Ką svarstys Savivaldybės taryba?

Ketvirtadienį planuojamas Pagėgių savivaldybės Tarybos posėdis. Praėjusią savaitę į posėdžius rinkosi Tarybos komitetai, pagal savo veiklos sritis nagrinėję sprendimų projektus. „Pamarys“ domėjosi, kaip vyko Socialinių reikalų ir teisėtvarkos komiteto posėdis.

Penkių Tarybos narių komitetui vadovauja socialdemokratas Alvydas Patras Dumbliauskas, be jo komitete yra dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės Renutė Ona Andrijauskienė ir Viltė Miškinienė. Tai – valdančiosios daugumos atstovai, kurių balsai gali nulemti bet kokį sprendimą. Prieštarauti tegali Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, ko gero, aktyviausias daugumo oponentas Pagėgiuose, bei koalicijos „Pagėgių kraštui (…)“ atstovas Remigijus Kelneris.
Be ilgų ginčų ir diskusijų daugumai sprendimų projektų pritarta „bendru sutarimu“, o balsuota tik du kartus, kai E. Kuturys ir R. Kelneris turėjo savo nuomonę. Puikiai Pagėgiuose sutariama…
Pinigai
Liepos 1 d. Privatizavimo fonde buvo 6400 Lt. Antrąjį pusmetį tikimasi gauti 10 000 Lt, tad planuojama išleisti visus 16 100 Lt, finansuojant objektų rengimą privatizuoti, turto vertintojų paslaugas, po 50 Lt skiriant transporto ir ryšių paslaugomas bei kanceliarijos prekėms. 12 tūkst. Lt numatyta kitoms išlaidoms, šią sumą skirstys Taryba.
Pagėgių savivaldybė gavo tikslinę 71 tūkst. Lt dotaciją socialiniam būstui plėsti – gyvenamiesiems namams, jų dalims ar butams pirkti. 61 tūkst. Lt gauta kultūros centro, bibliotekos ir muziejaus darbuotojų atlyginimams nuo šių metų liepos mėnesio padidinti. Alga didėja 250 Lt neišskaičius mokesčių.
Dėl šių pinigų R. Kelneris teiravosi: „O ūkininkams?“ Pasigirdo atsakymas: „Sumažins pieno kainą…“ Gautąsias lėšas Taryba turi įtraukti į biudžetą jį tikslindama, tačiau šįkart „bendro sutarimo“ nesulaukta, teko balsuoti. Pritarimą išreiškė tik 3 komiteto nariai…
Kada bus įkurtuvės Pagėgių vaikų darželyje?
Pagėgių administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, atsakydamas į R. Kelnerio klausimą, kada ims veikti vaikų darželis, neslėpė, kad statybininkų stygius trukdo darbus, todėl po mėnesio, kaip buvo planuota, įkurtuvių gali ir nebūti. Pagėgių vaikų darželio teritorijoje trys pastatai ruošiami Vaikų globos namų auklėtiniams įkurdinti, o Vaikų globos namų pastato vieną dalį ruošiama vaikų darželiui. Anot A. Einikio, lėšų yra, tik menki darbų tempai.
V. Miškinienė nesistebėjo: „Juk tiek žmonių išvyksta į užsienį…“
E. Kuturys teiravosi, ar visi vaikai bus priimti į vaikų darželį. Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė neslėpė, kad, ko gero, ne visi, tačiau Taryba nustatė priėmimo tvarką, jos laikomasi, vieną vaiką įtraukus iš prioritetinės eilės, du imami iš bendrosios eilės.
Komiteto nariai pritarė, kad dideliame Vaikų globos namų pastate laikinai galima skirti patalpų Pagėgių neįgaliųjų draugijai, patalpų panaudos sutartis galiotų iki kitų metų birželio 1 d. Draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė prašyme savivaldybei nurodo, kad patalpų reikia vykdant du projektus. Mat draugija teikia skalbimo ir dušo paslaugas, taisomi rūbai, vyksta mokymai, laisvalaikio užsiėmimai.
Tauragė, Plungė ir Pagėgiai planuoja iš Norvegijos finansinio mechanizmo programos gauti lėšų medicinos kabinetams mokyklose ir vaikų darželiuose įrengti ir aprūpinti būtina įranga ir priemonėmis. Pagėgiškiai planuoja sutvarkyti 7 medicinos kabinetus. Komiteto nariai nustebo, kodėl partnere paimtas Plungės visuomenės sveikatos biuras, o ne Šilutės, kuris ir aptarnauja Pagėgius. A. Einikis atsakė, kad Šilutė pasirinkusi Neringą…
Komiteto nariai aiškinosi, kad įrengtuose kabinetuose retai bepasirodys medicinos specialistas, nes etatus lemia vaikų skaičius. Pagėgių krašte vaikų nedaug ir jų vis mažėja. Anot R. Kelnerio, kiek bebus naudos, jei vienas žmogus turės važinėti? Kita problema, kad kabinetų remontui numatyta vos 23 tūkst. Lt, o priemonėms ir įrangai – 113 tūkst. Lt. V. Miškinienė užsiminė, ar prirengus kabinetų nebus bėdų, kaip juos išlaikyti?
Draus rūkyti
Vilniaus ir Vytauto gatvių sankirtoje, kur yra gražus Pagėgių parkas, išgrįsti takai, pastatyti suoleliai, čia būna puošiama kalėdinė eglutė, įruošiama prakartėlė, planuojama uždrausti rūkyti, bus pastatyti įspėjamieji ženklai, o policija baus nepaisančiuosius tvarkos, kaip dabar baudžia viešoje vietoje girtaujančius asmenis. Argi?
Galbūt sutapo, tačiau ketvirtadienį ir sekmadienį važiuojant per Pagėgius, parke ant suoliukų, kur turėtų ilsėtis motinos su vaikais, senjorai, su buteliukais „ilsėjosi“ abejotinos reputacijos vyrai…
Komiteto nariai sutiko, kad draudimas rūkyti parke priimtinas, tačiau E. Kuturys siūlė įtraukti ir naujojo sporto ir laisvalaikio aikštyno, kuris neseniai iškilmingai atidarytas, teritoriją. Aiškėjo, kad vykdant gyventojų apklausą, aikštynas dar nebuvo užbaigtas, Narkotikų kontrolės komisija irgi to nesvarstė. Žinoma, Tarybos valia išplėsti nerūkymo vietų sąrašą, jeigu toks supratimas rastųsi. Beje, sekmadienio pavakarį naujosiose Pagėgių krepšinio, futbolo ir riedučių aikštėse matėsi labai nemažai vaikų ir jaunimo.
Galutinius sprendimus dėl šių aptartų reikalų ketvirtadienį svarstys Pagėgių savivaldybės taryba.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite