Jaunimo diena Katyčiuose

Aktyvus Katyčių jaunimas įgyvendino ilgalaikį Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą ,,Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos „Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis, galėjo kurti, planuoti, bendradarbiauti.

Praktinės veiklos metu buvo sukurtas suoliukas ,,Katinai“.

 

Katyčių jaunimas aktyvios veiklos ėmėsi 2013 m. rugsėjį. Aktyvūs jaunuoliai ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių, pradėjo bendradarbiauti su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiškojo jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu EXIT‘as. Suformavus komandas, buvo numatytas darbų planas. Dalyviai nė nesitikėjo, kad bendradarbiavimas ir kartu praleistas laikas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku-skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas ,,Katinai“. Surengtas meistriškumo užsiėmimas su Šilutės TV laidų vedėju Mariumi Budraičiu. Jaunimo atstovai turėjo galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių. Norintieji išmoko groti gitaromis.
Projektu „Murkiantys katinai“ norėta parodyti, kad savo kūryba keičiame save, savo aplinką. Jaunieji projekto dalyviai dirbdami kartu įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, nuveiktais darbais džiugino savo bendruomenes.

Jaunieji Katyčių europiečiai.

Stovykla, renginys
Nuostabių akimirkų paliko stovykla Rusnėje, kuri veikė Rusnės pagrindinėje ir specialiojoje mokyklose. Užsiėmimų metu jaunimas bendravo ir dalijosi patirtimi.
2013-ieji buvo paskutiniai ES programos „Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai. Simboliška, kad renginys „Europos jaunimo diena“, Katyčių pagrindinėje mokykloje įvykęs balandžio 29 d., sutapo su Lietuvos narystės ES 10-mečio minėjimu. Į renginį Katyčių neformali jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ pakvietė gausų jaunimo būrį: asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalios katalikiško jaunimo grupės, Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ narius, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybos atstovus bei Katyčių jaunimą. Renginio dalyviai galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti jaunų žmonių kūrybinę veiklą ir kt.
Jaunimas pasodino medį, kuris primintų Europos Sąjungos narystės 10-mečio datą. Sakoma: „Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“.

Rimvydas Petrauskis

Hits: 42

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite