Ką svarstys Savivaldybės taryba?

Ketvirtadienį planuojamas Pagėgių savivaldybės Tarybos posėdis. Praėjusią savaitę į posėdžius rinkosi Tarybos komitetai, pagal savo veiklos sritis nagrinėję sprendimų projektus. „Pamarys“ domėjosi, kaip vyko Socialinių reikalų ir teisėtvarkos komiteto posėdis.

Penkių Tarybos narių komitetui vadovauja socialdemokratas Alvydas Patras Dumbliauskas, be jo komitete yra dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės Renutė Ona Andrijauskienė ir Viltė Miškinienė. Tai – valdančiosios daugumos atstovai, kurių balsai gali nulemti bet kokį sprendimą. Prieštarauti tegali Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, ko gero, aktyviausias daugumo oponentas Pagėgiuose, bei koalicijos „Pagėgių kraštui (…)“ atstovas Remigijus Kelneris.
Be ilgų ginčų ir diskusijų daugumai sprendimų projektų pritarta „bendru sutarimu“, o balsuota tik du kartus, kai E. Kuturys ir R. Kelneris turėjo savo nuomonę. Puikiai Pagėgiuose sutariama…
Pinigai
Liepos 1 d. Privatizavimo fonde buvo 6400 Lt. Antrąjį pusmetį tikimasi gauti 10 000 Lt, tad planuojama išleisti visus 16 100 Lt, finansuojant objektų rengimą privatizuoti, turto vertintojų paslaugas, po 50 Lt skiriant transporto ir ryšių paslaugomas bei kanceliarijos prekėms. 12 tūkst. Lt numatyta kitoms išlaidoms, šią sumą skirstys Taryba.
Pagėgių savivaldybė gavo tikslinę 71 tūkst. Lt dotaciją socialiniam būstui plėsti – gyvenamiesiems namams, jų dalims ar butams pirkti. 61 tūkst. Lt gauta kultūros centro, bibliotekos ir muziejaus darbuotojų atlyginimams nuo šių metų liepos mėnesio padidinti. Alga didėja 250 Lt neišskaičius mokesčių.
Dėl šių pinigų R. Kelneris teiravosi: „O ūkininkams?“ Pasigirdo atsakymas: „Sumažins pieno kainą…“ Gautąsias lėšas Taryba turi įtraukti į biudžetą jį tikslindama, tačiau šįkart „bendro sutarimo“ nesulaukta, teko balsuoti. Pritarimą išreiškė tik 3 komiteto nariai…
Kada bus įkurtuvės Pagėgių vaikų darželyje?
Pagėgių administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, atsakydamas į R. Kelnerio klausimą, kada ims veikti vaikų darželis, neslėpė, kad statybininkų stygius trukdo darbus, todėl po mėnesio, kaip buvo planuota, įkurtuvių gali ir nebūti. Pagėgių vaikų darželio teritorijoje trys pastatai ruošiami Vaikų globos namų auklėtiniams įkurdinti, o Vaikų globos namų pastato vieną dalį ruošiama vaikų darželiui. Anot A. Einikio, lėšų yra, tik menki darbų tempai.
V. Miškinienė nesistebėjo: „Juk tiek žmonių išvyksta į užsienį…“
E. Kuturys teiravosi, ar visi vaikai bus priimti į vaikų darželį. Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė neslėpė, kad, ko gero, ne visi, tačiau Taryba nustatė priėmimo tvarką, jos laikomasi, vieną vaiką įtraukus iš prioritetinės eilės, du imami iš bendrosios eilės.
Komiteto nariai pritarė, kad dideliame Vaikų globos namų pastate laikinai galima skirti patalpų Pagėgių neįgaliųjų draugijai, patalpų panaudos sutartis galiotų iki kitų metų birželio 1 d. Draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė prašyme savivaldybei nurodo, kad patalpų reikia vykdant du projektus. Mat draugija teikia skalbimo ir dušo paslaugas, taisomi rūbai, vyksta mokymai, laisvalaikio užsiėmimai.
Tauragė, Plungė ir Pagėgiai planuoja iš Norvegijos finansinio mechanizmo programos gauti lėšų medicinos kabinetams mokyklose ir vaikų darželiuose įrengti ir aprūpinti būtina įranga ir priemonėmis. Pagėgiškiai planuoja sutvarkyti 7 medicinos kabinetus. Komiteto nariai nustebo, kodėl partnere paimtas Plungės visuomenės sveikatos biuras, o ne Šilutės, kuris ir aptarnauja Pagėgius. A. Einikis atsakė, kad Šilutė pasirinkusi Neringą…
Komiteto nariai aiškinosi, kad įrengtuose kabinetuose retai bepasirodys medicinos specialistas, nes etatus lemia vaikų skaičius. Pagėgių krašte vaikų nedaug ir jų vis mažėja. Anot R. Kelnerio, kiek bebus naudos, jei vienas žmogus turės važinėti? Kita problema, kad kabinetų remontui numatyta vos 23 tūkst. Lt, o priemonėms ir įrangai – 113 tūkst. Lt. V. Miškinienė užsiminė, ar prirengus kabinetų nebus bėdų, kaip juos išlaikyti?
Draus rūkyti
Vilniaus ir Vytauto gatvių sankirtoje, kur yra gražus Pagėgių parkas, išgrįsti takai, pastatyti suoleliai, čia būna puošiama kalėdinė eglutė, įruošiama prakartėlė, planuojama uždrausti rūkyti, bus pastatyti įspėjamieji ženklai, o policija baus nepaisančiuosius tvarkos, kaip dabar baudžia viešoje vietoje girtaujančius asmenis. Argi?
Galbūt sutapo, tačiau ketvirtadienį ir sekmadienį važiuojant per Pagėgius, parke ant suoliukų, kur turėtų ilsėtis motinos su vaikais, senjorai, su buteliukais „ilsėjosi“ abejotinos reputacijos vyrai…
Komiteto nariai sutiko, kad draudimas rūkyti parke priimtinas, tačiau E. Kuturys siūlė įtraukti ir naujojo sporto ir laisvalaikio aikštyno, kuris neseniai iškilmingai atidarytas, teritoriją. Aiškėjo, kad vykdant gyventojų apklausą, aikštynas dar nebuvo užbaigtas, Narkotikų kontrolės komisija irgi to nesvarstė. Žinoma, Tarybos valia išplėsti nerūkymo vietų sąrašą, jeigu toks supratimas rastųsi. Beje, sekmadienio pavakarį naujosiose Pagėgių krepšinio, futbolo ir riedučių aikštėse matėsi labai nemažai vaikų ir jaunimo.
Galutinius sprendimus dėl šių aptartų reikalų ketvirtadienį svarstys Pagėgių savivaldybės taryba.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite