Išmaniuose namuose – mažiau elektros energijos

Išmanūs namų apšvietimo, šildymo, elektros sprendimai, prietaisų valdymas vos vieno mygtuko paspaudimu – tokios naujovės sparčiu žingsniu atkeliauja į lietuvių namus.

  • Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria gyventojams kaip net tamsiuoju metų laiku galima mažinti energijos vartojimo kaštus bei didinant energijos vartojimo efektyvumą.

Viena iš technologinių naujovių namams – išmaniojo apšvietimo sistema. Ypač patogu turėti galimybę vieno mygtuko paspaudimu reguliuoti šviestuvų įjungimą, išjungimą ar šviesos intensyvumą. Šiuolaikinėse apšvietimo sistemose yra integruotos LED lemputės, kurios yra ilgaamžės ekonomiškos.

„Stebėdami išmaniojo apšvietimo populiarėjimą, elektros vartotojams rekomenduojame ir papildomus elektros energijos taupymo būdus. Rečiau lankomose patalpose siūlome įrengti judesio daviklius, kad šviesa įsijungtų tik žmogui užėjus į patalpą ir išsijungtų jam išėjus. Taip eliminuojama žmogiškoji klaida, kai išeinant iš patalpos pamirštama išjungti šviesą“, – pataria Asta Vaitulevičė, „Ignitis grupės“ Energetinio efektyvumo programos vadovė.

Išmanus gali būti ir lygintuvas

Išmaniuose namuose gausu įvairių elektros prietaisų. Naujausios technologijos elektros energiją naudoja taupiau ir efektyviau. Šiuo metu buitinės technikos rinka siūlo platų inovatyvių prietaisų asortimentą – į pagalbą buityje galima pasitelkti ne tik orkaitę, valdomą mobiliąja programėle, bet ir išmanų lygintuvą ar indaplovę.

Pavyzdžiui, išmanioje indaplovėje galima nustatyti mažesnės apkrovos režimą ir taip sutaupyti daugiau energijos ir vandens, o naujos kartos išmanūs lygintuvai atpažįsta audinį ir pagal medžiagos savybes parenka reikiamą karštį.

Dėl išmaniose skalbimo mašinose įdiegtų inovacijų skalbimo metu parenkamas ne tik taupiausias skalbimo režimas, bet ir yra suplanuojamas skalbimo tvarkaraštis pagal išanalizuotus elgesio įpročius. Specialios technologijos leidžia skalbti šaltame vandenyje – taip drabužiai tarnauja ilgiau ir sutaupoma vandens šildymui reikalinga energija. Taip pat pagal skalbinių svorį nustatoma, kiek reikia vandens ar skalbimo priemonių.

Robotai dulkių siurbliai su integruota dirbtinio intelekto funkcija gali ne tik atpažinti daiktus savo valymo kelyje (laidus, batus ar pan.), bet ir jų išvengti. Naujausi robotai dulkių siurbliai gali išsiurbti smulkiausius nešvarumus, sudarydami tiksliausią ir optimaliausią maršrutą, o po siurbimo šie prietaisai išsivalo patys.

Žalesnės planetos ateities link

„Išmanios namų sistemos ir moderni buitinė technika padeda ne tik sutaupyti laiko ir lėšų, tačiau prisideda ir prie draugiškesnės gamtai aplinkos kūrimo. Elektros energijos nešvaistymas sulėtina klimato kaitos procesus, o inovatyvūs buitiniai prietaisai tarnauja efektyviau ir ilgiau, sudarydami geresnes komforto sąlygas“, – atkreipia dėmesį ekspertė.

Iki 2026 m. įvairias išmanių namų sistemas įsidiegs ar buityje inovatyvią buitinę techniką naudos 339,6 mln. vartotojų visame pasaulyje. Sparčiai didėjant šių technologijų namams pasiūlai ir paklausai – pozityvesnė ir ateities prognozė.

Paulius Kalmantas, ESO projektų vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite