Iš Ukrainos kilęs Šilutės teatro režisierius atidžiai stebi įvykius tėvynėje

Iš Ukrainos kilęs Šilutės teatro režisierius Sergėjus Paciukas įvykius Ukrainoje stebi nuo pat jų pradžios rudenį. Jis mano, kad išlaikyti Krymą savo teritorijos dalimi Ukrainai nepavyks, o šios šalies draugystė su Rusija nutrūks ilgiems dešimtmečiams.

Iš Ukrainos kilęs Šilutės teatro režisierius Sergėjus Paciukas atidžiai stebi įvykius tėvynėje ir reikšdamas paramą tautiečiams rengiasi derindamas Ukrainos vėliavos spalvas.

Sergėjus pasakojo, kad jo giminės šaknys iš tėvo pusės glūdi Rytų Ukrainoje, Karnauchovkos gyvenvietėje, Dnepropetrovsko sr. Ten gyvena jo pusbrolis, pusseserė, dėdė ir teta. Tame kaime rusų mokyklą baigė ir pats S. Paciukas. Jis pasakojo, kad tose vietose buvo daug sovietų karinės ir kitokios pramonės įmonių, todėl suvažiavo nemažai rusų.
Anais laikais lankyti ukrainietišką mokyklą buvę nemadinga. Vyravo nuostata, kad ukrainietiškas mokyklas lanko tik kaimiečiai, mažiau pažangūs. Todėl ir jis buvo leidžiamas į rusišką mokymo įstaigą, nors seneliai namie su juo kalbėdavosi ukrainietiškai.
Tačiau taip buvo tik šalies Rytuose, Vakarų Ukrainoje tokių reiškinių nebuvo. Su savo giminėmis Ukrainoje S. Paciukas bendravo ir lankėsi pas juos, kol jam suėjo aštuoniolika. Po to režisierius savo gyvenimą susiejo su Lietuva ir su giminėmis vėl aktyviau ėmė bendrauti praėjusį rudenį, kai Ukrainoje prasidėjo demokratinis judėjimas.
„Taip jau atsitiko, kad tuo metu patekau į ligoninę, po to dar vyko reabilitacinis gydymas. Laiko atsirado daug ir įvykius Ukrainoje pradėjau internetu stebėti nuo pat pradžių. Kartais vienu metu žiūrėjau transliacijas iš trijų vaizdo kamerų. Savo akimis tiesioginiame eteryje mačiau, kaip nušovė žmogų“, – pasakoja S. Paciukas.
Telefonu ir elektroniniu paštu jis vėl pradėjo aktyviai bendrauti su giminaičiais. Jis sakė, kad bendraujant jų balsuose jautė didelį nerimą dėl ateities. Žmonės bijo karo veiksmų, bijo, kad jų sūnums nereikėtų į rankas imti ginklo. Lietuva jiems – Vakarai, o lietuviai – broliai, kurių pavyzdžiu reikėtų sekti.
Ukrainiečiai, su kuriais bendravo režisierius, piktinasi Rusijos prezidento Vladimiro Putino melu apie esą Lietuvoje ir Lenkijoje ruošiamus smogikus. S. Paciuko duomenimis, agresyvius Rusijos veiksmus smerkia ir jaunesni rusakalbiai Ukrainos gyventojai, kurie save laiko šios šalies piliečiais. Prorusiškas nuotaikas labiau palaiko kupini sovietinės nostalgijos senesni rusai. Abi pusės rengia pilietines akcijas, tačiau jeigu ukrainiečiai turi už ką kovoti, tai palaikantieji Rusijos veiksmus neturi moralinio ir idėjinio pagrindo, todėl šių judėjimas vangesnis.
Pasitaiko kurioziškų dalykų, pavyzdžiui, Ukrainos dalinius apsupusius niūrius karius be atpažinimo ženklų, kuriems jau kurį laiką tenka krimsti sausą davinį ir miegoti kariniuose sunkvežimiuose, ukrainiečiai pavaišina karštais pietumis. Ne savo valia įstumti į įvykių sūkurį, šie vangiai, bet mandagiai atsisakinėja.
Buvęs Šilutės rajono tarybos narys ir Sąjūdžio aktyvistas S. Paciukas džiaugiasi, kad Lietuva reiškia aktyvią poziciją, palaikydama ukrainiečių kovą už tautinį išsivadavimą ir korupcijos pažabojimą. Anot jo, Maidanas – žodis, reiškiantis aikštę ir žmonių sueigą, – artimas mūsų Sąjūdžiui. O šūkis „Už mūsų ir jūsų laisvę“ – savo laiku buvęs Stepano Banderos šūkiu. Šiuo metu, solidarizuodamasis su tėvynainiais, S. Paciukas savo aprangoje derina Ukrainos vėliavos spalvas – geltoną ir žydrą. Mūsų pokalbio metu jis vilkėjo žydrais marškiniais ir ryšėjo geltoną kaklajuostę.
Reikšdamas savo nuomonę apie įvykius Ukrainoje, S. Paciukas mano, kad Rusijos norai užimti visą Juodosios jūros pakrantę žlugo, tačiau Krymo Ukraina greičiausiai neteks. Rusijos, Anglijos ir JAV deklaracija, kurioje mainais už branduolinio ginklo sunaikinimą Ukrainai garantuojamas teritorinis vientisumas, greičiausiai tėra nieko vertas popierėlis. Vis dėlto ir dėl Krymo dar nieko galutinai nenuspręsta. Pusė šios autonomijos gyventojų – rusakalbiai, o kita dalis – ukrainiečiai ir totoriai.
„Rusai prisibijo konfliktuoti su totoriais, todėl totorių kilmės žurnalistai sugeba patekti ten, kur neįleidžia kitų, ir praktiškai tik jie gauna daugiausiai informacijos, stengiasi atspindėti visą nuomonių spektrą. Dabartiniai Rusijos veiksmai sužlugdė dviejų tautų santykius. Kol V. Putinas bus valdžioje, draugystės su Rusija nebus, o vėliau praeities įvykių šleifas dar dešimtmečius temdys abiejų šalių santykius“, – mano Krymo totorių kontroliuojamas žiniasklaidos priemones nuolat internetu stebintis šilutiškis Sergėjus Paciukas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Giedrius rainbow fleita

    Sergejau, prašau nuorodas į gerus informacijos šaltinius apie Ukrainą įmeskit, dėkui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite