Irena Domarkienė Šilutėje atidarė vaikų dienos centrą

Trečiadienį prie balionais papuošto pastato Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje, būriavosi vaikai, susirinko ir būrelis svečių: atidarytas vaikų dienos centras. Jis tik antrasis Šilutėje, daugiau rajone tokių nėra. Verslininkė Irena Domarkienė neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo ją supratusiems – pagaliau dar 20 šilutiškių vaikų po pamokų nemokamai čia galės ruošti pamokas, papietauti, žaisti.

pradzia-67-aktua

Vaikų užimtumo centro įkurėja Irena Dromantienė.

Reikėjo iniciatyvos

„Diena kitaip“ – taip pavadintą mokamą vaikų užimtumo centrą Šilutėje įsteigusi verslininkė Irena Domarkienė netrukus suprato: nors už valandą mokėti tereikia 2 eurus, už visą dieną – tik 5 Eur, net ir tokios kainos atbaido tėvus, kurie mielai būtų vedę čia savo vaikus, kai tenka išvykti ar atsiranda kitokių reikalų. Patogu, tačiau… reikia mokėti. Ir tėvai užverdavo centro duris.

Veikli moteris nenuleido rankų: ji sukaupė duomenų, kad Lietuvoje yra 215 vaikų dienos centrų, juos pernai lankė 6274 vaikai. Keliose savivaldybėse tokių centrų ypač gausu, o štai Šilutės rajone bei dar kai kur tokių centrų labai trūksta.

Šilutėje tėra vienas Savivaldybės išlaikomas toks centras, kuriam nereikia nuomotis patalpų, yra skirti du etatai, skiriama lėšų, o štai verslininkės įkurtas privatus centras turi išgyventi be valdžios paramos. Kainuoja patalpų nuoma, supirkta gausybė baldelių, žaidimų ir visa kita. Retoje valdiškoje vaikams skirtoje įstaigoje galima pamatyti tiek žaislų, retai kur taip jauku ir skoninga.

beker-67-aktua

Savivaldybės tarybos narys, verslininkas Algis Bekeris  Vaikų dienos centro atidarymo proga pavadintas šio centro krikštatėviu…

Atkakli I. Domarkienė pakvietė į centrą Seimo narį Artūrą Skardžių, Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, Tarybos narį Algį Bekerį ir papasakojo, kad Šilutės rajonas, teturėdamas vieną vaikų dienos centrą, yra atsilikusių rajonų ir miestų sąraše. Moteris norinti kurti centrą, gal ir Savivaldybė prisidėtų. Tuokart moteris pasakojo esanti įskaudinta Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, kuris supykęs, kai I. Domarkienė neteikė projekto ir nesteigė tokio centro Juknaičiuose, todėl kategoriškai pareiškęs, kad centro steigti jai neleis. Svečiai moterį nuramino, kad ne A. Šimelionis sprendžia, ką Savivaldybei steigti.

detale-67-aktua
Atidarymo šventė

Vos susirinkus svečiams į centro atidarymą, vaikai bemat subėgo į vidų ir puolė žaisti. Tokių žaislų namuose jie neturi… I. Domarkienė turi pagalbininkę – socialinę darbuotoją Jūratę Andrijauskaitę. Darbo dienomis nuo 13 iki 17 val. čia galės būti iki 20 vaikų. Sudaryta sutartis su Savivaldybe, kuri pirks šią paslaugą vaikams: už vaiko praleistą valandą centre mokės 2 Eur, vaikams bus vežami pietūs. Kokių šeimų vaikai čia bus išlaikomi, spręs Savivaldybė, Vaiko teisių apsaugos skyrius ir kiti. Tokios paramos rajone reikėtų daugeliui vaikų.

„Šiuo metu labai praverstų dar bent 10 tokių centrų, jų nėra kaimuose. Vaikiams labai reikia tokios paslaugos“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Tą patį teigė ir Socialinės paramos skyriaus socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė, pripažįstanti, kad pagal turimų vaikų dienos centrų skaičių Šilutės rajonas yra tarp atsilikėlių. „Seniūnijose tokius centrus galėtų steigti bendruomenės, jos turi patalpų. Savivaldybė pirktų paslaugą“, – sakė A. Barauskienė.

I. Domarkienė priminė, kad nuo ryto iki 13 val. centras irgi priims vaikus, tačiau tai bus mokama paslauga, už ją turės mokėti tėvai.

Kad yra vaikų, kuriems reikia padėti paruošti pamokas, I. Domarkienė sužinojo išgirdusi kurčnebylių tėvų skundą – jie negali savo sveikam vaikui padėti ruošti pamokas, mat negali nieko paaiškinti. Pagaliau ir tokių šeimų vaikai galės lankytis šį centrą. Šįkart ir gestų kalba išreikštas dėkingumas I. Domarkienei: „Ačiū, Irena…“

„Esu šio vaikų dienos centro direktorė ir didžiuojuosi, kad kartu su jumis turime šį centrą. Tikiuosi sulaukti tiek vaikų, kad reikės plėstis. Ačiū idėjos pradininkui Algiui Bekeriui. Jis kaip šio centro krikštatėvis. Prašiau šio žmogaus paramos, o jis atvyko čia su Sigitu Šepučiu, išklausė, suprato, ačiū rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Vaikai čia sugrįžta…“ – šventę pradėjo I. Domarkienė.

zaislai-67-aktua

Duris atvėrusiame Vaikų dienos centre langai, sienos išpuošti drugeliais, gėlėmis, o baldai, žaislai, įvairūs žaidimai užima ypač daug vietos.

Su „Pinigų“ gėle bei žaidimų dėžėmis į šventę atvykęs meras pasidžiaugė gražia privačia iniciatyva, kuri labai naudinga socialinės paramos srityje, o S. Šeputis irgi akcentavo, kad gera iniciatyva iš privataus sektoriaus yra vertinama, todėl Savivaldybė ją remia, paslaugą pirks. Apie tokį bendradarbiavimą turėtų priminti ir speciali dovana – Šilutės herbas, kuris papuoš šio centro sieną. Atidaryme dalyvavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad verta skatinti privataus verslo ir nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių aktyvų dalyvavimą socialinėje politikoje. I. Pranaitienė dovanų atnešė paką saldumynų, A. Bekeris – vokelį su nepaminėta suma asmeninių pinigų.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

 

Hits: 661

Vienas komentaras

  • Ieva

    Vien del sios direktores ir nebevedame vaiko y sy centra: p.drektore kaip komentuojate apie vaikus prasome pagalvoti ka komentuojate, o jai apsnekinejate apsizvalgykite, gali buti kad apsnekamo vaiko teveliai dar neisejo!! Neturite teises apsnekineti vaiko isvaizdos ir t.t

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite