Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata.

Persijunk!

Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“.

Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar nespėjote apžiūrėti.

Šalies nacionaliniai ir regioniniai parkai jau nuo gegužės pradžios pasiruošę naujam sezonui – visi saugomų teritorijų lankytojų centrai dirba ir šeštadieniais. Beveik kiekvieną savaitgalį jie siūlo įvairių renginių, pėsčiųjų, dviračių ir baidarių žygių, pažintinių ekskursijų.

Keliautojų konkursas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šiemet kviečia dalyvauti keliautojų konkurse. Tie, kurie iki vasaros pabaigos aplankys 30 regioninių parkų ir surinks jų spaudus Saugomų teritorijų pase, dovanų gaus knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas. Kas aplankys 30 regioninių ir 5 nacionalinius parkus, gaus minėtą knygą bei suvenyrą. O kas papildomai įsigis ir savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke ir parems saugomą teritoriją, papildomai gaus kelioninę kuprinę.

Saugomų teritorijų pasą galite atsispausdinti. Spaudus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose arba lauke prie lankytojų centro įėjimo įrengtose vietose.

Informaciją apie atnaujintus saugomų teritorijų objektus, renginius galima rasti nacionalinių ir regioninių parkų paskyrose „Facebook“ socialiniame tinkle, tinklalapiuose, taip pat interneto svetainėje  www.saugoma.lt

Parkų diena

Europos parkų diena gegužės 24 d. minima nuo 1999 m. Šią dieną 1909 m. Švedijoje įkurti pirmieji devyni nacionaliniai parkai Europoje. „Europarc“ federacija susikūrė 1973 metais Vokietijoje. Šiuo metu ji vienija daugiau nei 400 narių iš 36 valstybių. Federacijos tikslas – tobulinti saugomų teritorijų valdymą bendradarbiaujant su Europos valstybėmis, dalintis gerąja praktika ir patirtimi.

Šiai organizacijai priklauso ir kai kurios Lietuvos saugomos teritorijos: Žemaitijos ir Kuršių nerijos nacionalinių parkų direkcijos, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija bei kitos.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite