Išlaikyti puikią dantų būklę bus lengviau, jei…

Dantų higiena visada buvo viena populiariausių temų. O, ar galėtų būti kitaip, juk dantys mums ypač svarbūs. Tik tuo atveju, jei jie bus sveiki, galėsime kokybiškai sukramtyti maistą ir nejausti jokių nemalonių pojūčių, kuriuos sukelia netinkamai sukramtytas maistas, o taip pat – tik tuo atveju, galėsime mėgautis nepriekaištingai atrodančia šypsena. Taigi, patarimų kaip rūpintis savo dantimis, niekada nebus per daug. Tad pats metas susipažinti ir dar su keliais.

Raskite laiko profilaktiniam patikrinimui bei burnos higienai

Būtų galima išvardinti šimtus procedūrų bei sprendimų, kuriais šiandien gali pasinaudoti kiekvienas iš mūsų. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad didelis dalis žmonių sako, jog daugybei procedūrų jie tiesiog neturi laiko. Nepasinaudodami tam tikromis procedūromis, tuo metu gal ir sutaupote šiek tiek laiko. Tačiau svarbu suprasti, kad toks elgesys vėliau pareikalaus dar daugiau laiko nei tuo atveju, jei būtumėte pasinaudoję procedūromis.

Ne išimtis ir profilaktinė dantų patikra bei burnos higiena, kurias reikėtų atlikti du kartus per metus. Dauguma žmonių tiesiog atsisako šių procedūrų, sakydami, kad tam neturi laiko. Tačiau svarbu pasakyti, kad atsisakant profilaktinės patikros, atveriame kelią dantų gedimui…

Atsisakius burnos higienos, nebus pašalintos visos burnos ertmės bakterijos. Tai gali lemti įvairias ligas.

Trumpai tariant, šių procedūrų atsakius, galite turėti rimtų problemų. Joms pašalinti vėliau teks skirti kur kas daugiau laiko, nei jo būtų pareikalavusios šios procedūros.

Negailėkite pinigų tinkamos kokybės dantų priežiūros priemonėms

Atkreipiame dėmesį, kad šiandien yra siūlomas ypač didelis dantų priežiūros priemonių asortimentas. Jas galime skirstyti pagal daugybę įvairių kriterijų, tarp jų ir kaina.

Tik norėtume pridurti: tikrai neturėtumėte taupyti savo dantų būklės sąskaita – rinktis tik aukštos kokybės, iš kruopščiai atrinktų medžiagų pagamintas priemones. Pavyzdžiui, jei reikalingas dantų šepetėlis, tebūnie tai dantų šepetėlis Philips sonicare. Jei riekia dantų pastos, rinkitės ekologišką gaminį. O taip pat – nepagailėkite pinigų kokybiškam burnos irigatoriui.

Štai ir suminėjome svarbiausius patarimus, kurių laikydamiesi, tikrai užtikrinsite tinkamą dantų priežiūrą.

Visų pirma, visada atraskite laiko profilaktinei dantų patikrai bei burnos higienai. Pirmoji procedūra garantuos, kad pavyks užkirsti kelią stambiems dantų gedimams.

Antroji procedūra apdės palaikyti maksimalią burnos švarą. Ir, žinoma, nepamirškite, kad pirmenybė turėtų būti teikiama tik aukštos kokybės dantų priežiūros gaminiams.

Pabaigai pridursime, kad svarbus yra ir jūsų suvalgomas maistas. Tad atsakingai peržvelgę maisto racioną, tikėtina, jog suprasite, kad reikėtų riboti tam tikrų produktų vartojimą.

Pr2022/001

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite