Jaunimo diena Katyčiuose

Aktyvus Katyčių jaunimas įgyvendino ilgalaikį Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą ,,Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos „Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis, galėjo kurti, planuoti, bendradarbiauti.

Praktinės veiklos metu buvo sukurtas suoliukas ,,Katinai“.

 

Katyčių jaunimas aktyvios veiklos ėmėsi 2013 m. rugsėjį. Aktyvūs jaunuoliai ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių, pradėjo bendradarbiauti su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiškojo jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu EXIT‘as. Suformavus komandas, buvo numatytas darbų planas. Dalyviai nė nesitikėjo, kad bendradarbiavimas ir kartu praleistas laikas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku-skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas ,,Katinai“. Surengtas meistriškumo užsiėmimas su Šilutės TV laidų vedėju Mariumi Budraičiu. Jaunimo atstovai turėjo galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių. Norintieji išmoko groti gitaromis.
Projektu „Murkiantys katinai“ norėta parodyti, kad savo kūryba keičiame save, savo aplinką. Jaunieji projekto dalyviai dirbdami kartu įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, nuveiktais darbais džiugino savo bendruomenes.

Jaunieji Katyčių europiečiai.

Stovykla, renginys
Nuostabių akimirkų paliko stovykla Rusnėje, kuri veikė Rusnės pagrindinėje ir specialiojoje mokyklose. Užsiėmimų metu jaunimas bendravo ir dalijosi patirtimi.
2013-ieji buvo paskutiniai ES programos „Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai. Simboliška, kad renginys „Europos jaunimo diena“, Katyčių pagrindinėje mokykloje įvykęs balandžio 29 d., sutapo su Lietuvos narystės ES 10-mečio minėjimu. Į renginį Katyčių neformali jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ pakvietė gausų jaunimo būrį: asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalios katalikiško jaunimo grupės, Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ narius, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybos atstovus bei Katyčių jaunimą. Renginio dalyviai galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti jaunų žmonių kūrybinę veiklą ir kt.
Jaunimas pasodino medį, kuris primintų Europos Sąjungos narystės 10-mečio datą. Sakoma: „Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“.

Rimvydas Petrauskis

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite