Irena Domarkienė Šilutėje atidarė vaikų dienos centrą

Trečiadienį prie balionais papuošto pastato Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje, būriavosi vaikai, susirinko ir būrelis svečių: atidarytas vaikų dienos centras. Jis tik antrasis Šilutėje, daugiau rajone tokių nėra. Verslininkė Irena Domarkienė neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo ją supratusiems – pagaliau dar 20 šilutiškių vaikų po pamokų nemokamai čia galės ruošti pamokas, papietauti, žaisti.

pradzia-67-aktua

Vaikų užimtumo centro įkurėja Irena Dromantienė.

Reikėjo iniciatyvos

„Diena kitaip“ – taip pavadintą mokamą vaikų užimtumo centrą Šilutėje įsteigusi verslininkė Irena Domarkienė netrukus suprato: nors už valandą mokėti tereikia 2 eurus, už visą dieną – tik 5 Eur, net ir tokios kainos atbaido tėvus, kurie mielai būtų vedę čia savo vaikus, kai tenka išvykti ar atsiranda kitokių reikalų. Patogu, tačiau… reikia mokėti. Ir tėvai užverdavo centro duris.

Veikli moteris nenuleido rankų: ji sukaupė duomenų, kad Lietuvoje yra 215 vaikų dienos centrų, juos pernai lankė 6274 vaikai. Keliose savivaldybėse tokių centrų ypač gausu, o štai Šilutės rajone bei dar kai kur tokių centrų labai trūksta.

Šilutėje tėra vienas Savivaldybės išlaikomas toks centras, kuriam nereikia nuomotis patalpų, yra skirti du etatai, skiriama lėšų, o štai verslininkės įkurtas privatus centras turi išgyventi be valdžios paramos. Kainuoja patalpų nuoma, supirkta gausybė baldelių, žaidimų ir visa kita. Retoje valdiškoje vaikams skirtoje įstaigoje galima pamatyti tiek žaislų, retai kur taip jauku ir skoninga.

beker-67-aktua

Savivaldybės tarybos narys, verslininkas Algis Bekeris  Vaikų dienos centro atidarymo proga pavadintas šio centro krikštatėviu…

Atkakli I. Domarkienė pakvietė į centrą Seimo narį Artūrą Skardžių, Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, Tarybos narį Algį Bekerį ir papasakojo, kad Šilutės rajonas, teturėdamas vieną vaikų dienos centrą, yra atsilikusių rajonų ir miestų sąraše. Moteris norinti kurti centrą, gal ir Savivaldybė prisidėtų. Tuokart moteris pasakojo esanti įskaudinta Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, kuris supykęs, kai I. Domarkienė neteikė projekto ir nesteigė tokio centro Juknaičiuose, todėl kategoriškai pareiškęs, kad centro steigti jai neleis. Svečiai moterį nuramino, kad ne A. Šimelionis sprendžia, ką Savivaldybei steigti.

detale-67-aktua
Atidarymo šventė

Vos susirinkus svečiams į centro atidarymą, vaikai bemat subėgo į vidų ir puolė žaisti. Tokių žaislų namuose jie neturi… I. Domarkienė turi pagalbininkę – socialinę darbuotoją Jūratę Andrijauskaitę. Darbo dienomis nuo 13 iki 17 val. čia galės būti iki 20 vaikų. Sudaryta sutartis su Savivaldybe, kuri pirks šią paslaugą vaikams: už vaiko praleistą valandą centre mokės 2 Eur, vaikams bus vežami pietūs. Kokių šeimų vaikai čia bus išlaikomi, spręs Savivaldybė, Vaiko teisių apsaugos skyrius ir kiti. Tokios paramos rajone reikėtų daugeliui vaikų.

„Šiuo metu labai praverstų dar bent 10 tokių centrų, jų nėra kaimuose. Vaikiams labai reikia tokios paslaugos“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Tą patį teigė ir Socialinės paramos skyriaus socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė, pripažįstanti, kad pagal turimų vaikų dienos centrų skaičių Šilutės rajonas yra tarp atsilikėlių. „Seniūnijose tokius centrus galėtų steigti bendruomenės, jos turi patalpų. Savivaldybė pirktų paslaugą“, – sakė A. Barauskienė.

I. Domarkienė priminė, kad nuo ryto iki 13 val. centras irgi priims vaikus, tačiau tai bus mokama paslauga, už ją turės mokėti tėvai.

Kad yra vaikų, kuriems reikia padėti paruošti pamokas, I. Domarkienė sužinojo išgirdusi kurčnebylių tėvų skundą – jie negali savo sveikam vaikui padėti ruošti pamokas, mat negali nieko paaiškinti. Pagaliau ir tokių šeimų vaikai galės lankytis šį centrą. Šįkart ir gestų kalba išreikštas dėkingumas I. Domarkienei: „Ačiū, Irena…“

„Esu šio vaikų dienos centro direktorė ir didžiuojuosi, kad kartu su jumis turime šį centrą. Tikiuosi sulaukti tiek vaikų, kad reikės plėstis. Ačiū idėjos pradininkui Algiui Bekeriui. Jis kaip šio centro krikštatėvis. Prašiau šio žmogaus paramos, o jis atvyko čia su Sigitu Šepučiu, išklausė, suprato, ačiū rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Vaikai čia sugrįžta…“ – šventę pradėjo I. Domarkienė.

zaislai-67-aktua

Duris atvėrusiame Vaikų dienos centre langai, sienos išpuošti drugeliais, gėlėmis, o baldai, žaislai, įvairūs žaidimai užima ypač daug vietos.

Su „Pinigų“ gėle bei žaidimų dėžėmis į šventę atvykęs meras pasidžiaugė gražia privačia iniciatyva, kuri labai naudinga socialinės paramos srityje, o S. Šeputis irgi akcentavo, kad gera iniciatyva iš privataus sektoriaus yra vertinama, todėl Savivaldybė ją remia, paslaugą pirks. Apie tokį bendradarbiavimą turėtų priminti ir speciali dovana – Šilutės herbas, kuris papuoš šio centro sieną. Atidaryme dalyvavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad verta skatinti privataus verslo ir nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių aktyvų dalyvavimą socialinėje politikoje. I. Pranaitienė dovanų atnešė paką saldumynų, A. Bekeris – vokelį su nepaminėta suma asmeninių pinigų.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

Meras Vytautas Laurinaitis Vaikų užimtumo centro, įkūrusio Vaikų dienos centrą, direktorei Irenai Domarkienei padovanojo gėlę – vadinamąjį „pinigų medį“.

 

Vienas komentaras

  • Ieva

    Vien del sios direktores ir nebevedame vaiko y sy centra: p.drektore kaip komentuojate apie vaikus prasome pagalvoti ka komentuojate, o jai apsnekinejate apsizvalgykite, gali buti kad apsnekamo vaiko teveliai dar neisejo!! Neturite teises apsnekineti vaiko isvaizdos ir t.t

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite