Jaunųjų gardamiškių „Kepurinė“ žilagalviams tremtiniams

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo nariai ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime aptarė praėjusių metų veiklą, išrinko valdybą, revizijos komisiją. LPKTS Šilutės filialo pirmininkas bus renkamas valdybos posėdyje kovo mėnesį.

Jungtiniam „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių chorui diriguoja maestro Vytautas Jovaiša.

 

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialas yra vienas iš 53 šios visuomeninės organizacijos filialų. Kuo jis išskirtinis, paklausėme Šilutės filialo pirmininko Antano Balvočiaus, kuris, beje, pats yra gimęs tremtyje.
Antanas Balvočius papasakojo:
– Šilutės filialas išsiskiria narių gausumu. Yra apie 750 narių. Istoriškai taip susiklostė, kad po karo ištuštėjusiame Pamario krašte kūrėsi tremtiniai, negalėję po tremties gyventi savo gimtinėje. Pagal naujus nuostatus sąjungos nariais gali tapti ir tremtinių vaikaičiai. Mes ta nuostata naudojamės.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga šiuo pavadinimu gyvuoja nuo 1990 m.
1994 metais LPKTS tapo politine organizacija, dalyvavo rinkimuose į Seimą, miestų ir rajonų savivaldybių tarybas.
2004 m. vasario 7 d. bendrame suvažiavime pariteto pagrindais susijungė su Tėvynės sąjunga.
Dalį nepolitinės buvusios LPKTS veiklos perėmė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (dabar – asociacija).

LPKTS veiklos tikslas yra tautinė, patriotinė, švietėjiška, socialinė bei kultūrinė veikla. Šilutės filialo darbą organizuoja valdyba, kuriai vadovauja pirmininkas. Valdybą sudaryta iš 11 narių. Naujai išrinkta valdyba pirmininką išsirinks pirmajame valdybos posėdyje.
Kiekvienas valdybos narys yra atsakingas už kurio nors komiteto veiklą. Štai Ipolitas Vasiliauskis atsakingas už teritorinių skyrių komiteto veiklą. Šis komitetas palaiko ryšius su Šilutės rajono seniūnijose esančiais skyriais. Leonardas Deikus vadovauja ryšių su visuomeninėmis organizacijomis komitetui. Užmegzti ryšiai ir aktyviai bendradarbiaujama su skautais, šauliais. Svarbų darbą dirba Rozos Šikšnienės vadovaujamas Nepriklausomybės kovų įamžinimo komitetas. Šio komiteto rūpestis – paminklai, politinių kalinių, tremtinių prisiminimų įamžinimas. Regina Tamošauskienė rūpinasi jaunimo reikalų komiteto veikla.
Šio susirinkimo dalyvius maloniai nuteikė ypač skambios patriotinės jungtinio „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių choro atliekamos dainos. Gardamiškiai parengė meninę kompoziciją – skambėjo ir dainos, ir „Kepurinė“ šokta.
Vienas svarbiausių renginių, kurio laukiame ir į kurį mielai važiuojame, yra kasmet Dubysos slėnyje, Ariogaloje, vykstantis tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovų dalyvių ir jų šeimų sąskrydis. Kaip ir kasmet, pernai į sąskrydį išsiruošta kartu su choru „Pamario aidas“. Priminsiu, kad choras yra „Sidabrinės nendrės“ laureatas, vienas iš jo vadovų, dirigentų yra mūsų organizacijos narys Vytautas Jovaiša. Trys choristai apdovanoti medaliais „Už nuopelnus Lietuvai“. Choras aktyviai dalyvauja daugelyje rajono renginių. Įsimintinas jungtinio „Pamario aido“ ir Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleivių choro koncertas.
Tremtiniai yra vis dar aktyvūs. Partizanas Leonas Čelutko bei tremtinė Marija Aldona Jankauskienė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviams pasakojo apie rezistencijos ir tremčių laikotarpį.
LPKTS pripažįsta labai reikšmingą bažnyčios vaidmenį tautos dvasiniam ugdymui. Kai minėjome Vasario 16-ąją, šventė prasidėjo Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje. Daug renginių organizuoja rajono seniūnijų skyriai, Šilutės filialas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite