Juknaičių kanalizacijos sistema bus kaip didmiestyje

Iki rudens Juknaičiuose bus baigta renovuoti nuotekų tvarkymo sistema ir šio kaimo gyventojai turės kanalizaciją, ne blogesnę už didmiesčių gyventojus. Jiems nebereikės pripildžius rezervuarus nuotekas išvežti cisternomis.

Juknaičių gyvenvietėje jau pradedami tiesti nauji kanalizacijos vamzdynai.

UAB „Šilutės vandenys“ Juknaičių padalinio vadovas Raimondas Ptašinskas, kartu su 7 pavaldiniais aptarnaujantis dar ir Usėnų bei Žemaitkiemio nuotekų sistemas, sakė, kad dabartiniai valymo įrenginiai jau seniai nebetenkina poreikių. Statant jais buvo planuota aptarnauti Juknaičių daugiabučius namus ir mokyklą. Likusiems teko suktis patiems, todėl į valymo įrenginius nuotekos vežiojamos cisternomis.
„Žinoma, rekonstrukcija reikalinga, bet džiaugiamės, kad ir dabartiniai valymo įrenginiai dar veikia. Kai 1998 metais buvo naikinamas seniūnijos komunalinis ūkis, mes perėmėm neveikiančius valymo įrenginius. Sutvarkėme ir naudojame iki šiol“, – kalbėjo R. Ptašinskas.
Jis pasidžiaugė, kad darbai jau prasidėjo. Šiuo metu klojami kanalizacijos vamzdžiai, prie šių trasų savo nuotekų sistemas galės prijungti visi Juknaičių kaimo gyventojai (104 namai). Panašūs darbai jau atlikti Švėkšnoje, Vainute, Kintuose. Patys valymo įrenginiai bus rekonstruoti iki rudens. Permainų daug. Ant kalniuko, kur dabar yra biologinio vandens valymo ir aeravimo įrengimai, liks tik atitekančio užteršto vandens priėmimo kamera. Patys požeminiai valymo įrenginiai bus sumontuoti šalia siurblinės, kur dabar yra vandens rezervuaras. Baigus renovaciją, padidės valymo įrenginių galingumas bei patikimumas, pavyks sutaupyti elektros energijos.
Minėtieji darbai Juknaičiuose daromi įgyvendinant projektą „Kanalizacijos, nuotekų valyklų ir vandentiekio tinklų įrengimas Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienio teritorijoje“. Tai bendra Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Šio projekto tikslas yra apsaugoti Baltijos jūros teritorijos vandenis ir aplinką, pagerinti Nemuno upės deltos gyventojų gyvenimo kokybę, sumažinti vandens taršos lygį, gerinant geriamojo vandens kokybę.
Įgyvendinus projektą, bus išvaloma 90.1 proc. vandens, kurį į Nemuną, o vėliau į Baltijos jūrą išleidžia Slavsko, Juknaičių ir pajūrio gyventojai. Projektui įgyvendinti skirta per 8 milijonus eurų.
Įgyvendinant projektą nuolat rengiami jame dalyvaujančių šalių atstovų susitikimai ir konsultacijos. Balandžio mėnesį Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis susitiko su Slavsko rajono administracijos direktoriumi S. Artiuchovu ir, be kitų savivaldybių bendradarbiavimo reikalų, aptarė bendro projekto įgyvendinimo detales.
Projektą numatoma pabaigti šių metų gruodį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite