Jungtinėje Karalystėje paniškas pirkimas ištuštino degalines

Didesnė dalis Jungtinės Karalystės degalinių liko be kuro atsargų, kurias ištuštino paniškas pirkimas. Reaguodama į padėtį vyriausybė suspendavo konkurencijos įstatymo taikymą šioje srityje.

Degalų mažmeninės prekybos asociacija įspėjo, kad du trečdaliai jos narių jau nebeturi kuro, o likusieji yra „dalinai sausi arba greitai baigsis“. Asociacija vienija beveik 5500 pardavėjų.

Tokia padėtis šalyje susidarė po kelias dienas užsitęsusio paniško degalų pirkimo, kurį sukėlė baimė dėl galimo jų trūkumo. Praėjusios savaitės pabaigoje keli tinklai pripažino, jog jų degalinėse atsargos baigėsi, nes stringa produkcijos tiekimas.

To priežastys – krovininių sunkvežimių vairuotojų trūkumas.

Sekmadienį pranešta, kad norint normalizuoti aprūpinimą gali būti pasitelkta Britanijos armija, o vyriausybės verslo sekretorius Kwasis Kwartengas patvirtino, jog degalinių verslui laikinai stabdomas konkurencijos įstatymo galiojimas. Tikimasi, jog ši priemonė kompanijoms padės paprasčiau dalintis informacija ir nustatyti prioritetus – kuriose šalies dalyse kuro trūksta labiausiai.

Pasijuokti iš eilėje į degalinę laukiančių vairuotojų Velse nutarė vyras, vairuojantis elektromobilį „Tesla“.

 

Ties laukiančiais žmonėmis Llanellyje savo mašiną sustabdęs vairuotojas paėmė plastikinį kanistrą ir nuėjo degalinės link, tačiau netrukus garsiai pareiškė – „oi, man gi nereikia“ – ir grįžo į elektromobilį.

 

Socialiniame tinkle „Tik Tok“ patalpintas vaizdo įrašas per kelias valandas sulaukė milijono peržiūrų ir dešimčių tūkstančių komentarų. Vieni žmonės autorių vadino „pasikėlusiu“ ir „beširdžiu“, kiti gyrė už puikų humoro jausmą ir pasirinkimą vairuoti ekologišką transporto priemonę.

Pirmadienį JK vyriausybė rinkosi į specialų pasitarimą spręsti, kokias dar priemones galima taikyti šioje suirutėje.

  • Nuo 75 iki 150 kariuomenės autocisternų vairuotojų bus pasirengę pristatyti degalus į dėl paniško pirkimo ištuštėjusias degalines. Šiuo metu kariuomenės autocisternų vairuotojų skaičius siekia 75, o likę, prireikus, bus parengti per 5 dienas.
  • Taip pat vyriausybė pratęsė specialiuosius vairuotojų pažymėjimus, leidžiančius gabenti kurą – ADR vairuotojų pažymėjimai, kurių galiojimas baigiasi tarp rugsėjo 27 d. ir gruodžio 31 d., buvo pratęsti iki 2022 m. sausio 31 dienos.
  • JK trūksta 100 000 krovininių vilkikų vairuotojų aibėje ekonomikos sektorių, įskaitant ir maisto tiekimą bei prekybos tinklus.

Savaitgalį jau apsispręsta, jog bus leidžiama samdyti 5000 vairuotojų iš užsienio, kuriems nebus taikoma naujoji, po „Brexit“ įsigaliojusi imigracijos ir įdarbinimo tvarka. Antra tiek lengvatinėmis sąlygomis bus leista įdarbinti paukštininkystės sektoriuje, norint užtikrinti, kad nesutriktų produkcijos tiekimas per didžiąsias metų šventes.

Vyriausybės transporto sekretorius Grantas Shappsas savaitgalį priminė, jog JK nėra degalų trūkumo, o degalinių uždarymai ir eilės prie jų yra „sufabrikuota situacija“, dėl kurios kaltę turėtų prisiimti krovinių pervežimo keliais asociacija (Road Haulage Association, RHA), „nes ji yra atsakinga už šį chaosą…“.

BBC laidoje „The Andrew Marr Show“ paklaustas, kaip tokia situacija galėjo būti dirbtinai sukelta, sekretorius atsakė, jog prieš 10 dienų įvyko privatus susitikimas su vežėjais, o RHA po jo nusprendė nutekinti kai kurias detales ir taip pradėti sumaištį, informuodama, jog degalinių tinklui BP trūksta produkcijos.

Reaguodamas į tokius kaltinimus RHA atstovas Rodas McKenzie’us BBC sakė: „Tai absoliuti nesąmonė“.

Vežėjai vyriausybę jau senokai spaudžia dėl nuolaidų vairuotojų iš užsienio samdymui, nes jų dabar JK trūksta apie 100 000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite