„Išprotėjęs“ šviesoforas klaidino vairuotojus

Kokiomis taisyklėmis vadovautis sankryžoje, kai vienu metu šviečia visi trys šviesoforo signalai? Tai ne pokštas, – sugedus šviesoforui, tokia situacija susiklostė lapkričio 12-osios popietę pagrindinėje Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje.

Kaip elgtis?

Lapkričio 12 d. popietę vairuotojus glumino vienu metu užsidegę visi šviesoforo signalai.

Eismo taisyklėse aiškiai pasakyta, kad jeigu neveikia šviesoforas ir nėra reguliuotojo, sankryžą reikia kirsti vadovaujantis taisyklėmis, kurios galioja važiuojant per nereguliuojamą sankryžą. Tačiau ką daryti, jeigu šviesoforas veikia, tačiau rodo neteisingai, sunkiai galėjo patarti net policijos pareigūnai…
Šilutės r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad tokia situacija labai keista ir retai pasitaikanti: „Manau, tokiu atveju per sankryžą reikia važiuoti lėtai ir labai atsargiai, nes vairuotojui labai sudėtinga nuspręsti, kokiomis taisyklėmis vadovautis. Viskas suprantama, jei šviesoforas sugedęs, o šiuo atveju svarbiausia būti atsargiems“.
Kaip tik tuo metu tarnybiniais reikalais šią sankryžą teko kirsti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Rimantui Mačijauskui. Jis sakė, kad iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip elgtis, todėl vairuotojai ties sankryža iš pradžių sustodavo, o paskui bandydavo važiuoti kaip išmanydami. „Tiesiog važiavome lėtai, gal ir ką pažeisdami, tačiau atsargiai, vienas kitą praleisdami“, – pasakojo ugniagesių vadas.
Sankryžoje buvo visko. Vieni, pastebėję tik savo kryptimi degantį žalią signalą garsu ir šviesomis signalizavo „pažeidėjams“. Kiti (tokių buvo dauguma) bandė važiuoti atsargiai ir būti tolerantiški kitiems eismo dalyviams. Labiausiai pasisekė pėstiesiems – šiuos praleidinėjo visi. Laimė, visų spalvų signalai vienu metu degė neilgai. Beveik dvi dienas, kol buvo šalinamas gedimas, šviesoforas arba visai neveikė, arba degė tik įspėjamasis geltonas signalas.
Kada pastatytas – nežinia
Šviesoforas priklauso Šilutės seniūnijai, o jį prižiūri UAB „Šilutės komunalininkas“. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas spėjo, kad šviesoforas galėjo būti pastatytas maždaug prieš 30 metų. Tikslesnės datos sakė nežinąs.
„Buvo bėdų. Atrodo, jau sutvarko, ir vėl pradeda neteisingai rodyti. Laimė, tokių gedimų pasitaiko retai. Sugedo valdymo blokas ir sunkiai sekėsi jį pataisyti. Turime užsakę atsarginį, jeigu pavyks jį gauti, kitą kartą tokį gedimą pavyks likviduoti greičiau“, – apie įvykį kalbėjo A. Ivanauskas. Seniūno pavaduotojas sakė, kad per kelis metus padėtis pasikeis. Numatytas pagrindinės Šilutės gatvės remontas, tada bus pakeisti ir šviesoforai. Numatyta pastatyti modernius eismo reguliavimo įrenginius, kuriuose vietoj dabar naudojamų specialių 100 vatų lempučių bus sumontuoti šiuolaikiški taupūs ir ilgaamžiai šviesos diodų šviestuvai.
Šviesoforą prižiūrinčios UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas pastebėjo, kad šviesoforas morališkai pasenęs ir jį reikia keisti. „Kol kas šiaip taip susitvarkome. Tokių šviesoforų mažai belikę. Kai vienais metais Klaipėdoje senuosius šviesoforus keitė naujais, parsivežėme šiek tiek atsarginių detalių iš ten, bet šiaip jų gauti sunku. Tikimės, kad dar kelis metus tas šviesoforas paveiks“, – sakė A. Benkunskas.
Kada Lietuvininkų gatvėje sumontuotas šviesoforas, negalėjo prisiminti ir tiesiogiai už jo veikimą dabar atsakingas UAB „Šilutės komunalininkas“ inžinierius Vytautas Barzdys. Jis sakė, kad dar sovietiniais laikais šviesoforą pastatė ir prižiūrėjo kažkokia įmonė iš Šiaulių. Paskui jo priežiūra rūpinosi policija ir galiausiai perdavė komunalininkams.
V. Barzdys sakė, kad šviesoforas „išprotėjo“ dėl valdymo skydo gedimo. Ten naudojamos relės, kurių kontaktai per kurį laiką apdega ir jas tenka keisti. Taip buvę ir šį kartą.
„Šiuo metu įdėjome naujas reles ir galime tikėtis, kad dar porą metų šviesoforas veiks“, – patikino V. Barzdys.
Paklaustas, ar tai, kad Lietuvininkų gatvės kryptimi žalia šviesa dega ilgiau, negu Taikos – Eglių gatvių kryptimi, inžinierius patvirtino, kad tai nėra joks gedimas, padaryta specialiai, apskaičiavus transporto srautus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite