Ką galima nuveikti už 24 milijonus litų?

Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų. Sudaryta speciali darbo grupė iki rugsėjo 22 d. įpareigota parengti siūlymus, kaip šias lėšas panaudoti. Darbo grupės dalis, atsakinga už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją, išklausė naujausią informaciją, jos nariai pasikeitė nuomonėmis ir pasiūlymais, tačiau galutinių pasiūlymų dar nesuformulavo.

Už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją atsakingi darbo grupės nariai išklausė naujausią informaciją, pasikeitė nuomonėmis, tačiau galutinių pasiūlymų dar nepateikė.

Miškovalos projektas
Pasiūlymus dėl Šilutės miesto infrastruktūros plėtros rengia trys darbo grupės komandos. Viena teikia siūlymus dėl Šilokarčemos kvartalo, kita – dėl miesto centro, o posėdžiavusi šį kartą – dėl Šilutės stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos. Šiai grupei vadovaujantis vicemeras Algirdas Balčytis sakė, kad turime mokytis iš klaidų ir naują paramos etapą pasitikti pasirengę, turėdami iš anksto parengtus projektus.
Susitikimo pradžioje Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus informavo, kad Aplinkos ministerija pritarė Šilutės miesto vidinės miškovaldos projektui. Tai atveria galimybes sutvarkyti apie 69 ha teritoriją Šilutėje, Traksėdžiuose, Pagryniuose rengiant rekreacinius objektus, atveriant prieigas prie gamtos paminklų, valant ir tvarkant miškus.
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis vardijo dokumentus, kuriais jau dabar galima remtis, jis sakė, kad, be labai svarbaus infrastruktūros raidai miškovaldos projekto, jau parengta galimybių studija, istoriniai bei dendrologiniai tyrimai ir trys techniniai projektai.
Poilsiui ir laisvalaikiui
Planuojama kurti parkus su rekreacinėmis ir laisvalaikio zonomis, tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus, Šyšos salos teritoriją pritaikyti laisvalaikiui ir kultūrinei veiklai. Šyšos upės suformuotai salai teko ypač daug dėmesio. Kalbėta, kad čia būtų galima rengti lauko estradą renginiams, kurie, nesant kitos patogios vietos, šiuo metu vyksta Šilutės prieplaukoje. Čia esą galėtų rastis teniso kortai, riedutininkų aikštelės, šunų vedžiojimo vieta.
Tarybos narys Saulius Stankevičius siūlė mąstyti apie galimybę saloje statyti amfiteatrą, panašų į jau esantį Juknaičiuose, tik didesnį. Tai būtų nelabai brangus statinys.
Darbo grupėje esantys sporto organizacijų vadovai Aivaras Lileikis ir Dainius Gricevičius prabilo apie miesto stadiono rekonstrukciją. Ten reikėtų sutvarkyti antrąją aikštę, joje patiesti dirbtinę dangą bei lengvajai atletikai pritaikytą įrangą – atitvertus šuolių bei metimo sektorius, bėgimo takus. Verkiant reikia remonto ir daug metų netvarkytam ir jau 10 nešildomam prie stadiono esančiam administraciniam pastatui. Jie sakė, kad stadioną nuolat lanko apie 200 vaikų, treniruojasi miesto futbolo komanda, laisvalaikiu susirenka pasportuoti miestiečiai.
Tokie siūlymai netinka
Sportininkų entuziazmą aptemdė Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, priminęs, kad iš aptariamo projekto netinka finansuoti stadiono rekonstrukciją… Tam reikėtų ieškoti lėšų iš kitų finansavimo šaltinių. Dabar galima kalbėti tik apie stadiono prieigų tvarkymą. „Suprantama, nerenovuoto stadiono palikti negalima, tik tuos darbus reikės įtraukti į kitą projektą“, – aiškino R. Budrikas.
Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

 • + septyni = 9

  Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų.

  Sočiai. Užtektų kiekviename viešame tualete pasirūpinti popieriumi

 • + septyni = 9

  Šūdą mala.

  Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

  Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite