Jungtinėje Karalystėje paniškas pirkimas ištuštino degalines

Didesnė dalis Jungtinės Karalystės degalinių liko be kuro atsargų, kurias ištuštino paniškas pirkimas. Reaguodama į padėtį vyriausybė suspendavo konkurencijos įstatymo taikymą šioje srityje.

Degalų mažmeninės prekybos asociacija įspėjo, kad du trečdaliai jos narių jau nebeturi kuro, o likusieji yra „dalinai sausi arba greitai baigsis“. Asociacija vienija beveik 5500 pardavėjų.

Tokia padėtis šalyje susidarė po kelias dienas užsitęsusio paniško degalų pirkimo, kurį sukėlė baimė dėl galimo jų trūkumo. Praėjusios savaitės pabaigoje keli tinklai pripažino, jog jų degalinėse atsargos baigėsi, nes stringa produkcijos tiekimas.

To priežastys – krovininių sunkvežimių vairuotojų trūkumas.

Sekmadienį pranešta, kad norint normalizuoti aprūpinimą gali būti pasitelkta Britanijos armija, o vyriausybės verslo sekretorius Kwasis Kwartengas patvirtino, jog degalinių verslui laikinai stabdomas konkurencijos įstatymo galiojimas. Tikimasi, jog ši priemonė kompanijoms padės paprasčiau dalintis informacija ir nustatyti prioritetus – kuriose šalies dalyse kuro trūksta labiausiai.

Pasijuokti iš eilėje į degalinę laukiančių vairuotojų Velse nutarė vyras, vairuojantis elektromobilį „Tesla“.

 

Ties laukiančiais žmonėmis Llanellyje savo mašiną sustabdęs vairuotojas paėmė plastikinį kanistrą ir nuėjo degalinės link, tačiau netrukus garsiai pareiškė – „oi, man gi nereikia“ – ir grįžo į elektromobilį.

 

Socialiniame tinkle „Tik Tok“ patalpintas vaizdo įrašas per kelias valandas sulaukė milijono peržiūrų ir dešimčių tūkstančių komentarų. Vieni žmonės autorių vadino „pasikėlusiu“ ir „beširdžiu“, kiti gyrė už puikų humoro jausmą ir pasirinkimą vairuoti ekologišką transporto priemonę.

Pirmadienį JK vyriausybė rinkosi į specialų pasitarimą spręsti, kokias dar priemones galima taikyti šioje suirutėje.

  • Nuo 75 iki 150 kariuomenės autocisternų vairuotojų bus pasirengę pristatyti degalus į dėl paniško pirkimo ištuštėjusias degalines. Šiuo metu kariuomenės autocisternų vairuotojų skaičius siekia 75, o likę, prireikus, bus parengti per 5 dienas.
  • Taip pat vyriausybė pratęsė specialiuosius vairuotojų pažymėjimus, leidžiančius gabenti kurą – ADR vairuotojų pažymėjimai, kurių galiojimas baigiasi tarp rugsėjo 27 d. ir gruodžio 31 d., buvo pratęsti iki 2022 m. sausio 31 dienos.
  • JK trūksta 100 000 krovininių vilkikų vairuotojų aibėje ekonomikos sektorių, įskaitant ir maisto tiekimą bei prekybos tinklus.

Savaitgalį jau apsispręsta, jog bus leidžiama samdyti 5000 vairuotojų iš užsienio, kuriems nebus taikoma naujoji, po „Brexit“ įsigaliojusi imigracijos ir įdarbinimo tvarka. Antra tiek lengvatinėmis sąlygomis bus leista įdarbinti paukštininkystės sektoriuje, norint užtikrinti, kad nesutriktų produkcijos tiekimas per didžiąsias metų šventes.

Vyriausybės transporto sekretorius Grantas Shappsas savaitgalį priminė, jog JK nėra degalų trūkumo, o degalinių uždarymai ir eilės prie jų yra „sufabrikuota situacija“, dėl kurios kaltę turėtų prisiimti krovinių pervežimo keliais asociacija (Road Haulage Association, RHA), „nes ji yra atsakinga už šį chaosą…“.

BBC laidoje „The Andrew Marr Show“ paklaustas, kaip tokia situacija galėjo būti dirbtinai sukelta, sekretorius atsakė, jog prieš 10 dienų įvyko privatus susitikimas su vežėjais, o RHA po jo nusprendė nutekinti kai kurias detales ir taip pradėti sumaištį, informuodama, jog degalinių tinklui BP trūksta produkcijos.

Reaguodamas į tokius kaltinimus RHA atstovas Rodas McKenzie’us BBC sakė: „Tai absoliuti nesąmonė“.

Vežėjai vyriausybę jau senokai spaudžia dėl nuolaidų vairuotojų iš užsienio samdymui, nes jų dabar JK trūksta apie 100 000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite