Jaunimo diena Katyčiuose

Aktyvus Katyčių jaunimas įgyvendino ilgalaikį Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą ,,Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos „Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis, galėjo kurti, planuoti, bendradarbiauti.

Praktinės veiklos metu buvo sukurtas suoliukas ,,Katinai“.

 

Katyčių jaunimas aktyvios veiklos ėmėsi 2013 m. rugsėjį. Aktyvūs jaunuoliai ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių, pradėjo bendradarbiauti su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiškojo jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu EXIT‘as. Suformavus komandas, buvo numatytas darbų planas. Dalyviai nė nesitikėjo, kad bendradarbiavimas ir kartu praleistas laikas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku-skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas ,,Katinai“. Surengtas meistriškumo užsiėmimas su Šilutės TV laidų vedėju Mariumi Budraičiu. Jaunimo atstovai turėjo galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių. Norintieji išmoko groti gitaromis.
Projektu „Murkiantys katinai“ norėta parodyti, kad savo kūryba keičiame save, savo aplinką. Jaunieji projekto dalyviai dirbdami kartu įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, nuveiktais darbais džiugino savo bendruomenes.

Jaunieji Katyčių europiečiai.

Stovykla, renginys
Nuostabių akimirkų paliko stovykla Rusnėje, kuri veikė Rusnės pagrindinėje ir specialiojoje mokyklose. Užsiėmimų metu jaunimas bendravo ir dalijosi patirtimi.
2013-ieji buvo paskutiniai ES programos „Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai. Simboliška, kad renginys „Europos jaunimo diena“, Katyčių pagrindinėje mokykloje įvykęs balandžio 29 d., sutapo su Lietuvos narystės ES 10-mečio minėjimu. Į renginį Katyčių neformali jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ pakvietė gausų jaunimo būrį: asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalios katalikiško jaunimo grupės, Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ narius, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybos atstovus bei Katyčių jaunimą. Renginio dalyviai galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti jaunų žmonių kūrybinę veiklą ir kt.
Jaunimas pasodino medį, kuris primintų Europos Sąjungos narystės 10-mečio datą. Sakoma: „Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“.

Rimvydas Petrauskis

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite