Juknaičių kanalizacijos sistema bus kaip didmiestyje

Iki rudens Juknaičiuose bus baigta renovuoti nuotekų tvarkymo sistema ir šio kaimo gyventojai turės kanalizaciją, ne blogesnę už didmiesčių gyventojus. Jiems nebereikės pripildžius rezervuarus nuotekas išvežti cisternomis.

Juknaičių gyvenvietėje jau pradedami tiesti nauji kanalizacijos vamzdynai.

UAB „Šilutės vandenys“ Juknaičių padalinio vadovas Raimondas Ptašinskas, kartu su 7 pavaldiniais aptarnaujantis dar ir Usėnų bei Žemaitkiemio nuotekų sistemas, sakė, kad dabartiniai valymo įrenginiai jau seniai nebetenkina poreikių. Statant jais buvo planuota aptarnauti Juknaičių daugiabučius namus ir mokyklą. Likusiems teko suktis patiems, todėl į valymo įrenginius nuotekos vežiojamos cisternomis.
„Žinoma, rekonstrukcija reikalinga, bet džiaugiamės, kad ir dabartiniai valymo įrenginiai dar veikia. Kai 1998 metais buvo naikinamas seniūnijos komunalinis ūkis, mes perėmėm neveikiančius valymo įrenginius. Sutvarkėme ir naudojame iki šiol“, – kalbėjo R. Ptašinskas.
Jis pasidžiaugė, kad darbai jau prasidėjo. Šiuo metu klojami kanalizacijos vamzdžiai, prie šių trasų savo nuotekų sistemas galės prijungti visi Juknaičių kaimo gyventojai (104 namai). Panašūs darbai jau atlikti Švėkšnoje, Vainute, Kintuose. Patys valymo įrenginiai bus rekonstruoti iki rudens. Permainų daug. Ant kalniuko, kur dabar yra biologinio vandens valymo ir aeravimo įrengimai, liks tik atitekančio užteršto vandens priėmimo kamera. Patys požeminiai valymo įrenginiai bus sumontuoti šalia siurblinės, kur dabar yra vandens rezervuaras. Baigus renovaciją, padidės valymo įrenginių galingumas bei patikimumas, pavyks sutaupyti elektros energijos.
Minėtieji darbai Juknaičiuose daromi įgyvendinant projektą „Kanalizacijos, nuotekų valyklų ir vandentiekio tinklų įrengimas Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienio teritorijoje“. Tai bendra Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Šio projekto tikslas yra apsaugoti Baltijos jūros teritorijos vandenis ir aplinką, pagerinti Nemuno upės deltos gyventojų gyvenimo kokybę, sumažinti vandens taršos lygį, gerinant geriamojo vandens kokybę.
Įgyvendinus projektą, bus išvaloma 90.1 proc. vandens, kurį į Nemuną, o vėliau į Baltijos jūrą išleidžia Slavsko, Juknaičių ir pajūrio gyventojai. Projektui įgyvendinti skirta per 8 milijonus eurų.
Įgyvendinant projektą nuolat rengiami jame dalyvaujančių šalių atstovų susitikimai ir konsultacijos. Balandžio mėnesį Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis susitiko su Slavsko rajono administracijos direktoriumi S. Artiuchovu ir, be kitų savivaldybių bendradarbiavimo reikalų, aptarė bendro projekto įgyvendinimo detales.
Projektą numatoma pabaigti šių metų gruodį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite