Ką daryti, jei sumanėte leistis ieškoti lobio?

Daugelis iš mūsų vaikystėje svajojome surasti pilną aukso ir sidabro lobių skrynią. Deja, nė vienam taip ir nepavyko jo rasti, nes trūko paties svarbiausio instrumento. Metalo detektorius –reikalingiausias prietaisas lobių ieškotojams.

Jei mūsų vaikystės laikais vargu ar kas galėjo tokį turėti, tai dabar tai jokia problema. Metalo detektorių galima įsigyti elektronikos prekių parduotuvėje.

Kodėl metalo detektorių paklausa kasdien vis didėja?

Kadangi Lietuvos kultūros paveldo departamentas nedraudžia kasinėti naudojant metalo detektorių, atsiranda daug laimės ir nuotykių ieškotojų. Tiesa tokie kasinėjimai yra griežtai ribojami.

Draudžiama kasinėti žemę kultūros paveldo registro žemėlapyje nurodytose vietose. Be to, kasinėjimams valstybinėse ar privačiose teritorijose reikalingas atskiras leidimas. Tačiau tai nesumažino šalies piliečių troškimo ieškoti lobių. O lobio radimo galimybės tiesiogiai priklauso nuo metalo detektoriaus kokybės. Todėl renkantis prekyboje metalo detektorių tai daryti reikia labai atidžiai ir sumaniai.

Pagal ką vertinti metalo detektoriaus kokybę?

Ieškomų metalinių objektų aptikimo gylio kriterijus parodo metalo detektoriaus efektingumo lygį. Kuo didesnis gylio parametras, tuo geriau. Įprastai metalo detektorius aptinka iki 35 cm gylyje esančias monetas ar kitokius metalinius daiktus. Tarp metalo ieškiklių yra ir tokių, kurie aptinka metalinius radinius net metro storio žemės sluoksnyje ar vandenyje.

Ką reikia žinoti apie metalo detektorių veikimo dažnius?

Kas yra metalo aptikimo bangos dažnis?

Tai yra atitinkamų bangų skaičius per tam tikrą laiko vienetą, jis matuojamas kHz. Kitaip tariant, tai yra elektroninių bangų, siunčiamų į žemę aptikti skaičius. Kuo didesnis veikimo dažnis, tuo didesniame gylyje turimas prietaisas gali aptikti didesnių ir mažesnių radinių. Pats efektingiausias metalo detektorius yra tas, kurio veikimo dažnis siekia nuo 10 iki 20 kHz. Su tokiu įrenginiu galima atlikti rimtas paieškas.

Šiuo dažniu veikiantis metalo detektorius metalinius daiktus gali aptikti bet kuriame gylyje. Mažesnio dažnio detektoriai labiau tinka mėgėjiškoms tariamų lobių paieškoms, nes jie gali aptikti metalinius radinius tik vieno metro gylyje.

Kaip geriausia pirkti metalo detektorių?

Parduotuvėje „Viskas elektronikai“ metalo detektorius galima pirkti ir atvykus į parduotuvę, ir įsigyti juos internetu. Perkant pastaruoju būdu, pirkėjams yra patogiau, nes prekė po jos apmokėjimo klientą pasiekia per siuntų pristatymo kurjerį. Be to, internetinėje prekyboje dažnai taikomos įvairios akcijos, kurių metu bet kokias prekes, taip pat ir metalo detektorius, galima įsigyti pigiau nei perkant fizinėje parduotuvėje.

pr2022/126

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite