Juknaičių kanalizacijos sistema bus kaip didmiestyje

Iki rudens Juknaičiuose bus baigta renovuoti nuotekų tvarkymo sistema ir šio kaimo gyventojai turės kanalizaciją, ne blogesnę už didmiesčių gyventojus. Jiems nebereikės pripildžius rezervuarus nuotekas išvežti cisternomis.

Juknaičių gyvenvietėje jau pradedami tiesti nauji kanalizacijos vamzdynai.

UAB „Šilutės vandenys“ Juknaičių padalinio vadovas Raimondas Ptašinskas, kartu su 7 pavaldiniais aptarnaujantis dar ir Usėnų bei Žemaitkiemio nuotekų sistemas, sakė, kad dabartiniai valymo įrenginiai jau seniai nebetenkina poreikių. Statant jais buvo planuota aptarnauti Juknaičių daugiabučius namus ir mokyklą. Likusiems teko suktis patiems, todėl į valymo įrenginius nuotekos vežiojamos cisternomis.
„Žinoma, rekonstrukcija reikalinga, bet džiaugiamės, kad ir dabartiniai valymo įrenginiai dar veikia. Kai 1998 metais buvo naikinamas seniūnijos komunalinis ūkis, mes perėmėm neveikiančius valymo įrenginius. Sutvarkėme ir naudojame iki šiol“, – kalbėjo R. Ptašinskas.
Jis pasidžiaugė, kad darbai jau prasidėjo. Šiuo metu klojami kanalizacijos vamzdžiai, prie šių trasų savo nuotekų sistemas galės prijungti visi Juknaičių kaimo gyventojai (104 namai). Panašūs darbai jau atlikti Švėkšnoje, Vainute, Kintuose. Patys valymo įrenginiai bus rekonstruoti iki rudens. Permainų daug. Ant kalniuko, kur dabar yra biologinio vandens valymo ir aeravimo įrengimai, liks tik atitekančio užteršto vandens priėmimo kamera. Patys požeminiai valymo įrenginiai bus sumontuoti šalia siurblinės, kur dabar yra vandens rezervuaras. Baigus renovaciją, padidės valymo įrenginių galingumas bei patikimumas, pavyks sutaupyti elektros energijos.
Minėtieji darbai Juknaičiuose daromi įgyvendinant projektą „Kanalizacijos, nuotekų valyklų ir vandentiekio tinklų įrengimas Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienio teritorijoje“. Tai bendra Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Šio projekto tikslas yra apsaugoti Baltijos jūros teritorijos vandenis ir aplinką, pagerinti Nemuno upės deltos gyventojų gyvenimo kokybę, sumažinti vandens taršos lygį, gerinant geriamojo vandens kokybę.
Įgyvendinus projektą, bus išvaloma 90.1 proc. vandens, kurį į Nemuną, o vėliau į Baltijos jūrą išleidžia Slavsko, Juknaičių ir pajūrio gyventojai. Projektui įgyvendinti skirta per 8 milijonus eurų.
Įgyvendinant projektą nuolat rengiami jame dalyvaujančių šalių atstovų susitikimai ir konsultacijos. Balandžio mėnesį Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis susitiko su Slavsko rajono administracijos direktoriumi S. Artiuchovu ir, be kitų savivaldybių bendradarbiavimo reikalų, aptarė bendro projekto įgyvendinimo detales.
Projektą numatoma pabaigti šių metų gruodį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite