Jaunųjų gardamiškių „Kepurinė“ žilagalviams tremtiniams

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo nariai ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime aptarė praėjusių metų veiklą, išrinko valdybą, revizijos komisiją. LPKTS Šilutės filialo pirmininkas bus renkamas valdybos posėdyje kovo mėnesį.

Jungtiniam „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių chorui diriguoja maestro Vytautas Jovaiša.

 

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialas yra vienas iš 53 šios visuomeninės organizacijos filialų. Kuo jis išskirtinis, paklausėme Šilutės filialo pirmininko Antano Balvočiaus, kuris, beje, pats yra gimęs tremtyje.
Antanas Balvočius papasakojo:
– Šilutės filialas išsiskiria narių gausumu. Yra apie 750 narių. Istoriškai taip susiklostė, kad po karo ištuštėjusiame Pamario krašte kūrėsi tremtiniai, negalėję po tremties gyventi savo gimtinėje. Pagal naujus nuostatus sąjungos nariais gali tapti ir tremtinių vaikaičiai. Mes ta nuostata naudojamės.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga šiuo pavadinimu gyvuoja nuo 1990 m.
1994 metais LPKTS tapo politine organizacija, dalyvavo rinkimuose į Seimą, miestų ir rajonų savivaldybių tarybas.
2004 m. vasario 7 d. bendrame suvažiavime pariteto pagrindais susijungė su Tėvynės sąjunga.
Dalį nepolitinės buvusios LPKTS veiklos perėmė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (dabar – asociacija).

LPKTS veiklos tikslas yra tautinė, patriotinė, švietėjiška, socialinė bei kultūrinė veikla. Šilutės filialo darbą organizuoja valdyba, kuriai vadovauja pirmininkas. Valdybą sudaryta iš 11 narių. Naujai išrinkta valdyba pirmininką išsirinks pirmajame valdybos posėdyje.
Kiekvienas valdybos narys yra atsakingas už kurio nors komiteto veiklą. Štai Ipolitas Vasiliauskis atsakingas už teritorinių skyrių komiteto veiklą. Šis komitetas palaiko ryšius su Šilutės rajono seniūnijose esančiais skyriais. Leonardas Deikus vadovauja ryšių su visuomeninėmis organizacijomis komitetui. Užmegzti ryšiai ir aktyviai bendradarbiaujama su skautais, šauliais. Svarbų darbą dirba Rozos Šikšnienės vadovaujamas Nepriklausomybės kovų įamžinimo komitetas. Šio komiteto rūpestis – paminklai, politinių kalinių, tremtinių prisiminimų įamžinimas. Regina Tamošauskienė rūpinasi jaunimo reikalų komiteto veikla.
Šio susirinkimo dalyvius maloniai nuteikė ypač skambios patriotinės jungtinio „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių choro atliekamos dainos. Gardamiškiai parengė meninę kompoziciją – skambėjo ir dainos, ir „Kepurinė“ šokta.
Vienas svarbiausių renginių, kurio laukiame ir į kurį mielai važiuojame, yra kasmet Dubysos slėnyje, Ariogaloje, vykstantis tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovų dalyvių ir jų šeimų sąskrydis. Kaip ir kasmet, pernai į sąskrydį išsiruošta kartu su choru „Pamario aidas“. Priminsiu, kad choras yra „Sidabrinės nendrės“ laureatas, vienas iš jo vadovų, dirigentų yra mūsų organizacijos narys Vytautas Jovaiša. Trys choristai apdovanoti medaliais „Už nuopelnus Lietuvai“. Choras aktyviai dalyvauja daugelyje rajono renginių. Įsimintinas jungtinio „Pamario aido“ ir Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleivių choro koncertas.
Tremtiniai yra vis dar aktyvūs. Partizanas Leonas Čelutko bei tremtinė Marija Aldona Jankauskienė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviams pasakojo apie rezistencijos ir tremčių laikotarpį.
LPKTS pripažįsta labai reikšmingą bažnyčios vaidmenį tautos dvasiniam ugdymui. Kai minėjome Vasario 16-ąją, šventė prasidėjo Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje. Daug renginių organizuoja rajono seniūnijų skyriai, Šilutės filialas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite