Irena Domarkienė Šilutėje atidarė vaikų dienos centrą

Trečiadienį prie balionais papuošto pastato Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje, būriavosi vaikai, susirinko ir būrelis svečių: atidarytas vaikų dienos centras. Jis tik antrasis Šilutėje, daugiau rajone tokių nėra. Verslininkė Irena Domarkienė neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo ją supratusiems – pagaliau dar 20 šilutiškių vaikų po pamokų nemokamai čia galės ruošti pamokas, papietauti, žaisti.

pradzia-67-aktua

Vaikų užimtumo centro įkurėja Irena Dromantienė.

Reikėjo iniciatyvos

„Diena kitaip“ – taip pavadintą mokamą vaikų užimtumo centrą Šilutėje įsteigusi verslininkė Irena Domarkienė netrukus suprato: nors už valandą mokėti tereikia 2 eurus, už visą dieną – tik 5 Eur, net ir tokios kainos atbaido tėvus, kurie mielai būtų vedę čia savo vaikus, kai tenka išvykti ar atsiranda kitokių reikalų. Patogu, tačiau… reikia mokėti. Ir tėvai užverdavo centro duris.

Veikli moteris nenuleido rankų: ji sukaupė duomenų, kad Lietuvoje yra 215 vaikų dienos centrų, juos pernai lankė 6274 vaikai. Keliose savivaldybėse tokių centrų ypač gausu, o štai Šilutės rajone bei dar kai kur tokių centrų labai trūksta.

Šilutėje tėra vienas Savivaldybės išlaikomas toks centras, kuriam nereikia nuomotis patalpų, yra skirti du etatai, skiriama lėšų, o štai verslininkės įkurtas privatus centras turi išgyventi be valdžios paramos. Kainuoja patalpų nuoma, supirkta gausybė baldelių, žaidimų ir visa kita. Retoje valdiškoje vaikams skirtoje įstaigoje galima pamatyti tiek žaislų, retai kur taip jauku ir skoninga.

beker-67-aktua

Savivaldybės tarybos narys, verslininkas Algis Bekeris  Vaikų dienos centro atidarymo proga pavadintas šio centro krikštatėviu…

Atkakli I. Domarkienė pakvietė į centrą Seimo narį Artūrą Skardžių, Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, Tarybos narį Algį Bekerį ir papasakojo, kad Šilutės rajonas, teturėdamas vieną vaikų dienos centrą, yra atsilikusių rajonų ir miestų sąraše. Moteris norinti kurti centrą, gal ir Savivaldybė prisidėtų. Tuokart moteris pasakojo esanti įskaudinta Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, kuris supykęs, kai I. Domarkienė neteikė projekto ir nesteigė tokio centro Juknaičiuose, todėl kategoriškai pareiškęs, kad centro steigti jai neleis. Svečiai moterį nuramino, kad ne A. Šimelionis sprendžia, ką Savivaldybei steigti.

detale-67-aktua
Atidarymo šventė

Vos susirinkus svečiams į centro atidarymą, vaikai bemat subėgo į vidų ir puolė žaisti. Tokių žaislų namuose jie neturi… I. Domarkienė turi pagalbininkę – socialinę darbuotoją Jūratę Andrijauskaitę. Darbo dienomis nuo 13 iki 17 val. čia galės būti iki 20 vaikų. Sudaryta sutartis su Savivaldybe, kuri pirks šią paslaugą vaikams: už vaiko praleistą valandą centre mokės 2 Eur, vaikams bus vežami pietūs. Kokių šeimų vaikai čia bus išlaikomi, spręs Savivaldybė, Vaiko teisių apsaugos skyrius ir kiti. Tokios paramos rajone reikėtų daugeliui vaikų.

„Šiuo metu labai praverstų dar bent 10 tokių centrų, jų nėra kaimuose. Vaikiams labai reikia tokios paslaugos“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Tą patį teigė ir Socialinės paramos skyriaus socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė, pripažįstanti, kad pagal turimų vaikų dienos centrų skaičių Šilutės rajonas yra tarp atsilikėlių. „Seniūnijose tokius centrus galėtų steigti bendruomenės, jos turi patalpų. Savivaldybė pirktų paslaugą“, – sakė A. Barauskienė.

I. Domarkienė priminė, kad nuo ryto iki 13 val. centras irgi priims vaikus, tačiau tai bus mokama paslauga, už ją turės mokėti tėvai.

Kad yra vaikų, kuriems reikia padėti paruošti pamokas, I. Domarkienė sužinojo išgirdusi kurčnebylių tėvų skundą – jie negali savo sveikam vaikui padėti ruošti pamokas, mat negali nieko paaiškinti. Pagaliau ir tokių šeimų vaikai galės lankytis šį centrą. Šįkart ir gestų kalba išreikštas dėkingumas I. Domarkienei: „Ačiū, Irena…“

„Esu šio vaikų dienos centro direktorė ir didžiuojuosi, kad kartu su jumis turime šį centrą. Tikiuosi sulaukti tiek vaikų, kad reikės plėstis. Ačiū idėjos pradininkui Algiui Bekeriui. Jis kaip šio centro krikštatėvis. Prašiau šio žmogaus paramos, o jis atvyko čia su Sigitu Šepučiu, išklausė, suprato, ačiū rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Vaikai čia sugrįžta…“ – šventę pradėjo I. Domarkienė.

zaislai-67-aktua

Duris atvėrusiame Vaikų dienos centre langai, sienos išpuošti drugeliais, gėlėmis, o baldai, žaislai, įvairūs žaidimai užima ypač daug vietos.

Su „Pinigų“ gėle bei žaidimų dėžėmis į šventę atvykęs meras pasidžiaugė gražia privačia iniciatyva, kuri labai naudinga socialinės paramos srityje, o S. Šeputis irgi akcentavo, kad gera iniciatyva iš privataus sektoriaus yra vertinama, todėl Savivaldybė ją remia, paslaugą pirks. Apie tokį bendradarbiavimą turėtų priminti ir speciali dovana – Šilutės herbas, kuris papuoš šio centro sieną. Atidaryme dalyvavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad verta skatinti privataus verslo ir nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių aktyvų dalyvavimą socialinėje politikoje. I. Pranaitienė dovanų atnešė paką saldumynų, A. Bekeris – vokelį su nepaminėta suma asmeninių pinigų.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

 

Vienas komentaras

  • Ieva

    Vien del sios direktores ir nebevedame vaiko y sy centra: p.drektore kaip komentuojate apie vaikus prasome pagalvoti ka komentuojate, o jai apsnekinejate apsizvalgykite, gali buti kad apsnekamo vaiko teveliai dar neisejo!! Neturite teises apsnekineti vaiko isvaizdos ir t.t

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite