„Išprotėjęs“ šviesoforas klaidino vairuotojus

Kokiomis taisyklėmis vadovautis sankryžoje, kai vienu metu šviečia visi trys šviesoforo signalai? Tai ne pokštas, – sugedus šviesoforui, tokia situacija susiklostė lapkričio 12-osios popietę pagrindinėje Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje.

Kaip elgtis?

Lapkričio 12 d. popietę vairuotojus glumino vienu metu užsidegę visi šviesoforo signalai.

Eismo taisyklėse aiškiai pasakyta, kad jeigu neveikia šviesoforas ir nėra reguliuotojo, sankryžą reikia kirsti vadovaujantis taisyklėmis, kurios galioja važiuojant per nereguliuojamą sankryžą. Tačiau ką daryti, jeigu šviesoforas veikia, tačiau rodo neteisingai, sunkiai galėjo patarti net policijos pareigūnai…
Šilutės r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad tokia situacija labai keista ir retai pasitaikanti: „Manau, tokiu atveju per sankryžą reikia važiuoti lėtai ir labai atsargiai, nes vairuotojui labai sudėtinga nuspręsti, kokiomis taisyklėmis vadovautis. Viskas suprantama, jei šviesoforas sugedęs, o šiuo atveju svarbiausia būti atsargiems“.
Kaip tik tuo metu tarnybiniais reikalais šią sankryžą teko kirsti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Rimantui Mačijauskui. Jis sakė, kad iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip elgtis, todėl vairuotojai ties sankryža iš pradžių sustodavo, o paskui bandydavo važiuoti kaip išmanydami. „Tiesiog važiavome lėtai, gal ir ką pažeisdami, tačiau atsargiai, vienas kitą praleisdami“, – pasakojo ugniagesių vadas.
Sankryžoje buvo visko. Vieni, pastebėję tik savo kryptimi degantį žalią signalą garsu ir šviesomis signalizavo „pažeidėjams“. Kiti (tokių buvo dauguma) bandė važiuoti atsargiai ir būti tolerantiški kitiems eismo dalyviams. Labiausiai pasisekė pėstiesiems – šiuos praleidinėjo visi. Laimė, visų spalvų signalai vienu metu degė neilgai. Beveik dvi dienas, kol buvo šalinamas gedimas, šviesoforas arba visai neveikė, arba degė tik įspėjamasis geltonas signalas.
Kada pastatytas – nežinia
Šviesoforas priklauso Šilutės seniūnijai, o jį prižiūri UAB „Šilutės komunalininkas“. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas spėjo, kad šviesoforas galėjo būti pastatytas maždaug prieš 30 metų. Tikslesnės datos sakė nežinąs.
„Buvo bėdų. Atrodo, jau sutvarko, ir vėl pradeda neteisingai rodyti. Laimė, tokių gedimų pasitaiko retai. Sugedo valdymo blokas ir sunkiai sekėsi jį pataisyti. Turime užsakę atsarginį, jeigu pavyks jį gauti, kitą kartą tokį gedimą pavyks likviduoti greičiau“, – apie įvykį kalbėjo A. Ivanauskas. Seniūno pavaduotojas sakė, kad per kelis metus padėtis pasikeis. Numatytas pagrindinės Šilutės gatvės remontas, tada bus pakeisti ir šviesoforai. Numatyta pastatyti modernius eismo reguliavimo įrenginius, kuriuose vietoj dabar naudojamų specialių 100 vatų lempučių bus sumontuoti šiuolaikiški taupūs ir ilgaamžiai šviesos diodų šviestuvai.
Šviesoforą prižiūrinčios UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas pastebėjo, kad šviesoforas morališkai pasenęs ir jį reikia keisti. „Kol kas šiaip taip susitvarkome. Tokių šviesoforų mažai belikę. Kai vienais metais Klaipėdoje senuosius šviesoforus keitė naujais, parsivežėme šiek tiek atsarginių detalių iš ten, bet šiaip jų gauti sunku. Tikimės, kad dar kelis metus tas šviesoforas paveiks“, – sakė A. Benkunskas.
Kada Lietuvininkų gatvėje sumontuotas šviesoforas, negalėjo prisiminti ir tiesiogiai už jo veikimą dabar atsakingas UAB „Šilutės komunalininkas“ inžinierius Vytautas Barzdys. Jis sakė, kad dar sovietiniais laikais šviesoforą pastatė ir prižiūrėjo kažkokia įmonė iš Šiaulių. Paskui jo priežiūra rūpinosi policija ir galiausiai perdavė komunalininkams.
V. Barzdys sakė, kad šviesoforas „išprotėjo“ dėl valdymo skydo gedimo. Ten naudojamos relės, kurių kontaktai per kurį laiką apdega ir jas tenka keisti. Taip buvę ir šį kartą.
„Šiuo metu įdėjome naujas reles ir galime tikėtis, kad dar porą metų šviesoforas veiks“, – patikino V. Barzdys.
Paklaustas, ar tai, kad Lietuvininkų gatvės kryptimi žalia šviesa dega ilgiau, negu Taikos – Eglių gatvių kryptimi, inžinierius patvirtino, kad tai nėra joks gedimas, padaryta specialiai, apskaičiavus transporto srautus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite