„Išprotėjęs“ šviesoforas klaidino vairuotojus

Kokiomis taisyklėmis vadovautis sankryžoje, kai vienu metu šviečia visi trys šviesoforo signalai? Tai ne pokštas, – sugedus šviesoforui, tokia situacija susiklostė lapkričio 12-osios popietę pagrindinėje Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje.

Kaip elgtis?

Lapkričio 12 d. popietę vairuotojus glumino vienu metu užsidegę visi šviesoforo signalai.

Eismo taisyklėse aiškiai pasakyta, kad jeigu neveikia šviesoforas ir nėra reguliuotojo, sankryžą reikia kirsti vadovaujantis taisyklėmis, kurios galioja važiuojant per nereguliuojamą sankryžą. Tačiau ką daryti, jeigu šviesoforas veikia, tačiau rodo neteisingai, sunkiai galėjo patarti net policijos pareigūnai…
Šilutės r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad tokia situacija labai keista ir retai pasitaikanti: „Manau, tokiu atveju per sankryžą reikia važiuoti lėtai ir labai atsargiai, nes vairuotojui labai sudėtinga nuspręsti, kokiomis taisyklėmis vadovautis. Viskas suprantama, jei šviesoforas sugedęs, o šiuo atveju svarbiausia būti atsargiems“.
Kaip tik tuo metu tarnybiniais reikalais šią sankryžą teko kirsti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Rimantui Mačijauskui. Jis sakė, kad iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip elgtis, todėl vairuotojai ties sankryža iš pradžių sustodavo, o paskui bandydavo važiuoti kaip išmanydami. „Tiesiog važiavome lėtai, gal ir ką pažeisdami, tačiau atsargiai, vienas kitą praleisdami“, – pasakojo ugniagesių vadas.
Sankryžoje buvo visko. Vieni, pastebėję tik savo kryptimi degantį žalią signalą garsu ir šviesomis signalizavo „pažeidėjams“. Kiti (tokių buvo dauguma) bandė važiuoti atsargiai ir būti tolerantiški kitiems eismo dalyviams. Labiausiai pasisekė pėstiesiems – šiuos praleidinėjo visi. Laimė, visų spalvų signalai vienu metu degė neilgai. Beveik dvi dienas, kol buvo šalinamas gedimas, šviesoforas arba visai neveikė, arba degė tik įspėjamasis geltonas signalas.
Kada pastatytas – nežinia
Šviesoforas priklauso Šilutės seniūnijai, o jį prižiūri UAB „Šilutės komunalininkas“. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas spėjo, kad šviesoforas galėjo būti pastatytas maždaug prieš 30 metų. Tikslesnės datos sakė nežinąs.
„Buvo bėdų. Atrodo, jau sutvarko, ir vėl pradeda neteisingai rodyti. Laimė, tokių gedimų pasitaiko retai. Sugedo valdymo blokas ir sunkiai sekėsi jį pataisyti. Turime užsakę atsarginį, jeigu pavyks jį gauti, kitą kartą tokį gedimą pavyks likviduoti greičiau“, – apie įvykį kalbėjo A. Ivanauskas. Seniūno pavaduotojas sakė, kad per kelis metus padėtis pasikeis. Numatytas pagrindinės Šilutės gatvės remontas, tada bus pakeisti ir šviesoforai. Numatyta pastatyti modernius eismo reguliavimo įrenginius, kuriuose vietoj dabar naudojamų specialių 100 vatų lempučių bus sumontuoti šiuolaikiški taupūs ir ilgaamžiai šviesos diodų šviestuvai.
Šviesoforą prižiūrinčios UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas pastebėjo, kad šviesoforas morališkai pasenęs ir jį reikia keisti. „Kol kas šiaip taip susitvarkome. Tokių šviesoforų mažai belikę. Kai vienais metais Klaipėdoje senuosius šviesoforus keitė naujais, parsivežėme šiek tiek atsarginių detalių iš ten, bet šiaip jų gauti sunku. Tikimės, kad dar kelis metus tas šviesoforas paveiks“, – sakė A. Benkunskas.
Kada Lietuvininkų gatvėje sumontuotas šviesoforas, negalėjo prisiminti ir tiesiogiai už jo veikimą dabar atsakingas UAB „Šilutės komunalininkas“ inžinierius Vytautas Barzdys. Jis sakė, kad dar sovietiniais laikais šviesoforą pastatė ir prižiūrėjo kažkokia įmonė iš Šiaulių. Paskui jo priežiūra rūpinosi policija ir galiausiai perdavė komunalininkams.
V. Barzdys sakė, kad šviesoforas „išprotėjo“ dėl valdymo skydo gedimo. Ten naudojamos relės, kurių kontaktai per kurį laiką apdega ir jas tenka keisti. Taip buvę ir šį kartą.
„Šiuo metu įdėjome naujas reles ir galime tikėtis, kad dar porą metų šviesoforas veiks“, – patikino V. Barzdys.
Paklaustas, ar tai, kad Lietuvininkų gatvės kryptimi žalia šviesa dega ilgiau, negu Taikos – Eglių gatvių kryptimi, inžinierius patvirtino, kad tai nėra joks gedimas, padaryta specialiai, apskaičiavus transporto srautus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite