Jungtinėje Karalystėje paniškas pirkimas ištuštino degalines

Didesnė dalis Jungtinės Karalystės degalinių liko be kuro atsargų, kurias ištuštino paniškas pirkimas. Reaguodama į padėtį vyriausybė suspendavo konkurencijos įstatymo taikymą šioje srityje.

Degalų mažmeninės prekybos asociacija įspėjo, kad du trečdaliai jos narių jau nebeturi kuro, o likusieji yra „dalinai sausi arba greitai baigsis“. Asociacija vienija beveik 5500 pardavėjų.

Tokia padėtis šalyje susidarė po kelias dienas užsitęsusio paniško degalų pirkimo, kurį sukėlė baimė dėl galimo jų trūkumo. Praėjusios savaitės pabaigoje keli tinklai pripažino, jog jų degalinėse atsargos baigėsi, nes stringa produkcijos tiekimas.

To priežastys – krovininių sunkvežimių vairuotojų trūkumas.

Sekmadienį pranešta, kad norint normalizuoti aprūpinimą gali būti pasitelkta Britanijos armija, o vyriausybės verslo sekretorius Kwasis Kwartengas patvirtino, jog degalinių verslui laikinai stabdomas konkurencijos įstatymo galiojimas. Tikimasi, jog ši priemonė kompanijoms padės paprasčiau dalintis informacija ir nustatyti prioritetus – kuriose šalies dalyse kuro trūksta labiausiai.

Pasijuokti iš eilėje į degalinę laukiančių vairuotojų Velse nutarė vyras, vairuojantis elektromobilį „Tesla“.

 

Ties laukiančiais žmonėmis Llanellyje savo mašiną sustabdęs vairuotojas paėmė plastikinį kanistrą ir nuėjo degalinės link, tačiau netrukus garsiai pareiškė – „oi, man gi nereikia“ – ir grįžo į elektromobilį.

 

Socialiniame tinkle „Tik Tok“ patalpintas vaizdo įrašas per kelias valandas sulaukė milijono peržiūrų ir dešimčių tūkstančių komentarų. Vieni žmonės autorių vadino „pasikėlusiu“ ir „beširdžiu“, kiti gyrė už puikų humoro jausmą ir pasirinkimą vairuoti ekologišką transporto priemonę.

Pirmadienį JK vyriausybė rinkosi į specialų pasitarimą spręsti, kokias dar priemones galima taikyti šioje suirutėje.

  • Nuo 75 iki 150 kariuomenės autocisternų vairuotojų bus pasirengę pristatyti degalus į dėl paniško pirkimo ištuštėjusias degalines. Šiuo metu kariuomenės autocisternų vairuotojų skaičius siekia 75, o likę, prireikus, bus parengti per 5 dienas.
  • Taip pat vyriausybė pratęsė specialiuosius vairuotojų pažymėjimus, leidžiančius gabenti kurą – ADR vairuotojų pažymėjimai, kurių galiojimas baigiasi tarp rugsėjo 27 d. ir gruodžio 31 d., buvo pratęsti iki 2022 m. sausio 31 dienos.
  • JK trūksta 100 000 krovininių vilkikų vairuotojų aibėje ekonomikos sektorių, įskaitant ir maisto tiekimą bei prekybos tinklus.

Savaitgalį jau apsispręsta, jog bus leidžiama samdyti 5000 vairuotojų iš užsienio, kuriems nebus taikoma naujoji, po „Brexit“ įsigaliojusi imigracijos ir įdarbinimo tvarka. Antra tiek lengvatinėmis sąlygomis bus leista įdarbinti paukštininkystės sektoriuje, norint užtikrinti, kad nesutriktų produkcijos tiekimas per didžiąsias metų šventes.

Vyriausybės transporto sekretorius Grantas Shappsas savaitgalį priminė, jog JK nėra degalų trūkumo, o degalinių uždarymai ir eilės prie jų yra „sufabrikuota situacija“, dėl kurios kaltę turėtų prisiimti krovinių pervežimo keliais asociacija (Road Haulage Association, RHA), „nes ji yra atsakinga už šį chaosą…“.

BBC laidoje „The Andrew Marr Show“ paklaustas, kaip tokia situacija galėjo būti dirbtinai sukelta, sekretorius atsakė, jog prieš 10 dienų įvyko privatus susitikimas su vežėjais, o RHA po jo nusprendė nutekinti kai kurias detales ir taip pradėti sumaištį, informuodama, jog degalinių tinklui BP trūksta produkcijos.

Reaguodamas į tokius kaltinimus RHA atstovas Rodas McKenzie’us BBC sakė: „Tai absoliuti nesąmonė“.

Vežėjai vyriausybę jau senokai spaudžia dėl nuolaidų vairuotojų iš užsienio samdymui, nes jų dabar JK trūksta apie 100 000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite