Įspūdžiai iš kitokios olimpiados

Kovo 20-23 d. Vydūno gimnazijos 3g klasės mokinys Martynas Šapalas su IT mokytoja Tatjana Balvočiene dalyvavo respublikinės informatikos olimpiados baigiamajame etape, kuris vyko Alytaus Jotvingių gimnazijoje. Martyno nuomone, ši olimpiada buvo ypatinga. Jis papasakojo:

Respublikinės informatikos olimpiados dalyvis Martynas Šapalas.
Autorės nuotr.

„Dalyvauti šiame renginyje tikrai labai norėjau ir džiaugiuosi, jog dariau viską, kad į jį patekčiau. Olimpiada paliko gilų įspūdį, ypač kai kurios jos detalės, apie kurias bandysiu papasakoti.
Jau ne pirmą kartą dalyvauju respublikinėse olimpiadose, todėl ko nors ypatingo informatikos olimpiadoje nesitikėjau. Tačiau šį kartą mane labai nustebino šios olimpiados organizavimas. Pirmiausia verta pradėti nuo to, kad beveik visi organizavimo ir vertinimo komisijų nariai buvo jauni žmonės – studentai ar neseniai jais buvę. Galima sakyti: „Na ir kas? Juk studentus pakviesti galbūt net lengviau nei universitetų dėstytojus“. Ir čia vėl iškyla netikėtumas: didžioji dauguma tų jaunų žmonių yra garsių, prestižinių pasaulio universitetų studentai ar absolventai, pavyzdžiui, Kembridžo ar Oksfordo, ir darbuotojai tokių kompanijų, kaip „Google“. Net juokavau, kad tikriausiai niekur kitur vienoje vietoje vienu metu nebūtų galima sutikti tiek lietuvių informatikų iš įvairiausių pasaulio universitetų.
Visas šis jaunas kolektyvas kūrė olimpiados užduotis, jas vertino, o po to, kai olimpiados dalyviai užduotis atliko, kiekvienos dienos vakarą aiškino, kaip jas spręsti (to kitose olimpiadose niekada nebuvo). Man, kaip besidominčiam informatika ir programavimu, matant šiuos žmonės, jų pasiekimus ir dar žinant, kad jie yra lietuviai, atsirado dar daugiau motyvacijos gilintis į šį nuostabų ir, beje, labai įdomų mokslą.
Kadangi olimpiada vyksta keturias dienas, kasdien po užduočių turėjome įvairios veiklos, kad pailsėtume. Alytaus kolegijoje galėjome pamatyti studentų sukurtą lazerių šou. Klausėmės populiaraus Lietuvos interneto projekto „Vinted“ generalinio direktoriaus paskaitos apie tai, kaip jis visa tai pasiekė, kaip vaikystėje jis buvo atstumtas vien dėl to, kad labai domėjosi kompiuteriu. Beje, šis žmogus savo laiku taip pat dalyvavo informatikos olimpiadose.
Kaskart sugrįžus iš šalies olimpiadų visi klausinėja: kaip sekėsi? kokią vietą užėmei? Pasiektu rezultatu tikrai džiaugiuosi, nes į šią olimpiadą patekau užėmęs aštuntą vietą tarp vienuoliktokų, o olimpiadoje pakilau iki septintos. Tačiau labiausiai mane džiugina tai, kad olimpiadoje labai daug išmokau, ir tikiuosi, kad šios žinios kitais metais man padės vėl tai pakartoti, t. y. patekti į šalies informatikos olimpiados baigiamąjį etapą.“

Užrašė Tatjana Balvočienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite