Juknaičių kanalizacijos sistema bus kaip didmiestyje

Iki rudens Juknaičiuose bus baigta renovuoti nuotekų tvarkymo sistema ir šio kaimo gyventojai turės kanalizaciją, ne blogesnę už didmiesčių gyventojus. Jiems nebereikės pripildžius rezervuarus nuotekas išvežti cisternomis.

Juknaičių gyvenvietėje jau pradedami tiesti nauji kanalizacijos vamzdynai.

UAB „Šilutės vandenys“ Juknaičių padalinio vadovas Raimondas Ptašinskas, kartu su 7 pavaldiniais aptarnaujantis dar ir Usėnų bei Žemaitkiemio nuotekų sistemas, sakė, kad dabartiniai valymo įrenginiai jau seniai nebetenkina poreikių. Statant jais buvo planuota aptarnauti Juknaičių daugiabučius namus ir mokyklą. Likusiems teko suktis patiems, todėl į valymo įrenginius nuotekos vežiojamos cisternomis.
„Žinoma, rekonstrukcija reikalinga, bet džiaugiamės, kad ir dabartiniai valymo įrenginiai dar veikia. Kai 1998 metais buvo naikinamas seniūnijos komunalinis ūkis, mes perėmėm neveikiančius valymo įrenginius. Sutvarkėme ir naudojame iki šiol“, – kalbėjo R. Ptašinskas.
Jis pasidžiaugė, kad darbai jau prasidėjo. Šiuo metu klojami kanalizacijos vamzdžiai, prie šių trasų savo nuotekų sistemas galės prijungti visi Juknaičių kaimo gyventojai (104 namai). Panašūs darbai jau atlikti Švėkšnoje, Vainute, Kintuose. Patys valymo įrenginiai bus rekonstruoti iki rudens. Permainų daug. Ant kalniuko, kur dabar yra biologinio vandens valymo ir aeravimo įrengimai, liks tik atitekančio užteršto vandens priėmimo kamera. Patys požeminiai valymo įrenginiai bus sumontuoti šalia siurblinės, kur dabar yra vandens rezervuaras. Baigus renovaciją, padidės valymo įrenginių galingumas bei patikimumas, pavyks sutaupyti elektros energijos.
Minėtieji darbai Juknaičiuose daromi įgyvendinant projektą „Kanalizacijos, nuotekų valyklų ir vandentiekio tinklų įrengimas Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienio teritorijoje“. Tai bendra Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Šio projekto tikslas yra apsaugoti Baltijos jūros teritorijos vandenis ir aplinką, pagerinti Nemuno upės deltos gyventojų gyvenimo kokybę, sumažinti vandens taršos lygį, gerinant geriamojo vandens kokybę.
Įgyvendinus projektą, bus išvaloma 90.1 proc. vandens, kurį į Nemuną, o vėliau į Baltijos jūrą išleidžia Slavsko, Juknaičių ir pajūrio gyventojai. Projektui įgyvendinti skirta per 8 milijonus eurų.
Įgyvendinant projektą nuolat rengiami jame dalyvaujančių šalių atstovų susitikimai ir konsultacijos. Balandžio mėnesį Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis susitiko su Slavsko rajono administracijos direktoriumi S. Artiuchovu ir, be kitų savivaldybių bendradarbiavimo reikalų, aptarė bendro projekto įgyvendinimo detales.
Projektą numatoma pabaigti šių metų gruodį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite