Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata.

Persijunk!

Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“.

Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar nespėjote apžiūrėti.

Šalies nacionaliniai ir regioniniai parkai jau nuo gegužės pradžios pasiruošę naujam sezonui – visi saugomų teritorijų lankytojų centrai dirba ir šeštadieniais. Beveik kiekvieną savaitgalį jie siūlo įvairių renginių, pėsčiųjų, dviračių ir baidarių žygių, pažintinių ekskursijų.

Keliautojų konkursas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šiemet kviečia dalyvauti keliautojų konkurse. Tie, kurie iki vasaros pabaigos aplankys 30 regioninių parkų ir surinks jų spaudus Saugomų teritorijų pase, dovanų gaus knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas. Kas aplankys 30 regioninių ir 5 nacionalinius parkus, gaus minėtą knygą bei suvenyrą. O kas papildomai įsigis ir savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke ir parems saugomą teritoriją, papildomai gaus kelioninę kuprinę.

Saugomų teritorijų pasą galite atsispausdinti. Spaudus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose arba lauke prie lankytojų centro įėjimo įrengtose vietose.

Informaciją apie atnaujintus saugomų teritorijų objektus, renginius galima rasti nacionalinių ir regioninių parkų paskyrose „Facebook“ socialiniame tinkle, tinklalapiuose, taip pat interneto svetainėje  www.saugoma.lt

Parkų diena

Europos parkų diena gegužės 24 d. minima nuo 1999 m. Šią dieną 1909 m. Švedijoje įkurti pirmieji devyni nacionaliniai parkai Europoje. „Europarc“ federacija susikūrė 1973 metais Vokietijoje. Šiuo metu ji vienija daugiau nei 400 narių iš 36 valstybių. Federacijos tikslas – tobulinti saugomų teritorijų valdymą bendradarbiaujant su Europos valstybėmis, dalintis gerąja praktika ir patirtimi.

Šiai organizacijai priklauso ir kai kurios Lietuvos saugomos teritorijos: Žemaitijos ir Kuršių nerijos nacionalinių parkų direkcijos, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija bei kitos.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite