Jungtinėje Karalystėje paniškas pirkimas ištuštino degalines

Didesnė dalis Jungtinės Karalystės degalinių liko be kuro atsargų, kurias ištuštino paniškas pirkimas. Reaguodama į padėtį vyriausybė suspendavo konkurencijos įstatymo taikymą šioje srityje.

Degalų mažmeninės prekybos asociacija įspėjo, kad du trečdaliai jos narių jau nebeturi kuro, o likusieji yra „dalinai sausi arba greitai baigsis“. Asociacija vienija beveik 5500 pardavėjų.

Tokia padėtis šalyje susidarė po kelias dienas užsitęsusio paniško degalų pirkimo, kurį sukėlė baimė dėl galimo jų trūkumo. Praėjusios savaitės pabaigoje keli tinklai pripažino, jog jų degalinėse atsargos baigėsi, nes stringa produkcijos tiekimas.

To priežastys – krovininių sunkvežimių vairuotojų trūkumas.

Sekmadienį pranešta, kad norint normalizuoti aprūpinimą gali būti pasitelkta Britanijos armija, o vyriausybės verslo sekretorius Kwasis Kwartengas patvirtino, jog degalinių verslui laikinai stabdomas konkurencijos įstatymo galiojimas. Tikimasi, jog ši priemonė kompanijoms padės paprasčiau dalintis informacija ir nustatyti prioritetus – kuriose šalies dalyse kuro trūksta labiausiai.

Pasijuokti iš eilėje į degalinę laukiančių vairuotojų Velse nutarė vyras, vairuojantis elektromobilį „Tesla“.

 

Ties laukiančiais žmonėmis Llanellyje savo mašiną sustabdęs vairuotojas paėmė plastikinį kanistrą ir nuėjo degalinės link, tačiau netrukus garsiai pareiškė – „oi, man gi nereikia“ – ir grįžo į elektromobilį.

 

Socialiniame tinkle „Tik Tok“ patalpintas vaizdo įrašas per kelias valandas sulaukė milijono peržiūrų ir dešimčių tūkstančių komentarų. Vieni žmonės autorių vadino „pasikėlusiu“ ir „beširdžiu“, kiti gyrė už puikų humoro jausmą ir pasirinkimą vairuoti ekologišką transporto priemonę.

Pirmadienį JK vyriausybė rinkosi į specialų pasitarimą spręsti, kokias dar priemones galima taikyti šioje suirutėje.

  • Nuo 75 iki 150 kariuomenės autocisternų vairuotojų bus pasirengę pristatyti degalus į dėl paniško pirkimo ištuštėjusias degalines. Šiuo metu kariuomenės autocisternų vairuotojų skaičius siekia 75, o likę, prireikus, bus parengti per 5 dienas.
  • Taip pat vyriausybė pratęsė specialiuosius vairuotojų pažymėjimus, leidžiančius gabenti kurą – ADR vairuotojų pažymėjimai, kurių galiojimas baigiasi tarp rugsėjo 27 d. ir gruodžio 31 d., buvo pratęsti iki 2022 m. sausio 31 dienos.
  • JK trūksta 100 000 krovininių vilkikų vairuotojų aibėje ekonomikos sektorių, įskaitant ir maisto tiekimą bei prekybos tinklus.

Savaitgalį jau apsispręsta, jog bus leidžiama samdyti 5000 vairuotojų iš užsienio, kuriems nebus taikoma naujoji, po „Brexit“ įsigaliojusi imigracijos ir įdarbinimo tvarka. Antra tiek lengvatinėmis sąlygomis bus leista įdarbinti paukštininkystės sektoriuje, norint užtikrinti, kad nesutriktų produkcijos tiekimas per didžiąsias metų šventes.

Vyriausybės transporto sekretorius Grantas Shappsas savaitgalį priminė, jog JK nėra degalų trūkumo, o degalinių uždarymai ir eilės prie jų yra „sufabrikuota situacija“, dėl kurios kaltę turėtų prisiimti krovinių pervežimo keliais asociacija (Road Haulage Association, RHA), „nes ji yra atsakinga už šį chaosą…“.

BBC laidoje „The Andrew Marr Show“ paklaustas, kaip tokia situacija galėjo būti dirbtinai sukelta, sekretorius atsakė, jog prieš 10 dienų įvyko privatus susitikimas su vežėjais, o RHA po jo nusprendė nutekinti kai kurias detales ir taip pradėti sumaištį, informuodama, jog degalinių tinklui BP trūksta produkcijos.

Reaguodamas į tokius kaltinimus RHA atstovas Rodas McKenzie’us BBC sakė: „Tai absoliuti nesąmonė“.

Vežėjai vyriausybę jau senokai spaudžia dėl nuolaidų vairuotojų iš užsienio samdymui, nes jų dabar JK trūksta apie 100 000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite