Ką daryti, jei sumanėte leistis ieškoti lobio?

Daugelis iš mūsų vaikystėje svajojome surasti pilną aukso ir sidabro lobių skrynią. Deja, nė vienam taip ir nepavyko jo rasti, nes trūko paties svarbiausio instrumento. Metalo detektorius –reikalingiausias prietaisas lobių ieškotojams.

Jei mūsų vaikystės laikais vargu ar kas galėjo tokį turėti, tai dabar tai jokia problema. Metalo detektorių galima įsigyti elektronikos prekių parduotuvėje.

Kodėl metalo detektorių paklausa kasdien vis didėja?

Kadangi Lietuvos kultūros paveldo departamentas nedraudžia kasinėti naudojant metalo detektorių, atsiranda daug laimės ir nuotykių ieškotojų. Tiesa tokie kasinėjimai yra griežtai ribojami.

Draudžiama kasinėti žemę kultūros paveldo registro žemėlapyje nurodytose vietose. Be to, kasinėjimams valstybinėse ar privačiose teritorijose reikalingas atskiras leidimas. Tačiau tai nesumažino šalies piliečių troškimo ieškoti lobių. O lobio radimo galimybės tiesiogiai priklauso nuo metalo detektoriaus kokybės. Todėl renkantis prekyboje metalo detektorių tai daryti reikia labai atidžiai ir sumaniai.

Pagal ką vertinti metalo detektoriaus kokybę?

Ieškomų metalinių objektų aptikimo gylio kriterijus parodo metalo detektoriaus efektingumo lygį. Kuo didesnis gylio parametras, tuo geriau. Įprastai metalo detektorius aptinka iki 35 cm gylyje esančias monetas ar kitokius metalinius daiktus. Tarp metalo ieškiklių yra ir tokių, kurie aptinka metalinius radinius net metro storio žemės sluoksnyje ar vandenyje.

Ką reikia žinoti apie metalo detektorių veikimo dažnius?

Kas yra metalo aptikimo bangos dažnis?

Tai yra atitinkamų bangų skaičius per tam tikrą laiko vienetą, jis matuojamas kHz. Kitaip tariant, tai yra elektroninių bangų, siunčiamų į žemę aptikti skaičius. Kuo didesnis veikimo dažnis, tuo didesniame gylyje turimas prietaisas gali aptikti didesnių ir mažesnių radinių. Pats efektingiausias metalo detektorius yra tas, kurio veikimo dažnis siekia nuo 10 iki 20 kHz. Su tokiu įrenginiu galima atlikti rimtas paieškas.

Šiuo dažniu veikiantis metalo detektorius metalinius daiktus gali aptikti bet kuriame gylyje. Mažesnio dažnio detektoriai labiau tinka mėgėjiškoms tariamų lobių paieškoms, nes jie gali aptikti metalinius radinius tik vieno metro gylyje.

Kaip geriausia pirkti metalo detektorių?

Parduotuvėje „Viskas elektronikai“ metalo detektorius galima pirkti ir atvykus į parduotuvę, ir įsigyti juos internetu. Perkant pastaruoju būdu, pirkėjams yra patogiau, nes prekė po jos apmokėjimo klientą pasiekia per siuntų pristatymo kurjerį. Be to, internetinėje prekyboje dažnai taikomos įvairios akcijos, kurių metu bet kokias prekes, taip pat ir metalo detektorius, galima įsigyti pigiau nei perkant fizinėje parduotuvėje.

pr2022/126

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite