Jaunimo diena Katyčiuose

Aktyvus Katyčių jaunimas įgyvendino ilgalaikį Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą ,,Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos „Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis, galėjo kurti, planuoti, bendradarbiauti.

Praktinės veiklos metu buvo sukurtas suoliukas ,,Katinai“.

 

Katyčių jaunimas aktyvios veiklos ėmėsi 2013 m. rugsėjį. Aktyvūs jaunuoliai ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių, pradėjo bendradarbiauti su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiškojo jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu EXIT‘as. Suformavus komandas, buvo numatytas darbų planas. Dalyviai nė nesitikėjo, kad bendradarbiavimas ir kartu praleistas laikas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku-skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas ,,Katinai“. Surengtas meistriškumo užsiėmimas su Šilutės TV laidų vedėju Mariumi Budraičiu. Jaunimo atstovai turėjo galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių. Norintieji išmoko groti gitaromis.
Projektu „Murkiantys katinai“ norėta parodyti, kad savo kūryba keičiame save, savo aplinką. Jaunieji projekto dalyviai dirbdami kartu įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, nuveiktais darbais džiugino savo bendruomenes.

Jaunieji Katyčių europiečiai.

Stovykla, renginys
Nuostabių akimirkų paliko stovykla Rusnėje, kuri veikė Rusnės pagrindinėje ir specialiojoje mokyklose. Užsiėmimų metu jaunimas bendravo ir dalijosi patirtimi.
2013-ieji buvo paskutiniai ES programos „Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai. Simboliška, kad renginys „Europos jaunimo diena“, Katyčių pagrindinėje mokykloje įvykęs balandžio 29 d., sutapo su Lietuvos narystės ES 10-mečio minėjimu. Į renginį Katyčių neformali jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ pakvietė gausų jaunimo būrį: asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalios katalikiško jaunimo grupės, Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ narius, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybos atstovus bei Katyčių jaunimą. Renginio dalyviai galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti jaunų žmonių kūrybinę veiklą ir kt.
Jaunimas pasodino medį, kuris primintų Europos Sąjungos narystės 10-mečio datą. Sakoma: „Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“.

Rimvydas Petrauskis

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite