Jaunųjų gardamiškių „Kepurinė“ žilagalviams tremtiniams

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo nariai ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime aptarė praėjusių metų veiklą, išrinko valdybą, revizijos komisiją. LPKTS Šilutės filialo pirmininkas bus renkamas valdybos posėdyje kovo mėnesį.

Jungtiniam „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių chorui diriguoja maestro Vytautas Jovaiša.

 

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialas yra vienas iš 53 šios visuomeninės organizacijos filialų. Kuo jis išskirtinis, paklausėme Šilutės filialo pirmininko Antano Balvočiaus, kuris, beje, pats yra gimęs tremtyje.
Antanas Balvočius papasakojo:
– Šilutės filialas išsiskiria narių gausumu. Yra apie 750 narių. Istoriškai taip susiklostė, kad po karo ištuštėjusiame Pamario krašte kūrėsi tremtiniai, negalėję po tremties gyventi savo gimtinėje. Pagal naujus nuostatus sąjungos nariais gali tapti ir tremtinių vaikaičiai. Mes ta nuostata naudojamės.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga šiuo pavadinimu gyvuoja nuo 1990 m.
1994 metais LPKTS tapo politine organizacija, dalyvavo rinkimuose į Seimą, miestų ir rajonų savivaldybių tarybas.
2004 m. vasario 7 d. bendrame suvažiavime pariteto pagrindais susijungė su Tėvynės sąjunga.
Dalį nepolitinės buvusios LPKTS veiklos perėmė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (dabar – asociacija).

LPKTS veiklos tikslas yra tautinė, patriotinė, švietėjiška, socialinė bei kultūrinė veikla. Šilutės filialo darbą organizuoja valdyba, kuriai vadovauja pirmininkas. Valdybą sudaryta iš 11 narių. Naujai išrinkta valdyba pirmininką išsirinks pirmajame valdybos posėdyje.
Kiekvienas valdybos narys yra atsakingas už kurio nors komiteto veiklą. Štai Ipolitas Vasiliauskis atsakingas už teritorinių skyrių komiteto veiklą. Šis komitetas palaiko ryšius su Šilutės rajono seniūnijose esančiais skyriais. Leonardas Deikus vadovauja ryšių su visuomeninėmis organizacijomis komitetui. Užmegzti ryšiai ir aktyviai bendradarbiaujama su skautais, šauliais. Svarbų darbą dirba Rozos Šikšnienės vadovaujamas Nepriklausomybės kovų įamžinimo komitetas. Šio komiteto rūpestis – paminklai, politinių kalinių, tremtinių prisiminimų įamžinimas. Regina Tamošauskienė rūpinasi jaunimo reikalų komiteto veikla.
Šio susirinkimo dalyvius maloniai nuteikė ypač skambios patriotinės jungtinio „Pamario aido“ ir Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivių choro atliekamos dainos. Gardamiškiai parengė meninę kompoziciją – skambėjo ir dainos, ir „Kepurinė“ šokta.
Vienas svarbiausių renginių, kurio laukiame ir į kurį mielai važiuojame, yra kasmet Dubysos slėnyje, Ariogaloje, vykstantis tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovų dalyvių ir jų šeimų sąskrydis. Kaip ir kasmet, pernai į sąskrydį išsiruošta kartu su choru „Pamario aidas“. Priminsiu, kad choras yra „Sidabrinės nendrės“ laureatas, vienas iš jo vadovų, dirigentų yra mūsų organizacijos narys Vytautas Jovaiša. Trys choristai apdovanoti medaliais „Už nuopelnus Lietuvai“. Choras aktyviai dalyvauja daugelyje rajono renginių. Įsimintinas jungtinio „Pamario aido“ ir Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleivių choro koncertas.
Tremtiniai yra vis dar aktyvūs. Partizanas Leonas Čelutko bei tremtinė Marija Aldona Jankauskienė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviams pasakojo apie rezistencijos ir tremčių laikotarpį.
LPKTS pripažįsta labai reikšmingą bažnyčios vaidmenį tautos dvasiniam ugdymui. Kai minėjome Vasario 16-ąją, šventė prasidėjo Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje. Daug renginių organizuoja rajono seniūnijų skyriai, Šilutės filialas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite