Jaunimo diena Katyčiuose

Aktyvus Katyčių jaunimas įgyvendino ilgalaikį Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą ,,Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos „Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis, galėjo kurti, planuoti, bendradarbiauti.

Praktinės veiklos metu buvo sukurtas suoliukas ,,Katinai“.

 

Katyčių jaunimas aktyvios veiklos ėmėsi 2013 m. rugsėjį. Aktyvūs jaunuoliai ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių, pradėjo bendradarbiauti su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiškojo jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu EXIT‘as. Suformavus komandas, buvo numatytas darbų planas. Dalyviai nė nesitikėjo, kad bendradarbiavimas ir kartu praleistas laikas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku-skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas ,,Katinai“. Surengtas meistriškumo užsiėmimas su Šilutės TV laidų vedėju Mariumi Budraičiu. Jaunimo atstovai turėjo galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių. Norintieji išmoko groti gitaromis.
Projektu „Murkiantys katinai“ norėta parodyti, kad savo kūryba keičiame save, savo aplinką. Jaunieji projekto dalyviai dirbdami kartu įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, nuveiktais darbais džiugino savo bendruomenes.

Jaunieji Katyčių europiečiai.

Stovykla, renginys
Nuostabių akimirkų paliko stovykla Rusnėje, kuri veikė Rusnės pagrindinėje ir specialiojoje mokyklose. Užsiėmimų metu jaunimas bendravo ir dalijosi patirtimi.
2013-ieji buvo paskutiniai ES programos „Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai. Simboliška, kad renginys „Europos jaunimo diena“, Katyčių pagrindinėje mokykloje įvykęs balandžio 29 d., sutapo su Lietuvos narystės ES 10-mečio minėjimu. Į renginį Katyčių neformali jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ pakvietė gausų jaunimo būrį: asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalios katalikiško jaunimo grupės, Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ narius, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybos atstovus bei Katyčių jaunimą. Renginio dalyviai galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti jaunų žmonių kūrybinę veiklą ir kt.
Jaunimas pasodino medį, kuris primintų Europos Sąjungos narystės 10-mečio datą. Sakoma: „Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“.

Rimvydas Petrauskis

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite