Ką galima nuveikti už 24 milijonus litų?

Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų. Sudaryta speciali darbo grupė iki rugsėjo 22 d. įpareigota parengti siūlymus, kaip šias lėšas panaudoti. Darbo grupės dalis, atsakinga už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją, išklausė naujausią informaciją, jos nariai pasikeitė nuomonėmis ir pasiūlymais, tačiau galutinių pasiūlymų dar nesuformulavo.

Už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją atsakingi darbo grupės nariai išklausė naujausią informaciją, pasikeitė nuomonėmis, tačiau galutinių pasiūlymų dar nepateikė.

Miškovalos projektas
Pasiūlymus dėl Šilutės miesto infrastruktūros plėtros rengia trys darbo grupės komandos. Viena teikia siūlymus dėl Šilokarčemos kvartalo, kita – dėl miesto centro, o posėdžiavusi šį kartą – dėl Šilutės stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos. Šiai grupei vadovaujantis vicemeras Algirdas Balčytis sakė, kad turime mokytis iš klaidų ir naują paramos etapą pasitikti pasirengę, turėdami iš anksto parengtus projektus.
Susitikimo pradžioje Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus informavo, kad Aplinkos ministerija pritarė Šilutės miesto vidinės miškovaldos projektui. Tai atveria galimybes sutvarkyti apie 69 ha teritoriją Šilutėje, Traksėdžiuose, Pagryniuose rengiant rekreacinius objektus, atveriant prieigas prie gamtos paminklų, valant ir tvarkant miškus.
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis vardijo dokumentus, kuriais jau dabar galima remtis, jis sakė, kad, be labai svarbaus infrastruktūros raidai miškovaldos projekto, jau parengta galimybių studija, istoriniai bei dendrologiniai tyrimai ir trys techniniai projektai.
Poilsiui ir laisvalaikiui
Planuojama kurti parkus su rekreacinėmis ir laisvalaikio zonomis, tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus, Šyšos salos teritoriją pritaikyti laisvalaikiui ir kultūrinei veiklai. Šyšos upės suformuotai salai teko ypač daug dėmesio. Kalbėta, kad čia būtų galima rengti lauko estradą renginiams, kurie, nesant kitos patogios vietos, šiuo metu vyksta Šilutės prieplaukoje. Čia esą galėtų rastis teniso kortai, riedutininkų aikštelės, šunų vedžiojimo vieta.
Tarybos narys Saulius Stankevičius siūlė mąstyti apie galimybę saloje statyti amfiteatrą, panašų į jau esantį Juknaičiuose, tik didesnį. Tai būtų nelabai brangus statinys.
Darbo grupėje esantys sporto organizacijų vadovai Aivaras Lileikis ir Dainius Gricevičius prabilo apie miesto stadiono rekonstrukciją. Ten reikėtų sutvarkyti antrąją aikštę, joje patiesti dirbtinę dangą bei lengvajai atletikai pritaikytą įrangą – atitvertus šuolių bei metimo sektorius, bėgimo takus. Verkiant reikia remonto ir daug metų netvarkytam ir jau 10 nešildomam prie stadiono esančiam administraciniam pastatui. Jie sakė, kad stadioną nuolat lanko apie 200 vaikų, treniruojasi miesto futbolo komanda, laisvalaikiu susirenka pasportuoti miestiečiai.
Tokie siūlymai netinka
Sportininkų entuziazmą aptemdė Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, priminęs, kad iš aptariamo projekto netinka finansuoti stadiono rekonstrukciją… Tam reikėtų ieškoti lėšų iš kitų finansavimo šaltinių. Dabar galima kalbėti tik apie stadiono prieigų tvarkymą. „Suprantama, nerenovuoto stadiono palikti negalima, tik tuos darbus reikės įtraukti į kitą projektą“, – aiškino R. Budrikas.
Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

 • + septyni = 9

  Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų.

  Sočiai. Užtektų kiekviename viešame tualete pasirūpinti popieriumi

 • + septyni = 9

  Šūdą mala.

  Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

  Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite