Ką galima nuveikti už 24 milijonus litų?

Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų. Sudaryta speciali darbo grupė iki rugsėjo 22 d. įpareigota parengti siūlymus, kaip šias lėšas panaudoti. Darbo grupės dalis, atsakinga už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją, išklausė naujausią informaciją, jos nariai pasikeitė nuomonėmis ir pasiūlymais, tačiau galutinių pasiūlymų dar nesuformulavo.

Už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją atsakingi darbo grupės nariai išklausė naujausią informaciją, pasikeitė nuomonėmis, tačiau galutinių pasiūlymų dar nepateikė.

Miškovalos projektas
Pasiūlymus dėl Šilutės miesto infrastruktūros plėtros rengia trys darbo grupės komandos. Viena teikia siūlymus dėl Šilokarčemos kvartalo, kita – dėl miesto centro, o posėdžiavusi šį kartą – dėl Šilutės stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos. Šiai grupei vadovaujantis vicemeras Algirdas Balčytis sakė, kad turime mokytis iš klaidų ir naują paramos etapą pasitikti pasirengę, turėdami iš anksto parengtus projektus.
Susitikimo pradžioje Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus informavo, kad Aplinkos ministerija pritarė Šilutės miesto vidinės miškovaldos projektui. Tai atveria galimybes sutvarkyti apie 69 ha teritoriją Šilutėje, Traksėdžiuose, Pagryniuose rengiant rekreacinius objektus, atveriant prieigas prie gamtos paminklų, valant ir tvarkant miškus.
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis vardijo dokumentus, kuriais jau dabar galima remtis, jis sakė, kad, be labai svarbaus infrastruktūros raidai miškovaldos projekto, jau parengta galimybių studija, istoriniai bei dendrologiniai tyrimai ir trys techniniai projektai.
Poilsiui ir laisvalaikiui
Planuojama kurti parkus su rekreacinėmis ir laisvalaikio zonomis, tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus, Šyšos salos teritoriją pritaikyti laisvalaikiui ir kultūrinei veiklai. Šyšos upės suformuotai salai teko ypač daug dėmesio. Kalbėta, kad čia būtų galima rengti lauko estradą renginiams, kurie, nesant kitos patogios vietos, šiuo metu vyksta Šilutės prieplaukoje. Čia esą galėtų rastis teniso kortai, riedutininkų aikštelės, šunų vedžiojimo vieta.
Tarybos narys Saulius Stankevičius siūlė mąstyti apie galimybę saloje statyti amfiteatrą, panašų į jau esantį Juknaičiuose, tik didesnį. Tai būtų nelabai brangus statinys.
Darbo grupėje esantys sporto organizacijų vadovai Aivaras Lileikis ir Dainius Gricevičius prabilo apie miesto stadiono rekonstrukciją. Ten reikėtų sutvarkyti antrąją aikštę, joje patiesti dirbtinę dangą bei lengvajai atletikai pritaikytą įrangą – atitvertus šuolių bei metimo sektorius, bėgimo takus. Verkiant reikia remonto ir daug metų netvarkytam ir jau 10 nešildomam prie stadiono esančiam administraciniam pastatui. Jie sakė, kad stadioną nuolat lanko apie 200 vaikų, treniruojasi miesto futbolo komanda, laisvalaikiu susirenka pasportuoti miestiečiai.
Tokie siūlymai netinka
Sportininkų entuziazmą aptemdė Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, priminęs, kad iš aptariamo projekto netinka finansuoti stadiono rekonstrukciją… Tam reikėtų ieškoti lėšų iš kitų finansavimo šaltinių. Dabar galima kalbėti tik apie stadiono prieigų tvarkymą. „Suprantama, nerenovuoto stadiono palikti negalima, tik tuos darbus reikės įtraukti į kitą projektą“, – aiškino R. Budrikas.
Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

 • + septyni = 9

  Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų.

  Sočiai. Užtektų kiekviename viešame tualete pasirūpinti popieriumi

 • + septyni = 9

  Šūdą mala.

  Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

  Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite