Jaunųjų gardamiškių „Kepurinė“ žilagalviams tremtiniams

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo nariai ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime aptarė praėjusių metų veiklą, išrinko valdybą, revizijos komisiją. LPKTS Šilutės filialo pirmininkas bus renkamas valdybos posėdyje kovo mėnesį.

Jungtiniam „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių chorui diriguoja maestro Vytautas Jovaiša.

 

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialas yra vienas iš 53 šios visuomeninės organizacijos filialų. Kuo jis išskirtinis, paklausėme Šilutės filialo pirmininko Antano Balvočiaus, kuris, beje, pats yra gimęs tremtyje.
Antanas Balvočius papasakojo:
– Šilutės filialas išsiskiria narių gausumu. Yra apie 750 narių. Istoriškai taip susiklostė, kad po karo ištuštėjusiame Pamario krašte kūrėsi tremtiniai, negalėję po tremties gyventi savo gimtinėje. Pagal naujus nuostatus sąjungos nariais gali tapti ir tremtinių vaikaičiai. Mes ta nuostata naudojamės.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga šiuo pavadinimu gyvuoja nuo 1990 m.
1994 metais LPKTS tapo politine organizacija, dalyvavo rinkimuose į Seimą, miestų ir rajonų savivaldybių tarybas.
2004 m. vasario 7 d. bendrame suvažiavime pariteto pagrindais susijungė su Tėvynės sąjunga.
Dalį nepolitinės buvusios LPKTS veiklos perėmė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (dabar – asociacija).

LPKTS veiklos tikslas yra tautinė, patriotinė, švietėjiška, socialinė bei kultūrinė veikla. Šilutės filialo darbą organizuoja valdyba, kuriai vadovauja pirmininkas. Valdybą sudaryta iš 11 narių. Naujai išrinkta valdyba pirmininką išsirinks pirmajame valdybos posėdyje.
Kiekvienas valdybos narys yra atsakingas už kurio nors komiteto veiklą. Štai Ipolitas Vasiliauskis atsakingas už teritorinių skyrių komiteto veiklą. Šis komitetas palaiko ryšius su Šilutės rajono seniūnijose esančiais skyriais. Leonardas Deikus vadovauja ryšių su visuomeninėmis organizacijomis komitetui. Užmegzti ryšiai ir aktyviai bendradarbiaujama su skautais, šauliais. Svarbų darbą dirba Rozos Šikšnienės vadovaujamas Nepriklausomybės kovų įamžinimo komitetas. Šio komiteto rūpestis – paminklai, politinių kalinių, tremtinių prisiminimų įamžinimas. Regina Tamošauskienė rūpinasi jaunimo reikalų komiteto veikla.
Šio susirinkimo dalyvius maloniai nuteikė ypač skambios patriotinės jungtinio „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių choro atliekamos dainos. Gardamiškiai parengė meninę kompoziciją – skambėjo ir dainos, ir „Kepurinė“ šokta.
Vienas svarbiausių renginių, kurio laukiame ir į kurį mielai važiuojame, yra kasmet Dubysos slėnyje, Ariogaloje, vykstantis tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovų dalyvių ir jų šeimų sąskrydis. Kaip ir kasmet, pernai į sąskrydį išsiruošta kartu su choru „Pamario aidas“. Priminsiu, kad choras yra „Sidabrinės nendrės“ laureatas, vienas iš jo vadovų, dirigentų yra mūsų organizacijos narys Vytautas Jovaiša. Trys choristai apdovanoti medaliais „Už nuopelnus Lietuvai“. Choras aktyviai dalyvauja daugelyje rajono renginių. Įsimintinas jungtinio „Pamario aido“ ir Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleivių choro koncertas.
Tremtiniai yra vis dar aktyvūs. Partizanas Leonas Čelutko bei tremtinė Marija Aldona Jankauskienė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviams pasakojo apie rezistencijos ir tremčių laikotarpį.
LPKTS pripažįsta labai reikšmingą bažnyčios vaidmenį tautos dvasiniam ugdymui. Kai minėjome Vasario 16-ąją, šventė prasidėjo Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje. Daug renginių organizuoja rajono seniūnijų skyriai, Šilutės filialas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite