Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata.

Persijunk!

Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“.

Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar nespėjote apžiūrėti.

Šalies nacionaliniai ir regioniniai parkai jau nuo gegužės pradžios pasiruošę naujam sezonui – visi saugomų teritorijų lankytojų centrai dirba ir šeštadieniais. Beveik kiekvieną savaitgalį jie siūlo įvairių renginių, pėsčiųjų, dviračių ir baidarių žygių, pažintinių ekskursijų.

Keliautojų konkursas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šiemet kviečia dalyvauti keliautojų konkurse. Tie, kurie iki vasaros pabaigos aplankys 30 regioninių parkų ir surinks jų spaudus Saugomų teritorijų pase, dovanų gaus knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas. Kas aplankys 30 regioninių ir 5 nacionalinius parkus, gaus minėtą knygą bei suvenyrą. O kas papildomai įsigis ir savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke ir parems saugomą teritoriją, papildomai gaus kelioninę kuprinę.

Saugomų teritorijų pasą galite atsispausdinti. Spaudus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose arba lauke prie lankytojų centro įėjimo įrengtose vietose.

Informaciją apie atnaujintus saugomų teritorijų objektus, renginius galima rasti nacionalinių ir regioninių parkų paskyrose „Facebook“ socialiniame tinkle, tinklalapiuose, taip pat interneto svetainėje  www.saugoma.lt

Parkų diena

Europos parkų diena gegužės 24 d. minima nuo 1999 m. Šią dieną 1909 m. Švedijoje įkurti pirmieji devyni nacionaliniai parkai Europoje. „Europarc“ federacija susikūrė 1973 metais Vokietijoje. Šiuo metu ji vienija daugiau nei 400 narių iš 36 valstybių. Federacijos tikslas – tobulinti saugomų teritorijų valdymą bendradarbiaujant su Europos valstybėmis, dalintis gerąja praktika ir patirtimi.

Šiai organizacijai priklauso ir kai kurios Lietuvos saugomos teritorijos: Žemaitijos ir Kuršių nerijos nacionalinių parkų direkcijos, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija bei kitos.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite