„Išprotėjęs“ šviesoforas klaidino vairuotojus

Kokiomis taisyklėmis vadovautis sankryžoje, kai vienu metu šviečia visi trys šviesoforo signalai? Tai ne pokštas, – sugedus šviesoforui, tokia situacija susiklostė lapkričio 12-osios popietę pagrindinėje Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje.

Kaip elgtis?

Lapkričio 12 d. popietę vairuotojus glumino vienu metu užsidegę visi šviesoforo signalai.

Eismo taisyklėse aiškiai pasakyta, kad jeigu neveikia šviesoforas ir nėra reguliuotojo, sankryžą reikia kirsti vadovaujantis taisyklėmis, kurios galioja važiuojant per nereguliuojamą sankryžą. Tačiau ką daryti, jeigu šviesoforas veikia, tačiau rodo neteisingai, sunkiai galėjo patarti net policijos pareigūnai…
Šilutės r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad tokia situacija labai keista ir retai pasitaikanti: „Manau, tokiu atveju per sankryžą reikia važiuoti lėtai ir labai atsargiai, nes vairuotojui labai sudėtinga nuspręsti, kokiomis taisyklėmis vadovautis. Viskas suprantama, jei šviesoforas sugedęs, o šiuo atveju svarbiausia būti atsargiems“.
Kaip tik tuo metu tarnybiniais reikalais šią sankryžą teko kirsti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Rimantui Mačijauskui. Jis sakė, kad iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip elgtis, todėl vairuotojai ties sankryža iš pradžių sustodavo, o paskui bandydavo važiuoti kaip išmanydami. „Tiesiog važiavome lėtai, gal ir ką pažeisdami, tačiau atsargiai, vienas kitą praleisdami“, – pasakojo ugniagesių vadas.
Sankryžoje buvo visko. Vieni, pastebėję tik savo kryptimi degantį žalią signalą garsu ir šviesomis signalizavo „pažeidėjams“. Kiti (tokių buvo dauguma) bandė važiuoti atsargiai ir būti tolerantiški kitiems eismo dalyviams. Labiausiai pasisekė pėstiesiems – šiuos praleidinėjo visi. Laimė, visų spalvų signalai vienu metu degė neilgai. Beveik dvi dienas, kol buvo šalinamas gedimas, šviesoforas arba visai neveikė, arba degė tik įspėjamasis geltonas signalas.
Kada pastatytas – nežinia
Šviesoforas priklauso Šilutės seniūnijai, o jį prižiūri UAB „Šilutės komunalininkas“. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas spėjo, kad šviesoforas galėjo būti pastatytas maždaug prieš 30 metų. Tikslesnės datos sakė nežinąs.
„Buvo bėdų. Atrodo, jau sutvarko, ir vėl pradeda neteisingai rodyti. Laimė, tokių gedimų pasitaiko retai. Sugedo valdymo blokas ir sunkiai sekėsi jį pataisyti. Turime užsakę atsarginį, jeigu pavyks jį gauti, kitą kartą tokį gedimą pavyks likviduoti greičiau“, – apie įvykį kalbėjo A. Ivanauskas. Seniūno pavaduotojas sakė, kad per kelis metus padėtis pasikeis. Numatytas pagrindinės Šilutės gatvės remontas, tada bus pakeisti ir šviesoforai. Numatyta pastatyti modernius eismo reguliavimo įrenginius, kuriuose vietoj dabar naudojamų specialių 100 vatų lempučių bus sumontuoti šiuolaikiški taupūs ir ilgaamžiai šviesos diodų šviestuvai.
Šviesoforą prižiūrinčios UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas pastebėjo, kad šviesoforas morališkai pasenęs ir jį reikia keisti. „Kol kas šiaip taip susitvarkome. Tokių šviesoforų mažai belikę. Kai vienais metais Klaipėdoje senuosius šviesoforus keitė naujais, parsivežėme šiek tiek atsarginių detalių iš ten, bet šiaip jų gauti sunku. Tikimės, kad dar kelis metus tas šviesoforas paveiks“, – sakė A. Benkunskas.
Kada Lietuvininkų gatvėje sumontuotas šviesoforas, negalėjo prisiminti ir tiesiogiai už jo veikimą dabar atsakingas UAB „Šilutės komunalininkas“ inžinierius Vytautas Barzdys. Jis sakė, kad dar sovietiniais laikais šviesoforą pastatė ir prižiūrėjo kažkokia įmonė iš Šiaulių. Paskui jo priežiūra rūpinosi policija ir galiausiai perdavė komunalininkams.
V. Barzdys sakė, kad šviesoforas „išprotėjo“ dėl valdymo skydo gedimo. Ten naudojamos relės, kurių kontaktai per kurį laiką apdega ir jas tenka keisti. Taip buvę ir šį kartą.
„Šiuo metu įdėjome naujas reles ir galime tikėtis, kad dar porą metų šviesoforas veiks“, – patikino V. Barzdys.
Paklaustas, ar tai, kad Lietuvininkų gatvės kryptimi žalia šviesa dega ilgiau, negu Taikos – Eglių gatvių kryptimi, inžinierius patvirtino, kad tai nėra joks gedimas, padaryta specialiai, apskaičiavus transporto srautus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite