Išrinko geriausiųjų dešimtuką

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje kasmet renkamas geriausių mokyklos sportininkų dešimtukas. Šiai gražiai tradicijai kitąmet bus 50 metų.

Viktoras Jurkaitis – geriausių sportininkų konkurso nugalėtojas.

Kasmet daug dėmesio Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje sulaukia sportinis renginys, kai renkamas metų geriausių sportininkų dešimtukas. Pasidžiaugti sportininkų laimėjimais renkasi sporto mėgėjai, gimnazijos bendruomenė, rėmėjai, dalyvauja miestelio seniūnas A. Šeputis, ko gero, sportiškiausias seniūnas visoje Lietuvoje… Šiemet sulaukta svečių: Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojo V. Pozingio ir Seimo nario R. Žemaitaičio.
Gimnazijos informaciniame centre buvo pristatytos varžybų akimirkos, vyko sportinė viktorina, įteiktos olimpietės I. Jakubaitytė taurės ir medaliai metikų trikovės varžybų nugalėtojams ir prizininkams, diplomai – geriausiems šuolininkams.
Iki šio renginio mokiniai, mokytojai ir bendruomenė pagal informaciją apie sportinius pasiekimus metų varžybose turėjo sudaryti prognozuojamą sportininkų dešimtuką. Rezultatai buvo paskelbti sportinio renginio metu. Šį kartą teisingausiai dešimtuką sudarė švėkšniškė, buvusi geografijos mokytoja, Eugenija Vitkuvienė.
Geriausiu sportininku išrinktas Viktoras Jurkaitis, į aukštį iššokęs 1,93 m (pirmo atskyrio rezultatas). Jis – Lietuvos mokinių olimpinio festivalio sidabro medalio laimėtojas, respublikinių ir rajono varžybų nugalėtojas bei prizininkas. Antras liko Egidijus Valius, bėgikas, antrų vietų laimėtojas Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose ir Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio BLM varžybose. Trečias – Romanas Loginovas – perspektyvus ieties metikas, Pasaulio lietuvių žaidynių sidabro medalio laimėtojas (51,35 m). Ketvirtas – Tomas Viskintas, šuolininkas ir bėgikas (100 m –11,4 s, tolis – 6,30 m, trišuolis –13,97 m), jis iškovojo bronzos medalį Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose. Penktas – Dovydas Būdvytis, ilgų ir vidutinių nuotolių bėgikas, iškovojęs bronzos medalį Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose. 6 vietoje – Kamilė Ambrozaitė, Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybų čempionė. Septintas – Linas Starkutis, iškovojęs bronzos medalį Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose šuolyje į aukštį (1,85 m), vienas geriausių gimnazijos krepšininkų. 8 vieta teko vienai geriausių rajono ir apskrities krepšininkių Livijai Kaktaitei, be krepšinio žaidimo, ji moka ir šokti, ir bėgti, ir mesti ietį. Devintas – Bernardas Bliūdžius, šuolininkas (1,80 m) ir bėgikas, rajono ir gimnazijos varžybų nugalėtojas ir prizininkas. 10 vieta skirta Kaziui Bočkui – perspektyviam metikui (rutulys – 14,44 m, diskas – 33,66 m).
Sportininkai apdovanoti taurėmis, prizais, diplomais, o konkurso nugalėtojas – piniginiu prizu įžymiam treneriui Antanui Šertvyčiui atminti. Šis švėkšniškis treniravo olimpinių žaidynių 1500 m bėgimo prizininkę bėgikę Laimą Baikauskaitę. Prizą skiria šiauliečiai A. Šertvyčio žmona ir sūnus Judita ir Paulius Šertvyčiai.
Geriausia gimnazijos komanda išrinkti sportininkai, laimėję II vietą Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose: V. Jurkaitis, E. Valius, D. Būdvytis, T. Viskintas, L. Starkutis. Mokyklos auklėtinio Klaipėdos apygardos teismo pirmininko Arvydo Daugėlos piniginį prizą laimėjo bėgikas Dovydas Būdvytis.

A. Urmulevičius, D. Grevienė
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite