Įspūdžiai iš kitokios olimpiados

Kovo 20-23 d. Vydūno gimnazijos 3g klasės mokinys Martynas Šapalas su IT mokytoja Tatjana Balvočiene dalyvavo respublikinės informatikos olimpiados baigiamajame etape, kuris vyko Alytaus Jotvingių gimnazijoje. Martyno nuomone, ši olimpiada buvo ypatinga. Jis papasakojo:

Respublikinės informatikos olimpiados dalyvis Martynas Šapalas.
Autorės nuotr.

„Dalyvauti šiame renginyje tikrai labai norėjau ir džiaugiuosi, jog dariau viską, kad į jį patekčiau. Olimpiada paliko gilų įspūdį, ypač kai kurios jos detalės, apie kurias bandysiu papasakoti.
Jau ne pirmą kartą dalyvauju respublikinėse olimpiadose, todėl ko nors ypatingo informatikos olimpiadoje nesitikėjau. Tačiau šį kartą mane labai nustebino šios olimpiados organizavimas. Pirmiausia verta pradėti nuo to, kad beveik visi organizavimo ir vertinimo komisijų nariai buvo jauni žmonės – studentai ar neseniai jais buvę. Galima sakyti: „Na ir kas? Juk studentus pakviesti galbūt net lengviau nei universitetų dėstytojus“. Ir čia vėl iškyla netikėtumas: didžioji dauguma tų jaunų žmonių yra garsių, prestižinių pasaulio universitetų studentai ar absolventai, pavyzdžiui, Kembridžo ar Oksfordo, ir darbuotojai tokių kompanijų, kaip „Google“. Net juokavau, kad tikriausiai niekur kitur vienoje vietoje vienu metu nebūtų galima sutikti tiek lietuvių informatikų iš įvairiausių pasaulio universitetų.
Visas šis jaunas kolektyvas kūrė olimpiados užduotis, jas vertino, o po to, kai olimpiados dalyviai užduotis atliko, kiekvienos dienos vakarą aiškino, kaip jas spręsti (to kitose olimpiadose niekada nebuvo). Man, kaip besidominčiam informatika ir programavimu, matant šiuos žmonės, jų pasiekimus ir dar žinant, kad jie yra lietuviai, atsirado dar daugiau motyvacijos gilintis į šį nuostabų ir, beje, labai įdomų mokslą.
Kadangi olimpiada vyksta keturias dienas, kasdien po užduočių turėjome įvairios veiklos, kad pailsėtume. Alytaus kolegijoje galėjome pamatyti studentų sukurtą lazerių šou. Klausėmės populiaraus Lietuvos interneto projekto „Vinted“ generalinio direktoriaus paskaitos apie tai, kaip jis visa tai pasiekė, kaip vaikystėje jis buvo atstumtas vien dėl to, kad labai domėjosi kompiuteriu. Beje, šis žmogus savo laiku taip pat dalyvavo informatikos olimpiadose.
Kaskart sugrįžus iš šalies olimpiadų visi klausinėja: kaip sekėsi? kokią vietą užėmei? Pasiektu rezultatu tikrai džiaugiuosi, nes į šią olimpiadą patekau užėmęs aštuntą vietą tarp vienuoliktokų, o olimpiadoje pakilau iki septintos. Tačiau labiausiai mane džiugina tai, kad olimpiadoje labai daug išmokau, ir tikiuosi, kad šios žinios kitais metais man padės vėl tai pakartoti, t. y. patekti į šalies informatikos olimpiados baigiamąjį etapą.“

Užrašė Tatjana Balvočienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite