Iš Norvegijos grįžę lietuviai kuriasi Šilutėje

Ieškodami saldumynų, dovanos ar kokios išskirtinės detalės namų interjerui papuošti daugelis šilutiškių atrado parduotuvę „Riktė“. Jaukios parduotuvės šeimininkai Jolanta ir Raimondas Petraičiai – jauni, veržlūs, ieškantys, kupini idėjų ir nebijantys rizikuoti.

Iš Norvegijos grįžę Raimondas ir Jolanta Petraičiai Šilutėje bando verstis atidarę naują parduotuvę „Riktė“.

Svajonės vedini
Kurti šeimos verslą – viena iš jaunos sutuoktinių poros jau įgyvendinta svajonė. Nusprendus atidaryti parduotuvę, kaip ir bet kuriam kitam verslui kurti, reikėjo nemažai investicijų. Juolab kad parduotuvė atidaryta saugomame kultūros paveldo pastate. Vietą parduotuvei sutuoktiniai pasirinko neatsitiktinai. Taikos gatvėje gyveno Raimondo močiutė, pas kurią jis dažnai atvažiuodavo iš Tauragės. Beje, ir Raimondo tėvai yra gyvenę Šilutėje. Raimondą su Šilute siejo ir daugiau mielų dalykų – jo išrinktoji gyvenimo draugė ir žmona Jolanta – šilutiškė.
Norvegijoje
Jauna sutuoktinių pora, susilaukusi dukrelės, išvažiavo į Norvegiją. Kalboms gabus Raimondas netruko išmokti norvegų kalbą, ją tobulino lankydamas kursus. Dirbo vienoje prestižinėje įmonėje, kuri prekiauja vitaminais. Ikimokyklinio auklėjimo specialistės diplomą turinti Jolanta savo laiką skyrė namams, dukrai. Dukrai Guodai ūgtelėjus, mokė ją lietuviškai skaityti ir rašyti. Kaip ir kiti bendraamžiai, sulaukusi mokyklinio amžiaus, Guoda pradėjo mokytis norvegų mokykloje.
Keleri metai darbo svetimoje šalyje padėjo šeimai atsistoti ant kojų finansiškai. Tačiau kuo toliau, tuo labiau ramybės nedavė mintys apie ateitį. Sutuoktiniai suprato, kad atėjo apsisprendimo metas. Labiausiai rūpėjo mažosios Guodos ateitis – baigusi norvegų mokyklą, dukra savo gyvenimą būtų susiejusi su Norvegija. Atsiliepdami į grįžti kvietusį gimtinės balsą, Petraičiai nusprendė, kad dukrai geriau būtų mokytis Lietuvoje.
Lietuvoje nelengva kurti verslą
Raimondas Petraitis kalbėjo, kad užsienyje dirbę žmonės mielai investuotų į verslą Lietuvoje, jei čia būtų sudaromos tam palankesnės sąlygos. Dabar gi tenka daug pavargti, kol paruošiama dirva verslui. Ypač daug vargo, kai kuriamasi kultūros paveldo objekte.
Nusprendę parduotuvę atidaryti viename iš senųjų vokiečių laikais statytų namų Taikos gatvėje, daug laiko ir investicijų skyrė paveldosauginiams ir kitiems dokumentams tvarkyti. „Čia net langų pakeisti negali, prieš tai nesuderinęs su paminklotvarkininkais“, – sakė Raimondas.

Prekės sodybai ir namų interjerui papuošti.

Tvarkydami dokumentus, rengdami patalpas, domėjosi Šilutės rinka. Maisto pramonės technologo specialybę turintis Raimondas pastebėjo, kad kepyklėlių ar maisto užeigų mieste netrūksta, todėl ir nusprendė imtis prekybos. Ne bet kokios – rūpėjo nustebinti pirkėją, kuris mieliau užsuka į jaukią parduotuvę negu skuba į didžiuosius prekybos centrus ar turgų.
Prie spragsinčio židinio
Žvarbią žiemos dieną užsukęs į „Riktę“ nė vienas neliks nepastebėję jaukiai spragsinčio židinio.
Parduotuvėje gausu įvairiausių interjero detalių, dailių smulkmenų, kurių įsigiję pirkėjai suteiks jaukumo bei subtilumo savo namams. „Riktėje“ prekiaujama išskirtinėmis išvaizda ir kokybe „Alan Deko“ prekėmis. Pasak R. Petraičio, tokių daiktų jokioje kitoje Šilutės parduotuvėje nėra. Išsirinkusiems patikusį daiktą šeimininkai patars, kaip jį supakuoti, arba tai padarys patys. Iki šiol tokių prekių pirkti važiuodavę į Klaipėdą, dabar šilutiškiai galės sutaupyti laiko ir degalų.
Smaližiams
Parduotuvėje stebina ne tik originalios prekės – čia pirkėjai neatsispiria pagundai pasmaližiauti puikios kokybės rankų darbo šokoladu, kvapnia ir gardžia kava, arbata.
Į „Riktę“ vis užsuka šokolado mėgėjai. Juos čia atvilioja užburiantis šokolado kvapas, virš kasdienybės pakylėjantis jo skonis.
Dažnokai parduotuvėje besilankanti šilutiškė tarsteli, kad mėgaudamasi rankų darbo šokoladu ji pasijunta tarsi bendrautų su gera drauge Vilniaus senamiestyje, kur visada kvepia šokoladu…
„Turime nemažai nuolatinių klientų, kurie atėję nebesvarsto – žino, ko nori, ir perka“, – džiaugiasi Jolanta ir Raimondas Petraičiai.
„Riktės“ šeimininkai pasiruošę užsakyti ir rankų darbo šokoladinių tortų.

Laima PUTRIUVIENĖ

6 komentarai

 • Vanda

  Sveikinu jaunus drąsius žmones.Turėtų puikiai sektis. Originalumu pranoksta visas parduotuvikes.Malonu užeiti, gal kainos nevisąlaik bus tokios aukštos, tada lankysimės dažniau

 • Moteris

  Buvau du kartus, pirkau, labai malonūs žmonės, gavau tikrai to, ko šventėms reikėjo. Parduotuvikė jauki. visi kampai traukia akį, yra iš ko rinktis, beje, tiems abiems žmonėms noriu pasakyti, kad judviejų malonus ir paslaugus elgesys man toks svarbus, kad tikrai dar užsuksiu. Mes visur susiduriame su grubumu, atsainumu, o čia ir moteris, ir vyras – na jie bendrauja su pirkėju kaip su savo svečiu. Kartais galima pasijusti nekaip. Mes prie to dar nepripratome. Linkiu jiems didelės sėkmės, miela, kad yra Šilutėje. Pagaliau turi sektis jauniems geriems žmonėms. Turi.

 • ona

  O KAIP RASTI? ADRESAS PARDUOTUVĖS KOKS ,AR OBJEKTAS ŽINOMAS ŠALIA?

 • Onai

  Ši jauki krautuvėlė yra gatvėje, kur Šilutės senelių globos namai Visai prieš senelių golobos namus kitoje gatvės pusėje, netoli krautuvėlės yra ir jos kaimynė Vydūno gimnazija. Rodos, Taikos gatvė.

 • Ramunė

  Linkiu šiems puikiems žmonėms, kad rankos nenusvirtų, kad pirkėjų netrūktų, kad Lietuva nenusiviltų, nes išbandymų bus.

 • lietuvis

  Gerai, kad paliko tą Norgę, o tai dar vaikus būt atėmę tie girtuokliai skandinavai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite