Joninės darnoje su gamta

Antradienį Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai jau penktus metus iš eilės rinkosi švęsti Jonines išpuoselėtoje Stasės ir Jono Norkų sodyboje, Nikėlų kaime (apie šią sodybą jos šeimininkus „Pamarys“ jau yra rašęs). Jonines šventė pagal senąsias tradicijas.

Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansamblis užtraukė: „Buvo naktys švento Jono“.

Pro Joninių vartus
Žvyrkeli pro Nikėlų liuteronų kapinaites pasuka ir slėniu leidžiasi į Stasės ir Jono Norkų sodybą. Miško keliuko šlaitai iš abiejų pusių sutvirtinti akmenimis ir apsodinti gėlėmis. Pasukęs į mišką, randi šeimininkų nutiestus takelius, apsodintus gėlėmis, išgrąžintus akmenėliais, įrengtus suolelius, vienišiaus buveinę, vilkdalgių alėją. Pamiškėje baltuoja supynės.
Svečius prie ąžuolo girliandomis apipintų vartų pasitiko sodybos šeimininkas Jonas su ąsočiu vandens rankose. Pirmasis šventės ritualas – nusimazgoti rankas, po kurio pasijunti pilnateisiu šventės dalyviu ir gali žengti pro šventinius vartus.
Šlaitas iki sodybos šeimininkų namo apsodintas įvairiausiomis gėlėmis, tvenkinio krantai sutvirtinti akmenimis, o vandenyje kupa žolynai. Sodyba primena senovės laikų tvirtovę, į kurią veda bijūnų alėja…
Šventės dalyviai galvas pasipuošė gėlių vainikais ar skrybėlaitėmis su gėlių žiedais. Miškas aidėjo nuo smagaus šurmulio ir muzikos.
Apie Joninių šventės tradiciją priminė Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė, suskambo draugijos ansamblio dainos, iškilmingai pasveikinti varduvininkai Jonai, Janinos, Rasos. Jauniausias varduvininkas Jonas Riteris šiemet eis į ketvirtąją klasę. Varduvininkams palinkėta, kad paslaptingąją naktį jiems papročio žiedai pražįstų.
Šventės šurmulį papildė madų šou. Sodybos šeimininkė su jaunosiomis giminaitėmis demonstravo iš gėlių ir kitokių gamtinių medžiagų sukurtas skrybėlaites, rankines. Neištvėręs vidurvasario dangus, nuprausė Joninių šventės dalyvius.

Joninių vandens apeigos.

Dalyvavo ir meras
Pas svetinguosius Stasę ir Joną Joninių švęsti atvyko net Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Svečiai pasidžiaugė gražia sodyba, bendruomenę telkiančia Švėkšnos neįgaliųjų draugija. Zita Rumšienė sodybos šeimininkams net eilių sudėjo. Apie Joninių šventės simbolius – saulę, ugnį, vandenį, vainiką, vartus, paparčio žiedą, rasą ir jų reikšmę pasakojo Smaragdo klubo moterys.
Žolelių arbata vaišinusi Žiniuonė (Helena Černiauskienė) mokė, kaip arbatą ruošti. Žoleles reikią plikyti dar neverdančiu vandeniu, o užplikius leisti joms „pabūti, pasikalbėti“. Visos gamtoje esančios žolelės naudingos, tik visur reikia saką jausti, žoleles ne šienauti, bet pasilenkus gražiai nuskinti – mokėti darniai gyventi su gamta.
Netrūko ir burtų. Šventės dalyviai pynė vainikus, juos mėtė ant kupolės – norėjo sužinoti, ar šiemet piršliai atvyks.

Moterų galvas puošė gėlėmis dekoruotos skrybėlaitės.

Sutemoms atsėlinus, sužaižaravo Joninių laužas, į tvenkinio vandenį paleisti vainikai su degančiomis žvakelėmis, dangų nutvieskė fejerverkai.
Šventės organizatoriai liko dėkingi sodybos šeimininkams, šventės rėmėjui Vytautui Marcinkevičiui, muzikantams Vytautui Raibiui ir Laurynui.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite