Irena Domarkienė Šilutėje atidarė vaikų dienos centrą

Trečiadienį prie balionais papuošto pastato Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje, būriavosi vaikai, susirinko ir būrelis svečių: atidarytas vaikų dienos centras. Jis tik antrasis Šilutėje, daugiau rajone tokių nėra. Verslininkė Irena Domarkienė neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo ją supratusiems – pagaliau dar 20 šilutiškių vaikų po pamokų nemokamai čia galės ruošti pamokas, papietauti, žaisti.

pradzia-67-aktua

Vaikų užimtumo centro įkurėja Irena Dromantienė.

Reikėjo iniciatyvos

„Diena kitaip“ – taip pavadintą mokamą vaikų užimtumo centrą Šilutėje įsteigusi verslininkė Irena Domarkienė netrukus suprato: nors už valandą mokėti tereikia 2 eurus, už visą dieną – tik 5 Eur, net ir tokios kainos atbaido tėvus, kurie mielai būtų vedę čia savo vaikus, kai tenka išvykti ar atsiranda kitokių reikalų. Patogu, tačiau… reikia mokėti. Ir tėvai užverdavo centro duris.

Veikli moteris nenuleido rankų: ji sukaupė duomenų, kad Lietuvoje yra 215 vaikų dienos centrų, juos pernai lankė 6274 vaikai. Keliose savivaldybėse tokių centrų ypač gausu, o štai Šilutės rajone bei dar kai kur tokių centrų labai trūksta.

Šilutėje tėra vienas Savivaldybės išlaikomas toks centras, kuriam nereikia nuomotis patalpų, yra skirti du etatai, skiriama lėšų, o štai verslininkės įkurtas privatus centras turi išgyventi be valdžios paramos. Kainuoja patalpų nuoma, supirkta gausybė baldelių, žaidimų ir visa kita. Retoje valdiškoje vaikams skirtoje įstaigoje galima pamatyti tiek žaislų, retai kur taip jauku ir skoninga.

beker-67-aktua

Savivaldybės tarybos narys, verslininkas Algis Bekeris  Vaikų dienos centro atidarymo proga pavadintas šio centro krikštatėviu…

Atkakli I. Domarkienė pakvietė į centrą Seimo narį Artūrą Skardžių, Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, Tarybos narį Algį Bekerį ir papasakojo, kad Šilutės rajonas, teturėdamas vieną vaikų dienos centrą, yra atsilikusių rajonų ir miestų sąraše. Moteris norinti kurti centrą, gal ir Savivaldybė prisidėtų. Tuokart moteris pasakojo esanti įskaudinta Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, kuris supykęs, kai I. Domarkienė neteikė projekto ir nesteigė tokio centro Juknaičiuose, todėl kategoriškai pareiškęs, kad centro steigti jai neleis. Svečiai moterį nuramino, kad ne A. Šimelionis sprendžia, ką Savivaldybei steigti.

detale-67-aktua
Atidarymo šventė

Vos susirinkus svečiams į centro atidarymą, vaikai bemat subėgo į vidų ir puolė žaisti. Tokių žaislų namuose jie neturi… I. Domarkienė turi pagalbininkę – socialinę darbuotoją Jūratę Andrijauskaitę. Darbo dienomis nuo 13 iki 17 val. čia galės būti iki 20 vaikų. Sudaryta sutartis su Savivaldybe, kuri pirks šią paslaugą vaikams: už vaiko praleistą valandą centre mokės 2 Eur, vaikams bus vežami pietūs. Kokių šeimų vaikai čia bus išlaikomi, spręs Savivaldybė, Vaiko teisių apsaugos skyrius ir kiti. Tokios paramos rajone reikėtų daugeliui vaikų.

„Šiuo metu labai praverstų dar bent 10 tokių centrų, jų nėra kaimuose. Vaikiams labai reikia tokios paslaugos“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Tą patį teigė ir Socialinės paramos skyriaus socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė, pripažįstanti, kad pagal turimų vaikų dienos centrų skaičių Šilutės rajonas yra tarp atsilikėlių. „Seniūnijose tokius centrus galėtų steigti bendruomenės, jos turi patalpų. Savivaldybė pirktų paslaugą“, – sakė A. Barauskienė.

I. Domarkienė priminė, kad nuo ryto iki 13 val. centras irgi priims vaikus, tačiau tai bus mokama paslauga, už ją turės mokėti tėvai.

Kad yra vaikų, kuriems reikia padėti paruošti pamokas, I. Domarkienė sužinojo išgirdusi kurčnebylių tėvų skundą – jie negali savo sveikam vaikui padėti ruošti pamokas, mat negali nieko paaiškinti. Pagaliau ir tokių šeimų vaikai galės lankytis šį centrą. Šįkart ir gestų kalba išreikštas dėkingumas I. Domarkienei: „Ačiū, Irena…“

„Esu šio vaikų dienos centro direktorė ir didžiuojuosi, kad kartu su jumis turime šį centrą. Tikiuosi sulaukti tiek vaikų, kad reikės plėstis. Ačiū idėjos pradininkui Algiui Bekeriui. Jis kaip šio centro krikštatėvis. Prašiau šio žmogaus paramos, o jis atvyko čia su Sigitu Šepučiu, išklausė, suprato, ačiū rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Vaikai čia sugrįžta…“ – šventę pradėjo I. Domarkienė.

zaislai-67-aktua

Duris atvėrusiame Vaikų dienos centre langai, sienos išpuošti drugeliais, gėlėmis, o baldai, žaislai, įvairūs žaidimai užima ypač daug vietos.

Su „Pinigų“ gėle bei žaidimų dėžėmis į šventę atvykęs meras pasidžiaugė gražia privačia iniciatyva, kuri labai naudinga socialinės paramos srityje, o S. Šeputis irgi akcentavo, kad gera iniciatyva iš privataus sektoriaus yra vertinama, todėl Savivaldybė ją remia, paslaugą pirks. Apie tokį bendradarbiavimą turėtų priminti ir speciali dovana – Šilutės herbas, kuris papuoš šio centro sieną. Atidaryme dalyvavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad verta skatinti privataus verslo ir nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių aktyvų dalyvavimą socialinėje politikoje. I. Pranaitienė dovanų atnešė paką saldumynų, A. Bekeris – vokelį su nepaminėta suma asmeninių pinigų.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

 

Vienas komentaras

  • Ieva

    Vien del sios direktores ir nebevedame vaiko y sy centra: p.drektore kaip komentuojate apie vaikus prasome pagalvoti ka komentuojate, o jai apsnekinejate apsizvalgykite, gali buti kad apsnekamo vaiko teveliai dar neisejo!! Neturite teises apsnekineti vaiko isvaizdos ir t.t

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite