Išrinktieji nusipelnė gyventi geriau…

Spalio 29 d., ketvirtadienį, įvyko Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis, kuriame priimti 34 sprendimai. Posėdžio pradžioje pasveikinti jubiliatai Sandra Tamašauskienė ir Vaidas Pavilonis, gimtadienio proga– Arūnas Pupšys. Posėdyje dalyvavo 24 Tarybos nariai, Vaidas Bendaravičius neatvyko dėl pateisinamos priežasties.

Anot opozicijos atstovo Algirdo Gečo, Taryba neturėtų virsti „šaika“…

Išmokos Tarybos nariams didės
Septyniolikai Tarybos narių pritarus, vienam balsavus prieš ir šešiems susilaikius, Taryba patvirtino savo veiklos Reglamentą. Jame įteisinta, kad Tarybos narys kas mėnesį gali gauti iki minimalios mėnesio algos (MMA) dydžio išmoką, reikalingą su jo veikla susijusioms išlaidoms padengti. Šiuo metu tai sudaro 325 eurus (1122 Lt), kalbama, kad minimali mėnesio alga bus vis didinama. Anksčiau Tarybos nario mėnesio išmoka buvo nustatyta 1000 Lt.
Opozicijos vardu kalbėjusi S. Tamašauskienė pranešė, kad nepriimtina išmokos dydį susieti su MMA. Steponas Kazlauskas atšovė, jog niekas neverčia imti šios išmokos. Girdi, kas turės sąžinės, ims mažiau, tiek, kad padengtų realias išlaidas (ryšio paslaugos, transportas ir t. t.)… V. Pavilonis patikino, kad darbo grupėje, kuri rengė Reglamento pakeitimus, opozicijos atstovai tokio prieštaravimo nepareiškę…
Daiva Žebelienė sakė, kad jos vadovaujamame Socialinių reikalų komitete taip pat buvę pasiūlymų, tačiau ar darbo grupė buvo susirinkusi ir juos apsvarstė? Diskusija pakrypo ir apie kitus Reglamento punktus, pataisas, kurių pageidautų opozicija, pagaliau pasigesta galutinio Reglamento varianto… Raimondas Ambrozaitis pasigedo paaiškinimo, ką darbo grupė Reglamente pakeitė po komitetų posėdžių?
S. Kazlauskas atsakė, jog darbo grupėje dirbo visų partijų atstovai, jie ir galėję informuoti, o meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad Reglamento reikėtų ieškoti interneto svetainėje, kur skelbiami sprendimų projektai. Besikeičiant nuomonėmis opozicijai priklausantis Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Algirdas Gečas pareiškė: „Mes čia ne kokia „šaika“ susirinkę…“ Tikėtina, kad opozicijos atstovas ta fraze priminė, jog visų Tarybos narių mandatai vienodi, pareigos ir teisės – taip pat. Deja, realybė yra kitokia: opozicija su savo pasiūlymais nuolat lieka už borto.
Tarybos nariai, pasiskirdami didesnes mėnesio išmokas, nė vienas nepareiškė nusišalinąs nuo balsavimo. Kai nusišalina daug Tarybos narių, meras turi teisę įpareigoti juos dalyvauti balsavime. Gal tai tik žaidimas, tačiau ir jo šįkart nebuvo.
Parūpo žemės reikalai
S. Tamašauskienė pateikė paklausimą administracijai: kas padaryta, kad Šilutės rajono žemėms būtų grąžintas nepalankios žemdirbystei statusas? Primename, kad nuo pavasario rajono žemės tapo užliejamomis vietoj anksčiau priskirtų prie nepalankių žemdirbystei, tad statuso pakeitimas kirto ūkininkams per kišenę – jiems sumažėjo išmokos.
Meras V. Laurinaitis paaiškino, kad „namų darbai“ padaryti, o nuo 2018 m. keistis žemės vertinimas. Esą dabar pakeitus žemės statusą, ūkininkai nukentėtų dar labiau. Esą gal geriau tegul dabar būna mažesnės kompensacijos, užtat nuo 2018 metų jų gaus daugiau. Tuomet keisis našių ir nenašių žemių žemėlapis.
Tarybos narys Jonas Jatautas pasiūlė pateikti frakcijoms visą informaciją, jos svarstys ir bus suformuota bendra nuostata, kurią meras galės ginti valstybės valdžios įstaigose. Tarybos narys Tomas Budrikis pasiūlė atsiklausti kaimo gyventojų. S. Tamašauskienė pritarė, kad Kaimo reikalų skyrius pateiktų ūkininkų nuomonę.
Šauliams – sandėlį, sau…
Taryba pagal panaudos sutartį suteikė patalpas Šilutės šaulių kuopai. Tai labai aktyvi jaunimo organizacija, kuri nuolat vargo neturėdama normalių patalpų. Gavo sandėlį Pramonės g. 2A, Šilutėje. Tarybos narys Zigmantas Jaunius nusistebėjo: „Negi nėra geresnių patalpų?“ S. Kazlauskas į klausimą atsakė klausimu: „Kas, kur ir kiek tų patalpų turi gavę pagal panaudą, o dar nori ir „iščiustytų“?“
Tačiau taryba be diskusijų Šilutės seniūnijos pastate išdalijo kabinetus Taryboje atstovaujamoms 6 partijoms (kažkodėl patalpas gavo Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos Šilutės skyrius, nors ši politinė jėga senokai yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga). Patalpos suteiktos panaudai, vadinasi, nereikės mokėti nei už elektrą, nei už vandenį ir nuotekas, nei už šilumą, nei už šiukšles. 22 Tarybos nariai tam pritarė, susilaikė A. S. Nausėda ir Z. Jaunius.
Nori kultūros pokyčių?
Taryba patvirtino strateginių kultūros renginių sąrašą. Nieko naujo – šventės, šventės, šventės…
D. Žebelienė priminė, kad reikėtų naujesnių švenčių scenarijų, pokyčių. J. Jatautas pastebėjo, jog reikėtų remtis kultūros prioritetais, tuo, kas svarbiausia dvidešimt pirmajame amžiuje. Tik vargu ar kas išgirdo ir suprato J. Jatautą.
Meras paaiškino, kad organizuojant šventes svarbiausias žodis yra bendruomenių – jų norai, siūlymai, pageidavimai. Tai tiesa. Rajono kultūros specialistai jau tyliai vaitoja, nes dažnai bendruomenės nori šou renginių, o ne skirtų kultūrai skleisti, tradicijoms puoselėti. Tik šventės dieną gali pasirodyti programas parengusieji rajono meno saviveiklos kolektyvai, kurių veiklai skiriama lėšų iš biudžeto. Žiūrovus labiausiai traukia švenčių vakarinė dalis, kai koncertuoja Lietuvos scenos žvaigždės – už jų koncertus sumoka šventes remiantys verslininkai, politikai.
Kad šventės neštų kultūrą, svarbu, nes to jau ima trūkti. Tik kokią kultūrą? Matyt, dar ne kartą J. Jatautui teks kreipti kolegų politikų dėmesį į kultūros barus. Tik vargu ar tas galvas pasuks – neįdomu ir nesuprantama…

„Pamario“ inf.

Hits: 34

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite