Ką daryti su audrų sužalotais medžiais? 

Pataruoju metu praūžus net keletui stiprių audrų, Aplinkos ministerija sulaukė nemažai gyventojų klausimų dėl medžių, augančių ne miško žemėje, tvarkymo.

Ką galima kirsti be leidimo?

Aplinkos ministerija primena, kad pagal Želdynų įstatymą želdinius kirsti, kitaip šalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti galime be leidimo, kai tokius darbus būtina atlikti nedelsiant – želdinių būklė pakinta dėl gamtinio, eismo ar kito įvykio ir dėl to jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui.

Tačiau atkreiptinas dėmesys kad medis gali būti priskiriamas saugotinam želdiniui. Tokiais atvejais saugotino želdinio tvarkymo darbus atlikęs asmuo per tris darbo dienas privalo raštu informuoti savivaldybės instituciją. Būtina nurodyti saugotino želdinio vietą (adresą ar koordinates) ir pateikti tris nuotraukas. Jose reikia užfiksuoti vaizdą prieš atliekant darbus ir iš skirtingų pusių nufotografuoti nukirstą, kitaip pašalintą iš augimo vietos ar intensyviai nugenėtą saugotiną želdinį.

  • Saugotino želdinio kriterijai yra nustatyti Vyriausybės nutarime arba želdinys gali būti pripažintas saugotinu savivaldybės sprendimu.

Atsakingos savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcija

Už želdinių tvarkymą ir priežiūrą savivaldybių ir valstybės valdomoje žemėje atsakingos savivaldybės. Jos taip pat organizuoja želdinių priežiūrą vietinės reikšmės viešųjų kelių juostose, sanitarinės apsaugos zonose. Todėl po audrų viešose teritorijose pastebėjus pavojų keliančius medžius apie tai turėtų būti informuojamos savivaldybių administracijos.

Valstybinės reikšmės automobilių kelių juostoje augančių medžių ir krūmų priežiūrą vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija. Apie magistraliniuose, krašto ar rajoniniuose keliuose pastebėjus nuvirtusius ar pavojų keliančius medžius turėtų būti informuojama ši tarnyba.

Avarinių medžių tvarkymu elektros tinklų apsaugos zonose rūpinasi elektros tinklų operatoriai. Pastebėjus, kad nulūžęs, nuvirtęs medis gadina elektros oro linijų laidus, kad atsitiktinai prie laidų ir atvirų elektros įrenginių neprieitų žmonės ir gyvūnai, nedelsiant pranešti Bendrajam pagalbos centrui tel. 112 arba tinklų operatoriui.

Skubius žmonių ir turto gebėjimo darbus atlieka Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

am.lrv.lt  inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite