Ką galima nuveikti už 24 milijonus litų?

Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų. Sudaryta speciali darbo grupė iki rugsėjo 22 d. įpareigota parengti siūlymus, kaip šias lėšas panaudoti. Darbo grupės dalis, atsakinga už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją, išklausė naujausią informaciją, jos nariai pasikeitė nuomonėmis ir pasiūlymais, tačiau galutinių pasiūlymų dar nesuformulavo.

Už Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukciją atsakingi darbo grupės nariai išklausė naujausią informaciją, pasikeitė nuomonėmis, tačiau galutinių pasiūlymų dar nepateikė.

Miškovalos projektas
Pasiūlymus dėl Šilutės miesto infrastruktūros plėtros rengia trys darbo grupės komandos. Viena teikia siūlymus dėl Šilokarčemos kvartalo, kita – dėl miesto centro, o posėdžiavusi šį kartą – dėl Šilutės stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos. Šiai grupei vadovaujantis vicemeras Algirdas Balčytis sakė, kad turime mokytis iš klaidų ir naują paramos etapą pasitikti pasirengę, turėdami iš anksto parengtus projektus.
Susitikimo pradžioje Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus informavo, kad Aplinkos ministerija pritarė Šilutės miesto vidinės miškovaldos projektui. Tai atveria galimybes sutvarkyti apie 69 ha teritoriją Šilutėje, Traksėdžiuose, Pagryniuose rengiant rekreacinius objektus, atveriant prieigas prie gamtos paminklų, valant ir tvarkant miškus.
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis vardijo dokumentus, kuriais jau dabar galima remtis, jis sakė, kad, be labai svarbaus infrastruktūros raidai miškovaldos projekto, jau parengta galimybių studija, istoriniai bei dendrologiniai tyrimai ir trys techniniai projektai.
Poilsiui ir laisvalaikiui
Planuojama kurti parkus su rekreacinėmis ir laisvalaikio zonomis, tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus, Šyšos salos teritoriją pritaikyti laisvalaikiui ir kultūrinei veiklai. Šyšos upės suformuotai salai teko ypač daug dėmesio. Kalbėta, kad čia būtų galima rengti lauko estradą renginiams, kurie, nesant kitos patogios vietos, šiuo metu vyksta Šilutės prieplaukoje. Čia esą galėtų rastis teniso kortai, riedutininkų aikštelės, šunų vedžiojimo vieta.
Tarybos narys Saulius Stankevičius siūlė mąstyti apie galimybę saloje statyti amfiteatrą, panašų į jau esantį Juknaičiuose, tik didesnį. Tai būtų nelabai brangus statinys.
Darbo grupėje esantys sporto organizacijų vadovai Aivaras Lileikis ir Dainius Gricevičius prabilo apie miesto stadiono rekonstrukciją. Ten reikėtų sutvarkyti antrąją aikštę, joje patiesti dirbtinę dangą bei lengvajai atletikai pritaikytą įrangą – atitvertus šuolių bei metimo sektorius, bėgimo takus. Verkiant reikia remonto ir daug metų netvarkytam ir jau 10 nešildomam prie stadiono esančiam administraciniam pastatui. Jie sakė, kad stadioną nuolat lanko apie 200 vaikų, treniruojasi miesto futbolo komanda, laisvalaikiu susirenka pasportuoti miestiečiai.
Tokie siūlymai netinka
Sportininkų entuziazmą aptemdė Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, priminęs, kad iš aptariamo projekto netinka finansuoti stadiono rekonstrukciją… Tam reikėtų ieškoti lėšų iš kitų finansavimo šaltinių. Dabar galima kalbėti tik apie stadiono prieigų tvarkymą. „Suprantama, nerenovuoto stadiono palikti negalima, tik tuos darbus reikės įtraukti į kitą projektą“, – aiškino R. Budrikas.
Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

 • + septyni = 9

  Šilutės miesto integruotos teritorijos plėtros 2014-2020 m. programai numatyta skirti 24 milijonus litų.

  Sočiai. Užtektų kiekviename viešame tualete pasirūpinti popieriumi

 • + septyni = 9

  Šūdą mala.

  Vicemeras A. Balčytis užsiminė, kad stadiono renovavimui planuojama surasti 2,3 milijono Lt. Galutinius savo siūlymus darbo grupė turi pateikti iki rugsėjo 22 dienos, t. y. iki ateinančio pirmadienio, tačiau kol kas jų nėra…

  Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite