„Išprotėjęs“ šviesoforas klaidino vairuotojus

Kokiomis taisyklėmis vadovautis sankryžoje, kai vienu metu šviečia visi trys šviesoforo signalai? Tai ne pokštas, – sugedus šviesoforui, tokia situacija susiklostė lapkričio 12-osios popietę pagrindinėje Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje.

Kaip elgtis?

Lapkričio 12 d. popietę vairuotojus glumino vienu metu užsidegę visi šviesoforo signalai.

Eismo taisyklėse aiškiai pasakyta, kad jeigu neveikia šviesoforas ir nėra reguliuotojo, sankryžą reikia kirsti vadovaujantis taisyklėmis, kurios galioja važiuojant per nereguliuojamą sankryžą. Tačiau ką daryti, jeigu šviesoforas veikia, tačiau rodo neteisingai, sunkiai galėjo patarti net policijos pareigūnai…
Šilutės r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad tokia situacija labai keista ir retai pasitaikanti: „Manau, tokiu atveju per sankryžą reikia važiuoti lėtai ir labai atsargiai, nes vairuotojui labai sudėtinga nuspręsti, kokiomis taisyklėmis vadovautis. Viskas suprantama, jei šviesoforas sugedęs, o šiuo atveju svarbiausia būti atsargiems“.
Kaip tik tuo metu tarnybiniais reikalais šią sankryžą teko kirsti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Rimantui Mačijauskui. Jis sakė, kad iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip elgtis, todėl vairuotojai ties sankryža iš pradžių sustodavo, o paskui bandydavo važiuoti kaip išmanydami. „Tiesiog važiavome lėtai, gal ir ką pažeisdami, tačiau atsargiai, vienas kitą praleisdami“, – pasakojo ugniagesių vadas.
Sankryžoje buvo visko. Vieni, pastebėję tik savo kryptimi degantį žalią signalą garsu ir šviesomis signalizavo „pažeidėjams“. Kiti (tokių buvo dauguma) bandė važiuoti atsargiai ir būti tolerantiški kitiems eismo dalyviams. Labiausiai pasisekė pėstiesiems – šiuos praleidinėjo visi. Laimė, visų spalvų signalai vienu metu degė neilgai. Beveik dvi dienas, kol buvo šalinamas gedimas, šviesoforas arba visai neveikė, arba degė tik įspėjamasis geltonas signalas.
Kada pastatytas – nežinia
Šviesoforas priklauso Šilutės seniūnijai, o jį prižiūri UAB „Šilutės komunalininkas“. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas spėjo, kad šviesoforas galėjo būti pastatytas maždaug prieš 30 metų. Tikslesnės datos sakė nežinąs.
„Buvo bėdų. Atrodo, jau sutvarko, ir vėl pradeda neteisingai rodyti. Laimė, tokių gedimų pasitaiko retai. Sugedo valdymo blokas ir sunkiai sekėsi jį pataisyti. Turime užsakę atsarginį, jeigu pavyks jį gauti, kitą kartą tokį gedimą pavyks likviduoti greičiau“, – apie įvykį kalbėjo A. Ivanauskas. Seniūno pavaduotojas sakė, kad per kelis metus padėtis pasikeis. Numatytas pagrindinės Šilutės gatvės remontas, tada bus pakeisti ir šviesoforai. Numatyta pastatyti modernius eismo reguliavimo įrenginius, kuriuose vietoj dabar naudojamų specialių 100 vatų lempučių bus sumontuoti šiuolaikiški taupūs ir ilgaamžiai šviesos diodų šviestuvai.
Šviesoforą prižiūrinčios UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas pastebėjo, kad šviesoforas morališkai pasenęs ir jį reikia keisti. „Kol kas šiaip taip susitvarkome. Tokių šviesoforų mažai belikę. Kai vienais metais Klaipėdoje senuosius šviesoforus keitė naujais, parsivežėme šiek tiek atsarginių detalių iš ten, bet šiaip jų gauti sunku. Tikimės, kad dar kelis metus tas šviesoforas paveiks“, – sakė A. Benkunskas.
Kada Lietuvininkų gatvėje sumontuotas šviesoforas, negalėjo prisiminti ir tiesiogiai už jo veikimą dabar atsakingas UAB „Šilutės komunalininkas“ inžinierius Vytautas Barzdys. Jis sakė, kad dar sovietiniais laikais šviesoforą pastatė ir prižiūrėjo kažkokia įmonė iš Šiaulių. Paskui jo priežiūra rūpinosi policija ir galiausiai perdavė komunalininkams.
V. Barzdys sakė, kad šviesoforas „išprotėjo“ dėl valdymo skydo gedimo. Ten naudojamos relės, kurių kontaktai per kurį laiką apdega ir jas tenka keisti. Taip buvę ir šį kartą.
„Šiuo metu įdėjome naujas reles ir galime tikėtis, kad dar porą metų šviesoforas veiks“, – patikino V. Barzdys.
Paklaustas, ar tai, kad Lietuvininkų gatvės kryptimi žalia šviesa dega ilgiau, negu Taikos – Eglių gatvių kryptimi, inžinierius patvirtino, kad tai nėra joks gedimas, padaryta specialiai, apskaičiavus transporto srautus.

Vaidotas VILKAS

Hits: 103

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite