Įspūdžiai iš kitokios olimpiados

Kovo 20-23 d. Vydūno gimnazijos 3g klasės mokinys Martynas Šapalas su IT mokytoja Tatjana Balvočiene dalyvavo respublikinės informatikos olimpiados baigiamajame etape, kuris vyko Alytaus Jotvingių gimnazijoje. Martyno nuomone, ši olimpiada buvo ypatinga. Jis papasakojo:

Respublikinės informatikos olimpiados dalyvis Martynas Šapalas.
Autorės nuotr.

„Dalyvauti šiame renginyje tikrai labai norėjau ir džiaugiuosi, jog dariau viską, kad į jį patekčiau. Olimpiada paliko gilų įspūdį, ypač kai kurios jos detalės, apie kurias bandysiu papasakoti.
Jau ne pirmą kartą dalyvauju respublikinėse olimpiadose, todėl ko nors ypatingo informatikos olimpiadoje nesitikėjau. Tačiau šį kartą mane labai nustebino šios olimpiados organizavimas. Pirmiausia verta pradėti nuo to, kad beveik visi organizavimo ir vertinimo komisijų nariai buvo jauni žmonės – studentai ar neseniai jais buvę. Galima sakyti: „Na ir kas? Juk studentus pakviesti galbūt net lengviau nei universitetų dėstytojus“. Ir čia vėl iškyla netikėtumas: didžioji dauguma tų jaunų žmonių yra garsių, prestižinių pasaulio universitetų studentai ar absolventai, pavyzdžiui, Kembridžo ar Oksfordo, ir darbuotojai tokių kompanijų, kaip „Google“. Net juokavau, kad tikriausiai niekur kitur vienoje vietoje vienu metu nebūtų galima sutikti tiek lietuvių informatikų iš įvairiausių pasaulio universitetų.
Visas šis jaunas kolektyvas kūrė olimpiados užduotis, jas vertino, o po to, kai olimpiados dalyviai užduotis atliko, kiekvienos dienos vakarą aiškino, kaip jas spręsti (to kitose olimpiadose niekada nebuvo). Man, kaip besidominčiam informatika ir programavimu, matant šiuos žmonės, jų pasiekimus ir dar žinant, kad jie yra lietuviai, atsirado dar daugiau motyvacijos gilintis į šį nuostabų ir, beje, labai įdomų mokslą.
Kadangi olimpiada vyksta keturias dienas, kasdien po užduočių turėjome įvairios veiklos, kad pailsėtume. Alytaus kolegijoje galėjome pamatyti studentų sukurtą lazerių šou. Klausėmės populiaraus Lietuvos interneto projekto „Vinted“ generalinio direktoriaus paskaitos apie tai, kaip jis visa tai pasiekė, kaip vaikystėje jis buvo atstumtas vien dėl to, kad labai domėjosi kompiuteriu. Beje, šis žmogus savo laiku taip pat dalyvavo informatikos olimpiadose.
Kaskart sugrįžus iš šalies olimpiadų visi klausinėja: kaip sekėsi? kokią vietą užėmei? Pasiektu rezultatu tikrai džiaugiuosi, nes į šią olimpiadą patekau užėmęs aštuntą vietą tarp vienuoliktokų, o olimpiadoje pakilau iki septintos. Tačiau labiausiai mane džiugina tai, kad olimpiadoje labai daug išmokau, ir tikiuosi, kad šios žinios kitais metais man padės vėl tai pakartoti, t. y. patekti į šalies informatikos olimpiados baigiamąjį etapą.“

Užrašė Tatjana Balvočienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite