Iš Norvegijos grįžę lietuviai kuriasi Šilutėje

Ieškodami saldumynų, dovanos ar kokios išskirtinės detalės namų interjerui papuošti daugelis šilutiškių atrado parduotuvę „Riktė“. Jaukios parduotuvės šeimininkai Jolanta ir Raimondas Petraičiai – jauni, veržlūs, ieškantys, kupini idėjų ir nebijantys rizikuoti.

Iš Norvegijos grįžę Raimondas ir Jolanta Petraičiai Šilutėje bando verstis atidarę naują parduotuvę „Riktė“.

Svajonės vedini
Kurti šeimos verslą – viena iš jaunos sutuoktinių poros jau įgyvendinta svajonė. Nusprendus atidaryti parduotuvę, kaip ir bet kuriam kitam verslui kurti, reikėjo nemažai investicijų. Juolab kad parduotuvė atidaryta saugomame kultūros paveldo pastate. Vietą parduotuvei sutuoktiniai pasirinko neatsitiktinai. Taikos gatvėje gyveno Raimondo močiutė, pas kurią jis dažnai atvažiuodavo iš Tauragės. Beje, ir Raimondo tėvai yra gyvenę Šilutėje. Raimondą su Šilute siejo ir daugiau mielų dalykų – jo išrinktoji gyvenimo draugė ir žmona Jolanta – šilutiškė.
Norvegijoje
Jauna sutuoktinių pora, susilaukusi dukrelės, išvažiavo į Norvegiją. Kalboms gabus Raimondas netruko išmokti norvegų kalbą, ją tobulino lankydamas kursus. Dirbo vienoje prestižinėje įmonėje, kuri prekiauja vitaminais. Ikimokyklinio auklėjimo specialistės diplomą turinti Jolanta savo laiką skyrė namams, dukrai. Dukrai Guodai ūgtelėjus, mokė ją lietuviškai skaityti ir rašyti. Kaip ir kiti bendraamžiai, sulaukusi mokyklinio amžiaus, Guoda pradėjo mokytis norvegų mokykloje.
Keleri metai darbo svetimoje šalyje padėjo šeimai atsistoti ant kojų finansiškai. Tačiau kuo toliau, tuo labiau ramybės nedavė mintys apie ateitį. Sutuoktiniai suprato, kad atėjo apsisprendimo metas. Labiausiai rūpėjo mažosios Guodos ateitis – baigusi norvegų mokyklą, dukra savo gyvenimą būtų susiejusi su Norvegija. Atsiliepdami į grįžti kvietusį gimtinės balsą, Petraičiai nusprendė, kad dukrai geriau būtų mokytis Lietuvoje.
Lietuvoje nelengva kurti verslą
Raimondas Petraitis kalbėjo, kad užsienyje dirbę žmonės mielai investuotų į verslą Lietuvoje, jei čia būtų sudaromos tam palankesnės sąlygos. Dabar gi tenka daug pavargti, kol paruošiama dirva verslui. Ypač daug vargo, kai kuriamasi kultūros paveldo objekte.
Nusprendę parduotuvę atidaryti viename iš senųjų vokiečių laikais statytų namų Taikos gatvėje, daug laiko ir investicijų skyrė paveldosauginiams ir kitiems dokumentams tvarkyti. „Čia net langų pakeisti negali, prieš tai nesuderinęs su paminklotvarkininkais“, – sakė Raimondas.

Prekės sodybai ir namų interjerui papuošti.

Tvarkydami dokumentus, rengdami patalpas, domėjosi Šilutės rinka. Maisto pramonės technologo specialybę turintis Raimondas pastebėjo, kad kepyklėlių ar maisto užeigų mieste netrūksta, todėl ir nusprendė imtis prekybos. Ne bet kokios – rūpėjo nustebinti pirkėją, kuris mieliau užsuka į jaukią parduotuvę negu skuba į didžiuosius prekybos centrus ar turgų.
Prie spragsinčio židinio
Žvarbią žiemos dieną užsukęs į „Riktę“ nė vienas neliks nepastebėję jaukiai spragsinčio židinio.
Parduotuvėje gausu įvairiausių interjero detalių, dailių smulkmenų, kurių įsigiję pirkėjai suteiks jaukumo bei subtilumo savo namams. „Riktėje“ prekiaujama išskirtinėmis išvaizda ir kokybe „Alan Deko“ prekėmis. Pasak R. Petraičio, tokių daiktų jokioje kitoje Šilutės parduotuvėje nėra. Išsirinkusiems patikusį daiktą šeimininkai patars, kaip jį supakuoti, arba tai padarys patys. Iki šiol tokių prekių pirkti važiuodavę į Klaipėdą, dabar šilutiškiai galės sutaupyti laiko ir degalų.
Smaližiams
Parduotuvėje stebina ne tik originalios prekės – čia pirkėjai neatsispiria pagundai pasmaližiauti puikios kokybės rankų darbo šokoladu, kvapnia ir gardžia kava, arbata.
Į „Riktę“ vis užsuka šokolado mėgėjai. Juos čia atvilioja užburiantis šokolado kvapas, virš kasdienybės pakylėjantis jo skonis.
Dažnokai parduotuvėje besilankanti šilutiškė tarsteli, kad mėgaudamasi rankų darbo šokoladu ji pasijunta tarsi bendrautų su gera drauge Vilniaus senamiestyje, kur visada kvepia šokoladu…
„Turime nemažai nuolatinių klientų, kurie atėję nebesvarsto – žino, ko nori, ir perka“, – džiaugiasi Jolanta ir Raimondas Petraičiai.
„Riktės“ šeimininkai pasiruošę užsakyti ir rankų darbo šokoladinių tortų.

Laima PUTRIUVIENĖ

6 komentarai

 • Vanda

  Sveikinu jaunus drąsius žmones.Turėtų puikiai sektis. Originalumu pranoksta visas parduotuvikes.Malonu užeiti, gal kainos nevisąlaik bus tokios aukštos, tada lankysimės dažniau

 • Moteris

  Buvau du kartus, pirkau, labai malonūs žmonės, gavau tikrai to, ko šventėms reikėjo. Parduotuvikė jauki. visi kampai traukia akį, yra iš ko rinktis, beje, tiems abiems žmonėms noriu pasakyti, kad judviejų malonus ir paslaugus elgesys man toks svarbus, kad tikrai dar užsuksiu. Mes visur susiduriame su grubumu, atsainumu, o čia ir moteris, ir vyras – na jie bendrauja su pirkėju kaip su savo svečiu. Kartais galima pasijusti nekaip. Mes prie to dar nepripratome. Linkiu jiems didelės sėkmės, miela, kad yra Šilutėje. Pagaliau turi sektis jauniems geriems žmonėms. Turi.

 • ona

  O KAIP RASTI? ADRESAS PARDUOTUVĖS KOKS ,AR OBJEKTAS ŽINOMAS ŠALIA?

 • Onai

  Ši jauki krautuvėlė yra gatvėje, kur Šilutės senelių globos namai Visai prieš senelių golobos namus kitoje gatvės pusėje, netoli krautuvėlės yra ir jos kaimynė Vydūno gimnazija. Rodos, Taikos gatvė.

 • Ramunė

  Linkiu šiems puikiems žmonėms, kad rankos nenusvirtų, kad pirkėjų netrūktų, kad Lietuva nenusiviltų, nes išbandymų bus.

 • lietuvis

  Gerai, kad paliko tą Norgę, o tai dar vaikus būt atėmę tie girtuokliai skandinavai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite