulaukta, teko balsuoti. Pritarimą išreiškė tik 3 komiteto nariai…
Kada bus įkurtuvės Pagėgių vaikų darželyje?
Pagėgių administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, atsakydamas į R. Kelnerio klausimą, kada ims veikti vaikų darželis, neslėpė, kad statybininkų stygius trukdo darbus, todėl po mėnesio, kaip buvo planuota, įkurtuvių gali ir nebūti. Pagėgių vaikų darželio teritorijoje trys pastatai ruošiami Vaikų globos namų auklėtiniams įkurdinti, o Vaikų globos namų pastato vieną dalį ruošiama vaikų darželiui. Anot A. Einikio, lėšų yra, tik menki darbų tempai.
V. Miškinienė nesistebėjo: „Juk tiek žmonių išvyksta į užsienį…“
E. Kuturys teiravosi, ar visi vaikai bus priimti į vaikų darželį. Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė neslėpė, kad, ko gero, ne visi, tačiau Taryba nustatė priėmimo tvarką, jos laikomasi, vieną vaiką įtraukus iš prioritetinės eilės, du imami iš bendrosios eilės.
Komiteto nariai pritarė, kad dideliame Vaikų globos namų pastate laikinai galima skirti patalpų Pagėgių neįgaliųjų draugijai, patalpų panaudos sutartis galiotų iki kitų metų birželio 1 d. Draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė prašyme savivaldybei nurodo, kad patalpų reikia vykdant du projektus. Mat draugija teikia skalbimo ir dušo paslaugas, taisomi rūbai, vyksta mokymai, laisvalaikio užsiėmimai.
Tauragė, Plungė ir Pagėgiai planuoja iš Norvegijos finansinio mechanizmo programos gauti lėšų medicinos kabinetams mokyklose ir vaikų darželiuose įrengti ir aprūpinti būtina įranga ir priemonėmis. Pagėgiškiai planuoja sutvarkyti 7 medicinos kabinetus. Komiteto nariai nustebo, kodėl partnere paimtas Plungės visuomenės sveikatos biuras, o ne Šilutės, kuris ir aptarnauja Pagėgius. A. Einikis atsakė, kad Šilutė pasirinkusi Neringą…
Komiteto nariai aiškinosi, kad įrengtuose kabinetuose retai bepasirodys medicinos specialistas, nes etatus lemia vaikų skaičius. Pagėgių krašte vaikų nedaug ir jų vis mažėja. Anot R. Kelnerio, kiek bebus naudos, jei vienas žmogus turės važinėti? Kita problema, kad kabinetų remontui numatyta vos 23 tūkst. Lt, o priemonėms ir įrangai – 113 tūkst. Lt. V. Miškinienė užsiminė, ar prirengus kabinetų nebus bėdų, kaip juos išlaikyti?
Draus rūkyti
Vilniaus ir Vytauto gatvių sankirtoje, kur yra gražus Pagėgių parkas, išgrįsti takai, pastatyti suoleliai, čia būna puošiama kalėdinė eglutė, įruošiama prakartėlė, planuojama uždrausti rūkyti, bus pastatyti įspėjamieji ženklai, o policija baus nepaisančiuosius tvarkos, kaip dabar baudžia viešoje vietoje girtaujančius asmenis. Argi?
Galbūt sutapo, tačiau ketvirtadienį ir sekmadienį važiuojant per Pagėgius, parke ant suoliukų, kur turėtų ilsėtis motinos su vaikais, senjorai, su buteliukais „ilsėjosi“ abejotinos reputacijos vyrai…
Komiteto nariai sutiko, kad draudimas rūkyti parke priimtinas, tačiau E. Kuturys siūlė įtraukti ir naujojo sporto ir laisvalaikio aikštyno, kuris neseniai iškilmingai atidarytas, teritoriją. Aiškėjo, kad vykdant gyventojų apklausą, aikštynas dar nebuvo užbaigtas, Narkotikų kontrolės komisija irgi to nesvarstė. Žinoma, Tarybos valia išplėsti nerūkymo vietų sąrašą, jeigu toks supratimas rastųsi. Beje, sekmadienio pavakarį naujosiose Pagėgių krepšinio, futbolo ir riedučių aikštėse matėsi labai nemažai vaikų ir jaunimo.
Galutinius sprendimus dėl šių aptartų reikalų ketvirtadienį svarstys Pagėgių savivaldybės taryba.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite