Juknaičių kanalizacijos sistema bus kaip didmiestyje

Iki rudens Juknaičiuose bus baigta renovuoti nuotekų tvarkymo sistema ir šio kaimo gyventojai turės kanalizaciją, ne blogesnę už didmiesčių gyventojus. Jiems nebereikės pripildžius rezervuarus nuotekas išvežti cisternomis.

Juknaičių gyvenvietėje jau pradedami tiesti nauji kanalizacijos vamzdynai.

UAB „Šilutės vandenys“ Juknaičių padalinio vadovas Raimondas Ptašinskas, kartu su 7 pavaldiniais aptarnaujantis dar ir Usėnų bei Žemaitkiemio nuotekų sistemas, sakė, kad dabartiniai valymo įrenginiai jau seniai nebetenkina poreikių. Statant jais buvo planuota aptarnauti Juknaičių daugiabučius namus ir mokyklą. Likusiems teko suktis patiems, todėl į valymo įrenginius nuotekos vežiojamos cisternomis.
„Žinoma, rekonstrukcija reikalinga, bet džiaugiamės, kad ir dabartiniai valymo įrenginiai dar veikia. Kai 1998 metais buvo naikinamas seniūnijos komunalinis ūkis, mes perėmėm neveikiančius valymo įrenginius. Sutvarkėme ir naudojame iki šiol“, – kalbėjo R. Ptašinskas.
Jis pasidžiaugė, kad darbai jau prasidėjo. Šiuo metu klojami kanalizacijos vamzdžiai, prie šių trasų savo nuotekų sistemas galės prijungti visi Juknaičių kaimo gyventojai (104 namai). Panašūs darbai jau atlikti Švėkšnoje, Vainute, Kintuose. Patys valymo įrenginiai bus rekonstruoti iki rudens. Permainų daug. Ant kalniuko, kur dabar yra biologinio vandens valymo ir aeravimo įrengimai, liks tik atitekančio užteršto vandens priėmimo kamera. Patys požeminiai valymo įrenginiai bus sumontuoti šalia siurblinės, kur dabar yra vandens rezervuaras. Baigus renovaciją, padidės valymo įrenginių galingumas bei patikimumas, pavyks sutaupyti elektros energijos.
Minėtieji darbai Juknaičiuose daromi įgyvendinant projektą „Kanalizacijos, nuotekų valyklų ir vandentiekio tinklų įrengimas Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienio teritorijoje“. Tai bendra Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Šio projekto tikslas yra apsaugoti Baltijos jūros teritorijos vandenis ir aplinką, pagerinti Nemuno upės deltos gyventojų gyvenimo kokybę, sumažinti vandens taršos lygį, gerinant geriamojo vandens kokybę.
Įgyvendinus projektą, bus išvaloma 90.1 proc. vandens, kurį į Nemuną, o vėliau į Baltijos jūrą išleidžia Slavsko, Juknaičių ir pajūrio gyventojai. Projektui įgyvendinti skirta per 8 milijonus eurų.
Įgyvendinant projektą nuolat rengiami jame dalyvaujančių šalių atstovų susitikimai ir konsultacijos. Balandžio mėnesį Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis susitiko su Slavsko rajono administracijos direktoriumi S. Artiuchovu ir, be kitų savivaldybių bendradarbiavimo reikalų, aptarė bendro projekto įgyvendinimo detales.
Projektą numatoma pabaigti šių metų gruodį.

Vaidotas VILKAS

Hits: 41

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite